• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

IAPLC 2014

viktorlantos

Alapító
Admin
Az ADA idén is megrendezi az év legrangosabb akvakertész versenyét, az IAPLC 2014-et.

Nevezés március 1-től indul a verseny hivatalos oldalán.

The International Aquatic Plants Layout Contest

Nevezési határidő május 31!

Szabály és nyeremények ahogy látom nem változtak.
Múlt évben nagyon szép eredmények lettek, reméljük idén is sok magyar akváriummal találkozunk majd a mezőnyben!
A HAC galériát elnézve azért több akváriumnak is ott a lenne a helye! Szóval hajrá mindenki! Idén is szorongassuk meg a Világ másik felét :)

main.jpg
 
Ma napközben @Cecska mester akváriumát fotóztuk a versenyre. Borzalmasan nehezemre esik megállni, hogy ne tegyem fel a full shotot :) Szóval ez még nekem is kínzás.
De pár részletet fellövünk majd.

Ti hogy haladtok? Persze akinek már kész akváriuma van annak könnyű, de aki most épít, vagy nemrég indította azzal mizujs? Elkészültök?
 
Hát az enyém most épp algatanya, de azért igyekszem gatyába rázni. Még van egy kis idő addig.... :)
 
Hát az enyém most épp algatanya, de azért igyekszem gatyába rázni. Még van egy kis idő addig.... :)

Az a BGA nem vészes. Nekem volt már rosszabb is. Nekem peroxid segített, de elég nagy mennyiségben locsoltam és sajnos rendre meg kellett ismételnem. Végig kísérte az akvárium életét.
Kb havonta beöntöttem 100-150ml-t a 230-as akváriumomba. 1 nap alatt eltűnt mindig.

Az ADA utolsó hírlevelében is erről ír. Mondjuk az aljzat cserén azért én is meglepődtem :) Ennyire nem lehetünk puhák :)

[Question]
Blue green algae grow on my aquarium glass at the substrate. How should I deal with this?

[Answer]
Blue green algae may grow in planted aquarium due to the use of substrate additives or deteriorated substrate permeability which has taken place over time. If your aquarium is still in the initial stage, blue green algae can be reduced by covering the substrate portion of the tank with black paper to block the light.
Or else, it is very hard to completely get rid of the algae that have already propagated. To remove blue green algae at the substrate, it is advised to insert a thin spatula between the glass surface and substrate to scrape the algae out carefully, and then suction them off together with sludge with a hose. Subsequently, it is recommended to apply Phyton Git to the affected area with a dropper to control the further growth of blue green algae. If the algae problem is very serious, the substrate, at least for the foreground location, should be replaced with new Aqua Soil. This enables you to have the substrate free from algae and also promotes the growth of aquatic plants.
 
(y) Vik, Tibi, ugye lehalásztátok az RC-ket? :)
A nagyobb testű amanókat, a fonalalgázót és a borarasok nagy részét lehalásztam még fotózás előtt, ne is mondjam izzasztó munka volt, hogy ugye a berendezésre is közben vigyázni kellett. Az RC nagy része bent maradt, remélem azért van olyan kép ahol nem a lombkoronán feszítenek. Amúgy ezt beszéltük, hogy ha nem lenne semmilyen élőlény az akváriumban, akkor nagyon műnek nézne ki, azt is lehetne feltételezni, hogy víz nélkül lett fotózva. Igazából brutál szépek lettek a fotók, szóval a fotósnak egy nagy dicséret, ki tett magáért.(y)
 
A nagyobb testű amanókat, a fonalalgázót és a borarasok nagy részét lehalásztam még fotózás előtt, ne is mondjam izzasztó munka volt, hogy ugye a berendezésre is közben vigyázni kellett. Az RC nagy része bent maradt, remélem azért van olyan kép ahol nem a lombkoronán feszítenek. Amúgy ezt beszéltük, hogy ha nem lenne semmilyen élőlény az akváriumban, akkor nagyon műnek nézne ki, azt is lehetne feltételezni, hogy víz nélkül lett fotózva. Igazából brutál szépek lettek a fotók, szóval a fotósnak egy nagy dicséret, ki tett magáért.(y)


Akkor lehetne igazán mű képet csinálni ha lenne egy tilt shift obitok. Na az lenne az igazán mű kép.
Gratula az aksihoz, igazán szép ;)
 

IAPLC 2014
by viktorlantos, on Flickr

@Cecska :snaphappy::snaphappy:

A versenyre beküldendő fotóknál ha jól gondolom, akkor nem lehet semmilyen retusálást végezni? Vagy valamilyen szinten megengedett? Pl. ha buborékokat akarsz kiretusálni vagy egy rossz helyen lévő garnélát?
(színhőmérséklet, expo, fényes/árnyékos részek korrekciója ezek gondolom mehetnek simán)

Régóta nézem a munkáitokat és hatalmas fejlődésen mentetek keresztül, elképesztő hogy milyen szinten űzitek már ezt a "sportot". 2008-ban láttam először Nigro akváriumait, és azóta "tervezem" hogy ilyen kell nekem is otthonra...de sajnos csak terv marad egyenlőre.
 
A versenyre beküldendő fotóknál ha jól gondolom, akkor nem lehet semmilyen retusálást végezni? Vagy valamilyen szinten megengedett? Pl. ha buborékokat akarsz kiretusálni vagy egy rossz helyen lévő garnélát?
(színhőmérséklet, expo, fényes/árnyékos részek korrekciója ezek gondolom mehetnek simán)

Régóta nézem a munkáitokat és hatalmas fejlődésen mentetek keresztül, elképesztő hogy milyen szinten űzitek már ezt a "sportot". 2008-ban láttam először Nigro akváriumait, és azóta "tervezem" hogy ilyen kell nekem is otthonra...de sajnos csak terv marad egyenlőre.

Van olyan verseny ahol azt sem szeretik nagyon ha megvágod a fotót. De pl kimaszkolást kifejezetten böntetik
Szín korrekció elfogadott leginkább azért, mert a fényképezők beállításai és a fényviszonyok rögzítése ritkán megfelelő. Egy profinál nagyobb a sansz, hogy elsőre sikerül, de legtöbbünknél marad a RAW és az utólagos korrekció.

Pixel manipulálás, clone stamp és bármilyen retus nem engedélyezett.

Ami érdekes az az, hogy nem csak a versenyek és az azon induló akváriumok fejlődtek az elmúlt években, de a RAW nyers képek megmunkálása is. Pusztán RAW file tekergetéssel most már rengeteg hiba kiküszöbölhető.
Pl a fenti képen ha nem megfelelő a világítás és túl sötétek a fák szárai, akkor adjustment brush-al korrigálni lehet az adott ponton a fényt. Ilyen nem nagyon volt 5-6 éve még RAW-ban. Most nem volt rá szükség, mert 500 watt vaku azért elég volt, de az eredeti 150W halogénnel sajnos elég sötétek voltak a fák alatti részek

Szóval színkorrekció ok, fotó törlés, pixel tologatás nem ok :)
 
Van olyan verseny ahol azt sem szeretik nagyon ha megvágod a fotót. De pl kimaszkolást kifejezetten böntetik
Szín korrekció elfogadott leginkább azért, mert a fényképezők beállításai és a fényviszonyok rögzítése ritkán megfelelő. Egy profinál nagyobb a sansz, hogy elsőre sikerül, de legtöbbünknél marad a RAW és az utólagos korrekció.

Pixel manipulálás, clone stamp és bármilyen retus nem engedélyezett.

Ami érdekes az az, hogy nem csak a versenyek és az azon induló akváriumok fejlődtek az elmúlt években, de a RAW nyers képek megmunkálása is. Pusztán RAW file tekergetéssel most már rengeteg hiba kiküszöbölhető.
Pl a fenti képen ha nem megfelelő a világítás és túl sötétek a fák szárai, akkor adjustment brush-al korrigálni lehet az adott ponton a fényt. Ilyen nem nagyon volt 5-6 éve még RAW-ban. Most nem volt rá szükség, mert 500 watt vaku azért elég volt, de az eredeti 150W halogénnel sajnos elég sötétek voltak a fák alatti részek

Szóval színkorrekció ok, fotó törlés, pixel tologatás nem ok :)

Ha pl. díjazásra kerül sor, akkor bekérik az eredeti raw/dng formátumú képeket is? Van ilyen kikötés, hogy csak raw-ban lehet fotózni?
Csak azért kérdezem, mert tudom hogy egy fotóval mit lehet csinálni viszont az is igaz, hogy a legtöbb akvarista nem rendelkezik olyan géppel amivel raw-ban lehet "lövöldözni".
Ha meg nem kérik be az eredeti felvételt, akkor szinte bármit át lehet retusálni egy képen. Pl. a kaktuszos tájképeteknél, ha jól emlékszem az arányokra hivatkoztak a bírák, amit utólag elképesztő mértékben lehetett volna "javítani".
 
Ha pl. díjazásra kerül sor, akkor bekérik az eredeti raw/dng formátumú képeket is? Van ilyen kikötés, hogy csak raw-ban lehet fotózni?
Csak azért kérdezem, mert tudom hogy egy fotóval mit lehet csinálni viszont az is igaz, hogy a legtöbb akvarista nem rendelkezik olyan géppel amivel raw-ban lehet "lövöldözni".

Nem kérnek RAW képet. Nagyon sok "okosság" kiszúrható egy hozzáértő szakinak. És erre vannak a bírák.
De még így is átcsúszik néha egy-két trükk.
 
Pl. a kaktuszos tájképeteknél, ha jól emlékszem az arányokra hivatkoztak a bírák, amit utólag elképesztő mértékben lehetett volna "javítani".

Ezért fontos, hogy a pontozók kellő háttérrel rendelkezzenek.
Az lehet, hogy photoshopban szinte bármi megoldható, de egy veteránnak elég ránézni egy növényre és az elég sok dolgot elárul. Arány, méret, fejlettségi szint, egészség stb.
Talán ezért lehet, hogy nem tudta olyan mértékben befolyásolni a csalás a nagyobb versenyeket.

No meg az is, hogy Japánban elképzelhetetlennek tartanám, hogy valaki nekiáll PS-ben tologatni. Ők adják a verseny nevezőinek negyedét vagy harmadát.
Ezért kellene kicsit mindenkinek eljutni egy IAPLC díjátadóra. Akik a krémben vannak elképesztő tisztelettel és fanatizmussal vannak a hobbi iránt. Oda nem férne be sok "mókázás".
 
Ezért fontos, hogy a pontozók kellő háttérrel rendelkezzenek.
Az lehet, hogy photoshopban szinte bármi megoldható, de egy veteránnak elég ránézni egy növényre és az elég sok dolgot elárul. Arány, méret, fejlettségi szint, egészség stb.
Talán ezért lehet, hogy nem tudta olyan mértékben befolyásolni a csalás a nagyobb versenyeket.

No meg az is, hogy Japánban elképzelhetetlennek tartanám, hogy valaki nekiáll PS-ben tologatni. Ők adják a verseny nevezőinek negyedét vagy harmadát.
Ezért kellene kicsit mindenkinek eljutni egy IAPLC díjátadóra. Akik a krémben vannak elképesztő tisztelettel és fanatizmussal vannak a hobbi iránt. Oda nem férne be sok "mókázás".

Köszi az infókat. A verseny tisztasága miatt érdekelt. Egyenlőre nincsen még növényesem, így még háttérképnek sem tudnám manipulálni. :)
 
Back
Oldal tetejére