• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Félúton a hightech felé

Engedd meg hogy kinyílvánítsam tetszésem! Első ránézésre az ugrott be hogy: "Welcome to the Jungle" :)-Mindent összevetve szép az összkép. A talajválasztás elég merész de amint látom nem okoz nagy hátrányt a fejlődésben..
 
Sziasztok!

Milyen alga lehet a marsilea levelein? Sajnos régóta küszködöm vele eredménytelenül. A brasiliensis levelein is van belőle, illetve lehet hogy a köveken is ez szokott lenni.





Nagyon örülnék, ha valaki meg tudná mondani, hogy mi ez, mi okozza? És hogyan szabadulhatok meg tőle.

Köszönöm előre is a segítségeteket.
 
Tudom, hogy hihetetlen, de más bolt is létezik, ahol akvarista dolgokat árulnak.
Keress rá van egy csomó gyártónak. (Tetra, JBL, Dupla, Sera, Red Sea, stb...)De lehet nekik is van, kérdezz rá.
 
Sziasztok!

Elég hanyag voltam az utóbbi időben, de most röviden összefoglalom. A Viktor mért nekem a boltban egy foszfát szintet és beigazolódott, hogy az alacsony foszfát szint miatt van zöld pontalga a növényeken. Így aztán elkezdtem adagolni Easy Life Fosfo-t, a zöld pontalga nem tűnt el teljesen, de jelentős javulást értem el. Viktor javaslatára tarra vágtam a Marsilleát 3 hete. 1.5 hétig nagyon csúnyán nézett ki, így részben emiatt nem akartam képet feltenni, de mostanra szépen regenerálódott. Amióta adagolom a fosfo-t szemmel láthatóan felgyorsult a növények növekedése.

És akkor a holnapi nyírás előtti állapotról egy gyors fotó:

 
Gratulálok az akváriumhoz! Nagyon szép dzsungelt hoztál össze. Nekem még nyirás előtti állapotában is nagyon tetszik. Kiváncsi vagyok a nyirás utáni állapotra. Sajnos én is küzdök a zöld pontalgával, de szerencsére csak elvétve van belőle. Eddig csak Easy Life Profito-t, és carbot adtam a növényeknek, de most készülök váltani a GA-s tápra. Szerinted ha elkezdek vele tápozni, akkor megszűnhet ez az algám?
 
Gratulálok az akváriumhoz! Nagyon szép dzsungelt hoztál össze. Nekem még nyirás előtti állapotában is nagyon tetszik. Kiváncsi vagyok a nyirás utáni állapotra. Sajnos én is küzdök a zöld pontalgával, de szerencsére csak elvétve van belőle. Eddig csak Easy Life Profito-t, és carbot adtam a növényeknek, de most készülök váltani a GA-s tápra. Szerinted ha elkezdek vele tápozni, akkor megszűnhet ez az algám?

Köszönöm!
Szerintem ha átállsz GA tápozásra akkor van rá esélyed hogy megoldódik a problémád, ha mégsem akkor egy kis fosfo biztosan segít majd, de előtte mindenképp javaslom neked is hogy mérd meg a foszfát szintet.
 
Back
Oldal tetejére