• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garnélás? Vagy növényes?

Az amanok tényleg szökős fajták! Én már kétszer is találtam több méterre (!) az akváriumtól szökevényt. És mindkettő túlélte miután visszaraktam őket :)
Az elsőnél barátnőm azt hitte, hogy egy nagy bogár jött be a lakásba, és már majdnem elintézte, amikor feltűnt neki, hogy milyen furcsa "bogár" ez :-D
 
Mindenesetre ez a fóliás dolog jó ötlet, én nem gondoltam volna rá. Ezért már érdemes volt benéznem ide :)
 
Már egy jó ideje bent vannak és nem volt letakarva az elején és nagyon jól érzik magukat mind a négyen.
Majd idővel lehet hogy még bővítem a csapatot egy pár darabbal. Hihetetlen hogy menyire el tudnak bújni ezen a kis helyen van hogy egyet sem találok de van amikor meg mindegyik az előtérben volt de először jöjjenek majd a kis színes garnélák.
 
Elbújásban nagy szakértők :) Mondjuk nem akkorák, mint a párduccsíkok. Nekem van egy (azt hiszem), már többször gondoltam, hogy elpusztult, aztán több hónap rejtőzködés után egyszer csak előkerült. Ezt már többször eljátszotta :)
 
Elbújásban nagy szakértők :) Mondjuk nem akkorák, mint a párduccsíkok. Nekem van egy (azt hiszem), már többször gondoltam, hogy elpusztult, aztán több hónap rejtőzködés után egyszer csak előkerült. Ezt már többször eljátszotta :)
Én úgy tudom hogy vedlés után egy pár napra elbújnak míg megerősödik az új páncél. Meg elégé kis ügyesek mer olyan helyekre is bemásznak ahová ránézésre nem férnének be.
 
Én úgy tudom hogy vedlés után egy pár napra elbújnak míg megerősödik az új páncél. Meg elégé kis ügyesek mer olyan helyekre is bemásznak ahová ránézésre nem férnének be.
Igen, vedlés után rejtőzködnek egy kicsit. Nem is csoda, kicsit "puhatestűvé" válnak a vedlés után :) Mindenesetre a szűk helyekkel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Nálam inkább dzsungelben vannak.
 
Sziasztok
A mai terraplázára nagy reményekkel mentem ki (hozzá kell tennem hogy sosem voltam még) gondoltam most be szerzek egy pár garnélát. De sajnos nagy csalódás volt számomra azok a garnélák amiket kint találtam semi színük nem volt a nagy része jó hogy nem majdnem átlátszó volt. Nekem a rendezvény helye is egy picit kicsi volt az emberek egymás hegén hátán voltak a bejáratnál kígyóztak a sorok ahoz képest viszont egészen gyorsan be jutottam. Sok érdekes terráriumos ízeltlábú volt de ami igazán megfogott azok a nyílméreg békák voltak. Akváriumos standból viszont sajnos nagyon kevés volt. Sajnos garnélák nélkül kelet haza térnem :cry:. De azért nem üres kézzel a másik akváriumomba egy csodaszép sziámit hozom.
25146299416_9817bf4da2_z.jpg
Még egy picit félős így elégé nehéz volt lefotóznom.
Itt egy kép a már egy hónapos nanomrol.
25079770951_bdbd34d2af_z.jpg
Aki esetleg tud olyan helyet ahol lehet szerezni szép erős színű orange rili garnélát esetleg még fotót is tud küldeni azt meg köszönném.
 
A mai terraplázára nagy reményekkel mentem ki

Mi nyitásra mentünk, de mikor jöttünk ki nem hittem a szememnek mekkora sor volto_O. Sajna tényleg kicsi volt a hely, egymást löktük, és a levegő elfogyott fél óra után. Hiányoltam oda egy igazi növényes standot:unsure:.

Csinos a kockád! Kis garnéla kánaán(y)
 
Mi nyitásra mentünk, de mikor jöttünk ki nem hittem a szememnek mekkora sor volto_O. Sajna tényleg kicsi volt a hely, egymást löktük, és a levegő elfogyott fél óra után. Hiányoltam oda egy igazi növényes standot:unsure:.

Csinos a kockád! Kis garnéla kánaán(y)
Köszönöm
Igen egy jó kis növényes standot azt meg néztem volna. De remélhetőleg majd bővül az akváriumos része is szerintem azért arra is lenne igény.
 
Sziasztok
Szeretném a segítségeteket kérni ma össze futottam törpe édesvízi gömbhalal de nem mertem venni mert nem tudok róla semmit. Menyire jön ki a garnélákkal, csigákkal és más halakkal milyen kaját fogad el. Szóval minden amit tudni kell erről a kis halacskáról:)
 
Sziasztok
Az eredeti elképzelésem is többféle garnéla volt de most találtam egy ph tesztet és csináltam egy mérés.Én olyan 6.5-7.5 közé sacolnám ahogy el néztem a tesztet mert egy pár perc után még egy picit változót.
24722701624_ce533da67a_z.jpg 24726575123_487cf82991_z.jpg
Nektek mi a véleményetek erről? Jöhet bele egy pár darab tigris garnéla?
A víz kezelést nem kapót csak a tápok meg a co2
 
Sziasztok rég írtam a naplóba de be kell valanóm most sem a nano milyat írok mert az most meg feneklet mert nem sikerül bele garnélákat szerezni meg valamiért nagyon gyorsan el ment a co2 és mire végre sikerült meg töltetnem a palackot el telt 2hét és egy picit meg is sínylették a növények na meg persze egyből jőt az alga támadás is.Ha esetleg valaki ki tudna segíteni egy pár orange rili garnélával azt meg köszönném ;).Na de ami milyat most irok a naploban az hogy a másik akváriumomban az anubias levelein valami algaszerü dolog van már igazábol elég rég óta de eszembe jutot hogy itt valaki talán tud valamit hogy mért lehet ez és hogy mit kell vele kezdeni.
anubias-barteri-lighting-algae.jpg
sajnos valamiért nem tudom berakni a saját képemet.De valami ehez hasonlo van nekem is rajta.
26098649475_a3ab1aa212_o.jpg
IMG_20160328_164517[/url] by lazarbence98, on Flickr[/IMG]
 
Ez a barnamoszat, ha jó látom eredetileg a kovamoszatok családjába tartozik. De beszúrok neked ide erről pár sort!
Barna alga - Diatomaceae
barnaalga.jpg

Új akváriumokban teljesen természetes a megjelenése. Alacsony fényen is gyakori, ilynekor általános rossz vízminőségre utal. Nagy mennyiségű ammóniát vagy oldott szilikátokat is jelezhet. A szilikátok homokos talajból vagy az új akvárium üvegéből, szilikonjából származhatnak. Csak egy nagyon kis mennyiség képes kioldódni a kezdeti időben, idővel eltűnik a vízből. Előfordulhatnak a csapvízben is. Ezek az algák a kovamoszatok közé tartoznak, rendszertani szemponból nem barnaalgák, ez csak a közismert akváriumi nevük. Nagyon sokfélék, szinte minden akváriumban jelen van pár fajuk. Az inváziót alkotó fajoknak két jellegzetes típusa van. Az egyik vörösesbarna nyálkát képez a tereptárgyakon, a másik vékony, gyenge szálakból áll. Az algaevők mindkét típust szívesen fogyasztják és mechanikusan is könnyen eltávolíthatóak.
 
Ez a barnamoszat, ha jó látom eredetileg a kovamoszatok családjába tartozik. De beszúrok neked ide erről pár sort!
Barna alga - Diatomaceae
Új akváriumokban teljesen természetes a megjelenése. Alacsony fényen is gyakori, ilynekor általános rossz vízminőségre utal. Nagy mennyiségű ammóniát vagy oldott szilikátokat is jelezhet. A szilikátok homokos talajból vagy az új akvárium üvegéből, szilikonjából származhatnak. Csak egy nagyon kis mennyiség képes kioldódni a kezdeti időben, idővel eltűnik a vízből. Előfordulhatnak a csapvízben is. Ezek az algák a kovamoszatok közé tartoznak, rendszertani szemponból nem barnaalgák, ez csak a közismert akváriumi nevük. Nagyon sokfélék, szinte minden akváriumban jelen van pár fajuk. Az inváziót alkotó fajoknak két jellegzetes típusa van. Az egyik vörösesbarna nyálkát képez a tereptárgyakon, a másik vékony, gyenge szálakból áll. Az algaevők mindkét típust szívesen fogyasztják és mechanikusan is könnyen eltávolíthatóak.
Nekem csak ezen az egy növényen van és nagyon nehéz le vakarni a növény leveléről egy kis foltot és ha jön egy új levél és teljesen meg nőt utána azt is el lepi. Majd holnap meg próbálok egy másik képet készíteni hátha azt már be tudom rakni.
 
Back
Oldal tetejére