• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

Akvárium fotózásra (is) töröm a fejem a makró megoldáson.
Sony nex7 fix35mm, 1,8-as fénnyel működhet makró-közgyűrűkkel?
---------------------------
Illetve más DSLR elé átalakítóval analóg(üveg+vas :) ) makró, manuális fókusszal?

Milyen buktatókat láttok? Esetleg ajánlhattok is pénztárcakímélő/használható megoldásokat is. Köszönöm!
 
Én makro közgyűrűkkel fotózok, de brutális fény kell hozzá, vaku nélkül esélytelen, amúgy jó cucc. Viszont érdemes teleobjektívvel használni, egy 35ös obinak amúgy is közeli fókuszpontja van, közgyűrűvel nem tudsz majd az üveg mögé élesíteni
 
Mi az ami alá és ami fölé nem érdemes menni?
Én a 70-200al használom, gyakorlatilag a zoomal tudsz fókuszálni, illetve előre-hátra mozgással, a rendes fókuszgyűrű annyira kis tartományban mozog ehhez, hogy nem tudod élesítésre használni közgyűrűkkel.
 
pedig hasznos kis cucc, főleg ha mondjuk van laptopja az embernek, könnyebb a monitoron nézni hogy mit is csinálsz, nincs kérdés, hogy ez most éles lesz-e aztán nagy képen jön a meglepi :) persze főleg stúdiófotózásnál jó vagy ha egy helyszínen sokáig fotózol
Nálam akár hogy csinálom ezt írja ki:"A program nem indul el,mert az EDSDK:DLL hiányzik a szám.gépről.telepítse...."
Ez a fálj megtalálható abban a tömörített fájlban,amiben az Eos Info v1.2.Mit kell ilyenkor csinálni?
 
Kíváncsi lennék mikor jön a 7d Mark II vetélytársa, talán kicsit lemenne az ára és betudnék szerezni magamnak egy jó gépet.
 
Szeretnék egy családi fényképek (meg néha az akvárium) fotózására egy használt, idősebb de még használható tükörreflexes gépet.

Canon EOS400D környéke tűnik reálisnak nekem. Afféle mindenes öszvér kell nekem, amivel meg tudok tanulni normálisan fotózni.

Melyik a vonzóbb ajánlat szerintetek?

Ez 60.000-ért:
9000 expos váz, +
Objektívek:
Canon EF-S 18-55mm
Canon EF Zoom Lens 35-70mm 1:3.5-4:5 A
Canon Zoom Lens 80-200mm 1:4.5-5.6
M42-EF átalakító.
Szűrők:
Hoya 52mm Skylight 1B (HMC)
Hoya 52mm Neutral Density (NDX4) 0.6 Filter

vagy ez 65.000-ért:
váz (expo szám nem ismert)+
16GB +1GB CF memóriakártya
Doboz,akvárium, Töltő,Cd-k.
+ Gyári minőségű akkumulátor
Canon EF-S 18-55mm 1:3. 5-5,6 II. + UV Szűrő
Canon EF 75-300 mm 1:4 5,6 III. +UV Szűrő
Delta Macro közgyűrű sor
XIT 3darabos szűrő szett,58mm
Bower fél hátizsák, Kézi táska
Hama star 61 Állvány
Xit 4darabos Macro lencse szett
 
Szeretnék egy családi fényképek (meg néha az akvárium) fotózására egy használt, idősebb de még használható tükörreflexes gépet.

Canon EOS400D környéke tűnik reálisnak nekem. Afféle mindenes öszvér kell nekem, amivel meg tudok tanulni normálisan fotózni.

Melyik a vonzóbb ajánlat szerintetek?
Szia, nekem volt 400D nem egy iso bajnok, amúgy használható masina. Sajnos akváriumhoz nem árt ha lehet tolni az iso értéket.
A második hirdetés elég gyanús. Ami obikat ad hozzá az elég jó áron mennek még használtan is.
a 18-55 30e környékén a 75-300 40e környékén találtam.
Az expószámot szerintem camera kft kiolvassa, kb 3000ft-os ár.
 
Az expószámot szerintem camera kft kiolvassa, kb 3000ft-os ár.
Találtam régebben a neten egy alkalmazást, biztos most is megvan, csak fel kell tölteni egy jpg. képet és abból kiolvassa az expót. Csak nagyságrendi pontosságot ígér, de szerintem az is tökéletesen elegendő, a saját gépemnél összhangban volt a kapott eredmény a tippemmel.
 
Találtam régebben a neten egy alkalmazást, biztos most is megvan, csak fel kell tölteni egy jpg. képet és abból kiolvassa az expót.
Ez engem is érdekelne, mert a 30D expo-számára - akárhány szoftverrel is próbáltam - nem derült fény.
 
Ez engem is érdekelne, mert a 30D expo-számára - akárhány szoftverrel is próbáltam - nem derült fény.
Nem emlékszem melyikkel próbáltam, elsőre sikerült, de most néztem, hogy típusonként kell keresni és a Tiedhez úgysem lenne az jó sajnos:(.
 
Sziasztok Urak! Ez nem pontosan így működik... A Canon első szériás DIGIC képfeldolgozó processzoraiból nem lehet csak simán egy JPG-vel feltölteni és kiolvasni az expót mint egy Nikonnál, Camera Kft. kell hozzá, kb 2500 Ft. Ez igaz a 10-20-30D-re, 5D MK1-re, és talán a 300-350-400D-re. Egyébként: 400D-t ne vegyél mert régi, nem jó és megbízhatatlan. Fontosabb, hogy milyen obi van a gépen, de mikor? Gyönyörű verőfényes naplementében lehet, de egy akváriumfotózásnál? Dinamikatartomány ha kicsi, akkor bukó van, vagy lehet HDR-ezni. Egyébként az objektívek amiket adnak hozzájuk kb használhatatlan kaksik, Canonnál fillérekért van 50 1.8 , 24 2.8, 40 2.8 fixek, nagytele megint minek? Akkor már makrósor az 50-es elé. Az első 60.000 Ft-os szett amit írtál.. Ez egy APS-C (CROP) szenzoros gép! Eléraksz egy 35-80-as meg egy 80-200-as zoomot, és? Fullframe (35mm , kisfilm méretű szenzor) obik szerintem így nem valók rá, 35 nagylátónak már szűk, 80-as telének kicsi, allroundernek meg hosszú... Ha gondolod tudok adni jó tippeket, de én azt mondanám, ne ezen a komplett szett vonalon indulj el, inkább rakd össze magad. :)
 
Sziasztok!
No hamarosan gépet veszek.Itt a fórumon beszéltem már @Tibi -vel erről ,ő a Canont ajánlotta ,abból is a 70D-t,mondván ezzel nem fogok egyhamar gépcserén gondolkozni.Nos a helyzet az ,hogy anyagilag az már elérhetetlenebb,mint az alatta levő gépek.Amikben gondolkozom az a Canon 700D,illetve a 750D,valamint a Nikon D5600,és a D7100.Objektívet direkt nem írok ,mert lehet ,hogy szettet fogok venni .Inkább az érdekelne maga a vázak közül melyik lenne a legjobb választás.
Melyiket ajánlanátok ,ha ezek közül a gépek közül kellene választanotok??Pro-kontra vélemények jöhetnek.
Köszönöm
 
Sziasztok!
No hamarosan gépet veszek.Itt a fórumon beszéltem már @Tibi -vel erről ,ő a Canont ajánlotta ,abból is a 70D-t,mondván ezzel nem fogok egyhamar gépcserén gondolkozni.Nos a helyzet az ,hogy anyagilag az már elérhetetlenebb,mint az alatta levő gépek.Amikben gondolkozom az a Canon 700D,illetve a 750D,valamint a Nikon D5600,és a D7100.Objektívet direkt nem írok ,mert lehet ,hogy szettet fogok venni .Inkább az érdekelne maga a vázak közül melyik lenne a legjobb választás.
Melyiket ajánlanátok ,ha ezek közül a gépek közül kellene választanotok??Pro-kontra vélemények jöhetnek.
Köszönöm
Szia!
A Canon 760d-t nem nézted? Az nem sokkal drágább a 750d-nél és tud pár plusz funkciót.
Ugyan itt nekem is lenne egy kérdésem. Szeretnék venni pár héten belül egy Panasonic Lumix G7-et. Viszont nem tudom eldönteni, hogy 14-140es lencsével vagy 14-42 + 45-150es obival vegyem. Ti melyikkel vennétek?
 
Sziasztok!
No hamarosan gépet veszek.Itt a fórumon beszéltem már @Tibi -vel erről ,ő a Canont ajánlotta ,abból is a 70D-t,mondván ezzel nem fogok egyhamar gépcserén gondolkozni.Nos a helyzet az ,hogy anyagilag az már elérhetetlenebb,mint az alatta levő gépek.Amikben gondolkozom az a Canon 700D,illetve a 750D,valamint a Nikon D5600,és a D7100.Objektívet direkt nem írok ,mert lehet ,hogy szettet fogok venni .Inkább az érdekelne maga a vázak közül melyik lenne a legjobb választás.
Melyiket ajánlanátok ,ha ezek közül a gépek közül kellene választanotok??Pro-kontra vélemények jöhetnek.
Köszönöm
Nem vagyok kepben az arakkal a kis gepeknel, de ez jo vetelnek tunik.
IMG_0806.PNG
 
Back
Oldal tetejére