• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

Irigykedek. Semmit sem kívánnék jobban csak egy ilyen szobát ahol kedvemre garázdálkodhatnék. Nevelnék élő eleséget...:cry:
Nagy érték ez Szabi....
Köszönöm Henrik:) örvendek én is, hogy 9 éve volt a feleségemnek egy könnyelmű kijelentése (azt csinálsz fent, amit akarsz:woot:), enélkül én is csak ácsingóznék.
Már csak "kicsit" több szabadidő kellene, hogy úgy is nézzen ki, ahogy szeretném.
 
Köszönöm Henrik:) örvendek én is, hogy 9 éve volt a feleségemnek egy könnyelmű kijelentése (azt csinálsz fent, amit akarsz:woot:), enélkül én is csak ácsingóznék.
Már csak "kicsit" több szabadidő kellene, hogy úgy is nézzen ki, ahogy szeretném.
Te több értelemben is szerencsés vagy ezek szerint ez nem adatik meg mindenhol. A kinézet miatt nem aggódnék mivel ez elég szubjektív. Vannak patika akváriumok de ott meg más miatt elégedetlenkedik a tulajdonosa. Amíg van oka az elégedetlenségnek addig érdekel amit csinálsz és ez a fontos. Szerintem én ahogy megszerettem ezt a hobbit megőrülnék ha nem kellene hozzányúlni. De gondolom ezzel Te is, Mindenki így van:)
 
Már két hónapja...

Na szóval úgy döntöttem, hogy a halaknak is jól kell kezdődjön 2017, ez lett az ebédjük:
a ragadozóké (frontik, bárdok, axolotok...) természetesen azzal a bugylibicskával felszecskáztam nekik:)
DSCF4485.JPG
a békésebbeknek sem vegán napjuk van: artemia, cyclops és saját szedésű daphnia, meg ami még jött vele (általában 7-8 féle apróság van közte, amiknek a nevét sajna nem tudom, de a halaknak ízlik)
DSCF4486.JPG
 
Nem tudom hova írni, hát beírom ide:
Kb egy szűk órája el akartam zárni az RO-t, akarom mondani a csapot.
Elkezdtem tekerni a "gombot", erre a kezemben maradt. Este 1/2 10 után gejzírként spriccelt az arcomba a víz csoda tudja hány bar nyomással.
Próbálta már valaki a délutáni-kora esti pálinkázás (volt legalább 10 db 3 centes, legalább 4-5 féle pálesz, meg sör is, ha már itt volt a gyerekkori barátom némethonból) után a hidegzuhany közben kitalálni a megoldást?
Kb egy percembe került, miközben igyekeztem a gejzírt a fürdőkádba irányítani (több-kevesebb sikerrel) értékelni a helyzetet és felismerni, hogy az elzáró szerkezet csavarodott ki a csaptelepből, így mindössze annyi a dolgom, hogy visszatekerjem (természetesen nyomás alatt) és rátegyem a gombot, amivel végül sikerült elzárni.
Soha nem láttam még 30 évvel ezelőtti csaptelep ilyen szerelvényét, de nem is szeretném még egyszer viszontlátni!!!
Ha valaki hasonlóan járna, akkor okulásképpen amikor megtalálja a kilőtt szerelvényt, kapja fel és a menetes végét dugja bele a gejzírbe, tekerje amíg bírja, aztán a gombot rátéve a műanyag betétre pár laza mozdulattal el lehet zárni a vizet.:mad::banghead:
 
Nem tudom hova írni, hát beírom ide:
Kb egy szűk órája el akartam zárni az RO-t, akarom mondani a csapot.
Elkezdtem tekerni a "gombot", erre a kezemben maradt. Este 1/2 10 után gejzírként spriccelt az arcomba a víz csoda tudja hány bar nyomással.
Próbálta már valaki a délutáni-kora esti pálinkázás (volt legalább 10 db 3 centes, legalább 4-5 féle pálesz, meg sör is, ha már itt volt a gyerekkori barátom némethonból) után a hidegzuhany közben kitalálni a megoldást?
Kb egy percembe került, miközben igyekeztem a gejzírt a fürdőkádba irányítani (több-kevesebb sikerrel) értékelni a helyzetet és felismerni, hogy az elzáró szerkezet csavarodott ki a csaptelepből, így mindössze annyi a dolgom, hogy visszatekerjem (természetesen nyomás alatt) és rátegyem a gombot, amivel végül sikerült elzárni.
Soha nem láttam még 30 évvel ezelőtti csaptelep ilyen szerelvényét, de nem is szeretném még egyszer viszontlátni!!!
Ha valaki hasonlóan járna, akkor okulásképpen amikor megtalálja a kilőtt szerelvényt, kapja fel és a menetes végét dugja bele a gejzírbe, tekerje amíg bírja, aztán a gombot rátéve a műanyag betétre pár laza mozdulattal el lehet zárni a vizet.:mad::banghead:
A Tetra szűrő kis zöld csapjánál fordult velem elő többször hasonló, mikor a zárt csapot próbáltam elzárni :confused: Persze ez vízsugárban a tiédnek a közelében sem járt, de lehet csak az volt a baj hogy nem ittam eleget előtte :)
 
Nem tudom hova írni, hát beírom ide:
Kb egy szűk órája el akartam zárni az RO-t, akarom mondani a csapot.
Elkezdtem tekerni a "gombot", erre a kezemben maradt. Este 1/2 10 után gejzírként spriccelt az arcomba a víz csoda tudja hány bar nyomással.
Próbálta már valaki a délutáni-kora esti pálinkázás (volt legalább 10 db 3 centes, legalább 4-5 féle pálesz, meg sör is, ha már itt volt a gyerekkori barátom némethonból) után a hidegzuhany közben kitalálni a megoldást?
Kb egy percembe került, miközben igyekeztem a gejzírt a fürdőkádba irányítani (több-kevesebb sikerrel) értékelni a helyzetet és felismerni, hogy az elzáró szerkezet csavarodott ki a csaptelepből, így mindössze annyi a dolgom, hogy visszatekerjem (természetesen nyomás alatt) és rátegyem a gombot, amivel végül sikerült elzárni.
Soha nem láttam még 30 évvel ezelőtti csaptelep ilyen szerelvényét, de nem is szeretném még egyszer viszontlátni!!!
Ha valaki hasonlóan járna, akkor okulásképpen amikor megtalálja a kilőtt szerelvényt, kapja fel és a menetes végét dugja bele a gejzírbe, tekerje amíg bírja, aztán a gombot rátéve a műanyag betétre pár laza mozdulattal el lehet zárni a vizet.:mad::banghead:
Akkor ez egy kijózanító eset volt:LOL:
 
Piásan én nem nyúlok semmiféle akvarisztikai cucchoz. :)
Mondjuk a 2 meg a 3.5 éves fiúk mellett kb. már nem is tudom mikor ittam 1 pohár bornál többet... Na majd ha a nagyszülőknél alszanak néha... :D
 
Piásan én nem nyúlok semmiféle akvarisztikai cucchoz.
Én sem, itt elvileg csak egy egyszerű csap elzárás lett volna a cél, mert a vödrök már régen tele voltak és folyt mellé a víz.
A régi csaptelep gombjának a belseje volt ami kilazult a 30 év alatt és pont most lőtte ki. Még jó, hogy nem a párom akarta elzárni...
Akkor ez egy kijózanító eset volt:LOL:
Hát Laci, nem is tudom, hogy a fáradtság, vagy az ital volt-e akkor éppen az erősebb. Az, hogy rögtön "felébredtem" az viszont biztos;)
A Tetra szűrő kis zöld csapjánál fordult velem elő többször hasonló, mikor a zárt csapot próbáltam elzárni
Az sem lehetett rossz, mondjuk ott egy gyors lekapcsolás segít valamelyest.

Ma reggel első utam az esti hidegzuhany helyszínére vezetett és határtalan örömmel konstatáltam, hogy nem csöpög, nem folyik. Mindenesetre ha legközelebb el akarom indítani az RO-t, alaposan meghúzom egy csőfogóval ezt a betétet, mert ezt az élményt nem szeretném megismételni.
 
Az sem lehetett rossz, mondjuk ott egy gyors lekapcsolás segít valamelyest.
Sajnos nem segít, csak az üvegek kiemelése a vízből. Vagy a műanyag csapocska visszapattintása a helyére. De elsőre még nem tudtam, hogy nem végleges a kár, így nem az egyszerűbb megoldást választottam. De azért tényleg nem olyan nagy para, mert csak egy pár mm-es átmérőjű kis vízsugárról van szó.
 
De azért tényleg nem olyan nagy para, mert csak egy pár mm-es átmérőjű kis vízsugárról van szó.
A RO-val jártam én hasonlóan.. a rossz vizes ágot viszonylag rövidre hagytam első körben, ami nem is volt gond addig, amíg ki nem nyitottam az öblítő szelepet és a sok bar nyomástól jól telibe ...szott a hideg víz, majdnem olyan voltam, mint Stallone valamelyik Rambo filmben. :D
 
A RO-val jártam én hasonlóan.. a rossz vizes ágot viszonylag rövidre hagytam első körben, ami nem is volt gond addig, amíg ki nem nyitottam az öblítő szelepet és a sok bar nyomástól jól telibe ...szott a hideg víz, majdnem olyan voltam, mint Stallone valamelyik Rambo filmben. :D
10 éves emlék, mikor Blaha Lujza téri albérletben szólt a barátnőm, hogy a darálós wc nem indul be. Leemeltem a tartály tetejét, hogy megnézzem, mi lehet a gond. Ezt csak úgy tudtam megtenni, hogy szét kellett szednem a pvc cső csatlakozást. De arra persze nem gondoltam, hogy a nem induló szivattyút sem árt kihúzni a konnektorból. Na az volt ám igazán a Rambo :D

rambo.jpg
 
Szép reggelt!

A korábban emlegetett szoba átalakítás első lépéseit megtettem a tegnap kihasználva, hogy itthon voltak a fiamék, így volt segítségem is.
Először az új állványt ácsoltuk meg, természetesen tömör fenyőből. Ha már évek óta várta a sorsát egy pár szál ~4x7 cm-es anyag, illetve pár szál gyalult cserépléc, deszka...
Itt már látszik valami belőle:
20170409_165634-jpg.29230.jpg
--- a középső szint deszkázva (a terhelési próbát megejtettem: a majd' mázsámmal ráültem kb valahova a középső három deszkára és boldogan állapítottam meg, hogy meg sem kottyant neki)...
20170409_175532-jpg.29231.jpg
A képek készítését követően a felső szint is be lett deszkázva.:)
Ma délután-este elő kellene készítenem a helyét, felhozni a halas szobába, rá fog kerülni berakás után a régi, 50x39-es 35 magas akva, alul lesz a két 60x30x30-as, guppi nevelde, felül pedig Mr. Hopkins reinkarnációja.
...majd apránként...

...folyt köv...:)
 
Valami történik...
DSCF4585.JPG
DSCF4586.JPG
Még nem a végleges formája ez az állványnak, van rajta pár finomítani való (esztétikai apróságok), meg a fölötte lévő polcból is le kell még vágjak, de most már nagyon muszáj berendezzem ezt az akvát, mert tönkremegy egy adag különleges növényem.
Még külső szűrőt is építenem kell mögéje...
Kicentiztem: pont be lehet majd tolni oda:
DSCF4587.JPG
Cseréltem egy izzót és ezzel már jobban lehet fotózni is...:)
A fóliát még most ragasztottam, nem a legszebb, mert a víznek még ki kell száradnia a fólia és az üveg közül.:)
Próbáltam színtelen matt fóliát keresni, de csak mintás volt, ami nagyon átlátszott, ezért inkább a fekete mellett döntöttem.
 
Elkezdtem az építkezést is:
DSCF4588.JPG
DSCF4589.JPG
Az előző scape-ben használt harisnyába kötözött durva homok egy részével indítottam, ez lesz az emelés.
A szűrés -jó szokásomhoz híven- nem lesz szokványos, mivel hátsópolcos szűrést építek neki, de a kiemelést el szeretném rejteni, amennyire csak lehet, ezért készítettem két "pipát", amik természetesen be lesznek építve részben az aljzatba, részben a leendő scape-el és növényekkel szeretném majd eltakarni.
DSCF4590.JPG
DSCF4591.JPG
 
Mivel a hátsó részre egy terasz szerűséget gondoltam, meg kellett támasztani kissé:
DSCF4592.JPG
DSCF4593.JPG
felülnézetben is:
DSCF4594.JPG
...bekerült a táptalaj is
2012300.jpg
a doboz kb 3/4-ig volt, nem spóroltam, mind belement...
DSCF4597.JPG
Az alsó támasztó kövek nagyjából eltűnnek majd az aljzatban:)
 
Az akvában klasszikus értelemben vett scape-et nem akartam építeni, a lényeg a majdani lakók (taiwanosnak szánom) minél jobb életfeltételeinek megteremtése a cél, ezért majd egy dzsungel lesz, gyepen még töröm a fejem, nem igazán akartam, de még nem tudom...
Akkor a (talaj)feltöltés képei:
DSCF4598.JPG DSCF4599.JPG
DSCF4600.JPG
DSCF4601.JPG
DSCF4602.JPG
Egyelőre ennyi, következik a szűrő építés, telepítés.
Naplót majd később nyitok, ha a kísérleti növények megmutatják, mire számíthatok tőlük, addig majd szórakoztatlak benneteket a szoba átrendezésének a képeivel:)
 
Az akva időközben elindult, de engedelmetekkel kicsit még várok a napló indítással, mert vannak még bizonytalanságok vele...:)
Annyit azért elmondhatok, hogy szűrő megy, a víz már letisztult, megy a tápozás, nemsokára (ha a palackomat megtöltetem) megy a CO2 is. Jelenleg leddel világítom, de nemsokára megy a helyére a 4x24W-os Quad.

A tetejére a hétvégén felkerült a korábban Tuskó Hopkins néven futott akva. Komoly munka volt vasárnap, itt is köszönöm a három Tamásnak (@stanci @T.Tamás @xspirit ) a sok-sok segítséget, az ötleteket, a kitartást.
Ez az akva is még sok utómunkát igényel, még a végleges növénylista sincs eldöntve, de ha minden jól megy, napokon belül megnyitom a naplóját, a néven még megy a törpölés.

Legalul van a két 60x30x30-as, jelenleg guppik vannak bennük, a szűrőjét a héten össze kell ragasztanom (kapnak egy közös hátsópolcosat), a guppikat pedig áttenni valahova, mert annyi növény megmaradt, hogy sajnálom kidobni, inkább berendezem az alját is valami low tech-esre és megkapja a ledeset.

rövidesen jövök képekkel is:)
 
Az akva időközben elindult, de engedelmetekkel kicsit még várok a napló indítással, mert vannak még bizonytalanságok vele...:)
Annyit azért elmondhatok, hogy szűrő megy, a víz már letisztult, megy a tápozás, nemsokára (ha a palackomat megtöltetem) megy a CO2 is. Jelenleg leddel világítom, de nemsokára megy a helyére a 4x24W-os Quad.

A tetejére a hétvégén felkerült a korábban Tuskó Hopkins néven futott akva. Komoly munka volt vasárnap, itt is köszönöm a három Tamásnak (@stanci @T.Tamás @xspirit ) a sok-sok segítséget, az ötleteket, a kitartást.
Ez az akva is még sok utómunkát igényel, még a végleges növénylista sincs eldöntve, de ha minden jól megy, napokon belül megnyitom a naplóját, a néven még megy a törpölés.

Legalul van a két 60x30x30-as, jelenleg guppik vannak bennük, a szűrőjét a héten össze kell ragasztanom (kapnak egy közös hátsópolcosat), a guppikat pedig áttenni valahova, mert annyi növény megmaradt, hogy sajnálom kidobni, inkább berendezem az alját is valami low tech-esre és megkapja a ledeset.

rövidesen jövök képekkel is:)
Ejj,de jo ezeket az epitkezös kepeket nezegetni, kicsit ott lehettem en is..(y)
A Mr. Hopkins reinkarnacioja mit jelent? Meghagyod a tuskot is bele?
A guppi nevelde mit takar? Tenyeszparjaid vannak, vagy csak a szaporulatot tartod ott?
 
Ejj,de jo ezeket az epitkezös kepeket nezegetni, kicsit ott lehettem en is..(y)
A Mr. Hopkins reinkarnacioja mit jelent? Meghagyod a tuskot is bele?
A guppi nevelde mit takar? Tenyeszparjaid vannak, vagy csak a szaporulatot tartod ott?
Jönnek majd még képek:)
Mr Hopkins reinkarnációja inkább a fekete lávakőről szól, minimális faanyag van csak benne. Ha jól megy, a tuskóból egy kis darab azért visszakerülhet abból a részből, ahol a riccardia szépen ránőtt és még emersbe is kikandikált. A helyét viszont meg kell találjam még.
Van régóta két endler törzsem: egy gold és egy japán kék, amibe sajnos valami belekutyulás is történt, ezért erőteljesen szelektálnom kell. Ők vannak jelenleg benne + némi szaporulat.
Van egy újabb törzsem, az @ezsolt80 féle tigris mintájú endlerek, akik lehet, hogy az átalakítás után bekerülnek valamelyik régi helyére, mert nagyon szépek és szaporodnak is.
 
Én is lassan nekiállok és megcsinálom a négy 50 literes akva állványt a pincében de van még pár dolog ami nem tiszta a fejemben.
Mindegyiknél külön külső szűrő van, és azt tervezem hogy egy sorban két akva lesz, két szinten. A földön az első szint szűrői, az első szinten pedig az akvák mögött-mellett a második szint szűrői.
A fát szeretem, meg is tudom csinálni van hozzá szerszám meg kéz, le is festeném (plusz a követ nagyapám rakta le 30 éve és finoman szólva sem tükör simaságú szóval majd szintezőláb is kell), de lehet jobban járnék ha hegesztetnék egy szögvasas állványt... Vagy nem tudom.
 
Back
Oldal tetejére