• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Dream

Raktam el a reggeli vizcserehez kb. 70 liter vizet.Talatam itthon egy belső szurot és egy víz melegítő azt is bele dobtam a hordóba.Szerintetek felesleges mennie vagy azért valami haszna is lesz?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Ma vizcsere volt és csinaltam tesztet is de nem várt eredményt hozott...
NH4: < 0.05 mg/l
NO2: 1.0 mg/l felett mert olyan színe van a teszt löttynek mint a cékla.
Nem tudom mi lehet.Hasznalok Seachem Stability-t,minden vizcsere után 2 kupakkal.Van meg itthon Seachem Pristine is de azt úgy gondoltam hogy majd a biológia kialakul akkor kezdem el használni.Ha van esetleg valami eszreveteletek akkor azt szívesen fogadnam!!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nem tudom mi lehet.Hasznalok Seachem Stability-t,minden vizcsere után 2 kupakkal.Van meg itthon Seachem Pristine is de azt úgy gondoltam hogy majd a biológia kialakul akkor kezdem el használni.Ha van esetleg valami eszreveteletek akkor azt szívesen fogadnam!!
13 napos az akvárium! Türelem! :)

Talatam itthon egy belső szurot és egy víz melegítő azt is bele dobtam a hordóba.Szerintetek felesleges mennie vagy azért valami haszna is lesz?
Nálam a hordóban automatikus a feltöltés/vízelőállítás. Így tulajdonképpen, mire a víz bevetésre kerül, már állt legalább egy hetet. Így bőven van ideje felmelegednie szobahőmérsékletűre. Ha neked erre nincs lehetőséged, nem baj ha rásegítesz picit fűtéssel, máskülönben viszont értelmetlen. 1-2 °C eltérés bőven belefér. A szűrőt túlzásnak érzem :)
 
Koszi a gyors valaszt[emoji4]a szűrőt szerintem hanyagolom majd[emoji1]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Észrevettem hogy a fán ilyen barna por szerű valami van.Ez elvileg barna alga és nem veszélyes de azért jobb felni mint megijedni[emoji4]mi ilyenkor a teendő? Olvastam hogy az üvegrol csak le kell torolni de a dekorral mi a helyzet? És a másik hogy volt egy lakom is akit igazából nem akartam.Egy csiga volt ő de nem sokáig hagytam élni. Most nézem hogy el hintette -e a magjait vagy sem.Ez ellen mit tudok tenni,hogy ne lepjenek el a csigák?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem meg pedig az ügyben hogy mi lehet a monte carloval? e01321831bdac92b28d0de68897f2866.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem 2 dologban is.
Az első:Miért ilyen a monte carlo levele?En arra gyanakodtam hogy nem kap elég fényt de ahogy ma elnézem ez a sápadtság kezd terjedni.93c1df0a216c26cb12916641f2015e09.jpg
A második: A Ricciat mikor lehetne kicsit meg igazítani mert mar nagyon nőtt az indulás óta.21f73f692bf4cc300b46105b048aa6e6.jpg
Segítségeteket előre is köszönöm!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ezen a héten mar csak heti 2 vizcsere lesz.Szerdan meg ejtem az elsőt és majd vasárnap a másikat.A monte carloval valami van de nem tudom mi lehet a baj.Azt mondtak hogy meg korai aggódni...A tapozast emeltem 5-5 ml macro-micro és 5 ml Easy Carbo.Remelem megmaradunk most mar.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ezen a héten mar csak heti 2 vizcsere lesz.Szerdan meg ejtem az elsőt és majd vasárnap a másikat.A monte carloval valami van de nem tudom mi lehet a baj.Azt mondtak hogy meg korai aggódni...A tapozast emeltem 5-5 ml macro-micro és 5 ml Easy Carbo.Remelem megmaradunk most mar.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Érdekes, jellemzően indulást követően mállanak így a zselés növények, de nálad több hetes a dolog... látható a növekedés is...figyelgesd egyenlőre.
 
Sziasztok! Igy állunk majdnem 3 hét után.Nem tudom mi lehet az de valami kis "kukac" szeru élőlények uszkalnak a vízben...ilyet meg nem láttam.Van ezekre valami ellenszer vagy majd kihalnak?3354b444eca3e22cf5369e194997cf88.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az nem mondanám hogy szépen,inkább nyögvenyelősen.Az elmúlt 4 napban voltak gondok de remelem amint beáll a szűrés megoldódik minden.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Ma volt egy nagy vizcsere kb 80% és vissza vágtam a növényeket is.A Riccia kezdett fel szakadni ezért újra ragasztottam most mar biztos helye van.A Rotalat kb a felére visszavagtam.Kitakaritottam a ki és befolyó csövet és az üveg tartozékokat is.
Viszont lenne egy olyan kérdésem higy a Microsorumnal lehetséges hogy a növény leveléből nő ki valami kis gyokerszeru dolog?
Itt a kép rola.a0339cc127628e341baebfacad0d3f51.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Ma volt egy nagy vizcsere kb 80% és vissza vágtam a növényeket is.A Riccia kezdett fel szakadni ezért újra ragasztottam most mar biztos helye van.A Rotalat kb a felére visszavagtam.Kitakaritottam a ki és befolyó csövet és az üveg tartozékokat is.
Viszont lenne egy olyan kérdésem higy a Microsorumnal lehetséges hogy a növény leveléből nő ki valami kis gyokerszeru dolog?
Itt a kép rola.View attachment 30509


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ha megnezed a kis gyökerek közepeböl pici növenykek bujnak ki. A Microsorum igy szaporodik, a leveleken megjelennek gyökerkezdemenyek es kis önallo növenykek, melyek, ha elerik a kellö nagysagot, akkor levalaszthatoak es önallo növenykent lehet öket tovabb felhasznalni, mashova rögziteni.
 
Nagyon jo! En azt hittem hogy csak a rizomarol lehet szaporítani.Ma is tanultam valamit!:) köszönöm!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére