• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Sziasztok!
Hirtelen a 4db felnőtt Yellow fire garnélámból lett vagy 20 közepes és vagy 20 pici, meg az egyik anyuka jelenleg is tele van petével és már a szemeket látni, de ez lesz vagy 40db...és szeretném most kicsit átszabni a nanot, ahol szemmel láthatóan nagyon jól érzik magukat a srácok. Viszont a kicsi átszabás full talajcserével járna. A kérdésem: hogy az istenbe tudom ezeket kiszedni? Nagyon pici garnéla hálóm már van, de nekem a malawi tavi mbunákhoz szokott a kezem, azokat 2-3 hálóval lehet csak megfogni, de ilyen 50x50cm-es hálókkal...ezek a picikék nagyon sérülékenyek? Simán a leszívott vízbe átrakhatom őket egy üres akváriumba? Természetesen a külső szűrő és abban lesz, meg a növények is... :unsure:
Meg, ha ennyire szaporodnak mit tudok csinálni velük a jövőben? Nem lehet őket ivartalanítani? :LOL:
 
Én simán egy átlátszó műanyagpohárral fogom ki a garnélákat. Nem tudnak beleakadni, nem sérülnek meg, és csak simán óvatosan átöntöm máshová. Szerintem általában észre sem veszik, hogy utaznak! :)
A leszívott vízbe mehetnek nyugodtan, semmi bajuk nem lesz, talajcsere utáni visszarakásnál viszont kicsit szoktatni kell majd őket megint.
A szaporulatot add/ajándékozd el, illetve a fakó, színtelen példányok mehetnek más, nem díszakváriumba akár takarítónak, akár eleségnek, bár utóbbi ugye elég drasztikus megoldás... :(
1-2 évente a vérfrissítés sem árt, 5-10 gyönyörű példányt cserélj el szintén 5-10 gyönyörűre, persze ne legyenek rokonok!
 
Hát bizniszt én nem igazám szeretnék ebből csinálni, meg hát eleségnek is sajnálnám őket, mert nagyon szép vérvonal (már amennyire én meg tudom állapítani)...
 
Sziasztok!
garnéla fórumon olvastam, hogy a garnélák egy bizonyos egyedszám elérése után már nem fognak tovább szaporodni, h ez a szám pontosan mennyi nem'tom de gondolom nagyban függ a rendelkezésükre álló tértől is :)
 
Sziasztok!
garnéla fórumon olvastam, hogy a garnélák egy bizonyos egyedszám elérése után már nem fognak tovább szaporodni, h ez a szám pontosan mennyi nem'tom de gondolom nagyban függ a rendelkezésükre álló tértől is :)
Igen, na de azért az nem a "szellős" kategória, hanem a "mindenhol garnélát látsz".
 
Igen, na de azért az nem a "szellős" kategória, hanem a "mindenhol garnélát látsz".
igen ez így igaz sajna, énis ezen gondolkozom, hogy a garnélák megölése nélkül hogy tudnám visszatartani a szaporodást, erre csak azt a megoldást találtam eddig, (mivel szigorúan csapvizes garnikra gondolok) hogy vagy lassabban szaporodó fajt tartanék (pl babaulti green naon tetszik csak nem'tom h itt a környéken honnan tudnám beszerezni :( ) vagy esetleg a csapvízben nem szaporodó fajtát tartani csak, ilyen pl az amanó, pinokkió, és a narancs garnéla... (ezek közül csak az amano kapható a környéken)
Szal engem is eléggé foglalkoztat a dolog... o_O
 
igen ez így igaz sajna, énis ezen gondolkozom, hogy a garnélák megölése nélkül hogy tudnám visszatartani a szaporodást, erre csak azt a megoldást találtam eddig, (mivel szigorúan csapvizes garnikra gondolok) hogy vagy lassabban szaporodó fajt tartanék (pl babaulti green naon tetszik csak nem'tom h itt a környéken honnan tudnám beszerezni :( ) vagy esetleg a csapvízben nem szaporodó fajtát tartani csak, ilyen pl az amanó, pinokkió, és a narancs garnéla... (ezek közül csak az amano kapható a környéken)
Szal engem is eléggé foglalkoztat a dolog... o_O
Elajándékozod a felesleget.?Jó látni,hogy szaporodnak,így láthatod,hogy megfelelők a körülmények.
 
igen ez így igaz sajna, énis ezen gondolkozom, hogy a garnélák megölése nélkül hogy tudnám visszatartani a szaporodást, erre csak azt a megoldást találtam eddig, (mivel szigorúan csapvizes garnikra gondolok) hogy vagy lassabban szaporodó fajt tartanék (pl babaulti green naon tetszik csak nem'tom h itt a környéken honnan tudnám beszerezni :( ) vagy esetleg a csapvízben nem szaporodó fajtát tartani csak, ilyen pl az amanó, pinokkió, és a narancs garnéla... (ezek közül csak az amano kapható a környéken)
Szal engem is eléggé foglalkoztat a dolog... o_O

Igen, az elajándékozás jónak tűnhet. Menj be egy díszállat kereskedésbe és add oda nekik cserébe halkajáért vagy mittudomén. Ez még működni szokott.
Vagy fertőzd meg a haverokat garnéla tartásra! Én csináltam két kis nano akváriumot az irodába, kollégák lehülyéztek. Azóta versengenek, hogy ki etesse a garnikat! :)
 
Hát majd mielőtt beszerzem a megfelelő kellékeket megérdeklődöm a kereskedéseket h h állnának a dologhoz :D
 
igen ez így igaz sajna, énis ezen gondolkozom, hogy a garnélák megölése nélkül hogy tudnám visszatartani a szaporodást, erre csak azt a megoldást találtam eddig, (mivel szigorúan csapvizes garnikra gondolok) hogy vagy lassabban szaporodó fajt tartanék (pl babaulti green naon tetszik csak nem'tom h itt a környéken honnan tudnám beszerezni :( ) vagy esetleg a csapvízben nem szaporodó fajtát tartani csak, ilyen pl az amanó, pinokkió, és a narancs garnéla... (ezek közül csak az amano kapható a környéken)
Szal engem is eléggé foglalkoztat a dolog... o_O
A babaulti green is kb. olyan tempóban szaporodik, ha jór érzi magát, mint az rc. Visszafogni úgy lehet, hogy 22 fok alatt tartod a vízhőmérsékletet, lévén trópusi garnéla, ezért ez alatt már nagyon lelassul, vagy megszünik a szaporodása. Bár ez sem igazán garnéla barát megoldás.
 
Egyébként hozzátartozik, hogy megfelelö körülmények között, szinte minden garnéla nagyon gyorsan szaporodik. Ha olyat szeretnél ami nem szaporodik,és szép, akkor ajánlanám a legyező garnélát,Atyopsis moluccensis, Artbeschreibungen der AG Wirbellose Tiere der Binnengewässer, nagyobb akváriumba (min. 2-300 l) az Atya gabonensis-t. Artbeschreibungen der AG Wirbellose Tiere der Binnengewässer. Ráadásul ezek a garnélák nagyon szeretik az erős áramlást, mert a vízből szűrik ki a táplálékukat.
 
Sziasztok!
Gondolkodom garnélák beszerzésén (amano, red cherry).
Van egy 275 literes akváriumom (150x40 alapterületű).
Szűrés :Atman CF1200+Eheim 2075.
Tápozás: Green Aqua Micro+macro+carbo
Halak: 30 ékfoltos razbóra, 9 neonhal, 8 páncélos harcsa, 8 törpe szívóharcsa, 3 nagy sziámi algaevő
Világítás: 2x36W

Kérdésem az lenne, hogy rakhatok-e ezek a halak mellé garnélákat?
Melyik fajtát? Mennyit?
Kell-e az akvárium tetejét lefedni, hogy ne másszanak ki?

üdv decso
 
Kérdésem az lenne, hogy rakhatok-e ezek a halak mellé garnélákat?
Melyik fajtát? Mennyit?
Kell-e az akvárium tetejét lefedni, hogy ne másszanak ki?

üdv decso

Red Cherry-t és Amanot nyugodtan tarthatsz ezzekkel a halakkal ilyen körülmények között. A két garnéla egymással is jól elfér, nem is ívnak össze. Az amanok szöknek, ha nem tetszik nekik valami, így a fedő elkelhez.
Amennyiben az RC-k szaporodnak (ez valószínű, de bizonyos esetekben, ha a többi hal/garnéla zavarja őket, akkor nem mindig igaz), akkor figyelj a szűrésnél, hogy az ivadékokat ne szívja fel a szűrő.
Nekem az algázókkal az a bajom, hogy a garnéla eleségre rá-rá járnak, így nem mindig hagyják enni a garnikat.
 
Bár még nem tartottam őket együt, de szerintem az ékfoltos razbóra nem lenne jó társaság az rc-nek, mert ha sokan vannak nagyon szemtelen kis halak tudnak lenni, szerintem terrorizálnák őket. Az amano mehet, ő sokkal határozottabb egyéniség. Szerintem ekkora akváriumban. és ilyen méretü halak mellett szépen mutatna 1-2 Atya gabonensis.
 
275l-en, ha van elegendő búvóhely, szerintem nem lesz gond. De Keiron-nak, ha van tapasztalata ezzel, rá hallgass, nekem nem voltak ékfoltosak rc-vel együtt.
 
Mint írtam nekem sincs tapasztalatom ilyen társításban, de az ékfoltosok viselkedéséből itélve azt gondolom, hogy ez nem szerencsés párosítás.De lehet, hogy tévedek. Bocs, nem akartalak megcáfolni!
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Az amano garnéla mennyire bírja a víz nagyobb áramlását
2450l/h (Atman CF1200=1200l/h + Eheim 2075=1250l/h)?

Hány darab garnélával kezdjem 275 literben?
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Az amano garnéla mennyire bírja a víz nagyobb áramlását
2450l/h (Atman CF1200=1200l/h + Eheim 2075=1250l/h)?

Hány darab garnélával kezdjem 275 literben?
Bírja.
Ekkora akvárium elbír akár 50 darabot is. De nehogy az ültetés után rögtön berakd őket, mert szeretnek kapálni:LOL:
 
Nekem sakurák vannak de előtte RC voltak együtt ékfoltosokkal de semmi gondom sincs.
És ez már több éve így van.
Nekem inkább a sok szaporulattal van gondom :sneaky:.
 
Back
Oldal tetejére