• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

Kinek mi a véleménye a Canon 750D-s gépről ?
Ha most kezded a fotózást, mindig jó választás a 100as sorozat, jól lehet tanulni vele. A kérdés az, hogy érdemes-e a legújabbat venni, esetleg nézz összehasonlítókat, hogy miben tud többet a 600-650-700 gépeknél, mert lehet, hogy tanulásra jobb egy régebbi is, amit olcsóbban megkapsz és később tovább tudsz lépni egy komolyabb gépre. Sajnos a Canon is ráállt arra, amire minden nagy elektronikai gyártó, hogy kihoz évente egy új gépet valódi fejlesztés nélkül, egy-két nagy számot odadobnak és nincs igazi újdonság, sokszor felesleges a legújabbat venni.
 
Van egy Canon 1000D dslr gépem egy jobb obival.(sigma 17_70 DC 2,8-4,5)
Érdemes lecserélnem egy 650D-re?
Célom a hobbifotózás.
 
kitt obival 120e.
szerintem sok érte, a kit obi nem rossz, de egy 10esnél többet nem ér használtan, magát a vázat akkor érdemes megvenni, ha 50 ezer expo alatt van és akkor se adnék érte 80-nál többet

ha találsz valakit, aki le tudja írni az áfát egy fényképezőgépről, akkor 120 körül már az új 100-ast kapod (700D vagy 750D, nem tudom hol tartunk)
 
Hahó,fotószakik!
Hogyan lehet az exposzámot kiolvasni házilag egy dslr gépből?
A netet mát végig kutattam,vagy nem olvas adott gépet,vagy fizetős.
Pedig emlékszem , ezek régebben még működtek,ki tudtam olvastatni az értéket.
Canon 1000D és Canon 700-ból kellene kiolvasni.
 
Hahó,fotószakik!
Hogyan lehet az exposzámot kiolvasni házilag egy dslr gépből?
A netet mát végig kutattam,vagy nem olvas adott gépet,vagy fizetős.
Pedig emlékszem , ezek régebben még működtek,ki tudtam olvastatni az értéket.
Canon 1000D és Canon 700-ból kellene kiolvasni.
magic lantern hackelt firmware-ben ki tudod olvasni, de nem tudom, ezekhez a gépekhez van-e, illetve garanciavesztős, ha felteszed. egyszerűbb bemenni valahova, ahol kiolvassák. a netesek már sajnos nem működnek, ami jó volt régen, azt fizetőssé tették
 
Ezt a kérést én is pedzegettem a másik topikban (fotósuli). Próbáltam több szoftvert, de nem sikerült a 30D-mel. Most letöltöttem a Canon EOS camera info v1.2-t és bár nem írja a gépemet supportednek, azért megpróbáltam. Mellékelve volt egy readme.txt, miszerint:

How to use :
============

1.Turn Off Camera
2.Connect Camera to USB Port
3.Turn ON Camera
4.Close EOS Utility if Open
5.Wait for Result
6.Turn Off Camera and Reading Result ;)

Nem jártam sikerrel.
 
Nekem sikerült!
23345715_1c3ba478a6b4335365fb4c66c858265c_m.jpg
 
Nekem sikerült!
Mondjuk a tiéd supported :)
Úgy csinálod, ahogy a leírásban van? Nekem az a furcsa, hogy a fényképező kikapcsolása után futtatjuk a programot? Hol van az, hogy program futtatása? Vagy elindul magától?
 
Mondjuk a tiéd supported :)
Úgy csinálod, ahogy a leírásban van? Nekem az a furcsa, hogy a fényképező kikapcsolása után futtatjuk a programot? Hol van az, hogy program futtatása? Vagy elindul magától?
a programot indítod elsőként, a gép kikapcsolása első pont csak azért van bent, hogy mindenképp a program futtatása után legyen bedugva az usb és utána bekapcsolva a gép
 
És akkor a 4-es, 5-ös pont? Lépjek ki a programból (ha nyitva van), majd várjak az eredményre? Furi.
 
És akkor a 4-es, 5-ös pont? Lépjek ki a programból (ha nyitva van), majd várjak az eredményre? Furi.
nem, a 4es az, hogy az EOS Utility programot, tehát a fényképezőgép gyári szoftverét kapcsold le, ha nyitva van, mert a két szoftver összeakad

azért írják be, mert be lehet úgy állítani a Utility-t, hogy amint rádugod a gépet, bekapcsol
 
Ja, igen. Így már oké. Csak nekem nincs ilyen telepítve, ezért nem vettem észre a különbséget. :)
 
Ja, igen. Így már oké. Csak nekem nincs ilyen telepítve, ezért nem vettem észre a különbséget. :)
pedig hasznos kis cucc, főleg ha mondjuk van laptopja az embernek, könnyebb a monitoron nézni hogy mit is csinálsz, nincs kérdés, hogy ez most éles lesz-e aztán nagy képen jön a meglepi :) persze főleg stúdiófotózásnál jó vagy ha egy helyszínen sokáig fotózol
 
Oké-oké, de én még eddig nem is fotóztam :) Szóval nem hiányzott. De az hogy az előző evidencia mennyire megtréfált az egy vicc. Így már persze sikerült beolvasnia a gép adatait a CameraInfo-nak (is), de sajnos a shutter count -> No available :( (30D)
 
Back
Oldal tetejére