• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Tavaly volt egy igen komoly algagondom, de a black out megoldotta. Utána 1 hónapig 6 órát világítottam és EL Profito-t + EC-t használtam. Majd januártól két hetes csúsztatásokkal 7, később 8 órára emeltem a világítást. Január elejétől GA Mac/Mic+EC kombóra cseréltem (előírt mennyiség, az ajánlás szerint: 30L-re 0.45ml/nap kétheti 30%-os cserénél + 0.6ml EC/nap).
Kb. egy hónapja alaposan átmostam a leszívott vízben a szivacsokat. Akkor még a 7 órás üzemidő volt, de a szivacsok két nap múlva máris durván algásodni kezdtek a mosás után (korábban semmi nem volt rajtuk). Nem találtam nagy gondnak mert a kis garnélák szeretnek rajtuk legelni.
Sajnos az már nem tetszik, hogy a hét elején észrevettem a kardfüveken, a vízi hortenzia levelén és a Lilaeopsis tövében fonálalgát. Elég szépen gyarapodik napról napra.

1. Próbáltam már a szivacsról lemosni, de semmi eredménye nem volt. Hogy tudom algamentesebbé tenni? (most kupacban van a tetején a zöld fonál...)
2. A növény közül mivel lehet a legkisebb kárral kiemelni az algákat?
3. Mit kell tennem, hogy ne jöjjön újból elő? (nem akarom csökkenteni a világított órák számát, mert a tápváltás + üzemidő emelés óta a növények valósággal megtáltosodtak!)
 
Tavaly volt egy igen komoly algagondom, de a black out megoldotta. Utána 1 hónapig 6 órát világítottam és EL Profito-t + EC-t használtam. Majd januártól két hetes csúsztatásokkal 7, később 8 órára emeltem a világítást. Január elejétől GA Mac/Mic+EC kombóra cseréltem (előírt mennyiség, az ajánlás szerint: 30L-re 0.45ml/nap kétheti 30%-os cserénél + 0.6ml EC/nap).
Kb. egy hónapja alaposan átmostam a leszívott vízben a szivacsokat. Akkor még a 7 órás üzemidő volt, de a szivacsok két nap múlva máris durván algásodni kezdtek a mosás után (korábban semmi nem volt rajtuk). Nem találtam nagy gondnak mert a kis garnélák szeretnek rajtuk legelni.
Sajnos az már nem tetszik, hogy a hét elején észrevettem a kardfüveken, a vízi hortenzia levelén és a Lilaeopsis tövében fonálalgát. Elég szépen gyarapodik napról napra.

1. Próbáltam már a szivacsról lemosni, de semmi eredménye nem volt. Hogy tudom algamentesebbé tenni? (most kupacban van a tetején a zöld fonál...)
2. A növény közül mivel lehet a legkisebb kárral kiemelni az algákat?
3. Mit kell tennem, hogy ne jöjjön újból elő? (nem akarom csökkenteni a világított órák számát, mert a tápváltás + üzemidő emelés óta a növények valósággal megtáltosodtak!)


Egy éve nekem is jelen van a fonálalga. Szinte mindent kipróbáltam, így elég kezelhető szintre tudtam szorítani az elmúlt hónapokban. Először is feljebb emeltem a világítást, szereztem biológiai töltetes szűrőt, nagynyomású CO2-t, és így 2-3 naponta a fogkefe fejére feltekerve (mint a vattacukrot) eltávolítottam.
Azonban már több helyről hallottam, hogy a Happy Life Algin-regular hatásos. Két hete elkezdtem egy kezelést, hetente egyszer közvetlenül vízcsere után adagolom a vízhez. Az első héten még nem vettem észre semmit, viszont kb. 4-5 napja nem látok egyetlen szál fonalat sem. Lehet, hogy csak a véletlen, és lehet, hogy csak átmenetileg tűnt el, de jelenleg ez a helyzet. Most nagyon bízom benne, hogy talán ez beválik.
 
Valahogy nekem nincs bizodalmam ezekben az algaölő szerekben. :(
Pedig de jó lenne, ha működnének!
 
Valahogy nekem nincs bizodalmam ezekben az algaölő szerekben. :(
Pedig de jó lenne, ha működnének!

Nekem sem volt, próbáltam a Tetra Algumint is, de semmi. Majd a következő hetek igazolják, hogy tényleg hatásos-e a Happy Life.
 
Egy éve nekem is jelen van a fonálalga. Szinte mindent kipróbáltam, így elég kezelhető szintre tudtam szorítani az elmúlt hónapokban. Először is feljebb emeltem a világítást, szereztem biológiai töltetes szűrőt, nagynyomású CO2-t, és így 2-3 naponta a fogkefe fejére feltekerve (mint a vattacukrot) eltávolítottam.
Azonban már több helyről hallottam, hogy a Happy Life Algin-regular hatásos. Két hete elkezdtem egy kezelést, hetente egyszer közvetlenül vízcsere után adagolom a vízhez. Az első héten még nem vettem észre semmit, viszont kb. 4-5 napja nem látok egyetlen szál fonalat sem. Lehet, hogy csak a véletlen, és lehet, hogy csak átmenetileg tűnt el, de jelenleg ez a helyzet. Most nagyon bízom benne, hogy talán ez beválik.

Remélem nekem ennyi ideig nem marad társam. :eek: Minden esetre jól mutatja milyen szívós. Miért növelted a megvilágított órák számát? Ez a fogkefés megoldás tetszik, ki fogom próbálni. Lejön vele teljesen?

Valahogy nekem nincs bizodalmam ezekben az algaölő szerekben.
Én sem szeretnék a tápokon és EC-n kívül mást önteni a medencébe. Inkább benyúlok érte, vagy levakarom. Legrosszabb esetben BO, az tutira működik (egy kivételellel)!
 
Remélem nekem ennyi ideig nem marad társam. :eek: Minden esetre jól mutatja milyen szívós. Miért növelted a megvilágított órák számát? Ez a fogkefés megoldás tetszik, ki fogom próbálni. Lejön vele teljesen?


Én sem szeretnék a tápokon és EC-n kívül mást önteni a medencébe. Inkább benyúlok érte, vagy levakarom. Legrosszabb esetben BO, az tutira működik (egy kivételellel)!

Nem a világítási időt emeltem, hanem magát a lámpatestet húztam magasabbra!
Én sem szeretem vegyszerezni, de néha muszáj!
 
Sziasztok!
Nálam is megjelent a fonal alga! Olvastam hogy a nem megfelelő co2 miatt van meg lehet a fény miatt is! Co2 az harngos a világítás meg 36 watt van az 54 literes aksira. A víz felszinétől kb 5 cm. Szerintetek a harangos co2 hanygoljam? Vagy a világításon változtassak valmit?
 
Sziasztok!
Nálam is megjelent a fonal alga! Olvastam hogy a nem megfelelő co2 miatt van meg lehet a fény miatt is! Co2 az harngos a világítás meg 36 watt van az 54 literes aksira. A víz felszinétől kb 5 cm. Szerintetek a harangos co2 hanygoljam? Vagy a világításon változtassak valmit?

Szerintem a világítást mindenképpen emeld feljebb, bár valószínűleg nem fogja teljesen megoldani a gondodat, maximum kezelhető szintre szorítja. Legalábbis az én esetemben ez történt, aztán a sok egyéb próbálkozás után végső megoldásként jött a vegyszer.
 
Szerintem a világítást mindenképpen emeld feljebb, bár valószínűleg nem fogja teljesen megoldani a gondodat, maximum kezelhető szintre szorítja. Legalábbis az én esetemben ez történt, aztán a sok egyéb próbálkozás után végső megoldásként jött a vegyszer.
Köszi! Megprobálom feljebb emelni!
 
Szerintem a világítást mindenképpen emeld feljebb, bár valószínűleg nem fogja teljesen megoldani a gondodat, maximum kezelhető szintre szorítja. Legalábbis az én esetemben ez történt, aztán a sok egyéb próbálkozás után végső megoldásként jött a vegyszer.

Az összes tényező közül a legfontosabb a megfelelő vízáramlás. Ahol nem vagy alig mozog a víz, ott a leghamarabb megjelenik. Nekem ez a tapasztalatom. Van ilyen hely a medencémben, de nem fogom kivenni az útból ezért a kardfüvet. Ahhoz túl szép. :cool: Inkább kéthetente egy fogkefével feltekerem.
 
Azonban már több helyről hallottam, hogy a Happy Life Algin-regular hatásos. Két hete elkezdtem egy kezelést, hetente egyszer közvetlenül vízcsere után adagolom a vízhez. Az első héten még nem vettem észre semmit, viszont kb. 4-5 napja nem látok egyetlen szál fonalat sem.

Szia. Oto-k vagy garnélák vannak az akváriumban? Ha igen, hogy viselik?
 
Sziasztok az akváriumomban egyre több helyen jelenik meg fonálalga, mit lehet tenni ellene?

Válaszotok előre is köszönöm!

Nekem egy 130 literes akváriumom van. Karácsonyi ajándékként lett új világításom és szűrő-szellőztetőm. 1-2 hónap alatt megjelent a fonálalga és burjánzott.
Nekem a következő vált be:
Vettem 3 db algaevőt, de igazán rá se retyetye. Tovább burjánzott.
Kivenni növényt, amit lehet. (pl nálam Jávai mohát) Külön edényben levegőztetés és algagátló
mellett közvetlen fény nélkül, de nem lesötétítve, tartani 2-3 hetet. Ha kell többet.
Akvárium:
- a nem kivehető növényeket, amin alga van, visszavágtam, hogy ne lebegjen.
- a világítást nagyobb távolságból biztosítani. (kb 13-15 cm-t felemeltem)
- a fény beömlésének sávját mindkét hosszoldal szélén leszűkíteni (kb. 30-50%-al)
- algagátlót nem használtam az akváriumban.
- gyakrabban tisztítani.
Jelenleg nincs fonálalgám.
Vagy csak nem látom. És ez már nekem elég.
 
Azthiszem nekem is ezzel a döggel van dolgom. Már végig nyálaztam a topicot, de nemtudom 100% ra hogy ez fonál alga e.

Akvárium:
72l
JBL e901 szűrő (kicsit visszafolytva)
LED világitás cca 5-6000 lumen 7órában naponta (ma vettem vissza 6,5 re)
CO2 magasnyomású, in-line atomizerrel
Esőztető a viz felszin alatt a felszin fele allitva kicsit, hogy valamennyire fodrozódjon a felszin
Tápozás DIY (erősen kétlem hogy ezzel lenne gond) megy micro és macro táp is + EC
Vas elég magas szinten van a vizben 0,4 ppm körül, lehet visszább kellene vennem belőle?

A szűrőben az utolsó vizcserekor (tegnap) cseréltem perlont és ekkor láttam hogy totál ganés, meg sok volt benne a növény maradék is amit összeszedett a szűrő. A 2 előszűrő szivacsot kimostam a lecsapolt aki vizben, a perlont cseréltem, többi dologhoz nem nyúltam, csak ahogy kivettem hogy a trutyit az aljából kiöntsem úgy vissza is tettem.
A talaj porszivozassal se igen foglalkoztam eddig, de tegnap jól attporszivoztam a talajt jött is ki sok szmötyi.

Az akváriumot 1 hónapja inditottam (tehát még nagyon friss), majd megjelent ez az alga de aztán visszavettem a vilagitas idobol es visszahuzodott, majd megpróbáltam meghosszabitani a vilagitas idot es ujra elojott, de 50x annyi.

Mit javasolnátok?

Még egy fontos kérdés. Ennek elkellene tünnie magától ha minden körülmény megflelelő lesz újra?


IMG_9333_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_93331_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nekem sajna nem akar lejönni fogkefével o_O csak olyan mintha simogatnám vele, nem tapad meg rajta.
Nem mosni kell a felületet, hanem feltekerni rá! Lehet még villával, és hurkapálcával is próbálkozni. Esetleg két ujj közé fogni a levelet és lehúzni róla.
 
Back
Oldal tetejére