• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

Tartottam kicsit tőle, de mivel teljesen azonos víz paramétereket állítottam be és kb 2-3 másodpercig voltak csak stressznek kitéve, bevállaltam. Eddig bejött, remélem nem kiabáltam el.
A korábban bepetésedett kisebb testű anyukánál a peték színe világosabb lett, de a szemeket még nem látom, igaz, nincs olyan profi kukucskálóm, mint Nektek:)
Kaptak rendszeresen friss zöldet: pitypangot ették, de azért túlságosan nagy lelkesedést nem mutattak, spenót levelet viszont legalább 2-3 szoros ütemben gyalulták.:)
Meg is kaptam életem párjától, hogy a spenótot a garniknak ültettem:banghead:
 
A pitypang ilyenkor már lehet, hogy keserű nekik.(Csak virágzás előtt a zsenge levelek fogyaszthatóak.) Spenótot mi direkt nekik ültettünk ládába még télen, de a szobában nem igazán jött be a termesztése. Marad a jól bevált kerti, abból is az "Újzélandi" folytontermő fajta, amit egészen a fagyokig lehet majd szedni a "Matador" nevű hagyományos spenóttól eltérően.
 
OK, akkor marad a spenót, bár nem néztem meg miféle, csak vettem egy csomag vetőmagot.
Majd ültetek folyamatosan, hogy legyen friss nekik.
Csalánt próbáltátok? Esetleg valami más friss zöldet? Van például zsenge retek, úgyis kell egyelni szép lassan, esetleg zöldborsó...
 
A csalánt nálunk inkább az Oto-k ették. A retek levele szőrös/szúros - nem hinném, hogy szeretnék (bár a csalánnál nem lehet rosszabb) A borsó megfőzve, a mag héjából kinyomva adható, de így kissé koszol. Érdemes tálkába téve kínálni. A frissek közül majd a sárgarépa, zellerszár, uborka karika lesz a nyerő! Na megyek is enni valamit!!!:D
 
A csalánt nálunk inkább az Oto-k ették. A retek levele szőrös/szúros - nem hinném, hogy szeretnék (bár a csalánnál nem lehet rosszabb) A borsó megfőzve, a mag héjából kinyomva adható, de így kissé koszol. Érdemes tálkába téve kínálni. A frissek közül majd a sárgarépa, zellerszár, uborka karika lesz a nyerő! Na megyek is enni valamit!!!:D
OK, akkor csalánt nézek majd földmérés közben egy-két szép, fiatal levelet erdőszélről, vegyszer menteset.
A borsónál a levélre gondoltam egyelőre, a termés még odébb lesz, de ott még szóba jöhet a zsenge hüvely is.
Retek még picike, kb 2-2,5 cm-es átmérőjűek a levelei. Zsenge szóba jöhet szerinted? Amit kitépkedek a hétvégén, mert egyelni szép lassan muszáj lesz, azon vacillálok.

A legutóbbi spenót levelet villámgyorsan becsápolták és a vele párhuzamosan betett pitypangnak is nekiestek elég látványosan. Ezek szerint vagy nem keserű nekik, vagy ínyencek:)
 
Két dolog CRS ügyben:
- retek levél nem lesz kedvenc, azt már látom, szerintem holnapig hagyom, aztán ha nem eszik, kiveszem (ma reggel tettem be, de nem látszik rajta "kopás"
- az lehet, hogy az egyik mama (amelyik először petésedett be) elengedni készül a piciket, ha napok óta nem látom, mert szemérmesen elbújik az egyik moha csomó alá?
 
Két dolog CRS ügyben:
- retek levél nem lesz kedvenc, azt már látom, szerintem holnapig hagyom, aztán ha nem eszik, kiveszem (ma reggel tettem be, de nem látszik rajta "kopás"
- az lehet, hogy az egyik mama (amelyik először petésedett be) elengedni készül a piciket, ha napok óta nem látom, mert szemérmesen elbújik az egyik moha csomó alá?

Valószínűleg már el is engedte őket és vedlett, azért bujkál. Figyeld és hamarosan meglátod a kis csíkosakat. Gratulálunk!

A
 
Valószínűleg már el is engedte őket és vedlett, azért bujkál. Figyeld és hamarosan meglátod a kis csíkosakat. Gratulálunk!

A
Köszi a gratulációt!:) (csak aztán @danyi03 kollegától nehogy megint kikapjunk;))
Az lehet, hogy még nem engedte el, vagy kicsit szégyenlősebb, de innentől kezdve sokkal intenzívebben sasolom őnagyságát. Eddig még sem a törppicurok, sem a mami nem bújtak elő, node sebaj, ami késik nem mindig gyorsvonat;)

Más: reteklevél leszerepelt, listáról kihúzva, ötlet kiradírozva, este kapnak majd egy szép, egészséges spenót levelet. Tegnap meglocsoltam akvárium vízzel, csak hogy jobban fejlődjenek a zöldségek.
A borsó levelet azért még ki fogom próbálni. Csak fiatal, zsenge levelet, per curiosum.
 
Szia Szabolcs !
Jól lemaradtam a naplóddal,de örülök neki ,hogy sikeresen szaporodtak a CRS-ek.!Ha esetleg ideérsz még az "idén":),akkor mohát én is tudnák adni neked ,mert van kint vödörben,kár lenne érte ha ki kellene dobnom.:whistle:
 
Nem ,nekem christmas és jávaim van:)
Akkor csere-bere?

Más: sasolás indul, ugyanis ma reggel amikor feljöttem, az új polcon pilács már felkapcsolt és mit látok? Egy ledobott kabát:woot: Akkor a kisebb anyuka elengedte a kicsiket:) Amikor előbújt a moha mögül, látom, hogy most már nincsenek a peték rajta.:)
 
Juppppíííííííííííííííííííííííííííííííííí:woot:
Most láttam meg az első CRS picurt, kb 2 mm-es és a színei nagyon haloványak, de a fehéres alapon pirosas csíkozása már most látszik: három szép határozott, egyértelműen kivehető csíkja van.:)
 
Spiky, az nekem is van egy hatalmas adag.
Esetleg csere-berélhetnénk
Szabi ha majd jössz Attilához akkor cserélhetnénk mohát nekem pont spiky kellene adok cserébe
fissidens-t ha az jó !
Gratula a szaporulathoz,nálam is elengedte anno a petéket aztán kb két hétre rá az anyuka meg a kicsik is szőrén szálán eltűntek :(
 
Szabi ha majd jössz Attilához akkor cserélhetnénk mohát nekem pont spiky kellene adok cserébe
fissidens-t ha az jó !
Gratula a szaporulathoz,nálam is elengedte anno a petéket aztán kb két hétre rá az anyuka meg a kicsik is szőrén szálán eltűntek :(
Viszek Viktor, van bőven, jut is marad is.
Arra gondoltam, hogy ha a másik anyuka is elengedi, akkor a felnőtteket kikapom belőle.
Ma reggel már négyet látok felderítő úton:) egy perces szemlélődés után. Szépen határozottan látszik a mintázatuk, ami kicsit meglep, de tetszik(y)
 
Back
Oldal tetejére