• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes tervezet 182 literben (Easy fokozat)

VGereg

Nézelődő
Sziasztok!

Első célirányosan "növényes" akvárium tervezésében vagyok/vagyunk párommal, amolyan közös kikapcsolódás egyik formája, konyha felújításból lecsíptünk:)

Jelenlegi elképzelésünk:

Akvárium:
90*45*45 (Szél.*Mag.*Mély.), egyenlőre a készítését sima üveggel tervezzük 8mm-es vastagsággal.
Világítás:
ATI 4*39W Dimmelhető verziójával szemezünk, a másik az az Ada Solar család lámpája.
Nekem személy szerint mindkettő látványvilága tetszik.
CO2:
Beszerzése folyamatban, 5kg-os palackban gondolkozom.Úgy olvastam ekkora víztömeghez talán ez a megfelelő, bár lehet kevés...

Tápanyag adagolást automatizált rendszerben szeretnénk tudni, mivel munkánkból adódóan, lehet nem minden nap tudnánk pl tápozni, akváriumra nézni.

Bútor:

Saját készítés lesz, ADA koppintással a tervek megvannak már, anyagában 18 as laminált bútorlapban gondolkozom, mivel a bútorok jellemző színe a sonoma tölgy, így ezt a vonalat folytatnám.
Amint készen lesz képekkel dokumentálom is.(Belső világítás,push open rendszer...stb.)

Szűrés:
Tetra ex1200 plus végzi majd, a 12 literes vödör méret eléggé kecsegtető.
Töltetnek Bio Rio, Seachem Purigen + segítségetek.

Talajnak
:ADA talajokkal szemezek, használtam régen garnélásokhoz is, és semelyik másik talaj nem hozta azt a minőséget, amit az ADA.

Növények:
Nah itt még nagy bajban vagyunk, nem forrtunk még ki, hogy mit is szeretnénk igazán.

Voltunk a GA-ban szemeztünk az aksikkal, eredmény: még jobban elbizonytalanodtunk...főleg abban, hogy 1 akvárium nem elég...de ez szerintem mindenkivel így van.

Élőlények:
Oto, múltból adódóan garnélák

Az összes leírtból eddig a szűrő van kézben, többi eszköz a közel s távoli jövőben érkezik, van ami még nincs eldöntve, időnk van bőven.

Amit biztosan tudok, Red Moor fa lesz az alapja, plusz Fuji kő, ez a kettő dekor elem első látásra megtetszett, a két szín együttes hatása nagyon tetszik. Növényeknél, ami talán kiindulás, hogy egy szép gyep kialakítása már a fejemben van, de amint letisztul a layout, biztos előrébb leszek.

Üdvözlettel,

VGereg
 
Kicsit sajátomnak érzem a szvaidat egy-két dolgot leszámítva, majd kopizom a naplódat :p viccet félre téve, szerintem az 5 kg os palack elég lesz, ha csak nem vagy lusta és 10 kg veszel hogy ritkábban járj cserélni, töltetni:D
egy reaktorral tovább is lehet fokozni a hatást, kérdés mennyit folyt a szűrőből (ez nekem is egy "?" még)
A bútorból annyit hogy 25-ből láttam, h abból csinálják. (ez csak egy eszembe jutott foszlány)
Még egy utolsó meglátás 10mm üvegből csináltatod az akit akkor nem kell merevítés (már ha ezen lenne) jobbat mutat úgy a nyitott akvárium.

Kiváncsian várom a folytatást, hajrá:D
 
Az 5kg-os palack kb 1 évig elég lesz. A Tetra 1200 reaktorral már szerintem kevés lesz, főleg ha BioRio a szűrőanyag. Érdemes lenne inkább Matrixot választani.
Lámpából 1db Solar I kevés lesz, ha szeretnél szép színes Stem bokrokat és tömött gyepet. ATI lámpa alatt minden növény tartható, ez jobb választás.
90-es aki 8mm-es üvegből simán ragasztható merevítés nélkül. A 10mm-es üveg kicsit túlzás.
 
Én is csak olvastam a 10-et a fórumon, hogy azzal nagyobb a biztonság, 1-2 mm-ert hasasodik (persze ha jól emlékszem az 100 as aki volt)
Szóval bocsi ha nem teljhesen volt rendben amit írtam:)
 
8 mm-es üvegből bírnia kell a víz tömeget merevítés nélkül, ezen a héten szeretném elintézni, pontosabban holnap a "legyártást":)

Lámpából ATI felé hajlok, de a halogén pontforrással keltett látvány lenyűgöző.
Ami csalogató számomra az ATI-nál az a 4 fénycső keverése (színhőmérséklet), amit egy halogénnél nem tehetek meg.

Seachem matrixból 2 literes kiszerelés elég?
 
a81d773dae32a035c16126bcc0005e5d.jpg
a3609f5268b3361594d66f868466301a.jpg


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Alakul a szekrényem, szombaton tudtam elhozni a lapszabászatból a lapokat, ma meg csak eddig jutottam.:)
Középső, részbe tervezem a dózispumát, jobb oldali részen a co2,bal oldalon pedig a szűrés, fűtés, agyalok még egy előszűrésen is.
Beépített automata les világítás,becsuk kikapcs elven:).
Kialakítás alatt áll még, az elosztó beszerelése...stb.

A szekrények között lesz még hely a csövezésnek.

Jövőhéten érkezik az akvárium is, utána szépen lassan a többi szükséges eszköz.Időm van a legtöbb:).

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Lassan de biztosan, lépésről lépésre:)
A szekrények között lesz hely még.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére