• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

Feccc

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni azoktól aki jártas a fényképezőgépek terén, mert eljött az idő mikor rászántam magam, hogy megajándékozom magam egy "komolyabb" géppel, a választék nagy, a tudásom és pénzem nem sok ;) VAn néhány gép ami jó
NIKON 5700-SONY DSC H1--FINEPIX S 5500,S 5800 vagy az új 1600s. A lényeg nekem, hogy erős legyen a gép makro módban és a közeli képeknél,de azért portékat is lehessen fotózni vele, ha már a vido minősége is jó az tökéletes. És nem ártana objektív csatlakozás sem a gépre, de ha nem nem baj. A leírt típusokból van jó áron amit meg tudnék venni, ha valaki ismeri ezeket kíváncsi lennék a véleményére!
 
Szia!
Nekem S5800 van, teljesen meg vagyok vele elégedve. A mindennapokra tökéletes választás ( ha van elég fény, akkor 1cm-ről már éles képeket lehet csinálni, lásd a képeim között az indián makettek). Az akvárium fotózás egy külön tudomány, de rá lehet érezni arra is. Bár nekem már 1 tükörreflexesre fáj a fogam :D
Ha érdekelnek a vele készített képek, itt láthatsz néhányat: http://www.flickr.com/photos/ramen1210/
 
Sonyt NE! Ez a legfontosabb. Makrózni alap objektívvel nem nagyon fogsz tudni mivel ez "kompakt" gép. Tudsz hozzá venni külön makró előtéteket. Így már azért komolyabb képeket lehet készíteni. Ha érdekel a fotózás és látsz némi esélyt hogy egyszer DSLR gépre váltasz akkor szintén érdemes nikon vagy canon gépek között nézelődni.
 
Sziastok!
Most hogy már akvakertésznek mondhatom magam :D , eljott annak az ideje hogy megismerkedjek komolyabban a fotózással.Nagyon érdekel a téma (szerintem ezzel mindeki itt a fórumon így van), és erosen gondolkodom egy komolyabb gépen.Pontosabban egy Canon EOS 550D gépre esett a választásom hosszas tanulmányozás es infó gyujtés után.2 gond is akad.
-elso : ha megveszem akkor a 20 literes nano leghamarabb nyáron tud megvalósulni.
-második : a lencsékrol, elotétekrol, optikákról nincs igen sok sejtésem.(nemtudok kulombséget tenni lencse és lencse kozott mert ugyebár még sosem használtam, sott még kezembe sem fogtam ilyen jellegu dolgot)Ha valaki lenne oly kedves hogy elmagyarázná esetleg illusztrálná hogy például mit is jelent ez egy lencsénel /EF-S 18-55mm IS Lens/ Továbbá szeretném megtudni hogy ezek a lencsék /obik/(remélem jó szót használok :D) kompatibilisek vagy pl. canon es nikon gépek kozott cserélhetoek.
Nagyon jó árban van ez a gép /379Euró 699 rol leszállítva/. Remélem lessz valaki aki jó és hasznos tanácsokkal ellát!!! :angel: Elore is koszi srácok!! :thumbup:
 
Hello

Tényleg jó árban van.
2 rövidke válasz:
Canon - Nikon optikák nem keverhetők.
Ha canont veszel, akkor IS objektívvel vedd, mert képstabilizátoros és jobb minőségű a képe is. Ez fokozottan igaz a 18-55 vs. 18-55 IS objektívre.
 
Nikon-Canon bajonett átalakító gyűrűvel ha jól tudom lehet használni de ez nem biztos.
A Canon 50mm f1,8-as fix obiját nagyon szeretik, nagy fényerejű, egy ilyet érdemes beszerezni, 30 körül van újban. Az f1,4-es obit, csak ha komolyan gondolod, de az 90 körül van újban.
Azt javaslom, hogy olvass, olvass, olvass, fotós könyvet, fórumot.
Index Canon EOS 550D fórum. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9199125
Viszont ez az ár rettentő jó, ilyen áron érdemes lenne megvenni. De te tudod, hogy melyik a fontosabb, a fotós felszerelést az aki berendezése után tudod bővíteni.
 
baji66 said:
Sziastok!
Most hogy már akvakertésznek mondhatom magam :D , eljott annak az ideje hogy megismerkedjek komolyabban a fotózással.Nagyon érdekel a téma (szerintem ezzel mindeki itt a fórumon így van), és erosen gondolkodom egy komolyabb gépen.Pontosabban egy Canon EOS 550D gépre esett a választásom hosszas tanulmányozás es infó gyujtés után.2 gond is akad.
-elso : ha megveszem akkor a 20 literes nano leghamarabb nyáron tud megvalósulni.
-második : a lencsékrol, elotétekrol, optikákról nincs igen sok sejtésem.(nemtudok kulombséget tenni lencse és lencse kozott mert ugyebár még sosem használtam, sott még kezembe sem fogtam ilyen jellegu dolgot)Ha valaki lenne oly kedves hogy elmagyarázná esetleg illusztrálná hogy például mit is jelent ez egy lencsénel /EF-S 18-55mm IS Lens/ Továbbá szeretném megtudni hogy ezek a lencsék /obik/(remélem jó szót használok :D) kompatibilisek vagy pl. canon es nikon gépek kozott cserélhetoek.
Nagyon jó árban van ez a gép /379Euró 699 rol leszállítva/. Remélem lessz valaki aki jó és hasznos tanácsokkal ellát!!! :angel: Elore is koszi srácok!! :thumbup:

Szia!

Ha érdekel a fotózás akkor ajánlom a Múzeum körút antikváriumait hogy beszerezd a National Geographic tippek és trükkök című könyvét. Ez az alapja az egésznek ha autodidakta módon szeretnéd megtanulni a fotózás rejtelmeit! Igaz filmes gépekről szól, de a lényeg ugyan az. Esetleg érdemes utána beszerezni egy könyvet ami kifejezetten digitális gépekről szól. Egyébként a http://pixinfo.com/hu/-n mindent megtalálsz! Objektívekről röviden annyit. Ahogy egyre drágábbak egyre jobb a minőségük. Amit Dani említett 50mm objektívet érdemes lehet megvenni. De minden objektívről vannak jó és rossz hírek is. Láttam képet a kit 18-55mm objektívtől amire azt hittem egy L-es obival készült (canon L sorozata a profi szériát jelöli). Fotózással kapcsolatban egy nagyon fontos dolog van. Nem szabad kompromisszumot kötni, gondolok itt arra hogy az olcsó az SZ*R! Ezt tapasztaltam egy hama állványnál és egy polár szűrőnél. Fotózás hobbi. Nem létfontosság. Ezért ha nincs rá keret nem szabad foglalkozni vele mert nem lesz siker élmény. Persze nem arra gondolok hogy mindenki fél milliós gépet vegyen és felső kategóriás objektívet hanem arra hogy a pénztárcádnak megfelelő gépet válassz amit jó kiegészítőkkel tudsz fejleszteni. Gondolok itt a minőségi szűrőkre többek között. Ha veszel egy canon 550D-t és "papír" objektíveket használsz hozzá, akkor nem fogok kihasználni a gép által nyújtott lehetőségeket. Akkor inkább érdemes venni egy felső kategóriás kompakt gépet és gyűjtögetni és utána venni egy DSLR gépet.
 
Egy fontos dolgot felejtetettem el! A digitális fotózásnak nem az az előnye hogy "ingyen" van a film... hanem az hogy egyből látjuk mit alkottunk! Persze az is előnye, de a fotózás szemszögéből nézve az utóbbi az ami mindennél fontosabb! Szerintem...
 
Tényleg jó árban van.

Hát mind kiderult /Daninak hála/ az oldal hamis volt...... Szóval most akkor az akvarisztikát részsítem elonybe :) Várok még egy-két évet. addig ugyis megnol az ár/értek arány.

Azt javaslom, hogy olvass, olvass, olvass, fotós könyvet, fórumot.

Koszi a linket :thumbup: sok hasznos dolgot olvastam egypár óra alatt :D Vettem is már egy konyvet / A digitális fényképezés kézikonyve - Michael Freeman/ amit elkezdtem olvasni.Minden nagyon szuperul le van írva és ábrázolva.!

Kosz szépen fiúk a sok infót!! Remélem mihamarabb hozzájutok egy géphez és gyakorlatban is kipróbálhatom ! :thumbup: :wave:
 
Valaki használt már közületek PENTAX Pentax+K-x+kit+18-55mm gépet? "Egy árban" van a CANON 1000D-vel canon_eos_1000d__18-55mm_ef-s_f35-56__75-300mm
bár , mint az látszik a Canonhoz 2 objektív jár...nem tudom melyik érné meg jobban.
 
Ne vegyél Canont, nekem is az van (400D) és rosszul szerepel gyenge fényviszonyoknál, erős kontrasztok mellett alig vannak részletek a képen. Akváriumfotózásnál ez elég nagy probléma. Tény, hogy sok olcsó objektív közül lehet válogatni, én ezért választottam ezt a márkát, de a belépő szintű gépeik nem valami nagy számok az árukhoz képest.
 
Feccc said:
Valaki használt már közületek PENTAX gépet? "Egy árban" van a CANON 1000D-vel bár , mint az látszik a cononhoz 2 objektív jár...nem tudom melyik érné meg jobban.

Én Canont vennék képstabilizátoros (IS) kit obival (18-55mm f3,5-5,6 IS)és egy 50mm f1.8-as obival. A fix 50-es jó lenne aki fényképezésre és sok másra a kit obi meg ha kell a zoom. Aztán ha tudod mit szeretnél fotózni akkor vennék egy jobb obit a kit obi helyett. HA viszont fontos a tele objektív akkor Canon 1000D +18-55mm IS+55-250mm IS objektív. Használtban kapsz jó áron IS kitobit.
 
Moszat said:
Ne vegyél Canont, nekem is az van (400D) és rosszul szerepel gyenge fényviszonyoknál, erős kontrasztok mellett alig vannak részletek a képen. Akváriumfotózásnál ez elég nagy probléma. Tény, hogy sok olcsó objektív közül lehet válogatni, én ezért választottam ezt a márkát, de a belépő szintű gépeik nem valami nagy számok az árukhoz képest.

Azért láttam jó képeket 400D-vel, még kit obival is. Az hogy kevés fénynél vagy kontrasztos képeknél nem lesz jó a kép, az nem biztos hogy a gép hibája, inkább az objektívé.
 
inadsz said:
Azért láttam jó képeket 400D-vel, még kit obival is. Az hogy kevés fénynél vagy kontrasztos képeknél nem lesz jó a kép, az nem biztos hogy a gép hibája, inkább az objektívé.
Készítettem én is pár jó képet a 400D-vel, de sajnos az általam leírt jelenség az érzékelő hibája. Sokféle objektívvel használtam már a gépet, kipróbálás erejéig olyan is volt nálam, aminek az árából használt autót lehetne venni. Eleve hajlamos zajosodásra már egészen alacsony ISO értéknél is, ez a típus konkrétan 400 fölött nem ad élvezhető képet, és hosszú záridőnél is megjelenik a hangyaboly. Ha érdekel, tudok mutatni részleteket nyers képekből. Zajszűréssel persze sokat lehet utólag javítani, és kis méretben ez nem is probléma, de komolyabb célokra nem alkalmas az ilyen kép. A kis dinamikatartomány közismert hibája ezeknek a gépeknek, és én nagyon sok - amúgy jól sikerült- képet buktam el miatta. Általános célokra jó ez a márka, a sok olcsó objektív miatt viszonylag könnyű összerakni egy alapfelszerelést, tanulni nagyon jól lehet vele. De az egyik terület, ahol a hibái nagyon zavaróak, az az akvárium. A legújabb Canonoknál lehet, hogy valamennyire javult a helyzet, azokat a gépeket nem ismerem olyan jól. Ez a márka a profi gépekben erős, az 5D-nek például olyan képe van, hogy ránéz az ember és elalél a gyönyörűségtől.
 
Moszat said:
Ne vegyél Canont, nekem is az van (400D) és rosszul szerepel gyenge fényviszonyoknál, erős kontrasztok mellett alig vannak részletek a képen. Akváriumfotózásnál ez elég nagy probléma. Tény, hogy sok olcsó objektív közül lehet válogatni, én ezért választottam ezt a márkát, de a belépő szintű gépeik nem valami nagy számok az árukhoz képest.

Ezt én sem mondanám. Ebben a kategóriában kb. azonosan teljesít a Nikon azonos modelljével az adott évjáratból.

Egy fontos dologról nem beszéltek mégpedig az, hogy ezek a fényképezők "nem mai csirkék". Konkrétan a 400-as 95-96-ban jelent meg ha jól vágom az 1000D egy kicsivel frissebb model, de a legolcsóbb kategória.

Az elmúlt kb 5-6 év alatt iszonyat sokat fejlődött a fényképezők piaca, a technológia is. Az új modellekben sokkal jobb érzékelők vannak és a zajszűrő is simán odaver egy korábbi középkategóriás gépnek.

Konkrétan 450D-ről váltottam fel 550D-re és olyan gigászi eltérés van ISO zajszűrésben, hogy el sem hittem.
Persze ez a modell is elavult már itt a 600D. A 400D óta 4 generáció jelent meg és egyre több olyan dolgot belegyúrtak a gépekbe ami nem volt jellemző korábban erre a kategóriára.

Szerintem érdemes kicsit frissebb gépek fele kacsintgatni.
 
Moszat said:
Ne vegyél Canont, nekem is az van (400D) és rosszul szerepel gyenge fényviszonyoknál, erős kontrasztok mellett alig vannak részletek a képen. Akváriumfotózásnál ez elég nagy probléma. Tény, hogy sok olcsó objektív közül lehet válogatni, én ezért választottam ezt a márkát, de a belépő szintű gépeik nem valami nagy számok az árukhoz képest.

Fotózás nem arról szól hogy veszek egy gépet és várom a csodát... Mondjuk nem tudom milyen ismereteid vannak a témával kapcsolatban így nem is nagyon merek pálcát törni... De...

Amúgy egy dolgot felejt el mindenki (amit Viktor írt) hogy ezek nem mai gépek. Egy érzékelő olyan 20-30 000 képre van tervezve (belépő szintnél). Egyébként az objektívek zárszerkezete ilyen 100 000 körül mozog ha jól emlékszem. Egyébként meg már megint az olcsó objektívekről beszélünk. Ezeknél nem kell csodálkozni hogy rossz képek jönnek ki a gépből... Fotózás nem létfontosság. Ha nincs rá keret akkor nem DSLR gépekkel kell foglalkozni hanem bridge vagy ultrazoom kategóriával.
 
Feccc said:
Valaki használt már közületek PENTAX Pentax+K-x+kit+18-55mm gépet? "Egy árban" van a CANON 1000D-vel canon_eos_1000d__18-55mm_ef-s_f35-56__75-300mm
bár , mint az látszik a Canonhoz 2 objektív jár...nem tudom melyik érné meg jobban.

Szia!

Egy saját véleményem a "többi" fényképezőgép márkáról. Ha DSLR gépben gondolkozol akkor canon vagy nikon. Többi márka nem jöhet szóba. Persze olcsóbb, de olcsó húsnak híg a leve szokták mondani. Ez itt is érvényes. Amúgy meg általában a vázat olcsón megveszed, de egy normálisabb objektív drágább mint egy ugyan olyan kategóriás canon vagy nikon modell esetében.
 
Érdekes ez a fotós téma rengeteg dologról lehet beszélni. ;)

A zajra visszatérve kicsit, azt szerettem volna mondani, hogy 5-6 évvel ezelőtt egy 400-as géppel készült kép csodának számított. Sajnos vagy szerencsére a digit fényképezők olyan ütemben fejlődnek, hogy azt követni is nehéz. Amit ma készítek egy alap vázzal, alap objektívvel, 1-2 év múlva valószínűleg gyengének számít majd. Minden évben kijön egy új modell, ami odaver az előző generációnak.

Időnként visszasírom a régi fotós cuccokat, ami évtizedekig elpusztíthatatlan volt. Persze hiányozna a digitális világ ha nem lenne. ;)

5D-s gépekről azért nincs értelme beszélni, mert ebben a kategóriában egy alap cucc is 6-800 ezerbe fájna. A képeket amik időnként a neten keringenek legalább ilyen szettekkel lövik, de simán lehet ennek a másfélszerese egy-egy jó prime lencsével. Még szép, hogy szép, részletgazdag képek készülnek . ;) Ráadásul akinek 5D gépe van majdnem biztos, hogy rendes lámpákra is költ, amit ugyan nem látunk, de a végeredményt még ennél a gépnél is javítja.

Nincs baj amíg tudod, hogy csak tanulgatni veszed ezeket a régi vázakat, és nem vársz el többet tőlük, mint amire képesek.
Nem degradálni akartam, mert ezek is jó kis cuccok, csak ma már sok esetben többet várunk el egy géptől.
 
Feccc said:
Valaki használt már közületek PENTAX Pentax+K-x+kit+18-55mm gépet? "Egy árban" van a CANON 1000D-vel canon_eos_1000d__18-55mm_ef-s_f35-56__75-300mm
bár , mint az látszik a Canonhoz 2 objektív jár...nem tudom melyik érné meg jobban.

A leirás alapján a canon nem stabilizált obikat ad a kitben. Amiben a gép a full alap, és abból sem egy mai széria. Amíg a pentax egy firss széria, gyárilag stabilizált CCD-vel. Szóval akkor most te mit választanál egy 5 éves Merci A osztályt alap felszereltséggel vagy egy új full extrás Ford focust ????
És halkan jegyzem meg hogy a Sigma gyártja ugyanazokat az obikat Canon és Pentax bajonettel is azonos árban.
Szóval én a Pentaxot választanám.
 
Back
Oldal tetejére