• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Harmadik nekifutásom

Szeretem az olyan akváriumokat amin el kell időzni,és újabb és újabb részleteket lehet felfedezni,és főleg a növények használatában.Nem akarom eltúlozni,de abszolút ez az egyik inspirációm növényhasználatban a mostani új indításomnál.(y)(magyarul lenyúlom az ötleteid:D)Még a végig dekorhomokosra tervezett előtérnek is rezeg most a léc,mert a lilaeopsison régóta gondolkodok,és a te gyeped szerintem bárkit meggyőzne,hogy próbálja ki ezt a növényt:)
 
Szeretem az olyan akváriumokat amin el kell időzni,és újabb és újabb részleteket lehet felfedezni,és főleg a növények használatában.Nem akarom eltúlozni,de abszolút ez az egyik inspirációm növényhasználatban a mostani új indításomnál.(y)(magyarul lenyúlom az ötleteid:D)Még a végig dekorhomokosra tervezett előtérnek is rezeg most a léc,mert a lilaeopsison régóta gondolkodok,és a te gyeped szerintem bárkit meggyőzne,hogy próbálja ki ezt a növényt:)

Iminek igaza van, 60 as aksiba elég nagy a lilaeopsis nálam átlagosan 4-6cm re nőtt meg.
Kicsi aksiba úgy tudom elképzelni hogy elől valami alacsonyabb pl parvula mini, Elatine vagy HC aztán mögé beszurkálva a lilaeopsis foltokba úgy elég jól mutatna mert vaskosabb és sötétebb zöld mint a többi. Aztán nem árt figyelni, hogy merre futkározik mert ha nekilendül akkor hamar szétszalad.
Engem Tibicuk lávaköves akváriuma indspirált.
 
Gratulálok Matyi nagyon szép . Érdekes tény közölnék a forum olvasóival . Nagyon keveset hoz ki a fotó amit Matyi beküldött élőben brutál gyönyörű én 15 percig csak csodáltam . De szerintem több órát is el tudtam volna ölteni előtte :)
 
Gratulálok Matyi nagyon szép . Érdekes tény közölnék a forum olvasóival . Nagyon keveset hoz ki a fotó amit Matyi beküldött élőben brutál gyönyörű én 15 percig csak csodáltam . De szerintem több órát is el tudtam volna ölteni előtte :)

Köszi szépen!
Vannak benne hibák amik engem is zavarnak de ez már így marad. Mivel még nagyon kezdő vagyok jó volt megint látni, tapasztalni és tanulni a hibákból.
Remélem a következő jobban sikerül. Lassan el kéne kezdeni törni a buksit a következőn.
 
Tenyleg franko lett.A Brasil kardfü tökeletes välasztäs!Jo az öszkep,bär a felsö karäcsony mohäs äg,kicsit zavaro!Amugy mennyi lävakö ment bele?Mert irtad az elejen,hogy 15kg.Ezt kicsit sokallom.Az utolso kepen szinte nem is lätszik a lävakö.(y)(y)(y)
 
Tenyleg franko lett.A Brasil kardfü tökeletes välasztäs!Jo az öszkep,bär a felsö karäcsony mohäs äg,kicsit zavaro!Amugy mennyi lävakö ment bele?Mert irtad az elejen,hogy 15kg.Ezt kicsit sokallom.Az utolso kepen szinte nem is lätszik a lävakö.(y)(y)(y)

20kg követ vettem és bele is raktam a 15kg követ. A kövek mögött is kő van és azon egy kevés amazonia ami nem valami okos megoldás mert nehéz bele ültetni :(
első tanulság, meg kell találni a spórolásnál a határt.
Az volt a célom hogy a köveket benövik a mohák, pláne a riccardia, ami azért elég lassan nő :( de alakul.
Most egy kicsit megnyestem a felső ágon a mohát, kénytelen voltam valamit rakni rá mert csupaszon szerintem bénán mutatna. Nem tudom mi lenne a megfelelő oda :( talán riccardia ?
 
Mivel még nagyon kezdő vagyok

:X3:

brutál jó lett ez szerintem... gratula (y)

talán riccardia ?

riccardia vékony ágon...? nem tudom, lehet hogy nem figyeltem, de nem láttam még ilyent, inkább olyan "telepes" fajta szerintem...
fissidens? úgy is közel van a felszínhez, nem lesz nagy gond röviden tartani...

engem a fókuszban lévő fogóág inkább zavar, olyan kissé mint egy robotkar, vagy simán hülye vagyok :D én azzal a véggel csinálnék valamit.

de egészében odaver az akva, szép munka volt. (y)(y)(y)
 
:X3:

brutál jó lett ez szerintem... gratula (y)



riccardia vékony ágon...? nem tudom, lehet hogy nem figyeltem, de nem láttam még ilyent, inkább olyan "telepes" fajta szerintem...
fissidens? úgy is közel van a felszínhez, nem lesz nagy gond röviden tartani...

engem a fókuszban lévő fogóág inkább zavar, olyan kissé mint egy robotkar, vagy simán hülye vagyok :D én azzal a véggel csinálnék valamit.

de egészében odaver az akva, szép munka volt. (y)(y)(y)

fissi nő mint atom, nem győzőm nyirbálni :( lentebb van egy kupac már azon az ágon, lehet fentre is egy olyan kupackát kéne rakni?
riccardia eltakarná azt a villát, szépen ráragasztva és kicsit megformálva.
 
lentebb van egy kupac már azon az ágon, lehet fentre is egy olyan kupackát kéne rakni?

vagy hagyd csupaszon, bazi közel van a fényhez... én inkább a kupackát hoznám felfelé...

riccardia eltakarná azt a villát, szépen ráragasztva és kicsit megformálva.

takard ki hüvelykujjal a fotón azt a véget. én simán letörném. bocs :D
 
És akkor egy kép a mai termésből 18mm
0674.jpg
nagyon szép klasszikus növényes, szuperül összeraktad, gratulálok!!!!
 
Az a különbség az tucat és a klasszikus között,hogy a klasszikus mégis egyedi azon túl,hogy minőségi;)Szerintem itt erős álszerénységről van szó:)

Ez volt a harmadik építésem az első az növénynevelde volt. A másodiknál már volt valami elképzelés de a végén hagytam benőni az egészet. Ez a harmadik berendezés, ennél már bátran nyesem a növényeket és örülök neki hogy sikerült ilyet összehoznom.Nekem még nincs meg az aranymetszés és egyéb szabályoknak a követése az építésnél.
Egyre magasabban van a léc, nem tudom, hogy a következővel meg tudom-e ugrani.
 
Back
Oldal tetejére