• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Jogos, jogos, megvolt a letszam ellenorzes, 6 darab lett, es egy 5 literes palackba kerultek egyelore uszadekfaval, kovekkel, soderrel, felig duna, felig kezelt vizzel.
Sajnos hely hiany miatt ez az 5 liter a max ami elfer.
De 5 perc a duna, ugyhogy 1-2 nap mulva inditunk egy projektet a rákok visszatelepítésére :)

(az első kepen tenyleg nagyon szomoruan neznek ki, de 1-2 ora alatt szepen letisztult az elozetesen alaposan kioblitett palack is)
 
Sziasztok,
30-as kockába bekerült 20 kisebb-nagyobb Malawa (köszi @BlackMage ) és miután szépen megszokták az új helyet jött melléjük 10 red sakura. Halakból 3 Oto van és ma jött 11 Főnix törperazbóra (ez még majd pár darabbal lehet kiegészül) Kérdés, hogy szerintetek fér még egy kisebb csapat Amano? A szűrést picit folytottam kimenő ágon egy csappal, mert az eheim experience 250 azért elég jól pörgeti a vizet.
 
Sziasztok,
30-as kockába bekerült 20 kisebb-nagyobb Malawa (köszi @BlackMage ) és miután szépen megszokták az új helyet jött melléjük 10 red sakura. Halakból 3 Oto van és ma jött 11 Főnix törperazbóra (ez még majd pár darabbal lehet kiegészül) Kérdés, hogy szerintetek fér még egy kisebb csapat Amano? A szűrést picit folytottam kimenő ágon egy csappal, mert az eheim experience 250 azért elég jól pörgeti a vizet.
Semmiképpen sem.
Mind a malawák, mind a Neocaridinák (red cherry) nagyon szaporák. Az én meglátásom szerint az a csoport razbóra, és pár otocinclus is már túl sok 30 literbe a garnélák mellé.
 
Sziasztok,
30-as kockába bekerült 20 kisebb-nagyobb Malawa (köszi @BlackMage ) és miután szépen megszokták az új helyet jött melléjük 10 red sakura. Halakból 3 Oto van és ma jött 11 Főnix törperazbóra (ez még majd pár darabbal lehet kiegészül) Kérdés, hogy szerintetek fér még egy kisebb csapat Amano? A szűrést picit folytottam kimenő ágon egy csappal, mert az eheim experience 250 azért elég jól pörgeti a vizet.
Esetedben nem a szűrés számít, hanem az állatok igencsak szűkös élettere, amit stresszeli őket. (Ha még nem, majd igen, az pedig betegségekhez és/vagy elhullásokhoz fog vezetni.)
A Green Aqua ajánlása szerint (azért ők korrekt infókat osztanak meg, nem úgy, mint más bótok) 40 literre 6-8 hal a max. Ha nagyon feszíteni akarjuk a húrt, akkor lehet 10 is.
20 B. merahnak (és akkor még nem számoltam az Otókkal, garnélákkal) a 30 liter kínszenvedés.

Ekkora akvárium esetében választani kell, vagy garnéla, vagy hal.
Mivel eső után kérded, kell-e köpönyeg, két lehetőség van:
a) megválsz a halaktól,
b) nagyobb (min. 54 liter) akváriumra váltasz.
 
Esetedben nem a szűrés számít, hanem az állatok igencsak szűkös élettere, amit stresszeli őket. (Ha még nem, majd igen, az pedig betegségekhez és/vagy elhullásokhoz fog vezetni.)
A Green Aqua ajánlása szerint (azért ők korrekt infókat osztanak meg, nem úgy, mint más bótok) 40 literre 6-8 hal a max. Ha nagyon feszíteni akarjuk a húrt, akkor lehet 10 is.
20 B. merahnak (és akkor még nem számoltam az Otókkal, garnélákkal) a 30 liter kínszenvedés.

Ekkora akvárium esetében választani kell, vagy garnéla, vagy hal.
Mivel eső után kérded, kell-e köpönyeg, két lehetőség van:
a) megválsz a halaktól,
b) nagyobb (min. 54 liter) akváriumra váltasz.
Köszi, egyenlőre 11 hal van de akkor bővíteni semmiképp nem fogok!
 
hello, segítséget szeretnék kérni.

van a kisakváriumomban malawa garnéla szép számmal, viszont szeretnék melléjük valami könnyentartható színnel rendelkező garnélát úgy, hogy lehetőleg ne keveredjenek össze vissza...

van rá mód, vagyis olyan faj, amit lehetne együtt tartani, vagy pedig nem javasolt, mert idővel keveredés lesz a vége.

köszi
 
hello, segítséget szeretnék kérni.

van a kisakváriumomban malawa garnéla szép számmal, viszont szeretnék melléjük valami könnyentartható színnel rendelkező garnélát úgy, hogy lehetőleg ne keveredjenek össze vissza...

van rá mód, vagyis olyan faj, amit lehetne együtt tartani, vagy pedig nem javasolt, mert idővel keveredés lesz a vége.

köszi
Szia!
Ez egy sulawessi faj, caridina. Brutál jól sikerült a beakvarizálása és nagyon jól tűr szinte bármilyen paramétert. Ezeket csak azért írom le, mert ezek azt eredményezik, hogy valószínüleg minden egyéb fajt képesek elnyomni, főleg ha kicsi a helyük is. Nem tudom mit jelent ezesetben a kisakvárium.

A keveredési lehetőséget alapvetően ki is zárná az első mondatom, de láttunk már karón varjút...

Azt javaslom, rakj melléjük bármit aminek megfelel a vízparamétered az adott akváriumban, keveredni megitélésem szerint nem fognak, de úgy vélem bármi kikopik mellőle idővel.

Mint tudjuk: ebben a csodás hobbiban bármi megtörténhet és annak az ellenkezője is. /A tudomány és az előzőleges tapasztalatok csak minimális útmutatás a gyakorlathoz képest.
 
Back
Oldal tetejére