• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

Nos, ma hat-fél hét körül belevetettem magam a legsürgősebbekbe: a vízcserébe, minimális -halaszthatatlan- sika-mikába.
Az eredmény: mostanra lettem kész a 12 db (nem elírás!) akvával, szerintem elpacsáltam közel 1 köbméter vizet.
A CRS-eimnél is cseréltem kb 10% vizet. Egy napot hagytam állni a RO-t, hogy a hőfoka tökéletesen stimmeljen, a tds mérőt is jó sokszor bele merítettem, hogy szinte tökéletesen azonos legyen a csere víz értéke, mint amiben lakak. Az anyuka bízok benne, meghálálja és nem dobálja el a petéket. Eddig szépen rendezi őket.:)
No, megyek kicsit zsibbadni a villogó doboz előtt, aztán pihi.
 
Történt ma velem egy kedves eset: van egy kedves barátom, szeged mellett laknak. Kb annyi ideje akvarizál -és nem is gyengén- mint ahány éves én vagyok.
Eddig mindig én kerestem különböző tanácsokat, néha nem csak szóbeli segítséget kérve, ma felhívott, hogy van-e valami növényem, mert a nappalijukban lévő sokszáz literes akváriummal kezdeni kellene valamit. (élete párja unja, hogy vagy négy éve a pár tő anubiason meg a vízen kívül nem sok minden van benne)
Délután meg is látogattak, adtam is egy kazal növényt miközben azt mondták, hogy tetszenek a növényes próbálkozós akváim. Majdnem belepirultam.
 
Van egy kis változás újfent: @stanci -nak hála megint kedveskedni tudok egy kicsit a kedvenc CRS-eimnek:
16757301478_0ba4e2f51b_b.jpg

16758785089_e593b9f31e_b.jpg

A korrektséghez még az is hozzá tartozik, hogy az ötlet -a mohásítás- megszületése után @Luigi13 Niki volt olyan kedves és megerősített abban, hogy a spiky moha nagy kedvencük a CRS-eknek.
Niki, Tamás köszönöm mindkettőtöknek a garnélák nevében, akik kb 15 másodperc alatt bele vetették magukat a zöld dzsungelbe, láthatóan tetszik nekik.:)
 
Amióta betettem nekik a mohát -azon kívül, hogy ritkábban látom őket, mert állandóan a mohában bújkálnak, mojolnak- feltűnt, hogy intenzívebb a színük, szépen vedlenek.
Ami a még nagyobb boldogság: most már két petés anyukám is van. egyre szélesebb a mosoly:), ami akkor lesz majd még nagyobb, ha a piciket először meglátom.:):)
Nagyon szurkolok.(y)
 
Amióta betettem nekik a mohát -azon kívül, hogy ritkábban látom őket, mert állandóan a mohában bújkálnak, mojolnak- feltűnt, hogy intenzívebb a színük, szépen vedlenek.
Ami a még nagyobb boldogság: most már két petés anyukám is van. egyre szélesebb a mosoly:), ami akkor lesz majd még nagyobb, ha a piciket először meglátom.:):)
Nagyon szurkolok.(y)

Hajrá :)
 
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az egyik rekeszből az amazoniát kipattintom a csodába, ugyanis nem akar letisztulni már jó rég óta.
16630406607_9c3a0e6d1d_b.jpg

Jobbról a második rekesz. Így indult 2-3 hete, azóta csak rosszabb lett: olyan, mint a kakaó. Most már értem a GA srácok szenvedését a lenti 180-assal.
Ha lesz egy kis időm a napokban, akkor slaggal szépen leszívom, teljesen kiürítem ezt a rekeszt és megy ide is akadama, mert az nagyon elnyerte a tetszésemet, a CRS-ek is gyönyörűen elvannak rajta, vizet nem bántja, amit mérni tudok, minden szempontból semlegesnek mondható talaj. Kicsit darabos, de ezt bőven tolerálni lehet az eredmény érdekében.
Ami a durva, hogy beáztatott, "mosott" az amazonia. A sok gondot okozó 180-asban -sajna nem emlékszem, mert többet foglalatoskodtam a fakanállal, mint az építéssel- esetleg nem szintén használt talaj van? Ha igen, akkor van egy kapcsolódási pont.
 
Ami a durva, hogy beáztatott, "mosott" az amazonia. A sok gondot okozó 180-asban -sajna nem emlékszem, mert többet foglalatoskodtam a fakanállal, mint az építéssel- esetleg nem szintén használt talaj van? Ha igen, akkor van egy kapcsolódási pont.
Ha jól emlékszem, akkor az új amazonia volt.
Ha ez mosott, akkor nem volt elég jól átmosva, vagy nem volt elég óvatos a feltöltés. Tapasztalatból mondom, hogy alaposan át kell mosni, és azonnal célszerű visszarakni és feltölteni, mert különben porosodik.
 
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az egyik rekeszből az amazoniát kipattintom a csodába, ugyanis nem akar letisztulni már jó rég óta.
16630406607_9c3a0e6d1d_b.jpg

Jobbról a második rekesz. Így indult 2-3 hete, azóta csak rosszabb lett: olyan, mint a kakaó. Most már értem a GA srácok szenvedését a lenti 180-assal.
Ha lesz egy kis időm a napokban, akkor slaggal szépen leszívom, teljesen kiürítem ezt a rekeszt és megy ide is akadama, mert az nagyon elnyerte a tetszésemet, a CRS-ek is gyönyörűen elvannak rajta, vizet nem bántja, amit mérni tudok, minden szempontból semlegesnek mondható talaj. Kicsit darabos, de ezt bőven tolerálni lehet az eredmény érdekében.
Ami a durva, hogy beáztatott, "mosott" az amazonia. A sok gondot okozó 180-asban -sajna nem emlékszem, mert többet foglalatoskodtam a fakanállal, mint az építéssel- esetleg nem szintén használt talaj van? Ha igen, akkor van egy kapcsolódási pont.
Szia!
Mi a koncepciója ennek a rekeszes elrendezésnek? Mindegyiknek külön szűrése van?
 
Ha jól emlékszem, akkor az új amazonia volt.
Ha ez mosott, akkor nem volt elég jól átmosva, vagy nem volt elég óvatos a feltöltés. Tapasztalatból mondom, hogy alaposan át kell mosni, és azonnal célszerű visszarakni és feltölteni, mert különben porosodik.
Az a durva, hogy a feltöltés óta már többször lecseréltem a vizet -teljesen- és minden vízcsere után dacára az óvatos feltöltésnek durvább és durvább a helyzet.:(

Mi a koncepciója ennek a rekeszes elrendezésnek? Mindegyiknek külön szűrése van?
A koncepció az, hogy idővel minden rekeszben más-más garnéla lesz és az esetleges kereszteződéseket szeretném megelőzni.
Igen, minden rekesz hátuljába be van téve egy-egy TM30-as szivacs teljes keresztmetszetben és mögüle levegővel emelem át a szűrt vizet.
 
Az a durva, hogy a feltöltés óta már többször lecseréltem a vizet -teljesen- és minden vízcsere után dacára az óvatos feltöltésnek durvább és durvább a helyzet.:(


A koncepció az, hogy idővel minden rekeszben más-más garnéla lesz és az esetleges kereszteződéseket szeretném megelőzni.
Igen, minden rekesz hátuljába be van téve egy-egy TM30-as szivacs teljes keresztmetszetben és mögüle levegővel emelem át a szűrt vizet.
Ahogy láttam a dekoráció, talaj is más-más, gondolom azért, hogy több mindent kipróbálhass.
A szűrés tehát el van választva, de minden szűrőt külön pumpa mozgat?
 
Nem, van egy 2400 l/h teljesítményű levegőpumpám, aminek a gyári csonkján 10 db kimenet van, így nem kihívás külön csövet húzni mindenhova.:)
 
Az a durva, hogy a feltöltés óta már többször lecseréltem a vizet -teljesen- és minden vízcsere után dacára az óvatos feltöltésnek durvább és durvább a helyzet.:(


A koncepció az, hogy idővel minden rekeszben más-más garnéla lesz és az esetleges kereszteződéseket szeretném megelőzni.
Igen, minden rekesz hátuljába be van téve egy-egy TM30-as szivacs teljes keresztmetszetben és mögüle levegővel emelem át a szűrt vizet.
Gondolom, hogy táptalaj nincs alatta, lehet, hogy már régi az amazonia és azért ködöl. Remélhetőleg azért elmúlik. Egy belső szűrőt, vagy akasztósat jó lenne megjáratni benne perlonvattával, hátha az összeszedné a koszt.
 
Gondolom, hogy táptalaj nincs alatta, lehet, hogy már régi az amazonia és azért ködöl. Remélhetőleg azért elmúlik. Egy belső szűrőt, vagy akasztósat jó lenne megjáratni benne perlonvattával, hátha az összeszedné a koszt.
Azt hiszem, majd másik akvában beteszem alulra, olyan helyre, ahol komolyabb szűrés van.
Táptalaj nincs alatta.
Egyébként az a jópofa, hogy a GA alsó szinten lévő 180-asnál nekem is a perlon jutott eszembe, amikor ment a küzdés az opálossággal.:)
 
Azt hiszem, majd másik akvában beteszem alulra, olyan helyre, ahol komolyabb szűrés van.
Táptalaj nincs alatta.
Egyébként az a jópofa, hogy a GA alsó szinten lévő 180-asnál nekem is a perlon jutott eszembe, amikor ment a küzdés az opálossággal.:)
Van azért, amikor a perlon is kevés. Ott úgy emlékszem, hogy az volt a gond, hogy bemosódott a táptalaj a vízbe, de lehet rosszul emlékszem. A 2x60-as szigetesben is sokáig opálos volt a víz, ott valószínűleg a dekorhomok és a sok dragon kő miatt.
Ha sima por lett volna, akkor azt a külső szűrők 1-2 nap alatt rendbe rakták volna, nálam legalábbis a legutóbbi átrendezés, újraültetés elég durván beködölt, de másnapra már kristály tiszta volt a víz.
 
A lenti 180-asban nem nagyon volt táptalaj emlékeim szerint. Ezért álltak értetlenül a GA fiúk és az építés fő felelősei (Niki, Ati, Matyi) is.
 
Mivel helyem az van rogyásig, úgy döntöttem, hogy a két kismamát külön veszem a volt amazoniás rekeszbe, hogy ha a piciket majd elengedik, azok nyugton lehessenek, fejlődhessenek.
Előtte persze a vizet belőttem ugyanolyan értékre, amit a tds mérővel ellenőriztem és a különbség nagyjából hibahatáron belüli. A kismamák köszönik jól viselték, mert már eltelt három nap és minden OK.

Az egyik rekeszbe, mivel a brutál mennyiségű mohával kagylós rák is érkezett, gondoltam egy merészet és kiszedtem a rézlazacokat. (Egy fickó és négy lány van, ahogy nézem és irigykedek, milyen jó kis háreme van:woot:)
Két dologra gondoltam: a kagylós rákokat, mint élő eleséget valószínűleg levadásszák (ez jó eséllyel meg is történt, mert egyet sem látok), illetve hátha rájuk jön a családalapítási vágy. Ikrának, ivadéknak van hely bőségesen a rekesz térfogatának kb felét kitöltő spiky mohában. A fejleményekről majd beszámolok.;)
Ha a hétvégén végre kijutok planktonozni, kapnak egy nagy adag élőt, hogy a kedvükbe járjak:)
@stanci nem vagy elfelejtve, vasárnap dél fele ha ráérsz, kinézünk, ha csak valami nem jön közbe:)
 
Rizikós ötlet volt a mamikat külön tenni, de működhet! Számításaim szerint az első mami a piciket a hét végén, de legkésőbb a jövő hét közepén lesöpri.Ha már a barnás peték kissé világosabbak és látszanak a fekete pontocskák(szemek) rajtuk, akkor már csak napok kérdése! Nagyon drukkolunk! :nailbiting:
 
Back
Oldal tetejére