• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Nekem sajna nem akar lejönni fogkefével o_O csak olyan mintha simogatnám vele, nem tapad meg rajta.
Szerintem erre a legjobb eszköz a fülpiszkáló. A kis átmérőjű fejre nagyon jól fel lehet tekerni az algát, a fogkefék nagyobb fejét nehezebb használni, akkor lehet előnyös, ha eldugottabb helyeken kell molyolni vele.
 
Azthiszem nekem is ezzel a döggel van dolgom. Már végig nyálaztam a topicot, de nemtudom 100% ra hogy ez fonál alga e.

Akvárium:
72l
JBL e901 szűrő (kicsit visszafolytva)
LED világitás cca 5-6000 lumen 7órában naponta (ma vettem vissza 6,5 re)
CO2 magasnyomású, in-line atomizerrel
Esőztető a viz felszin alatt a felszin fele allitva kicsit, hogy valamennyire fodrozódjon a felszin
Tápozás DIY (erősen kétlem hogy ezzel lenne gond) megy micro és macro táp is + EC
Vas elég magas szinten van a vizben 0,4 ppm körül, lehet visszább kellene vennem belőle?

A szűrőben az utolsó vizcserekor (tegnap) cseréltem perlont és ekkor láttam hogy totál ganés, meg sok volt benne a növény maradék is amit összeszedett a szűrő. A 2 előszűrő szivacsot kimostam a lecsapolt aki vizben, a perlont cseréltem, többi dologhoz nem nyúltam, csak ahogy kivettem hogy a trutyit az aljából kiöntsem úgy vissza is tettem.
A talaj porszivozassal se igen foglalkoztam eddig, de tegnap jól attporszivoztam a talajt jött is ki sok szmötyi.

Az akváriumot 1 hónapja inditottam (tehát még nagyon friss), majd megjelent ez az alga de aztán visszavettem a vilagitas idobol es visszahuzodott, majd megpróbáltam meghosszabitani a vilagitas idot es ujra elojott, de 50x annyi.

Mit javasolnátok?

Még egy fontos kérdés. Ennek elkellene tünnie magától ha minden körülmény megflelelő lesz újra?


IMG_9333_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_93331_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Fény vissza, a szűrőt maxra ne folysd. Nlam a fonal mindig akkor jön ha a szűrő kezd dugulni vagy hétvégén a hosszabb világítási idő ugy marad egész hétre ill elkoszolodik a difi.
 
Köszönöm szépen a tanácsokat. Feljebb toltam a szűrő teljesitményét (remélem BBA nem jön vissza, mert azt most küzdöttem le), csökkentettem a világitasi időt (6 óra), de ez a fene még éjjel is szaporodik :S a t.köm tele van már vele...
Lehet hogy black out lesz a vége...
 
Köszönöm szépen a tanácsokat. Feljebb toltam a szűrő teljesitményét (remélem BBA nem jön vissza, mert azt most küzdöttem le), csökkentettem a világitasi időt (6 óra), de ez a fene még éjjel is szaporodik :S a t.köm tele van már vele...
Lehet hogy black out lesz a vége...
A Black out szerintem csak tüneti kezelés, a helyes beállítást találd meg. Az ármlást meg próbáld valahogy " szétoszlatni" .
 
A Black out szerintem csak tüneti kezelés, a helyes beállítást találd meg. Az ármlást meg próbáld valahogy " szétoszlatni" .
Csak azt nem tudom ha megszüntetem a problémát akkor ez az alga eltünik? Mint pl. a BBA, mert ott valamennyit leszedtem maradék meg lassan tünik el. Még viszonylag új az aki (1 hónap) szóval még csak most kezd az egész helyreállni.
 
Csak azt nem tudom ha megszüntetem a problémát akkor ez az alga eltünik? Mint pl. a BBA, mert ott valamennyit leszedtem maradék meg lassan tünik el. Még viszonylag új az aki (1 hónap) szóval még csak most kezd az egész helyreállni.
Kifakul, lassan eltűnik vagy kiazedegeted, és mindíg éberen lesed nem akkar újra megindulni...
 
Azért akarom hogy magától tűnjön el, mert akkor tudom hogy minden jó. Ha most kiszedegetem az úgyis visszajön... :/
Amennyire csak tudod szedegesd mert vissza fogja a növényeket, hadd erősődjenek a növények mert nekkik is "harcolniuk" kell az alga ellen.
 
Nyírjál, vágjál, kaparj, tépj mert k.lassan fog magától elmúlni. Na meg nehezebb követni hogy a beálításokkal jó fele haladsz.....
 
Nyírjál, vágjál, kaparj, tépj mert k.lassan fog magától elmúlni. Na meg nehezebb követni hogy a beálításokkal jó fele haladsz.....
Ááááh ma már agybajt kaptam tőle :D úgy irjátok komolyan, mintha ez olyan könnyen menne :D
 
Ááááh ma már agybajt kaptam tőle :D úgy irjátok komolyan, mintha ez olyan könnyen menne :D
Hát, aprólékos idegölő piszmogós, de ez az egész hobby-ra jellemző. Salna nem tudsz mit tenni, sokszor sok növényt likvidálok vödörbe 1-2 hétre vagy kukába mert nem tudom leszedni az algát. Nekem szerencsés van (még) idegzetem hozzá és hurkapálcikával neki esek heti 1-2 alkalommal.
 
Elolvastam itt sok-sok hozzászólást az algáról. Nekem cca 50 éve van akváriumom. Én soha semmilyen tápot, meg CO2, meg vasat stb nem használtam. Tisztításnál, most is, lecserélem csapvízzel - zuhanyrózsán keresztül eresztve! - úgy a 70-80%-t a akváriumnak. Most januárban-februárban adtam PlantaMin-t, mert a Jávai moha, nagyon kedvelem, ment tönkre. De 2 csöves új világítótest is került az akáriumra (10.000 és 6.000 lumenes csövekkel) 10-12 ó/nap bekapcs állapotban, meg még a szellőztetés. Minden, mint a bolond beindult. A fonálalga is. Mint írtam és ezt javaslom: a világítási óraszám csökkentése helyett inkább a bejutó fény mennyiségét csökkenteni megemeléssel és szűkítéssel. A szűkítésnek - szrtm - van még egy előnye: a fény közvetlenül nem éri a hosszanti üveglapokat. Így cca. olyan, mintha az akvárium belülről világítana - ez nekem sokkal jobban tetszik! Jelenleg nem győzöm írtani a növényeket.
Még valami. A külön edényben algagátlónak a JBL Algol-ját használtam. Nem használom tovább a PlantaMin-t
 
Utoljára módosított:
Ez is egy modja, de a forumon legtobben sok fenyt hasznalunk. Ez tapozas nelkul nem megy.

Miert nem hasznalsz algaevoket az algairto helyett?
 
Mint írtam az első bejegyzésemben: van három "rókám" is, de nem igen foglalkoztak a fonálalgával. A sok fény meg mindent burjánzásra késztet. Meg kell találni az optimális egyensúlyt. Sokan óraszámot csökkentenek. De az akvárium akkor szép, ha "világít". Nekem így napi 10-12 órát van bekapcsolva a világítás és most nincs fonálalgám sem.
 
Utoljára módosított:
Nekem egy 130 literes akváriumom van. Karácsonyi ajándékként lett új világításom és szűrő-szellőztetőm. 1-2 hónap alatt megjelent a fonálalga és burjánzott.
Nekem a következő vált be:
Vettem 3 db algaevőt, de igazán rá se retyetye. Tovább burjánzott.
Kivenni növényt, amit lehet. (pl nálam Jávai mohát) Külön edényben levegőztetés és algagátló - JBL-től az ALGOL - mellett közvetlen fény nélkül, de nem lesötétítve, tartani 2-3 hetet. Ha kell többet.
Akvárium:
- a nem kivehető növényeket, amin alga van, visszavágtam, hogy ne lebegjen.
- a világítást nagyobb távolságból biztosítani. (kb 13-15 cm-t felemeltem)
- a fény beömlésének sávját mindkét hosszoldal szélén leszűkíteni (kb. 30-50%-al)
- algagátlót nem használtam az akváriumban.
- gyakrabban tisztítani.
Jelenleg nincs fonálalgám.
Vagy csak nem látom. És ez már nekem elég.
 
Mint írtam az első bejegyzésemben: van három "rókám" is, de nem igen foglalkoztak a fonálalgával. A sok fény meg mindent burjánzásra késztet. Meg kell találni az optimális egyensúlyt. Sokan óraszámot csökkentenek. De az akvárium akkor szép, ha "világít". Nekem így napi 10-12 órát van bekapcsolva a világítás és most nincs fonálalgám sem.
Az Rendben van de azért itt sokan 2-3 hónap alatt hac nevezésre kűldik az akit és hát az a fránya gyep nem igazán szép kevés fénynél így hát csak az idő amivel tudsz játszani.
 
Rengeteg van annyit kiszedni lehetetlen :S
Szerezz be Sziámi algaevőket, az eszi a fonalat, de leginkább akkor eszi, ha épp kialakul, és még nem brutál hosszú. Blackout-ot neki, aztán ha újra jönne, a sziámik rendberakják, míg beáll az egyensúly.
 
Back
Oldal tetejére