• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

Helló! Én egy ilyen gépen gondolkodom,később +obival
Canon Eos 1200D +18-55 is II
A alap ár hoz képest 10k val drágább
A canon 18-55 kit objektíve nagyon jó, én a mai napig használom néha! Maga a váz belépő szint, ha hosszabb távra tervezel, javaslom, hogy egy lépcsővel feljebb, a 100as kategóriában nézelődj, nem tudom, hogy most a 700D az aktuális vagy van már újabb.
 
Nem pont 100D-re hanem a jelenleg futó 100asra, talán 700D-nél tart most a sorozat. Canonéknál úgy van a besorolás, hogy minél kevesebb számból áll a típus, annál komolyabb, hosszabb távra tervezett a gép. Az 1000 körüliek a nagyon gyenge belépő DSLR-ek, a 100-asok a kezdő hobbi gépek, de már jóval tartósabbak, aztán a 10-es a félprofi és az 1-es a pro kategória bár ott már nagyon nagy a szórás mondjuk egy 5D és egy 7D egész más.
 
Canon EOS 700D + EF-S 18-55mm 1:3,5-5,6 IS STM
akko ez amit mondtál?
Akvárium fotozáshoz +macrohoz jo lehet?
Igen, ha nincs még 750D, de nem követem már a kis gépeket, bár ha van is, jól meg kell nézni, hogy tud-e annyival többet, amennyivel drágább az új. Akváriumhoz tökéletes, macrohoz kell egy macroobjektív vagy legalább egy macro közgyűrű sor, ahhoz viszont már kell külső vaku is, mert rengeteg fényt nyel el.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Modjuk jó volna tudni ,hogy a 100d-s szériába melyik éri meg ár érték arányba.
Hát ez attól függ, mire kell neked, meg mit lehet még kapni egyáltalán. Általában a két utolsó széria fut egyszerre, használtat meg 100asból nem vennék, 100e expo körül bírják. Amit még lehet újonnan kapni, azokat kell összehasonlítani, de nagy csoda nem lehet köztük, amit tényleg ki is használnál kezdőként. Zajcsökkentésben tudnak néha nagyot mutatni az újak, teszteket kell nézni, azok általában megmondják, hogy megéri-e a legújabb vagy csak azért újítottak, hogy legyen.
 
Lehet megköveztek, látom sok a Canon hívő de úgy tapasztaltam az utóbbi két évben kipróbálva az aktuális paletta egy részét (100D, 60D, 70D), hogy F2.8 alatt sajnos az AF legyen szó bármilyen fényerős obiról, sajnos nem igazán működőképes. Végül rövid ideig egy 6D-m ami már sokkal jobb volt a középső fókuszpont -3EV értéke miatt is és persze az FF az más, teljesen más. DE aztán racionális döntést kellett hoznom, nem használtuk ki olyan mértékben a vázat hogy itt pihenjen a szekrényben, meg lakás felújítás stb.
Némelyik vázból minimális buktával, másból az euro árfolyamok miatt még minimális nyereséggel is szálltam ki és egy fotós ismerősöm "unszolására" csak kikötöttem egy "alap" d3300-as Nikonnál. Nem tudom miért, talán a Canon tudatos marketingjének köszönhetően is, full ellenszenvvel viszonyultam a váltáshoz, de be kell látni a fix 35 1.8, 50 1.8 stb bárhol bármikor úgy és oda lő ahova én akarom. Mivel hatalmas mennyiséget továbbra sem fotózok, a váz marad "belépő" de lehet egy makró obira már csak a készülő aki miatt is beruházok (60 2.8) amivel a párom is tud ételt fotózni és szent a családi béke. Megjegyzem a belépő Canonhoz képest a Nikon némileg többet ad.
Tudom, a Canon objektívjei, főleg tele és széles látóban profibbak, nagyobb a választék, jobbak az árak, de lelkes amatőr szinten meggyőzött a kis Nikon.
 
Lehet,hogy lecserelem a mostani Canon 600D egy Canon 70D-re.Szerintetek minösegi vältäs?Fökepp aki fotozäsra hasznälnäm,az obi a jol bevält Tamron F 2.8!Mennyivel tud többet a 70D?
 
Back
Oldal tetejére