• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Dream

Tapozast mar el kezdjem vagy az első 1 hétben inkább ne? Van itthon GA Marco-Micro és Easy Carbo is


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Majdnem csak zseleset raktam bele[emoji1] 3-3-3 ml mehet mindenből vagy kevesebbet?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Tegnap sikerült összerakni az akvariumot.Ez az első ilyen fajta probalkozasom úgyhogy remelem nem lep el az alga.Probalok majd mindenre odafigyelni remelem sikerül majd.
A világítás 13:00 kor kapcsol be és 19:00 kor kapcsol ki egyenlőre.
A CO2 11:00 tol 21:00 ig megy a drop checker szep zöldes remelem ezzel sem lesz gond kb 1 bubi/sec-el.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A Chihiro Doctor Nano S megy 3-as fokozaton.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Tegnap sikerült összerakni az akvariumot.Ez az első ilyen fajta probalkozasom úgyhogy remelem nem lep el az alga.Probalok majd mindenre odafigyelni remelem sikerül majd.
A világítás 13:00 kor kapcsol be és 19:00 kor kapcsol ki egyenlőre.
A CO2 11:00 tol 21:00 ig megy a drop checker szep zöldes remelem ezzel sem lesz gond kb 1 bubi/sec-el.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szerintem a co2-nek elöbb kéne kikapcsolnia mint a világításnak.
A bekapcsolás nekem is így van de 1 órával elöbb kapcsol ki mint a világítás.
 
Nekem eddig nagyon tetszetős ;)
Max annyit ha hozzáfűzhetnék, hogy a Co2-nél én inkább feljebb csavarnám a bubiszámot és kevesebb időt legyen üzemben. Legfőképp a Cuba miatt mondom. Ha jol látom azt is ültettél. Nálam ezért ment tönkre három cserépnyi Cuba, mert nagyon háklis a magas Co2 szintre. Amúgy csak igy tovább ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Monte carlot ültettem de szerintem kicsit nagyobb bubi számmal megy,ránézésre olyan 1,5-2 /sec de nem tudom lemérni[emoji1]a DC szep zöld ha ez számít


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ohh akkor elnézést. A Montecarlo ebből a szempontból előnyösebb, mert kevésbé érzékeny a Co2-re.
A bubik számolgatása jó dolog, de inkább a DC színére hagyatkozz szerintem. Igaz hogy kicsit csúszva reagál a beoldásra, de az alapján jobban követhető a Co2 ellátás, pontosabban tükrözi a valóságot. A beoldas minőséget befolyásolhatja hogy milyen diffúzort, reaktort használsz.
A DC legyen világos zöld (lime zöld) körüli es akkor jó irányban jársz ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A CO2-t vissza veszem úgy hogy a világítás előtt kapcsoljon ki 1 órával.A beoldás egy Aquario közepes diffivel történik.Kicsit féltem hogy nem lesz valami jo de aki diffuzor vásárlás előtt áll annak csak ajánlom.
Ma reggel megvolt a 3. Vizcsere is és csináltam teszteket.
NO2: 1mg/l
NH4: 1mg/l
PH: 6.5
Milyen teszteket kene meg beszereznem és ezek az értékek reálisak 3. Vizcsere után? 50%-os vizcsere van.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Reggeli vizcsere kipipálva.
NO2: 0,6 mg/l
NH4: 0,4mg/l
PH: 6,5 ~ 7

Ha az NH4 szint vasárnap mar nem lesz magas akkor jovoheten jöhetnek bele az algazok?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Miért?Nem az ammónia szinttől függ hogy mehetnek-e a halak vagy sem?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére