• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Az Rendben van de azért itt sokan 2-3 hónap alatt hac nevezésre kűldik az akit és hát az a fránya gyep nem igazán szép kevés fénynél így hát csak az idő amivel tudsz játszani.
Nem tudom, hogy mit jelent a "hac nevezés", de talán legyen az én gondom. És mi a véleményed a 6-6,5 órás világítás másik oldaláról, azaz a 17,5-18 óra/nap sötétségről?
 
Nem tudom, hogy mit jelent a "hac nevezés", de talán legyen az én gondom. És mi a véleményed a 6-6,5 órás világítás másik oldaláról, azaz a 17,5-18 óra/nap sötétségről?
6órát lehetőségem szerint úgy állítom hogy otthon legyek..
 
Jávai moha közül hogy tudnám kiírtani a fonalalgát?

Szépen burjánzott a jávai, egyszercsak megjelent, majd ellepte az egészet, azóta is nyomja el, hiába szedem le manuálisan néha.

Carbot újra adagolom, de még nem látom az eredményét.

Amikor abbahagytam anno akor jelenhetett meg.
Nekem az vált be, hogy kivettem a jávait egy külön edénybe és szellőztetés mellett, világítás nélkül JBL Algolt adva hozzá néhány hétig tartottam.
 
Csakhogy én nyugdíjas vagyok. Meg aztán a természetben is több ideig van fény a halaknak, nemde?
Igen több van, de pálmafát se tudsz tartani a Hortobágyon...természetesen nekem is van akvám amiben 10-12 órát megy a világítás, beálva a benne lévő élőlények, növények igényei szerint. De van olyan akvám , ami "csúcsra" van járatva, (nagy fény, co, táptalaj, tápok stb) mint egy F1 autó, azzal se mászkálnak a városban. Egyszóval egy feltúrbózott akiban a táp, fény stb egyensúlyhoz kevesebb fény kell, a természetben kevesebb tápanyag van a vizekben meg másik az arányok így a fény mennyisége is. Lehet csinálni olyan akváriumot amiben igazodunk a természet fényviszonyaihoz de valszeg biotop specifikus akvánk lesz.
 
Igen több van, de pálmafát se tudsz tartani a Hortobágyon...természetesen nekem is van akvám amiben 10-12 órát megy a világítás, beálva a benne lévő élőlények, növények igényei szerint. De van olyan akvám , ami "csúcsra" van járatva, (nagy fény, co, táptalaj, tápok stb) mint egy F1 autó, azzal se mászkálnak a városban. Egyszóval egy feltúrbózott akiban a táp, fény stb egyensúlyhoz kevesebb fény kell, a természetben kevesebb tápanyag van a vizekben meg másik az arányok így a fény mennyisége is. Lehet csinálni olyan akváriumot amiben igazodunk a természet fényviszonyaihoz de valszeg biotop specifikus akvánk lesz.
Talán így már kezdem érteni a dolgot. F1-es akvárium! Ez még nekem nem jutott eszembe. Ezért nem értettem azt - le vagyok kissé maradva - hogy ha mindenből extra mennyiséget adtok, akkor miért csodálkoztok a különböző algák megjelenésénél. Szrtm ennek törvényszerűen így kell lennie.
 
Talán így már kezdem érteni a dolgot. F1-es akvárium! Ez még nekem nem jutott eszembe. Ezért nem értettem azt - le vagyok kissé maradva - hogy ha mindenből extra mennyiséget adtok, akkor miért csodálkoztok a különböző algák megjelenésénél. Szrtm ennek törvényszerűen így kell lennie.
Igazság szerint egyáltalán nem csodálkozunk az algák megjelenésén :)
Itt nagyon sokan az úgynevezett "EI" (Estimative Index) alapú tápozási metódust használják. Ami nagy vonalakban annyi, hogy megpróbáljuk minimálisan túladagolni a tápanyagokat, hogy ne legyen hiánytünet, így a növények az extragyors növekedéssel, és tápanyagfelvétellel "elszívják" az algák elől a tápanyagokat. A rendszeres és gyakori vízcserékkel pedig próbáljuk kordában tartani a felgyülemlő tápanyagokat.
Teljesen algamentes növényes akváriumot még nem láttam, de törekszünk a minimális szintre szorítani a jelenlétüket.
 
Ez a fonal alga mocsok egy valami. Egy kifejlett Ancistrus sp-m beleakadt és alig bírt kijönni belőle.
Ez a fajta algázó melyik algát szereti?
Én már nem idegeskedek miatta. Egy másik topicban volt szó róla, hogy elkerülni nem lehet, inkább kordában tartani. Feltekerem egy fogkefével, ha elég nagy és a kollégámnak elviszem. Elmondása szerint a rákjai és a mollyk nagyon szeretik. (y)
 
Én azért meg akarom szüntetni.
A CO2 rendszerem most már lassan tényleg elkészül.
És rendeltem még egy sereg algázót (ottok,amanok,algázó gébek).
Remélem ezek segítenek.
 
Leghatásosabb módszer a fonál alga ellen szerintem valami vegyszer és blackout egyszerre. Nálam úgy eltűnt mint a kámfor.
Annyival kiegészíteném: a blackout mindenféle "vegyszer" nélkül is kiváló eredményt hoz. Két dologra kell (érdemes) nagyon odafigyelni: tényleg körbetakarni, sehol ne csússzon be a fény (nem lesünk be állandóan a takaró alá!).
A másik: az időtartam, 5 nap alatt - szvsz - inkább csak a növények szívatása, mint hasznos. Ha nagy gáz van 7 nap.
 
Én azért meg akarom szüntetni.
A CO2 rendszerem most már lassan tényleg elkészül.
És rendeltem még egy sereg algázót (ottok,amanok,algázó gébek).
Remélem ezek segítenek.

Elvileg a fonalalga a fény/tápozás/CO2 triumvirátus rossz használatából adódik. Szóval ha meg akarod szüntetni, akkor a manuális küzdelem mellett e háromnak az optimalizálásán érdemes elgondolkodni. Ha pl. nincs CO2, akkor a táp és fény se legyen "túladadolva". Ha pedig lesz újra CO2, akkor megint más. De a fonalalga tipikus oka általában az ingadozó minden - legyen az fény, tápozás vagy éppen CO2 hiány/adagolás különböző kombinációi - ami inkább akvárium indításnál jellemző, de valamilyen akváriumot érintő drasztikus változás után is előfordulhat.
 
Csak egy érdekesség. Tegnap történt, hogy később kapcsolt be a CO2 kb. másfél órával, mert új lakók érkeztek. Ezért folyamatosan figyeltem az akváriumot. A fény ment másfél órája kb. amikor egyszer fonal algát láttam meg. 2-kor még nem volt ott, f3-kor már igen. Néhány szál volt, fogkefével kiszedtem és nem is lett több.

Csak gondoltam jelzem milyen törékeny az egyensúly. Persze közrejátszhatott az erőteljesebb levegőztetés is,CO2 helyett inkább az ment (lilyvel és légpumpával) is, amíg az új lakók be nem költöztek.

Fonal alga ebben az akváriumban előtte egyszer sem volt, ezért is szúrt szemet azonnal.
 
Csak egy érdekesség. Tegnap történt, hogy később kapcsolt be a CO2 kb. másfél órával, mert új lakók érkeztek. Ezért folyamatosan figyeltem az akváriumot. A fény ment másfél órája kb. amikor egyszer fonal algát láttam meg. 2-kor még nem volt ott, f3-kor már igen. Néhány szál volt, fogkefével kiszedtem és nem is lett több.

Csak gondoltam jelzem milyen törékeny az egyensúly. Persze közrejátszhatott az erőteljesebb levegőztetés is,CO2 helyett inkább az ment (lilyvel és légpumpával) is, amíg az új lakók be nem költöztek.

Fonal alga ebben az akváriumban előtte egyszer sem volt, ezért is szúrt szemet azonnal.
Akkor ha csak annyit teszek ,hogy kihúzom pár napra a HQI-t ,azzal nem érek el semmi érdemlegeset????Azért nem kapná telibe a nagy fényt az alga ,ez sem segítene egy kicsit?????
 
Fogalmam sincs, nincs tapasztalatom ezzel az algával. Csak mint érdekességet osztottam meg a tegnapi esetet.
 
Back
Oldal tetejére