• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hills of Monte Carlo

hnorbi

VIP kertész
Sziasztok!

Nem árulok el nagy titkot, hogy a napló címét a Micromonthemum Monte Carlo nevű növényke ihlette. Történt, hogy a múltkorában vettem a GA-ban egy dobozzal ebből a szép kis növénykéből. Hazaérve rákerestem a neten, hogy mit érdemes tudni róla, beírtam a keresőbe a nevét, ki is dobott nekem egy képet a google Monte Carlo városáról :))), ahol a domboldalon olyan lépcsős sziklaképződmény van, amihez hasonló hardscape-t már összeraktam, annyi különbséggel, hogy én még aláképzeltem egy kavicsos partot is . Szóval így született meg a napló címe és az akvárium neve :)

Az elgondolás egyébként annyi volt, hogy vigyek egy kis életetet az íróasztalomra a dolgos hétköznapokon, és ha munka közben relaxálni támad kedvem, csak hátradőlők, és nézegetem a természet egy darabját. Mellesleg engem is elkapott a garnélázás szele, és mivel a nagy akiban a törpesügerek miatt nem tudok kisméretű garnikat tartani, ezért találtam ki, hogy legyen egy kis nano, amiben kezdésnek tudok red cherry-ket vagy sakurákat tartani.


Akvárium:
AD Nano Cube 25x25x30 18l

Világítás:
DIY 5630 hidegfehér led 18W 6500K

Szűrés:
Eheim Aquacorner 60 200l/h

Talaj:
ADA Africana 3l
JBL tápgolyók

Dekor:
Megkövesedett fa

Növény:
Micromonthemum Monte Carlo
Sagittaria Subulata
Staurogyne repens
Weeping Moss

Indítás: 2013. szeptember 29.


Monte Carlo dombjai :):

monte_carlo.jpg


A hardscape:

10368188414_8a609bf1b7_o.jpg


Növényekkel:

10368187254_ca6d038390_o.jpg


10368401263_2bf461f6be_o.jpg
 
Nagyon komoly! Viszonylag egyszerűbb a koncepció, de a megvalósítás, és a végső kép, annál jobb lett! (y)
 
Nagyon komoly! Viszonylag egyszerűbb a koncepció, de a megvalósítás, és a végső kép, annál jobb lett! (y)

Köszi :) Valóban nem bonyolítottam túl a hardscape-et, de nem is volt az a cél, egy könnyen kezelhető, kis garnis iwagumit akartam összerakni. A jobb oldal azért olyan üres, mert ott figyel a sarokszűrő, ami sajnos ebben a kis kockában elég sok helyet elvesz.
 
Ma 5 hetes lett a kis nano. Beköltöztek a lakók is, 25db sakura személyében (köszi mégegyszer @BBálint :), és 6 boraras merah, amiből kettő sajnos mára eltűnt :(.
Vizet hetente kétszer cserélek 50%-ot, ennek köszönhetően szerencsére csak zöld pontalga van, ezt betudom az 1W/l világításnak, ami napi hét órában megy. Vízfelszíni olajosodás sajnos még mindig van, amíg nem voltak a garnélák, beraktam az Eheim skimmert a nagy akiból, az szépen megszüntette. Kár, hogy nincs kisebb, nanoban elég sok helyet foglal.
A MC turbó sebességgel nő, szinte már kész a gyep, lassan nyírni kell. A Sagittaria subulata úgy látszik, nanoban nem nő olyan magasra, lehet, hogy ki kell találnom valami mást majd a háttérbe.

10655468703_e890f082d8_o.jpg



10655235565_9001b8d631_o.jpg
 
A Sagittaria subulata úgy látszik, nanoban nem nő olyan magasra, lehet, hogy ki kell találnom valami mást majd a háttérbe.

Üdv! ha nem akarja a subu, cserélj tenellusra. szerintem az beüt (y) s kicsit elegáncsabb is.. ha már Monte Carlo :whistle::cigar:
 
Üdv! ha nem akarja a subu, cserélj tenellusra. szerintem az beüt (y) s kicsit elegáncsabb is.. ha már Monte Carlo :whistle::cigar:

Köszi az ötletet, de tuti, hogy a tenellus egy-kettőre átvenné a többi növény felett a hatalmat, azt meg nem nagyon szeretném...:)
 
Ma kitakarítottam a kis íróasztali kedvencemet, és meglepődve láttam, hogy kis garnélák úszkálnak a vízben! Nagyon megörültem, első alkalom, hogy valamilyen állatomnak kicsinye szülessen. Úgy hallottam, hogy ilyen kis akváriumban nem szaporodnak a garnélák, de úgy látszik, mégis. Nem tudtam megszámolni, mennyi születhetett, de kb. tizet biztosan láttam matatni az MC szálai között. Sajnos, a halacsokkal nincs ilyen szerencsém, a kezdeti hat tagú Boraras Merah csapatom pár nap alatt négy főre csökkent, vettem melléjük még kettőt, azóta három kiugrott, az akvárium mögött és az írósztal alatt találtam meg őket. Nem gondoltam, hogy ezek a nanohalak ennyire ugrálósak, lehet, hogy a vízszintet kellene egy kicsit csökkentenem, viszont akkor a szűrő csobogása zavaró.
A múltkor tettem egy kis aktívszenet a sarokszűrő médiabox részébe, másnapra kristálytiszta víz volt az eredmény. A heti két vízcsere továbbra is megvan, muszály is, pár nap alatt ellepi egy kis poralga az üveget. A zöld pontalgával még mindig szenvedek, be kell szereznem valahonnan foszfátot, a kövek már eléggé be vannak zöldülve, a Monte Carlo is egyre sötétebb zöld az algától. Milyet érdemes venni, a port vagy a folyadékot? Tápot adagolok naponta 1ml Green Aqua Macro/Micro, emellé mennyi foszfátot adagoljak?

Mai képek:

10891998873_19d2c19498_o.jpg


10891839524_528dbc275d_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére