• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2010 (HAC)

Időközben jövögetnek a nevezések. Nem elfelejteni a határidőt! ;)

Így előre is sok sikert a fotózáshoz és az induláshoz is.
 
Hello!
Az adatlapot tudom valahogy pontosítani később? Vagy amit egyszer elküldtem az el lett küldve?
Lesz vmi. nevező számláló esetleg?
 
DLaci said:
Hello!
Az adatlapot tudom valahogy pontosítani később? Vagy amit egyszer elküldtem az el lett küldve?
Lesz vmi. nevező számláló esetleg?

Sajnos az adatlap és a fotó módosítására nincs lehetőség.
A nevezők számát ha más nem a nevezési határidő után megírjuk, ahogy múlt évben. ;)
 
Időközben jövögetnek szépen a nevezések. :p :thumbup:
Nagyon sok szép akvárium van köztük, de aki még nem nevezett, ne feledje jövőhét csütörtök a nevezési határidő!
 
Naigen... rá se néztem a naptárra 2 hete, mondom van még egy csomó idő ( jövőhét hétvégére terveztem a fotózást) de mégsem.... Holnap kell fotózni... megpróbálom a legjobbakat kihozni belőle :D
 
Közben egy új szponzort is kaptunk a versenyhez. ;)

A MOBA Fotó az első 5 helyezet akváriumát, valamint a Nanó kategória különdíjas akváriumát egy fotó nyomattal díjjazza. Természetesen az akváriumok képével.
Az első 5 helyezet 30x60cm a nano kategória 30x45cm nyomatot kap fotópapíron. Szerintem jól mutatnak majd bekeretezve az akváriumaitok felett. ;)

MOBA Fotó
http://www.mobafoto.hu

Köszönjük a szponzorációt. No de melyik akvárium kerüljön rá? ;)
 
Ismét pár akváriummal gazdagabbak lettünk. Van köztük gyöngyszem amit sosem láttunk még.... :shock:

Aki nem küldte be az akit ne felejtse el. A héten határidő van!
 
Valaki jöjjön el fotózni, mert 2 óra alatt egy normálisat sem sikerült lőni... :(
 
robokuty said:
Nem is lehet elkapkodni. :lol: :lol: :lol:

A akifotózásra gondoltál, ugye? :mrgreen:

Egyébként ilyenkor derül ki, hogy csak a "tájfotós" haverjaim vannak, az akimnál behal minden tudás...

Holnap elindulok a "pénzes" irányba.
 
Holnap még én is fotózok egyet, aztán meglátjuk, mit sikerül kihozni belőle. A halakat kell addig beidomítani, hogy együtt ússzanak. :roll:
 
viktorlantos said:
Ismét pár akváriummal gazdagabbak lettünk. Van köztük gyöngyszem amit sosem láttunk még.... :shock:

Aki nem küldte be az akit ne felejtse el. A héten határidő van!


Pedig már mutattam róla képet. :lol:
 
Nekem tavalyelőtt profi csinálta. Sejtelme sem volt az akváriumfotózáshoz,lagzikhoz volt szokva.Egész végig engem :lol: kérdezgetett mit hogy kéne.Tragikus volt. A végeredmény paraszosan el is ment volna ,csak ha összehasonlítod egy jó képpel akkor derülnek ki a bakik. Tavaly egy műkedvelő rokon készítette a képeket,de a színvonala tök prof volt.Idén is ő készítette ,már át is küldött 45 öt ,maradt belőle 5.Ezek voltak csak szemből,a többit még én sem láttam.Úgy várom mint a Mikulást a fiam ,csak nem olyan türelmesen :lol: Mondjuk én nem ismertem a fotóst,lehet,csak kifogtam ,de rutin nélkül őt is készületlenül érték a felmerülő gondok.Sok szerencsét
 
Ha hoz világítást és előre körbekartonozod az akváriumot, akkor már nehéz elrontani :)
 
Skacok semmi extra nincs benne. Egyetlen dolog kell egy digit tükörreflexes gép egy közepesen jó vagy jó obival. Ez manapság már sok embernek van. Jah és egy állvány.

Este fotózzatok. Állvány beállítva, kamera pont szemben egyvonalban legyen az akival. Az élek párhuzamosan fussanak.

Ha nem tudtok semmit tenni az aki mögé világításnak az sem baj.

Fényképező kiegészítő világítás nélkül általában ISO400-800 körül szokott lenni. Blende 5.6-tól felfelé. 1/50-ed alatt ne fotózzatok ha lehet.
Ha van több fény lehet lemenni ISO-val 100 felé és zársebességben felfelé 1/80-1/100-ra. akkor már a legtöbb halat meg lehet örökíteni elmosódás nélkül.

Ha nagyon gyermeteg az állvány akkor kapcsoljátok be a fényképezőt késleltetett exponálásra. Így nem mozdítod meg a kamerát a gombnyomás közben.

Ne legyen vaku.

Fehéregyensúly igazából mehet auto-ra. Ha van egyedi lehet használni azt is. Én white fluorescent WB-t használok ettől kicsit hideg "japános" a végeredmény.

Nagyjából ennyi. Aztán felszereléstől függően változhat a dolog persze.

Ezek közül sokmindent egy kompakt géppel is meg lehet csinálni.

ui: ahogy zbacsi is írja kartonnal meg sokkal pofásabb lesz és kicsit könnyebb fotózni is.
 
Back
Oldal tetejére