• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

Majd megbeszéljük ha feléd járok;)
Lesz miből leválogatni egy jó kis tenyészcsapatot ahogy kinéz(y)
 
Lépegetek kicsiket, de haladok:)
Pár kép az újonnan készülő akvárium szűréséhez: cseh típusú levegős rendszernek indul, persze mint mindent, ezt is kicsit a saját elképzeléseim szerint megvariáltam:
16679311442_4921bbb825_b.jpg

16680321435_94beb59e71_b.jpg

16060374983_0b395fa188_b.jpg

Szerk: az alkatrészek: 23 mm-es villanyszereléshez használt cső, 20 mm-es könyök az pont talál bele, régi AquaEl kertitó szivattyú használaton kívüli (semmit nem dobunk el!) nyomócsöve, levegőpumpa cső, toldáshoz használt "T" idom három felé vágva, Vinilfix a ragasztáshoz, 1 mm-es fúró a kifúrásához
 
Utoljára módosított:
Következő felvonás: készül a világítás, alapjaiban a korábban már bemutatott anyagokból, de az akváriumok fölé történő rögzítésben azért lesz egy kis újítás ;)
 
Lépegetek kicsiket, de haladok:)
Pár kép az újonnan készülő akvárium szűréséhez: cseh típusú levegős rendszernek indul, persze mint mindent, ezt is kicsit a saját elképzeléseim szerint megvariáltam:
16679311442_4921bbb825_b.jpg

16680321435_94beb59e71_b.jpg

16060374983_0b395fa188_b.jpg

Szerk: az alkatrészek: 23 mm-es villanyszereléshez használt cső, 20 mm-es könyök az pont talál bele, régi AquaEl kertitó szivattyú használaton kívüli (semmit nem dobunk el!) nyomócsöve, levegőpumpa cső, toldáshoz használt "T" idom három felé vágva, Vinilfix a ragasztáshoz, 1 mm-es fúró a kifúrásához

Szia Pecás.
Kicsit ez az idom hasonlít a kvarc homokos vízesés fő eleméhez :) kitartást ehez a nem kis átalakításhoz.
 
Szia Pecás.
Kicsit ez az idom hasonlít a kvarc homokos vízesés fő eleméhez :) kitartást ehez a nem kis átalakításhoz.
Szia Henrik!
Szerintem sem jársz messze a valóságtól, mert tudomásom szerint ott is levegős vízemelés segítségével emelik fel a nagyon finom szemcséjű kvarchomokot.
Jól néz ki, de valószínűleg nem fogok csinálni, hacsak egyszer hiúságból nem ugrok bele.
Magamat ismerve: "egy ami biztos, hogy semmi sem biztos, hiába minden ellenérv" ahogy a Vörös Pisti énekelte a Prognózisban még a '80-as években:)
 
Szia Henrik!
Szerintem sem jársz messze a valóságtól, mert tudomásom szerint ott is levegős vízemelés segítségével emelik fel a nagyon finom szemcséjű kvarchomokot.
Jól néz ki, de valószínűleg nem fogok csinálni, hacsak egyszer hiúságból nem ugrok bele.
Magamat ismerve: "egy ami biztos, hogy semmi sem biztos, hiába minden ellenérv" ahogy a Vörös Pisti énekelte a Prognózisban még a '80-as években:)

Úgy is megcsinálod :) Már csak azért is..Csak jobban bár én úgy néztem nem kell annyira finom homok mert az nem lefele esik hanem ködöl.De gyakorlat teszi a mestert.
 
Hát nem a 0-ás liszt finomságúra gondoltam én sem, hanem a 0,1-0,4 méretűre és nagyon fontos a levegő beállítása is, hogy cipelje fel, de ne lökje messzire, mint itt a bemutató filmben, mert akkor szétszórja nagyon, nekünk meg ugyebár az kell, hogy a vízesés "alácsobogjon" békésen;)
 
Utoljára módosított:
Hát nem a 0-ás liszt finomságúra gondoltam én sem, hanem a 0,1-0,4 méretűre és nagyon fontos a levegő beállítása is, hogy cipelje fel, de ne lökje messzire, mint iss a bemutató filmben, mert akkor szétszórja nagyon, nekünk meg ugyebár az kell, hogy a vízesés "alácsobogjon" békésen;)

Nekem is nagyon bejön biztosan megcsinálom majd de ahoz olyan berendezés kell.Viszont türelmesen kivárom amig a felújjításod készen lesz és elkezded tesztelgetni mert az érdeklődési köröd rendkívűl széles és a technikai hozzáértésed is ott van a toppon,biztosan találsz benne olyasmit,hogy /így vagy úgy/ biztosan ne. :)
 
Nekem is nagyon bejön biztosan megcsinálom majd de ahoz olyan berendezés kell.Viszont türelmesen kivárom amig a felújjításod készen lesz és elkezded tesztelgetni mert az érdeklődési köröd rendkívűl széles és a technikai hozzáértésed is ott van a toppon,biztosan találsz benne olyasmit,hogy /így vagy úgy/ biztosan ne. :)
Hát a végén kiprovokálod belőlem, hogy csinálok egyet. (bár addig még párat alszunk, majd ha a sztracsatellát átépítem, ott előfordulhat, bár minél sekélyebb az akva, annál egyszerűbb)
Na megállj csak!:)
 
Hát a végén kiprovokálod belőlem, hogy csinálok egyet. (bár addig még párat alszunk, majd ha a sztracsatellát átépítem, ott előfordulhat, bár minél sekélyebb az akva, annál egyszerűbb)
Na megállj csak!:)

Idő az nem probléma még ha jövőre sikerül az sem baj.Én inkább csak dolgozgatok mostanában de április elejétől elindul a lavina év végéig.És utána megint laza az egész telem.
Addig meg ismerkedek mindennel ami növényes akvárium és tanulok.
 
Hát a végén kiprovokálod belőlem, hogy csinálok egyet. (bár addig még párat alszunk, majd ha a sztracsatellát átépítem, ott előfordulhat, bár minél sekélyebb az akva, annál egyszerűbb)
Na megállj csak!:)

Barátom Te ismét jó irányt vettél.Halodádat ugye láttuk Dórcsival is,de a képeket elnézve rá se ismernénk(y) Véleményem szerint tovább fertőződtem a vírussal,de nem bánom.Gratula!
 
Barátom Te ismét jó irányt vettél.Halodádat ugye láttuk Dórcsival is,de a képeket elnézve rá se ismernénk(y) Véleményem szerint tovább fertőződtem a vírussal,de nem bánom.Gratula!
Köszönöm Zsozsó a dícsérő szavaidat. Jó itt is találkozni a régi sügeresekkel.
Úgy néz ki, az evolúció ezen oldalága többünket is beszippant;)
Ha megkeresed, @attibva -nak van egy sügeres topicja is, van mit nézni benne(y)
 
Záróakkordnak mára a készülő garnélásom esti állása:
16500466758_ae5724e354_b.jpg

16501913939_d732e8d750_b.jpg

Szivacsok beszabva, levegős átemelők a korábban bemutatott formában mind elkészítve, helyükön, a világítás a már korábban bemutatott alusín+7020-as led.
Még összeadom, mennyi is az össz teljesítmény a két szinten és megyek tápot venni hétfőn-kedden.
Utána a növények ültetése jön "tálkákba", a talaj előkészítése, behelyezése.
Mindenképpen az öt rekeszben több féle aljzatot szeretnék kipróbálni több féle növénnyel. Négy rekesz RO vizes lesz, egy pedig csapvizes. Csak a sokszínűség miatt;), meg hogy ne legyen már annyira egyszerű:)
Ez a része kedden-szerdán jön majd és napi szinten elkezdem majd a vízparaméterek mérését és dokumentálását. Itt majd lesz egy kis meglepim Nektek;)
No meg az alatta lévő akva berendezésével is;)
 
Újabb kis lépés történt: van már az új állványon is víz, akarom mondani félig-meddig beüzemelt akvárium.
16630406607_9c3a0e6d1d_b.jpg

16837717085_c7e5d7c4a1_b.jpg

16630404907_1eca72c6b9_b.jpg

A kincstári kuplerájt ne nézzétek, sajnos egy darabig még munkaközi állapotok vannak-lesznek.
Ami a lényeg: az apró kis előre lépés.
@Luigi13 -éknak szeretném jelenteni, mindenki jól van. A beszoktatást sikeresen elhúztam közel 24 órát, a fokozatosság elvét betartva.
Eddig elhullás nem volt (kopp-kopp), viszont volt legalább két garnélánál vedlés:)
Kaptak enni is egy negyed tablettát tegnap. Holnap újra kapnak.
 
Szia Henrik!
Hát itt speciel nem sok varia volt: a polchoz csavaroztam, kb 18-20 cm-re van a víztől.:)
Amúgy általában a lehető leg közelebb szoktam elhelyezni a minél kevesebb fény veszteségre törekedve.
 
Nos, ma szép reggelre ébredtem: a @Luigi13 -éktól szombaton hozott CRS-ek okozták:)
Vittem nekik Nikitől tanult menüt: pitypang a kertből, friss, ropogós és mit láttam?
Egy nagy sebtiben lőtt, gyengécske kép, de a lényeg látszik:
16663663158_2fdba32cb5_b.jpg

Bízok benne, hogy a jó helyről jött garnélák jó helyre is kerültek. Majd vigyázok rájuk, amennyire csak tudok.:)
 
Back
Oldal tetejére