• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

No, ide sem a tegnap írtam...
Az ünnepek alatt talán lesz egy-két napom alakítgatni, csinosítani a szobát, illetve az akváriumokat.
16630406607_9c3a0e6d1d_b.jpg
Akvárium fronton legtöbb energiát erre a részre tervezek fordítani. Tervek: az öt rekeszesben előbb-utóbb csak CRS lenne, úgy érzem, hogy az öt rekesz éppen elegendő az elfogadható szintű szelekció megvalósításához.
A 40x23-as (ebből ~33x23 a netto) alapterület és a 20 cm-es magasság nem óriás, de CRS léptékkel már nem is túl szűk -talán.
A 19.-ei hosszú nyitvatartást kihasználva hoztam a GA-ból két rekeszbe követ: dragont, illetve megkövesedett fát. Mindkettővel már régóta kacérkodok, most próba jön.
Amiben tanácsot szeretnék kérni Tőletek: egyik rekeszben amazonia lenne (van még egy ennyi maradékom a zsák alján), a másikba azt tervezem, hogy a meglévő
tp%3A%2F%2Fallatihami.hu%2Fcustom%2Fallatihami%2Fimage%2Fcache%2Fw500h500wt1%2Fproduct%2FI-286-2.jpg talajt tenném, vagy a most benne lévő, egyébként teljesen semleges fehérvárcsurgói 1-1,5 mm-es homokot.
Táptalajt nem terveztem, mivel talajba nem szánok növényt (max valami olyasmit, amit táptalaj nélkül is tudok tartani -HM?- lótek:D körülmények között), hanem kavicsokra kötöznék ezt-azt, illetve lehet, hogy készítek egy kivehető keretet és erre tennék mohát, ezzel álcázva a szivacsot és a garnéláknak egy jó kis bújócskázó helyet hoznék létre. Azért szeretnék kivehetőt, hogy könnyebb legyen a nyírás, karbantartás.
A kérdés: melyik kőhöz passzolna jobban az amazonia, illetve hogy homok, vagy az Ista legyen-e a másikban?
Alatta a két rekeszest is be kellene végre üzemeljem, ide szinte biztos, hogy homok kerül majd, némi red moor társaságában (@eMZé Zoli nem plagizálni akarlak;)) amire majd szintén kötözök microsorumot, anubias nanat, meg talán mohát is, pár kisebb kő is lesz talán, ez guppi tanya lenne (@kopikon156 -féle gold endler, illetve egy japánkék endlerből kiindult vonal, ami sajna nem tiszta, viszont egész szép).
Van egy kényszer-lakó banda is, akik nagyon tetszenek, most lettek ivarérettek, kb 20-an vannak, tenyésztéshez jó ivararánnyal (kb negyede fickó), nekik még kell helyet keressek.
Próbáltam lőni képet, de mennek, mint a mérgezett egér, így hát gyönyörű mozgókép lett, cserében viszont még szépen tükröződik is :mad::
DSCF1712.JPG
Itt alul középen a fickón talán azért a lényeg látszik...:)

Na szóval talaj ügyileg várom az ötleteiteket, szívesen megfogadom, ha valakinek van jó ötlete.
Azért fát díszíteni se felejtsetek ám el! Megyek én is beállítani a talpába, hogy a lányok kibontakozhassanak.:)

Békés karácsonyt mindenkinek!
 
Szia! Én sajnos nem tudok ilyen témában (még) tanácsot adni, de előbb-utóbb biztosan jön egy tapasztaltabb kolléga.

Ebben a kis polcrendszerben van potenciál a guppik pedig tényleg szépek. Remélem sűrűn posztolsz majd!
 
Üdv.
Én a helyedben mindenhova rendes talajt tennék.Az Ista jó azzal nem lesz gond ráadásul a ph-t is jobban szinten tartja.Mivel mindkettő sötét talaj szerintem bármelyikhez teheted azokat a köveket ,ahogy jónak látod.;)Fotózz ám sokat.
Jah ,viszont a dragon nem tudom változtatja e a víz paramétereit.Ennek kellene utána nézni
szerk:ha már CRS .......lávakőben nem is gondolkoztál ????Az tuti nem változtatja a víz paramétereit
 
Üdv.
Én a helyedben mindenhova rendes talajt tennék.Az Ista jó azzal nem lesz gond ráadásul a ph-t is jobban szinten tartja.Mivel mindkettő sötét talaj szerintem bármelyikhez teheted azokat a köveket ,ahogy jónak látod.;)Fotózz ám sokat.
Jah ,viszont a dragon nem tudom változtatja e a víz paramétereit.Ennek kellene utána nézni
szerk:ha már CRS .......lávakőben nem is gondolkoztál ????Az tuti nem változtatja a víz paramétereit
A srácok a GA-ban azt mondták, hogy sem a dragon, sem a megkövesedett fa nem piszkálja a vizet, efelől nem félek, lávakő is lesz, talán itt is, de azzal kicsit másban (is) gondolkozok.;)
Délutánra tervezek egy kis pancsolást, majd igyekszek eleget tenni a kérésednek:snaphappy:
 
No, itt is van némi kis változás: a CRS-es öt rekeszes akvárium átépítésében belecsaptam a lecsóba: három rekeszt kirámoltam és átrendeztem.
Az ablak felől haladva:
- első rekeszből kiugrott a teljesen bealgásodott moha, fájó szívvel búcsút intettem neki, a sakurák szebbje ment az afrikai sügéresnek tervezett akvába, talán lesz esélyük a kistestű halak között. Takarítás után ide került a megkövesedett fa az Ista garnélás talajjal. Gondolom, ennek a talajnak kelleni fog némi idő, mire telepíthető lesz, mert a tds-t rendesen nyomja, de nem rohanok, majd pár vízcsere után kiderül hányadán is állunk. Táptalaj nem ment bele, növény fronton még nem tudom, mitévő leszek, talán a két kő közötti repedésbe teszek majd némi microsorumot, esetleg fissit. Nem lesz agyon világítva, de legalább majd csak ritkán kell nyírni.
DSCF1749.JPG
- második rekeszben maradt a fehérvárcsurgói homok (2-3 mm-es szemcseméret) és ide jött némi lávakő, amit még tavaly szeptemberben hoztam a Badacsonyból. Táptalaj itt sincs, a kövek réseiben némi moha jól nézne ki, de pilácsot kell cseréljek fölötte, mert a mostani valamiért szabotálja a dolgot
- harmadikban maradt a manado kő nélkül, ebből kikaptam a mohát, meg a rézlazacokat, ide dobáltam a microsorumokat, meg ide rakosgatom egyelőre a CRS szebbjét, mert a csupaszból könnyebb lesz tovább szelektálni az átrendezett rekeszekbe
- negyedik teljesen háborítatlan, itt laknak a nyarat átvészelt CRS-ek, tonnányi spiky moha között rejtőzködve. Nagy örömömre a nyári meleg elmúltával, ahogy beállt a vizük 21-22 fokra (a ventiket üzemben hagytam) szépen bepetésedett pár csajszi, azóta három eresztés pici volt és most is petés minimum két csajszi. Ritkán látom őket, mert a moha között nagyon jól érzik magukat, de kajálni azért néha-néha kijárnak. Legutóbb egymás mellett láttam a két petéset, ezért vagyok biztos benne, hogy legalább kettő most is petés. Van kb hat féle kajám, meg jó sok eperfa levél, ezt nagyon szeretik. Nem is kaptak mostanság tölgy levelet, de egyet beáztatok, hogy változzon a menü
- az ötödikben voltak a guppik, akik most egy kb 65-70 literes akvába kerültek és mivel itt a moha reménytelenül tele volt hólyag csigával és az ők milliónyi petéjével, nem láttam reális esélyt a megtisztításra, ezért ezt is kidobtam. Ide került a dragon kő, alá pedig a maradék amazoniám
DSCF1752.JPG
A képek nem valami jól sikerültek, viszont cserében kitűnően tükröződnek:)
Ha a világítást gatyába ráztam, még lövök képet.
 
Nos, az este egy kis év eleji méricskélésre adtam a fejem, elég érdekes eredmények jöttek hellyel-közzel.
Mértem a Tuskó Hopkins-ben, meg az öt rekeszes CRS-esben, ahol a 3-4 rekesz úgymond az üzemelő, az 1-2 és az 5 a bejáratás alatti.

Kezdem a Tuskó Hopkins néven futó akvával:
táptalaj: Tropica
talaj: Manado (más akvákban legalább fél évet volt, mielőtt ide került)
dekor: a névadó tuskó, amit a Rám szakadéknál gyűjtöttem, valamilyen keményfa
CO2: nagynyomásúról megy, kb 60bubi/perc, DC lime színű
tápozás: mic/mac 3-3 ml, fosfo 7 ml, carbo 15 ml 35 ml-re hígítva, a parvula tövéhez fecskendezve alga írtási célzattal ez naponta, ferro az ajánlás szerinti 10 ml/100 l/hét
vízcsere: 3-4 naponta 25% RO visszasózva ~130-ig http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-1000g.html -el, méréseket tápozás előtt végeztem

mért adatok:
hőmérséklet: 24 °C
pH: 6,3
kH: 2
gH: 8
tds: 122
PO4: 0,3

CRS-es akva rekeszenként:

1-es frissen indított:
táptalaj: nincs
talaj: Ista pH5,5-ös garnélás talaj
dekor: megkövesedett fa
CO2 nincs, nem is lesz, jelenleg tápozás nincs, növény nincs benne

mért adatok:
hőmérséklet: 21,6 °C
pH: 6,0
kH: 1-2
gH: 6-7
tds: 263
PO4: ---

2-es frissen indított:
táptalaj: nincs
talaj: fehérvárcsurgói durva homok (2-3 mm)
dekor: Badacsonyban gyűjtött talán bazalt tufa (olyan lávakő szerűen néz ki)
CO2 nincs, nem is lesz, jelenleg tápozás nincs, növény nincs benne

mért adatok:
hőmérséklet: 21,2 °C
pH: 7,2
kH: 4
gH: 6
tds: 98
PO4: ---

3-as működő, CRS-es, pár kis tő microsorummal
táptalaj: nincs
talaj: manado (más akvákban legalább fél évet volt, mielőtt ide került)
dekor: nincs
CO2 nincs, nem is lesz, vízcsere: hetente 15-20% RO visszasózva ~130-ig http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-1000g.html -el, tápozás a cserevízbe 2-2 ml mic/mac/carbo/fosfo/20 liter víz

mért adatok:
hőmérséklet: 21,2 °C
pH: 7,0
kH: 2
gH: 7
tds: 104
PO4: 0,8 no, ezen rendesen meglepődtem, aztán felfedeztem egy elhullott garnélát, valószínűleg ez okozta a bomlásával (reggel még nem láttam, este a méréskor találtam meg)

4-es működő, CRS-es, rengeteg spiky mohával, több generáció garnélával
táptalaj: nincs
talaj: Akadama
dekor: nincs
CO2 nincs, nem is lesz, vízcsere: hetente 15-20% RO visszasózva ~130-ig http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-1000g.html -el, tápozás a cserevízbe 2-2 ml mic/mac/carbo/fosfo/20 liter víz

mért adatok:
hőmérséklet: 21,1 °C
pH: > 6
kH: 2
gH: 6-7
tds: 127
PO4: ---

5-ös frissen indított
táptalaj: nincs
talaj: Amazonia
dekor: dragon kő
CO2 nincs, nem is lesz, jelenleg tápozás nincs, növény nincs benne

mért adatok:
hőmérséklet: 21,1 °C
pH: > 6
kH: 2
gH: 5-6
tds: 86
PO4: ---

A méréseket majd a hét vége fele megismétlem, akkor vízcsere lesz mindenhol, utána frissiben fogok mérni, kíváncsi vagyok az eredményre.
Véleményeteket, észrevételeket addig is várom, köszi előre is.
 
Az elmúlt kb egy hétben egyre szélesedő mosollyal nézegetem a spiky moha dzsungelt, mert egyre-másra jelennek meg a kis CRS-ek.
Darabszámot továbbra sem merek saccolni, de tegnap délután, amikor felmentem, legalább 25-30 pici korzózott az algás (szándékosan nincs letakarítva;)) oldalüvegen és elől a tölgyfa levélen.
Kis méretbeli különbség látható a legkissebbek között, ezért arra gondolok, hogy a korábban jelzett két petés mama 2-3 nap eltéréssel engedhette el a porontyokat.
Az oldal rekeszek kezdenek beállni, szerintem kb holnap este csinálok egy újabb vízcserét, aztán elkezdek pici növényt telepíteni beléjük (microsorum, HM, mohák (karácsony,fissi, spiky), esetleg MC a lehetséges választék) megy egy kevés a biofolm fejlődést segítő porból és újabb egy hét múlva előkapom a garnéla pipát és elkezdem szétpakolni azokat a fiatalokat, amik már kinőttek a pelenkás korból. Esetleg egy-két felnőttet is;)
Ami biztos, hogy világítás ügyileg rescape, mert ezzel a sorozat leddel valami nem stimmel:(
Képek nemsokára, ha a világítást gatyába ráztam.
 
Dehogy cukkolom! Örülök, hogy ennyi is üzemelhet, hely meg semmi nincs egy nagyobbnak, mert mellette van még egy törpenyúl és 9 hörcsög is a lakásban!
Király!
Axolotl és tavi csiga, meg afrikai törpe karmosbéka nálunk is van ám a halak és garnélák mellett!
Szóval, rátaláltam a lelki társamra!
- Doktor úr! Kérem csináljon valamit! A feleségem ötven macskát tart a lakásban. Képzelheti, milyen büdös kehet ott.
- Miért nem nyitnak ablakot?
- Persze! Hogy mind a száz galambom elrepüljön?!
 
Hát nekem erről a réges-régi Jean-viccekből jutott eszembe egy gyöngyszem:
Jean, hány fok van itt a szobában?
18 uram.
És kint az utcán?
Ott három fok van uram.
Akkor nyissa ki kérem az ablakot, hogy az a három is bejöhessen.

Amúgy mókát félre tényleg van idehaza a sokféle halon, a néhány garnélán kívül axolotl, kutya, macska, pár kívánatos és sok nem kívánatos csiga, de mivel a lányomat a madárpókról (6 éves korában rágta a fülemet ezügyben) és a rágcsálók számottevő vertikumáról (kiskamasz korában volt téma, de mivel nem tudta megígérni a napi rendszerességű almozást, ez is elmaradt) lebeszéltük, így csak szőrös hernyókat tartott (a Punky nevű kedvencének még profil oldalt is csinált anno az iwiw-en) ideig-óráig, amiket természetesen meg is sirattunk, amikor elszenderültek, @star67 -el nem tudom felvenni a versenyt a tartott állatfélék tekintetében.
 
Helló Pecás!

Végig olvastam a topikot és minden elismerése a tiéd, bárcsak nekem is lenne egy ilyen szobám ahol ennyi gyönyörű akvárium van ennyi gyönyörű állattal tényleg le a kalappal (y)(y)(y)

Üdv Laci
 
Back
Oldal tetejére