• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Horgászat

Én is spiccel kezdtem kb 7 évesen (senki nem horgászott a családban így egyedül kezdtem bele a tanulásba) majd jött az úszó és a fenekező de kb 18 évesen visszatértem a rági 5 méteres eurohold begumizott spicchez. Nagyon jót pecáztam vele de egy 2 kilós ponty is pórázon tudott vezetni vele plusz a rövid szákkal alig tudtam megmeríteni a halakat. Volt pár halam ami úgy megugrott, hogy csak tartottam a botot és vártam, hogy elvigye az előkémet..
Na ekkor lettem a bolognaik szerelmese. Vettem is egy 7 méteres shimanot a spórolt pénzemből. Nagyon jó kis bot de baromi nehéz 8-10 órát végighorgászni vele ezért lett a 4 méteres amit már többször említettem..
Most pedig elérkezettnek látom az időt, hogy a matchezésre is nagyobb figyelmet fordítsak. Ez a szép, hogy mindig van új tanulni való :)
 
Ilyenen tanultam előkét készíteni. :) A fater két ilyet is telerakatott velem, nehogy elfelejtsem, hogyan kell... :DView attachment 15364

Nagyon szívesen olvasom ezeket a postokat, szerettem kijárni a tóra az öregemmel, meg utána volt, hogy egyedül is kijártam a gyerek-tóra.

Most kb mi a menete az engedély megszerzésének, ill kb mennyire költséges hobbi? Gondolkozom rajta, hogy előkeresem otthon apu felszerelését, no meg az én szerény kis cuccaim és újra elkezdek kijárogatni, hogy majd én is vihessem a fiam pecáhni, ha nagyobb lesz. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
Ha eldöntötted és kellően fel spanoltak a srácok :) és minden kész ,esetleg mennél pecázni de a kiszemelt tó engedély köteles,és se időd se türelmed a formaságokhoz akkor írj rám szívesen segítek.Ez ilyen 1 napos fogászat szintű dolog ;) Bármikor lehet nincs időhöz kötve.
 
Felszerelés ügyben: nekem is vannak régi, már oldtimer cuccaim (pl a kedvenc csalihal fogó botom, amit éppen 30 éve, a 3,90-es match botom, amit 23 éve használok), de azért mindig veszek egy-két újat is. Nem kazalszám, de folyamatosan újítja az ember a cuccokat, főleg, ha több műfajt űzöl (apróhalazás, pontyozás, pergetés és akkor még ezen belül is lehet jócskán árnyalni).
A klasszikus (akadómentes) nyiltvízi pontyos/keszeges pecához én azt mondom, elég max 3 bot: egy könnyű, de megbízható 5-6 méteres spiccbot (jó móka ám egy akadómentes vízen 15/12-es cuccal 6-os spiccel bírkózni egy 2-3 kg-os hallal), egy 3,90-es közepes match bot (mondjuk olyan max 15-20 g dobósúlyú, hogy a waglereket is nyugodtan dobálhasd) és egy MH feeder (olyan 100-110g max dobósúlyú) Orsókból én azt mondom, a 40-es méret arany középút.
Nyilván nem azzal kell kezdeni, hogy mindezt megveszed, csak az építkezés irányát próbáltam mutatni.
A régiek leporolása, rendberakása, orsók újrazsírozása az csak egy kis jóleső barkács délután, zsinórok, horgok, úszók, egyéb apróság beszerzése vállalható kiadás, nem kell egy kazallal venni mindjárt az elején.
Ha elkezded felújítani az eszközparkot, én először egy jó spiccbotot vennék: az lehet hogy nincs a készletben, bemelegítésnek a legjobb eszköz, no meg ha kiveszed az első 3 métert belőle, a srácot tanítgatni meg is van a pálca, aztán ha beleerősödik, rátehetsz még egy tagot és így tovább, Te meg használhatod 6m-ben ha visszakapod.
Mindenképpen érdemes végigjárni (újra) a szamárlétrát a keszegezéstől a pontyozás/amúrozás irányában. Több a sikerélmény is:)
Hajrá, van még a jó időből, legyen még egy (újra)fertőzött a csapatban!;)(y)

No, közben megtudtam, hogy nincsen már meg a peca cucc, így tök újat kell majd vennem mindenből. Talán jobb is így, bár a fater ősöreg fekete dam botját sajnálom, azt még valamikor 90 környékén, talán még előtte vette és folyamatosan használta. :) Szétnézegettem mindenféle webshopokban, nyilván a spiccbotozás lesz a kezdés, talán ez is egyben a legolcsóbb mind közül (nyilván az én szintemen). Kb soha nem próbáltam még, szóval a technika kb ismeretlen előttem, mert ugyan volt apámnak két 6 méteres, de valahogy ő sem nagyon vette elő őket. Szerintem jövő nyárig szépen beszerzek mindent, aztán majd kinézek a környékbeli tavakra. Van itt a város határában kettő ís, az egyik a Fundy tó, amiről jókat mostanság nem olvastam, a másik pedig a Peremvárosi Horgásztó, ami viszont a város gondozásába került nemrég, tudtommal rendszeresek a telepítések is.


Ha eldöntötted és kellően fel spanoltak a srácok :) és minden kész ,esetleg mennél pecázni de a kiszemelt tó engedély köteles,és se időd se türelmed a formaságokhoz akkor írj rám szívesen segítek.Ez ilyen 1 napos fogászat szintű dolog ;) Bármikor lehet nincs időhöz kötve.
Lehet, hogy majd a szavadon foglak egyszer! :) (y) Kihagyhatatlan ajánlatnak tűnik, csak időm nem tudom, mikor lesz rá. Idén szerintem már nem nagyon, de aztán ki tudja!
 
No, közben megtudtam, hogy nincsen már meg a peca cucc, így tök újat kell majd vennem mindenből.
Nézd a jó oldalát Laci: csak magaddal kell kompromisszumot kötni.
Mindenképpen arra biztatlak, hogy a középkategóriát célozd meg: a silány occsó csak elvenné a kedvedet, nehéz, szinte használhatatlan, míg a verseny szintűt egy átlagos hobby horgász nem igazán tudja kihasználni.
Ha a kezedbe veszel pl egy 6-os spiccet, széthúzod, akkor annak könnyen tarthatónak kell lennie, viszont ha megrántod kicsit, mintha érzéssel megakasztanál egy halat, akkor feszesnek kell lennie, nem lóghat utána félpercig fel-le, mert az meg lassú lesz horgászat közben. Nem sok cucc kell hozzá: 3-4 jól kiválasztott szerelékkel szinte minden megoldható és kis túlzással egy dzseki zsebeiben elfér a spiccbotos motyó.
Ha már a vásárlásnál tartasz, akkor majd az előke zsinórokból nézz 25 méteres kiszerelést (ebből csinálj főzsinórt magadnak 14-18-as méreteket nézegesd, ezek általában kicsit jobb minőségű zsinórok, mint a "síma" kanócok, én is ezekből dolgozok spiccbothoz), illetve minél rövidebb, általában 10 métereset az előkéknek 10-14-es méretben. Egy 0.5-ös, egy 1-1.5-ös és egy 2-2.5-ös úszóval szinte mindent meg lehet oldani egy tavon. Két-három induló csomag horog, egy doboz ólom, merítő, haltartó és meg is vagy.
Kb soha nem próbáltam még, szóval a technika kb ismeretlen előttem, mert ugyan volt apámnak két 6 méteres, de valahogy ő sem nagyon vette elő őket.
Nem olyan komplikált. Finom szerelékek "létrán" tárolva, peca közben meg ha a csuklód rááll a mozdulatra -amihez kb 5 kapás elég- akkor már élvezed is a játékot;)
Szerintem jövő nyárig szépen beszerzek mindent, aztán majd kinézek a környékbeli tavakra.
Lesz addig pár kiállítás a Fővárosban, oda érdemes kinézni, beleszagolni a levegőbe, de ne engedj a pontyhorgászat címén propagált esztelen költekezésnek.
Van itt a város határában kettő ís, az egyik a Fundy tó, amiről jókat mostanság nem olvastam, a másik pedig a Peremvárosi Horgásztó, ami viszont a város gondozásába került nemrég, tudtommal rendszeresek a telepítések is.
Mindenképpen olyan helyre menj először, ahol lesz sikerélményed. Később majd eldöntöd, hogy egyesületi tó, Duna, vagy a még vadregényesebb vizek lesznek a szívedhez közelebb.:)
Ha vonz a vadregényes verzió, akkor a belerázódás után nézz szét a környéketeken: van rengeteg csatorna, amik között biztosan van jó horgászvíz is. Sajátos bájuk van az öntözőcsatornáknak és egyik-másik hihetetlen halállománnyal rendelkezik.
 
No, közben megtudtam, hogy nincsen már meg a peca cucc, így tök újat kell majd vennem mindenből. Talán jobb is így, bár a fater ősöreg fekete dam botját sajnálom, azt még valamikor 90 környékén, talán még előtte vette és folyamatosan használta. :) Szétnézegettem mindenféle webshopokban, nyilván a spiccbotozás lesz a kezdés, talán ez is egyben a legolcsóbb mind közül (nyilván az én szintemen). Kb soha nem próbáltam még, szóval a technika kb ismeretlen előttem, mert ugyan volt apámnak két 6 méteres, de valahogy ő sem nagyon vette elő őket. Szerintem jövő nyárig szépen beszerzek mindent, aztán majd kinézek a környékbeli tavakra. Van itt a város határában kettő ís, az egyik a Fundy tó, amiről jókat mostanság nem olvastam, a másik pedig a Peremvárosi Horgásztó, ami viszont a város gondozásába került nemrég, tudtommal rendszeresek a telepítések is.



Lehet, hogy majd a szavadon foglak egyszer! :) (y) Kihagyhatatlan ajánlatnak tűnik, csak időm nem tudom, mikor lesz rá. Idén szerintem már nem nagyon, de aztán ki tudja!
Rendben. De ehhez nem kell idő :) Szólj ha aktuális.
 
Néha magam is megrémülök.... meg elgurulok... :D
egyéniben
http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=301 :p
vagy csapatban
http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=588
:cool::p
De ez már csak emlék.... már a serlegek is csak dobozban pihennek... :(

ps: (egyébként a vándorkupát Jankovich Krisztián nyerte el tőlem a következő évben http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=546 )
Hát, azok voltak a Tóth Sanyi tavának induló évei. Akkortájt én is többször megfordultam ott, főleg a földhivatali névnapi bulik alkalmával. Itt amúroztunk lucernával ekkortájt.
A nagy nyárfa csoport a K-i parton mindig favorit helynek számított, "csak" oda kellett dobni egy méteren belül a part tövébe:)

múlt idő...
Nono, annak jobban örülnénk, ha az utánpótlás nevelés közben kicsit visszafertőződnél.;)
 
A Mai szép időben a gyerekekkel az Apátkuti-völgyben (Visegrádon) voltunk.
upload_2016-10-8_20-47-24.png
Van ott egy kis étterem, és annak egy pisztrángos tava, ahol bárki "horgászhat"
Az idézőjel bizony igen indokolt, mert az ide telepített pisztrángok szinte még az üres horgot is bekapják.
A kifogott halakat nem csak a pisztráng kényes természete miatt tilos visszaengedni,
hanem azért is mert a kis tó a kifogott halak árából tartja el magát, illetve ha valaki szeretné, az étteremben mindjárt el is készítik neki a kifogott halat.
Na a gyerekek rögtön le is csaptak a lehetőségre, itt pl. Lackó fiam kivételesen nem engem fáraszt. :ROFLMAO:
upload_2016-10-8_20-51-53.png
Fogott úszóval, pergetve, majd magáról mit sem tudva... :p
Aztán Robi fiam is
upload_2016-10-8_20-55-25.png
aki hazaérve természetesen a munkából is kivette a részét:
upload_2016-10-8_20-57-51.png
A hat elhozott példányból aztán hármat mindjárt meg is kóstoltunk.
upload_2016-10-8_21-5-59.png
Egészségünkre!
 
Elnézést a kicsit Off jellegű bejegyzésért, de gondoltam sokatoknak van olyan korú gyereke akinek ez egy kellemes kis hétvégi program lehet... ;)
View attachment 18728
Yeee,örülök nektek.Szuper program lehet,kár ,hogy olyan messze van tőlünk.Azért látom te be tudtad pótolni a hétvégi horgászatot ma ,ha már holnap nem tudsz elmenni a GA-s versenyre.
Gratula a fogásokhoz,ügyesek a srácok(y)
 
Yeee,örülök nektek.Szuper program lehet,kár ,hogy olyan messze van tőlünk.Azért látom te be tudtad pótolni a hétvégi horgászatot ma ,ha már holnap nem tudsz elmenni a GA-s versenyre.
Gratula a fogásokhoz,ügyesek a srácok(y)

Remélem azért van hasonló vállalkozás hozzátok közelebb is. Ha találok egyet, mindenképpen szólok. ;)
Amúgy ha a bepótoláson azt érted, hogy a gyerekek féle halkiemelés miatti leszakadt horgokat kötözgettem, akkor igen, megvolt az is. :p:D
 
Remélem azért van hasonló vállalkozás hozzátok közelebb is. Ha találok egyet, mindenképpen szólok. ;)
Amúgy ha a bepótoláson azt érted, hogy a gyerekek féle halkiemelés miatti leszakadt horgokat kötözgettem, akkor igen, megvolt az is. :p:D
:LOL:
Te legalább láttál horgászzsinórt a hétvégén:bored:
Nekem most sem adatik meg:cry:.Lassan elgondolkodhatok a cuccok túladásán:facepalm:..........na azért ott még nem tartunk.:whistle:
 
na azért ott még nem tartunk.
Na azért!;)
itt pl. Lackó fiam kivételesen nem engem fáraszt.
...hanem szivárványost tanít repülni...:)
hazaérve természetesen a munkából is kivette a részé
nagyon helyes(y)
Elnézést a kicsit Off jellegű bejegyzésért, de gondoltam sokatoknak van olyan korú gyereke akinek ez egy kellemes kis hétvégi program lehet... ;)
View attachment 18728
régi jó kis sütögetések...:)
...anno majd' 15 éve a két elvetemült cimbivel a Duna parton Ordason fejenként egy szál lecsókolbi, meg egy-két szelet szalonna sült ebédre... nyami:)
gyerkőcökkel inkább grillezgetünk ha kiszabadulunk valamerre;)
 
A Mai szép időben a gyerekekkel az Apátkuti-völgyben (Visegrádon) voltunk.
View attachment 18700
Van ott egy kis étterem, és annak egy pisztrángos tava, ahol bárki "horgászhat"
Az idézőjel bizony igen indokolt, mert az ide telepített pisztrángok szinte még az üres horgot is bekapják.
A kifogott halakat nem csak a pisztráng kényes természete miatt tilos visszaengedni,
hanem azért is mert a kis tó a kifogott halak árából tartja el magát, illetve ha valaki szeretné, az étteremben mindjárt el is készítik neki a kifogott halat.
Na a gyerekek rögtön le is csaptak a lehetőségre, itt pl. Lackó fiam kivételesen nem engem fáraszt. :ROFLMAO:
View attachment 18702
Fogott úszóval, pergetve, majd magáról mit sem tudva... :p
Aztán Robi fiam is
View attachment 18703
aki hazaérve természetesen a munkából is kivette a részét:
View attachment 18704
A hat elhozott példányból aztán hármat mindjárt meg is kóstoltunk.
View attachment 18707
Egészségünkre!
Öröm rátok nézni!!! Ez egy nagyon jó megosztás minden képen elmegyünk oda a családdal. Köszi az infót.
 
A mai Horgász Show-ról pár kép

Pergetés oktatás, műcsali-vezetés. (@viktorlantos nak mutattam a képet, szerinte távolba köpő verseny ... :D )
30066559740_4865800b28_h.jpg66 by Néder Attila, on Flickr

csodabojli
30277302891_03a2b0a614_h.jpg63 by Néder Attila, on Flickr

Most mindenhol a fluo oldódó pellet a sláger...
30066540750_d5b5df6d54_h.jpg76 by Néder Attila, on Flickr

Mit tippeltek, mi az ára ennek a multi orsónak?
30066553960_8c79d27179_h.jpg69 by Néder Attila, on Flickr

Egy ilyet is rámsóztak... :D
30066557410_1935173bfc_h.jpg67 by Néder Attila, on Flickr

Legyek ...
30328336946_42acc2bdb5_h.jpg72 by Néder Attila, on Flickr

Pajtikáim! Nagyon nem mindegy, miből van a merítő... :)
29731904103_cddcff4205_h.jpg71 by Néder Attila, on Flickr

Ezeket a rucikat azért szeretem, mert egyszer leveszem, és soha többet nem találom meg őket... :)
29731906143_54d96204e1_h.jpg70 by Néder Attila, on Flickr

Tetszettek ezek a pólók is. Olyan amcsis :)
30363554565_e07056eccb_h.jpg75 by Néder Attila, on Flickr

Ő meg a cica (itthoni), akin kipróbáltam a fényképezőt :)
30277306021_0e6f6c6367_h.jpg60 by Néder Attila, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére