• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Sziasztok!
Először is Boldog karácsonyt! :)
Úgy látom nem pörög már úgy a topik, gondolom mert mindnekinek megoldódott a fonál alga problémája. :)
Nálam nem sajnos. Vázolnám a helyzetet.
60L-es akvárium, LED-es világítás napi 8 órában (5x 7020 LED rúd, kb. 1000-1200lumen darabja) , dropchecker gyönyörű lime színű.
6 féle növény (parvula, bacopa, monte carlo stb.) szóval mondható növényesnek. :)
Tetra EX800 plus szűrő, két fiók Matrix-Troppal, sűrűbb szivaccsal, Purigennel. Lily be-és kifolyó.
GA táp+Carbo 2-2ml. Heti ~40% vízcsere.
7 hete indítottam az akit és a szűrőt. A növények szépen növekednek és bubiznak.
Kb. egy jó hónapja iszonyatos mennyiségű fonál alga van, és már szerintem szakál alga is. :)
Tudnátok segíteni mi lehet az alapvető hiba? Merre induljak el?
Csökkentsem a világítás időtartamát?
Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!
Először is Boldog karácsonyt! :)
Úgy látom nem pörög már úgy a topik, gondolom mert mindnekinek megoldódott a fonál alga problémája. :)
Nálam nem sajnos. Vázolnám a helyzetet.
60L-es akvárium, LED-es világítás napi 8 órában (5x 7020 LED rúd, kb. 1000-1200lumen darabja) , dropchecker gyönyörű lime színű.
6 féle növény (parvula, bacopa, monte carlo stb.) szóval mondható növényesnek. :)
Tetra EX800 plus szűrő, két fiók Matrix-Troppal, sűrűbb szivaccsal, Purigennel. Lily be-és kifolyó.
GA táp+Carbo 2-2ml. Heti ~40% vízcsere.
7 hete indítottam az akit és a szűrőt. A növények szépen növekednek és bubiznak.
Kb. egy jó hónapja iszonyatos mennyiségű fonál alga van, és már szerintem szakál alga is. :)
Tudnátok segíteni mi lehet az alapvető hiba? Merre induljak el?
Csökkentsem a világítás időtartamát?
Köszönöm előre is!
Ez nem világítás gond lesz...
 
Szerintem meg de. 5*1100 lm 60 literre az elég erős, simán 1W/l felett lenne ez T5-tel!
Szerintem vedd vissza 6 órára a világítás hosszát.

Köszönöm, kipróbálom.
3-3ml-re megemelni a tápozást az hiba lenne? :)
 
A világítás visszavétele az algáknál mindig jó ötlet, ezt elismerem.
Viszont azt gondolom, hogy itt valami más gond lesz. Szerintem nincs meg a táp/co2/világítás egyensúly.
 
A világítás visszavétele az algáknál mindig jó ötlet, ezt elismerem.
Viszont azt gondolom, hogy itt valami más gond lesz. Szerintem nincs meg a táp/co2/világítás egyensúly.

Van egy 4300K LED csövem, akkor azzal fogok napi 6 órát világítani.
CO2 a dropchecker alapján jónak tűnik, egyértelműen lime színű. A tápozás 2-2ml az adagolásnak megfelelő megintcsak. Ha jól tudom túltápozni nem lehet, viszont a kevés táp vezethet algához.
Lehetséges, hogy túl sok lenne a fény? Na, majd most kiderül.
Köszönöm a segítségeket. :)
 
Van egy 4300K LED csövem, akkor azzal fogok napi 6 órát világítani.
CO2 a dropchecker alapján jónak tűnik, egyértelműen lime színű. A tápozás 2-2ml az adagolásnak megfelelő megintcsak. Ha jól tudom túltápozni nem lehet, viszont a kevés táp vezethet algához.
Lehetséges, hogy túl sok lenne a fény? Na, majd most kiderül.
Köszönöm a segítségeket. :)
Lehet ám túltápozni, hogy ne lehetne!
Ráadásul attól, hogy a dropchecker valahol zöld, még máshol lehet co2 hiány. A nemmegfelelő eloszlás is algásodáshoz vezethet.
 
A GA oldaláról idézek:
"Bár az alacsony megvilágítású akváriumokban a javasolt adagok fele sem okoz algásodást, mégis az adagolás betartását javasoljuk. A növénytáp-fölösleg soha nem okoz algásodást. A hiány viszont minden esetben."
Igaz, csak innen olvastam nincs tapasztalatom.

A dropcheckert most áttettem az akvárium ellenkező oldalára. Holnap megnézem ott mit mutat.
Sajnos nem tudok olyan pontot mondani az aksiban, ami ne lenne algás. Annak bezzeg egyenletes a eloszlása. :)
 
A GA oldaláról idézek:
"Bár az alacsony megvilágítású akváriumokban a javasolt adagok fele sem okoz algásodást, mégis az adagolás betartását javasoljuk. A növénytáp-fölösleg soha nem okoz algásodást. A hiány viszont minden esetben."
Igaz, csak innen olvastam nincs tapasztalatom.

A dropcheckert most áttettem az akvárium ellenkező oldalára. Holnap megnézem ott mit mutat.
Sajnos nem tudok olyan pontot mondani az aksiban, ami ne lenne algás. Annak bezzeg egyenletes a eloszlása. :)

A dropchecker valóban zöldebb árnyalatot adott másnapra. Talán egyébként is jobb helyen van a kifolyó cső alatt, mint szemben.
Következőket változtattam:
  • tettem még egy adag Matrix Trop-ot a szűrőbe, így 1L van benne,
  • kikapcsoltam az UV sterilizálót,
  • csökkentettem a világítás idejét 6 órára (csak az idejét),
  • emeltem a tápozást 3-3ml-re,
  • emeltem a CO2 mennyiségén (a kifolyó alatt is lime színű mostmár).
Remélem ezek fognak segíteni, az állandó takarítás, fogkefézés mellett. :)
 
Sziasztok!
Először is Boldog karácsonyt! :)
Úgy látom nem pörög már úgy a topik, gondolom mert mindnekinek megoldódott a fonál alga problémája. :)
Nálam nem sajnos. Vázolnám a helyzetet.
60L-es akvárium, LED-es világítás napi 8 órában (5x 7020 LED rúd, kb. 1000-1200lumen darabja) , dropchecker gyönyörű lime színű.
6 féle növény (parvula, bacopa, monte carlo stb.) szóval mondható növényesnek. :)
Tetra EX800 plus szűrő, két fiók Matrix-Troppal, sűrűbb szivaccsal, Purigennel. Lily be-és kifolyó.
GA táp+Carbo 2-2ml. Heti ~40% vízcsere.
7 hete indítottam az akit és a szűrőt. A növények szépen növekednek és bubiznak.
Kb. egy jó hónapja iszonyatos mennyiségű fonál alga van, és már szerintem szakál alga is. :)
Tudnátok segíteni mi lehet az alapvető hiba? Merre induljak el?
Csökkentsem a világítás időtartamát?
Köszönöm előre is!
Szia!

Nekem egy dolgon akadt meg igazán a szemem, hogy hét hete indítottad az akváriumot. Szerintem az induló akváriumok nagyrészénél előjön a fonalalga. Nekem is vagy két hónapig volt. Szedegedtem én csipesszel, nyomattam rá Easy Carbót, de teljesen nem tünt el. Aztán beszereztem pár Repülő Rókát (Epalzeorhynchus kallopterus), azóta nyoma sincsen fonalalgának. Lehet magától is eltünt volna idővel, nem tudom...
 
Hellótok
3 hete indított akváriumomat kb. 1 hete el lepte a fonal,leglább is én annak azonosítottam be.Hiába szedegetem másnap ugyan anyi ha nem több van.:(
Napi 1-1ml tápozok és 5 órát világitok.
Amit eddig tettem hogy a co2-n álitottam.
Ahogy olvstam az easy carbo is hatásos.De,hogy kéne alkalmazni ?:bored::unsure:
Örülnék ha valaki segitene,köszönöm.
 
A dropchecker valóban zöldebb árnyalatot adott másnapra. Talán egyébként is jobb helyen van a kifolyó cső alatt, mint szemben.
Következőket változtattam:
  • tettem még egy adag Matrix Trop-ot a szűrőbe, így 1L van benne,
  • kikapcsoltam az UV sterilizálót,
  • csökkentettem a világítás idejét 6 órára (csak az idejét),
  • emeltem a tápozást 3-3ml-re,
  • emeltem a CO2 mennyiségén (a kifolyó alatt is lime színű mostmár).
Remélem ezek fognak segíteni, az állandó takarítás, fogkefézés mellett. :)

Nos, három nap blackout után jelentősen csökkent a fonál alga. Aztán két nap ment 1-1 órát az új világítás (4x24W, ebből csak 2x24W) és máris szépen nőnek újra.:cry::mad:
Már nem tudom mit tegyek..:(
 
@Piga: igen, egyszerre lojjem le a vilagitassal?

@indasz: heti 1x 50-60 l kene, vagy a heti 2x30 is jo?

3napos black out visszafogta, kivancsi leszek, most hogy kicsomagoltam valtozik-e
A vilagitast holnap tudom csak feljebb tenni....
bocsi lemaradtam..ha még aktuális akkor a válaszom igen.Tudásom szerint kb.30perc elég nagyot tud esni a co2 szint.
A másik ami gond lehet hosszú távon,/kívánom ne legyen:)/az a kb.30%os vízcsere full táp mellett
 
Sziasztok!

Behurcoltam egy kevés fonálalgát a frissen indított 18l-es nanómba. Gondoltam a környezetváltozás majd nem tesz jót neki, de úgy tűnik annyira nem érzi rosszul magát és lassan növekszik.
Tápozás: 1-1ml Green Aqua Micro + Macro + CO2 1 bps
Világítás 6 órát megy 2 x 400 lm 6500K LED (ebből egyet kikapcsoltam).

Érdemes a CO2 mellé Carbót is adagolnom? Kell foglalkoznom a Book of ADA-ban javasolt 1 BPS-el, vagy toljam már most a CO2-t amíg a DC zöld lesz? Van értelme, hogy a világítást megfeleztem?

A helyzet egyelőre nem vészes, de jobb félni, mint megijedni:whistle:
 
Sajnos én is behurcoltam egy kis fonal algát az egyik bokor HM-mel, amin eléggé el is burjánzott. Még nem sikerült sziámi algázót vennem, az amanok meg nem igazán mutatkoznak egyenlőre, úgyhogy átraktam 5 plattit egy másik akvából, és szó szerint legelnek! Remélem pár nap alatt eltüntetik a nagyját.:)))
 
Sziasztok!

Kollégám akváriumában egy-két hét alatt terjedni kezdett egy algaféle amit én fonalalgának gondolok, egy kép róla.

Lényegében 3 féle növényen jelent meg mégpedig: Lobelia petite, lilaeopsis brasiliensis, illetve a cryptocorine.

Jól gondoltam, hogy fonalalgával lesz dolgunk?
Emellet még van neki pontalgája illetve diatomja.

Algaevő élőlényeg még csak garnélák vannak bent illetve pár darab guppy, közeljövőben fog vásárolni 5 db oto-t.
Az akvárium maga 210l-es. szűrésként egy eheim 2224 700l/h illetve egy eheim 2213 440l/h van, utóbbi megtöltve siporax-al illetve substrat pro-val.
világítása eddig rettentő módon sok volt 16 óra 2x 30W, mondtam neki vegye vissza maximum 8 órára de inkább hatra.
ami érdekes, hogy inkább ott fejlődött ki ez az alga ahol napközben éri a fény.
Co2 illetve tápozás még nincs az akváriumban.
az akvárium körülbelül 4-5 hetes.
Vizcseréket hetente 50%-al csinálja.

Válaszaitokat előre is köszönöm, hétvégén nyilik neki egy napló is. :D

Ami még érdekelne, hogy hasznos lenne, ha csinálna egy 24-48 órás black outot?

Üdv Szabolcs

Kép az algáról:

10966710_1046992428663196_797620006_n.jpg

10927976_1046992418663197_1851425744_n.jpg
 
Sziasztok!

Kollégám akváriumában egy-két hét alatt terjedni kezdett egy algaféle amit én fonalalgának gondolok, egy kép róla.

Lényegében 3 féle növényen jelent meg mégpedig: Lobelia petite, lilaeopsis brasiliensis, illetve a cryptocorine.

Jól gondoltam, hogy fonalalgával lesz dolgunk?
Emellet még van neki pontalgája illetve diatomja.

Algaevő élőlényeg még csak garnélák vannak bent illetve pár darab guppy, közeljövőben fog vásárolni 5 db oto-t.
Az akvárium maga 210l-es. szűrésként egy eheim 2224 700l/h illetve egy eheim 2213 440l/h van, utóbbi megtöltve siporax-al illetve substrat pro-val.
világítása eddig rettentő módon sok volt 16 óra 2x 30W, mondtam neki vegye vissza maximum 8 órára de inkább hatra.
ami érdekes, hogy inkább ott fejlődött ki ez az alga ahol napközben éri a fény.
Co2 illetve tápozás még nincs az akváriumban.
az akvárium körülbelül 4-5 hetes.
Vizcseréket hetente 50%-al csinálja.

Válaszaitokat előre is köszönöm, hétvégén nyilik neki egy napló is. :D

Ami még érdekelne, hogy hasznos lenne, ha csinálna egy 24-48 órás black outot?

Üdv Szabolcs

Kép az algáról:

10966710_1046992428663196_797620006_n.jpg

10927976_1046992418663197_1851425744_n.jpg

Nekem ez staghornnak tűnik. itt találsz infót róla: Blog - Algatípusok Green Aqua
 
Köszönö9m gyors választ, igen még arra is gondoltam.
Most nagy butaságot fogok kérdezni, olvastam, hogy ugye az ammónia szint okozza a staghorn terjedését. Egy jbl-es tesztcsikkal teszteltem a vizet és igen csak határon mozgott a csik de NO3-nál (inkább magasabb értékre gyanakszom mint alacsonyabbra ) ami gugli szerint a nitrát. Tehát akkor lehetséges, hogy valamikor neki egy kisebb ammónia sokk és amiatt emelkedett meg a nitrát szint, és akkor alakult ki a staghorn.

ötleteket szivesen fogadom sajnos easycarbora nincsen lehetőség :(

Üdv Szabolcs
 
Sziasztok!

Kollégám akváriumában egy-két hét alatt terjedni kezdett egy algaféle amit én fonalalgának gondolok, egy kép róla.

Lényegében 3 féle növényen jelent meg mégpedig: Lobelia petite, lilaeopsis brasiliensis, illetve a cryptocorine.

Jól gondoltam, hogy fonalalgával lesz dolgunk?
Emellet még van neki pontalgája illetve diatomja.

Algaevő élőlényeg még csak garnélák vannak bent illetve pár darab guppy, közeljövőben fog vásárolni 5 db oto-t.
Az akvárium maga 210l-es. szűrésként egy eheim 2224 700l/h illetve egy eheim 2213 440l/h van, utóbbi megtöltve siporax-al illetve substrat pro-val.
világítása eddig rettentő módon sok volt 16 óra 2x 30W, mondtam neki vegye vissza maximum 8 órára de inkább hatra.
ami érdekes, hogy inkább ott fejlődött ki ez az alga ahol napközben éri a fény.
Co2 illetve tápozás még nincs az akváriumban.
az akvárium körülbelül 4-5 hetes.
Vizcseréket hetente 50%-al csinálja.

Válaszaitokat előre is köszönöm, hétvégén nyilik neki egy napló is. :D

Ami még érdekelne, hogy hasznos lenne, ha csinálna egy 24-48 órás black outot?

Üdv Szabolcs

Kép az algáról:

10966710_1046992428663196_797620006_n.jpg

10927976_1046992418663197_1851425744_n.jpg
Ó ilyenem nekem is van! :) Akkor ez nem a legyengült növényen jelenik meg, hanem a természetes fényt érőkön? :s
 
Back
Oldal tetejére