• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

@Evereka Laci felkérésének megfelelően:
a kékes tigrisek:
17004410289_e46b5e417d_b.jpg

...ezt meg gyakorolnom kell még: izgő-mozgó mákszemet röptében makrólencsével lekapni, ez jó kis kihívás lesz, de majd csak belejövök:)
17164641166_b3f0efc4d5_b.jpg

Kapott minden haspók friss spenót levelet ma este.
Ezek a CRS-ek eszméletlen egy zabagépek! No de sebaj, a maradék spenótot is elvetettem, úgyhogy lesz mit csócsálni:D
 
Adtál nekik a Dennerle Baby kajából már????
Jó gyorsan válaszolok: igen. Pár szemcsét teszek egy Easy Life-os mérőpohárba a két kis lávakő darabka (ami lent tartja a "tányért") mellé és 2-3 nap alatt eltűnik. Aztán pótolom...:)
A CRS-ek továbbra is komálják a spenótot, de a tigrisek még durvábban zabálnak talán:eek: Nem gond, van bőven, jut mindenkinek.
A pici CRS-ek, akik azóta legalább kétszer akkorák, mint amikor előbújtak, ők még nem láttam, hogy ennék, pedig bent van egy darab nekik is.

Tegnap volt egy pár órám, így kicsit rendezkedtem hal fronton: a 940 literesbe mentek az @attibva gnatochromisai, a saját frontosa és bárd sügér ifjoncaimmal, kaptak még lakótársnak három yellow-t és két nílusi sokúszós csukát.
Volt szülés is: az egyik lazacsügértől elvettem a kicsiket (7 db volt a szájában, szép nagyok, közel centisek) és a sárga vadászaimtól is kivettem a csigaházat és kiráztam belőle a sok apróságot. Majd meglátjuk, hányat sikerül felnevelni. Most hiányzik a felszámolt polcom rengeteg ivadék nevelő fakkja!!!:banghead:

Közeleg az idő a sügéres-növényes scape indításához is...:)
 
Nyami, mi vagyunk a zabagépek:
17386777891_8993749931_b.jpg


mi meg a törpillák:
cyprichromis leptosoma Mpulungu hétvégén köptetett ifjak:
17200951359_c205caf349_b.jpg


altolamprologus comressiceps gold head Kasanga csöppségek:
16766906113_701c927dfb_b.jpg


A méretekhez jó segítség a szúnyogháló, illetve a nevelő ketrec oldalára ragasztott finom homok szemcséi;)
 
@Evereka
17164641166_b3f0efc4d5_b.jpg


Kapott minden haspók friss spenót levelet ma este.
Ezek a CRS-ek eszméletlen egy zabagépek! No de sebaj, a maradék spenótot is elvetettem, úgyhogy lesz mit csócsálni:D

Nagyon rendben vannak (y)Pár garnélát még tervezek az 540-be .Ezek a gyönyörűségek is köztük vannak.
 
Nyami, mi vagyunk a zabagépek:
17386777891_8993749931_b.jpg


mi meg a törpillák:
cyprichromis leptosoma Mpulungu hétvégén köptetett ifjak:
17200951359_c205caf349_b.jpg


altolamprologus comressiceps gold head Kasanga csöppségek:
16766906113_701c927dfb_b.jpg


A méretekhez jó segítség a szúnyogháló, illetve a nevelő ketrec oldalára ragasztott finom homok szemcséi;)

Látom a Mpulunguk jól érzik magukat nálad a tágas helyen. Lassan megduplázódik a létszámuk.:)
 
Hát, ha eddig elvettem volna minden forgatást, akkor most saccra lenne egy kb 100 fős banda, meg a Kekesékből is lenne legalább 30 db fiatal:whistle:
 
Hát, ha eddig elvettem volna minden forgatást, akkor most saccra lenne egy kb 100 fős banda, meg a Kekesékből is lenne legalább 30 db fiatal:whistle:

Az komoly! Hátha lesz több időd foglalkozni velük és akkor tényleg lesz bőven növendék. Egyébként a Kekeséknél a közösben nem maradtak meg kicsik?
 
Az komoly! Hátha lesz több időd foglalkozni velük és akkor tényleg lesz bőven növendék. Egyébként a Kekeséknél a közösben nem maradtak meg kicsik?
Ebben bízok én is, mert van egy olyan agymenésem, hogy ha eldurranok, akkor a 3,20 méter hosszúba teszek valami legkevésbé igényes növényt némi kő és fa kíséretében, de az aljzat legalább 3/4-e megmaradna homokozónak, aztán beledurrantok mondjuk Xenotilapia "Kilesa"-t egy jó nagy bandát, fölé meg például a mpulungukat, aztán hadd szóljon a hatlövetű! Csak győzzem planktonnal, ha lesz vagy' 50-60 homoki, meg 200+ lazac...
enant500.jpg
Xeno kilesa
cyprichromis-leptosoma-mpulungu-1.jpg
cypri l. Mpulungu

Elég sivatag az akva, de van egy lapos kő, ami alá elvileg bemenekülhetnének, de nem maradt eddig egy sem meg.
Most kezdett egy Kekese csajszi forgatni, majd őkelmét kikapom két hét múlva, addigra a ketrecben nevelkedőknek lesz saját helye.;) ...remélem...
 
Milyen halakat tervezel melléjük?
Ottok vannak a létszám lesz bővítve.Más faj még nincs tisztázva...csemeték és párom egy 40-50 fős Vörös neon bandát szeretne.Nekem a "vegyes" garnélás is tetszene.
Félek könnyen beadom a derekam:D.Ramirezik nagyon tetszenek sok kellemes emlékem van.
 
Nos, jelentem ma reggel volt nagy bódottá:)
Az elsőre született kis CRS-ek köszönik szépen jól vannak, cseperednek, az első észlelésük (április 17.) óta eltelt idő alatt kb háromszoros a testhosszuk átlagban és ma reggel előjött a második generáció.:woot:
Hétvégén skubiztam nagyon, hogy anyuka talán elengedte őket, mivel már fehéren virított a peték helye, de a ledobott kabátot nem láttam. Kipecáltam, átraktam a felnőttekhez (ahol egy anyuka petés, de nem bántom) és azóta kukkoltam, ahányszor csak elmentem az állvány mellett.
Az első generáció most már 6-7-8 mm-es ifjai pedig elkezdték kóstolgatni a kis spenót levél darabkát, úgyhogy most már a Dennerle Baby (köszönöm @Evereka :)) és szerintem a talaj szemcséin lévő biofilm, alga egyebek mellett elkezdik a Popey képzőt is:)
popey%281%29.jpg
 
Sajnos a meleg nálam is csúnya pusztítást végzett, úgyhogy pár napja felszereltem egy kis DIY hűtést: összesen 2 db 8 cm-es PC venti "legyezgeti" a víz felszínét, összesen 4 rekeszt ér az ötből, de azért a víz hőfoka kiegyenlítődik a középsőben is és így 25-25,5 °C körül tudom tartani:), miközben a nagy akvákban 28-28,5 fokok tombolnak:(
18825259262_2e9b2ae38c_b.jpg
18825259262_2e9b2ae38c_b.jpg


... itt a rögzítés módja is látszik:
18644137259_6281b2c188_b.jpg


Végül pár (botrányos minőségű) kép a garnikról is: ők a már nálam született ifjak:
18207647804_171d0bb962_b.jpg

18209577343_e38cec70ce_b.jpg


a kedvenc (3-an biztosan vannak ilyenek):
18644069589_3534e88888_b.jpg

18644068109_bf28bdf01d_b.jpg

Itt már menekülőre fogta a koma...;)
Még egyszer elnézést az alulmúlhatatlan minőségért, fény terén biztosan fejlesztenem kell, meg hát a fotósnak is jócskán van mit gyakorolnia:mad:
 
Sajnos a meleg nálam is csúnya pusztítást végzett, úgyhogy pár napja felszereltem egy kis DIY hűtést: összesen 2 db 8 cm-es PC venti "legyezgeti" a víz felszínét, összesen 4 rekeszt ér az ötből, de azért a víz hőfoka kiegyenlítődik a középsőben is és így 25-25,5 °C körül tudom tartani:), miközben a nagy akvákban 28-28,5 fokok tombolnak:(
18825259262_2e9b2ae38c_b.jpg
18825259262_2e9b2ae38c_b.jpg


... itt a rögzítés módja is látszik:
18644137259_6281b2c188_b.jpg


Végül pár (botrányos minőségű) kép a garnikról is: ők a már nálam született ifjak:
18207647804_171d0bb962_b.jpg

18209577343_e38cec70ce_b.jpg


a kedvenc (3-an biztosan vannak ilyenek):
18644069589_3534e88888_b.jpg

18644068109_bf28bdf01d_b.jpg

Itt már menekülőre fogta a koma...;)
Még egyszer elnézést az alulmúlhatatlan minőségért, fény terén biztosan fejlesztenem kell, meg hát a fotósnak is jócskán van mit gyakorolnia:mad:
Wow ez nem semmi szinezet Szabi ez mar majdnem feher [emoji106]
A pc ventilatorokat mirol hajtod meg ? Ugy ertem milyen tapot hasznalsz ?
 
A világítással együtt van rákötve a tápra, így átállítottam a fényt is 11-19 óra közé.
Ablakeste 6-7 körül kinyit, reggel 8-9 körül becsuk, ebben az időszakban elfogadható a hőmérséklet, napközben a nagy melegben pedig mennek a ventik:)
 
Nos, megjött a lehűlés + a ventik is mennek, ma megjöttek a hőmérők, betettem őket és azt látom, hogy 20-20,5 °C a hőmérséklet.
A garnélák szépen kifújhatják magukat:), aztán ha jön megint a meleg, most majd tudom követni a hőmérséklet ingadozásokat.
A szoba a sok nagy akvának köszönhetően 25°C-os még mindig, pedig 0-24-ben nyitva az ablak. A nagy akvákban is hűlt a víz: 28°C-ról 26°C-ra(y), a venti nélküli (az ablaktól legtávolabb lévő) akvákban 22-24°C van, ott sem rossz a helyzet, majd figyelek, van most hőmérőm, beszereztem 10 db-ot occsón az egyik barátom segítségével.
Egyik sajnos nem OK, az 15 fokkal többet mutat a valós hőmérsékletnél:mad::banghead: ott megy majd a matek;)
 
Nos, garniknál aktuálissá vált a vízcsere, gondoltam, nekiállok méricskélni azt, amit tudok:

RO víz (tegnap készült, amíg a GA összejövetelen voltam):
hőmérséklet: 25,7 °C
kH: nem mérhető
gH: 5 cseppnél már elég sötét zöld (piros, barna nem volt már az elején sem)
tds: 8
Szerintem szűrő betét csere még jócskán nem aktuális...:whistle::)

A lecserélendő víz:
CRS 1. rekesz:
hőmérséklet: 25,2 °C
kH: nem mérhető
gH: 5 cseppnél már elég sötét zöld, első két cseppnél kissé narancsos szín látszik
tds: 150
aljzat: Akadama

CRS 2. rekesz:
hőmérséklet: 25,2 °C
kH: nem mérhető
gH: 5 cseppnél már elég sötét zöld, első két cseppnél kissé narancsos szín látszik
tds: 150
aljzat: Akadama

Cseréhez bekevert víz:

hőmérséklet: 25,7 °C
kH: 2
gH: 5
tds: 96
Cseréhez a RO vízhez csipetnyi DRAK sót adok, 2-2 mlGA mic/mac + 2 ml easy carbo + 2 ml easy life fosfo 20 liter vízhez

Úgy néz ki, pH mérő után kell néznem, mert össze-vissza mér: kalibráló folyadékban (a 7,01-essel teszteltem) 6,9-et mutat, erre még azt mondanám, hogy szódával elmegy, de az akvában, a csere vízben 6,0-7,2 között szinte minden értéket még úgy is, hogy kalibráló folyadék után mindjárt mérem, utána megmérem még egyszer, markánsan más érték, kalibrálóba újra bele teszem, ott megint 6,9. Van valakinek ötlete?


slagot előkapom és máris cserélek:)

szerk: csere után a tds 127-nél állapodott meg:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére