• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Black out alga kezelés - Tom Barr

Tegnap este lett vége a 3 napos kúrának. Az alga mindenhol ott van, csak teljesen más lett a színe. Eddig zöldes volt, most meg szürke. Ez azt jelenti, hogy halott?
 
Mi viseli meg kevésbé a halakat és a garnélákat, ha black out alatt bent maradnak, vagy ha ez idő alatt átköltöznek egy másik akiba? 3/7 nap sötétség vs. 3/7nap 2 költözéssel
 
Mi viseli meg kevésbé a halakat és a garnélákat, ha black out alatt bent maradnak, vagy ha ez idő alatt átköltöznek egy másik akiba? 3/7 nap sötétség vs. 3/7nap 2 költözéssel
A halakat és a garnikat nem viseli meg a 3 nap sötétség. Valaha, egy dobozban lezárva, teljes sötétségben utaztak napokig Magyarországra, valamelyik távoli ázsiai országból ;)
 
A halakat és a garnikat nem viseli meg a 3 nap sötétség. Valaha, egy dobozban lezárva, teljes sötétségben utaztak napokig Magyarországra, valamelyik távoli ázsiai országból ;)
Ez stimt, de egy részük el is potyog. Azért írtam 3/7-et, mert lehet, hogy hosszabb kúrát csinálok. 7 naposat. Ezt is bírják?
 
Áramszünet után felborult a biológiai egyensúly, és ellepett az alga....

Csináltam egy 60 % vízcserét és megkezdtem a Blackoutot tegnap előtt. Tegnap toltam rá egy kis phyton git-et (240 literre 24 ml), illetve ma reggel toltam 200 ml sera nitrivec-et. Nem tápozok, viszont CO2 megy ahogy szokott, illetve reggelente tolok egy kis carbot-t az algára, hogy érezze a törődést.

Remélem mindent jól csinálok. A 3. nap után tervezek egy vízcserét szintén.
 
Áramszünet után felborult a biológiai egyensúly, és ellepett az alga....

Csináltam egy 60 % vízcserét és megkezdtem a Blackoutot tegnap előtt. Tegnap toltam rá egy kis phyton git-et (240 literre 24 ml), illetve ma reggel toltam 200 ml sera nitrivec-et. Nem tápozok, viszont CO2 megy ahogy szokott, illetve reggelente tolok egy kis carbot-t az algára, hogy érezze a törődést.

Remélem mindent jól csinálok. A 3. nap után tervezek egy vízcserét szintén.
Jól értem, hogy világítás nélkül megy a CO2? o_O Nem kéne...
Ilyenkor ne nyomogassál semmit sehová, se bacit, se carbót, hagyd csak szépen letakarva végig!
 
Végigolvastam a topicot, és Nigro belinkelt oldalát a témában.
Az akvárium normál állapotban - kialakult rutin miatt - hétfő esténként tudok vizet cserélni, ekkor szoktam a heti 1x 50%-ost megcsinálni. A jövő héten viszont kedden (aznap telik le az 5 nap) kell megoldanom. Mivel belesni nem lehet a takaró alá, ezért két lehetőségre számítok:
1. Minden marad ugyanúgy, csak alig vagy egyáltalán nem lesz alga.
2. Az aljzatot elborítja a "maradék".

Nem szeretném a medencében hagyni az 5 nap eredményét. Ma feltöltöttem vödörbe már előre egy 90%-os cseréhez elegendő mennyiségű vizet, hadd pihenjen két napot. A letakarás előtt nagyobb teljesítményre tekertem a légpumpákat. A szűrőszivacsra már nagyon ráférne a tisztítás.

Azon gondolkodom, hogy:
A, kedden csinálok egy 90-est és a szűrőket hagyom békén
B, kedden csinálok egy 50-est, és péntek este még egyet, amikor is a szivacsot kicsit megnyomkodom

I. Melyikkel járok jobban?

II. (Bármelyiket is választom) mikor térhetek vissza a szokásos hétfőhöz?
 
Mivel választ nem kaptam senkitől, ezért megoldom saját részre. Hátha lesz benne másik Fórumtárs részére használható infó. ;)
A kezelés rendkívül hatásos! Az egyszerűségében rejlik a nagyszerűsége! Gyakorlatilag letakarod pár napra a medencét és eltűnnek az algák. Anyagi oldala nincs (illetve van: addig nem megy a világítás=> nem fogyaszt áramot :cool:) vizet meg amúgy is cserélsz.

Nálam gyakorlatilag hullámzott az alga mint valami hínárnövény. Ki kellett volna vennem egész növényeket és kidobni, mert nem tudtam volna kézzel megtisztítani. 5 napost csináltam, de igazából lehetett volna nyugodtan akár 7 nap is. Itt-ott maradt egy kevés, de a kiindulási állapothoz képest drasztikus változás történt. Azóta meg táp és CO2.

A 90-es vízcserét csináltam meg, mert így láttam egyszerűbbnek. Rengeteg mulmot és elhalt növénylevelet szívtam le a cserénél. További előnynek látom, hogy a döglődő levelek mind megadták magukat és nem nekem kellett levagdosni. A csigák és halak gond nélkül bírták.

Az biztos, hogy a vöröses levelű növények nagyon megsínylik a procedúrát. Rajtuk sokkal több levél adta be a kulcsot. Eredetileg a szűrőszivacsokat ki akartam utána mosni, de az 5 nap után valahogy jobban néztek ki a szivacsok, mint előtte. Ezért nem bántottam.

Összegzésként: elégedett vagyok a módszerrel és a jövőben is fogom (merem) majd alkalmazni, ha szükség lesz rá! (y)
 
Én is várnék egy választ valakitől a #91-es kérdésemre.
Legjobb az lenne, aki csinálta már mind a kettőt.
 
Ez a Black out kúra übereli a Happy life algin regular kúrát?

Simán.

Ezek az algaölő szerek csak részeredményt hoznak. Sok algára nem jók. Több hétig nézed az akváriumot vízcsere nélkül, hogy legyen valami, ha a kúra szerint jársz el. Körben a kiváltó okok miatt lehet semmit sem húzódik vissza az alga.

Szerintem egyszerűbb és barátságosabb módszer a letakarás. Hatékonyságban pedig 100% hogy jobb.
 
Ezek az algaölő szerek csak részeredményt hoznak. Sok algára nem jók. Több hétig nézed az akváriumot vízcsere nélkül, hogy legyen valami, ha a kúra szerint jársz el. Körben a kiváltó okok miatt lehet semmit sem húzódik vissza az alga.

Szerintem egyszerűbb és barátságosabb módszer a letakarás. Hatékonyságban pedig 100% hogy jobb.[/QUOTE]


Köszi a választ. Bár ez a vegyszer is szorgalmazza a vízcserét.
Gondolom te próbáltad már mindkettőt.
 
Mert az akvárium azért van, hogy nap mint nap lássam és örömem teljék bennne.
Ezen felül, amúgy is öntök bele vegyszert nap mint nap. (pl.: tápszer, metilinkék, ph minus....)
A tápszert ne sorold a vegyszerek közé. Legalább is szerintem Viktor úgy értette a "vegyszert", ami árt az élő szervezeteknek.
A táp a természetben is ott van, de az algaírtó nincs.
Megkérdezhetem, hogy miért öntesz bele Metilénkéket? Betegek a halak?
A PH-val mi a helyzet, miért kell csökkentened? CO2-t nem adagolsz?
Soha nem öntöttem még algaölőt az akváriumba. Be kell lőni a fény/co2/szűrés hármast, és az alga elfog tűnni magától.
 
[...] Megkérdezhetem, hogy miért öntesz bele Metilénkéket? Betegek a halak?
A PH-val mi a helyzet, miért kell csökkentened? CO2-t nem adagolsz?

A válasz engem is érdekel!

Soha nem öntöttem még algaölőt az akváriumba. Be kell lőni a fény/co2/szűrés hármast, és az alga elfog tűnni magától.

Egyetértek.
 
Tegnap én is elkezdtem egy kúrát. Azt is olvasni feljebb, hogy már elég lehet egy 3 napos is.
Mennyit javasoltok mégis? Ha több napos akkor még eredményesebb lehet? Mert akkor hagyom inkább 5 napot.

üdv. Zoli
 
Back
Oldal tetejére