• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

@inadsz Pénteken se felejtsd otthon, megtapogatnám.

@kuchi - nem tudom, milyen technikával rendelkezel most, de sokszor pár jobb objektívbe vagy mondjuk vakurendszerbe érdemesebb befektetni, mint jobb vázba. Egyébként a 600D és a 70D közt óriási különbség van, én 600D-ről váltottam anno 7D-re, de szerintem csak akkor érdemes meglépni, ha tényleg ki is használod és rendszeresen fotózol. Nem tudom, milyen célra kell, de pl. akváriumfotót ugyanolyan jót lehet lőni mindkettővel, nem ezen fog múlni. Fókuszgyorsaságban, szenzorérzékenységben és hasonló "apró" dolgokban vannak különbségek, de ezek az átlag felhasználó számára nem igazán mutatkoznak meg, csak mindennapi használatban tudod valóban kiélvezni ezeket.
 
@kuchi Nem tudom, milyen célra kell, de pl. akváriumfotót ugyanolyan jót lehet lőni mindkettővel, nem ezen fog múlni.

Érdemes kimondani, hogy a user error-t semmilyen technika nem javítja. A rutin, a sok gyakorlás, a pillanat/téma lefotózásának tudása a kép minőségének legalább a felét adják - legalábbis ezt olvasni mindenhol, ha a témában elmerül az ember.

Azt mondják megtanulható a fotózás, de szerintem nem mindenki képes rá akkor sem, hogy kihasználja a fényképezőgépe tudását. Az ember készít képeket még mindig és nem a fényképezőgépe. @kuchi ezt jobb ha figyelembe veszi mielőtt lép.
 
Érdemes kimondani, hogy a user error-t semmilyen technika nem javítja. A rutin, a sok gyakorlás, a pillanat/téma lefotózásának tudása a kép minőségének legalább a felét adják - legalábbis ezt olvasni mindenhol, ha a témában elmerül az ember.

Azt mondják megtanulható a fotózás, de szerintem nem mindenki képes rá akkor sem, hogy kihasználja a fényképezőgépe tudását. Az ember készít képeket még mindig és nem a fényképezőgépe. @kuchi ezt jobb ha figyelembe veszi mielőtt lép.
persze, ez igaz, ugyanúgy mint az akváriumoknál, az elmélet megtanulható, hogy minden stimmeljen, de ha nincs hozzá látásmód, akkor bukó az egész
 
persze, ez igaz, ugyanúgy mint az akváriumoknál, az elmélet megtanulható, hogy minden stimmeljen, de ha nincs hozzá látásmód, akkor bukó az egész
Igen, csak ez nincs eléggé hangsúlyozva. Sok laikus a váztól várja a csodát (pl. drágább obira szinte senki sem tud költeni, bezzeg drágább vázakra igen), de általában hiába. Az akvárium fotózás meg egy másik történet. Jó lenne valakitől egy összefoglaló poszt a témában, hogy a fényképezőgép választási dilemma része legyen ez, a fotózási látásmód fejlesztésével együtt.
 
Igen, csak ez nincs eléggé hangsúlyozva. Sok laikus a váztól várja a csodát (pl. drágább obira szinte senki sem tud költeni, bezzeg drágább vázakra igen), de általában hiába. Az akvárium fotózás meg egy másik történet. Jó lenne valakitől egy összefoglaló poszt a témában, hogy a fényképezőgép választási dilemma része legyen ez, a fotózási látásmód fejlesztésével együtt.
persze, csak ez nehezen megfogalmazható dolog. nincs ember, akinek az első képe jó, én magam is abból tanultam, hogy olyan emberekhez fordultam a képeimmel, akikről tudtam, hogy építő kritikával tudnak szolgálni. ha feltöltesz egy képet a facebookra, nem ezt fogod kapni (lásd a telefonos fotók sikerét). szerintem ha valakiben van rá szándék, hogy valóban megtanuljon fotózni, az elméleten túl, az megoldja, ha nincs akkor úgyis csak kattintgatni fog, közben meg megy a rongyrázás, hogy milyen vázzal csinálja. és amíg megy a "de jó kép, biztos jó géped van" című támogatás, addig nem veszi észre. látásmódot nem lehet tanítani, vagy van vagy nincs, én pl pontosan tudom magamról, hogy nem tudok jól embereket fotózni, sosem ment, nem is erőltetem, de mindenkinek magának kell ráérezni, hogy miben erős és mit kell hanyagolni.
 
Maradnék csak az akvárium fotózásnál, mint egzakt téma. Aki itt van és fényképezésről kérdez vagy beszél, az részben vagy egészben inkább ezt érti alatta. Pl. sok általános téma könnyebben fotózható, akár egy mobillal is. Az akvárium elég speciális terep és jó lenne csak erre szűkíteni sok kérdést, mert ezt csak az tudja, aki kimondottan akváriumokat fotóz.
 
Szerintem meg pont túl szűk, ki az aki arra vesz milliós vagy afeletti gépparkot, hogy kéthetente lefotózza az akváriumot?
 
Szerintem meg pont túl szűk, ki az aki arra vesz milliós vagy afeletti gépparkot, hogy kéthetente lefotózza az akváriumot?
Na ez az! Pont ezért kellene arról beszélni, hogy honnan érdemes indulni és mire kell odafigyelni, hogy ne csak a drága vázban lássuk a megoldást, ha a mostani akvárium képeinkkel nem vagyunk elégedettek. A mi hibánk, az obié, a körülményeké (akvárium berendezése, akvárium elhelyezése a szobában, fényviszonyok/megvilágítás, stb.) esetleg. Mert ha már a gépünk határait feszegetjük, akkor jöhetne a váz fejlesztése, addig az előbbiek mindig felülírhatják azt.
 
Na ez az! Pont ezért kellene arról beszélni, hogy honnan érdemes indulni és mire kell odafigyelni, hogy ne csak a drága vázban lássuk a megoldást, ha a mostani akvárium képeinkkel nem vagyunk elégedettek. A mi hibánk, az obié, a körülményeké (akvárium berendezése, akvárium elhelyezése a szobában, fényvisoznyok, stb.) esetleg. Mert ha már a gépünk határait feszegetjük, akkor jöhetne a váz fejlesztése, addig az előbbik mindig felülírhatják azt.
De ez nem a technika megválasztásához tartozik, ezekről a dolgokról van szó az akvárium fotózás topikban, és erről szólt kb másfél éve a fotós workshop a boltban, aminek az anyaga szintén abban a topikban van.
 
Na micsoda kis beszélgetés kerekedett ki a kérdésemből.En főképp aki es a kisfiamat fotózom(család,kiränduläsok stb...)A mostani gépem egy 600D Canon+egy közepesnek mondható Tamron AF 17-50 F2,8 IF obival fotózok.A 70D gondolkozom,a kérdésem az lett volna,hogy mennyivel leszek előbbre a 600d után 70d vel?Azt értem,hogy fotozni azzal se fogok tudni,de egy modernebb váz ..
 
Na micsoda kis beszélgetés kerekedett ki a kérdésemből.En főképp aki es a kisfiamat fotózom(család,kiränduläsok stb...)A mostani gépem egy 600D Canon+egy közepesnek mondható Tamron AF 17-50 F2,8 IF obival fotózok.A 70D gondolkozom,a kérdésem az lett volna,hogy mennyivel leszek előbbre a 600d után 70d vel?Azt értem,hogy fotozni azzal se fogok tudni,de egy modernebb váz ..
Ilyen felhasználás mellett én inkább objektívre költenék. 17-40 L, 50 f1.8, 70-200 L, esetleg valamilyen vaku (akár rendszervaku, akár egy alap studiószett) ezekkel nagyobbat tudnál előre lépni, mint egy vázzal. Ha ezekkel megtanulsz fotózni, és úgy érzed, kihasználtad a vázat, akkor érdemes arra fejleszteni.
 
Ilyen felhasználás mellett én inkább objektívre költenék. 17-40 L, 50 f1.8, 70-200 L, esetleg valamilyen vaku (akár rendszervaku, akár egy alap studiószett) ezekkel nagyobbat tudnál előre lépni, mint egy vázzal. Ha ezekkel megtanulsz fotózni, és úgy érzed, kihasználtad a vázat, akkor érdemes arra fejleszteni.
Vaku,rendszer vaku?Az aki fotozäsänäl hogyan hasznälhatnek vakut?
Studioszett?Koräbban akartam venni!De milyet?
 
a
Vaku,rendszer vaku?Az aki fotozäsänäl hogyan hasznälhatnek vakut?
Studioszett?Koräbban akartam venni!De milyet?
a vaku azért jó, hogy felülről megvilágítsd az akváriumot, több fényed legyen, mint amit a lámpád ad, sokszor jól jön. studioszett ugyanerre lenne jó, elég valami belépőszintű, 2x100W is, azzal már csodákat lehet művelni. ajánlom figyelmedbe a DIY Photography - Hacking Photography - one Picture at a time oldalt, sokat lehet tanulni, hogy milyen képek hogyan készülnek, nincs itt akkor misztikum, mint sokan hiszik, érdemes megpróbálni leutánozni bizonyos fotókat, abból rengeteget lehet tanulni
 
Na micsoda kis beszélgetés kerekedett ki a kérdésemből.En főképp aki es a kisfiamat fotózom(család,kiränduläsok stb...)A mostani gépem egy 600D Canon+egy közepesnek mondható Tamron AF 17-50 F2,8 IF obival fotózok.A 70D gondolkozom,a kérdésem az lett volna,hogy mennyivel leszek előbbre a 600d után 70d vel?Azt értem,hogy fotozni azzal se fogok tudni,de egy modernebb váz ..
Én pont ma cseréltem le a 600D-t egy 70D-re de még véleményt nem tudok mondani, mert még a dobozban pihen!
Valószínűleg hétvégén birtokba veszem és akkor megnézem a különbséget.
Hozzá tartozik az igazsághoz hogy igen jó áron sikerült hozzá jutnom ezért is döntöttem a csere mellet!
 
Akvárium fotózásnál nem lesz nagy különbség, ahogy @danyi03 is írta.
Ha más területen is akarjátok használni, ahol pl. számít a sebessége vagy a 600D-hez képest jobb magas ISO melletti képminősége, akkor simán érdemes váltani. Nekem nagyon bejött, egy percig sem bántam meg, hogy ment a 650D. :)

@kuchi , ha akvárium és gyerek a téma, akkor egy 5DII talán jobb választás lenne, de akkor az EF-S objektívektől is búcsúzhatsz.
 
Back
Oldal tetejére