• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Félúton a hightech felé

Elég lassan tűnik el magától, beletelhet 2-3 hónapba is sajnos a kiváltó ok megszüntetése után is.

Értem. Ma 1,5 órás fogkefézés után elég soktól sikerült megszabadulnom. Egyébként ilyenkor nem fenyeget az hogy amit levakarok nagy nehezen az szépen máshova viszi az áramlat és ott újra megtelepszik?
Jövő héten vagy utána ha úgy alakul akkor útba ejtem a GA-t és veszek egy Blue exit-et.
 
Értem. Ma 1,5 órás fogkefézés után elég soktól sikerült megszabadulnom. Egyébként ilyenkor nem fenyeget az hogy amit levakarok nagy nehezen az szépen máshova viszi az áramlat és ott újra megtelepszik?
Jövő héten vagy utána ha úgy alakul akkor útba ejtem a GA-t és veszek egy Blue exit-et.

Ilyen műveletek után vizet kell cserélni és leszívni egy csővel a levakart algákat.
 
Igen néztem azt a tropicas szelepet, az pont olyan mint az enyém volt, azt nem lehet lezárni mert nem valódi nyomáscsökkentő. Elég kellemetlen élmény volt amikor rájöttem erre. Felraktam rá a mágnesszelepet rátekertem rendesen hogy megnézzem nem-e ereszt és a kezembe szétdurrant. Akkorát szólt, hogy aznap végig be volt dugulva a fülem :D . Ez az új ez remekül szuperál.

Ebbe a hibába én is beleestem. Egy ISTA "nyomáscsökkentő"-nek nevezett cuccot vettem meg. Szerencsére amikor rájöttem, hogy nekem automata nyitás-zárás kell és bementem a boltba ugyanezt a Milwaukee márnesszelepet megvenni, akkor szóltak, hogy nem lesz jó. Lecseréltem én is egy "rendes" reduktorra, de akkor már egyúttal olyanra, amelyiken mágnesszelep is van. Ez is ISTA.
 
Egy pilanatkép a tegnapi karbantartás utánról:

Szia!

Nagyon szép az akváriumod! Különösen tetszik a fehér aljzat miatt.

Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem is. Mennyire nehéz építkezni a JBL Sansibar White aljzattal? Vagyis te a mikor kialakítottad a domborzatot előlről hátrafelé emelve, raktál-e valamit közbe, hogy megtartsa a formáját? Vagy annyira nem nyomja szét az áramlás? Kb. én is annyit szeretnék emelni hátul mint te.

A másik kérdésem az lenne, hogy tapasztaltál-e valami rosszat ezzel az aljzattal kapcsolatban, tehát valamit ami miatt most mást választanál, vagy nem ajánlanád másoknak.

Plusz még egy kérdés ha már itt vagyok. :D Elnézést, hogy fárasztalak de hajt a kíváncsiság.
Tehát hány cm magasan van elől és hátul az aljzatod? És hány cm táptalaj van alatta?

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv.: űrdongó
 
Szia!

Nagyon szép az akváriumod! Különösen tetszik a fehér aljzat miatt.

Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem is. Mennyire nehéz építkezni a JBL Sansibar White aljzattal? Vagyis te a mikor kialakítottad a domborzatot előlről hátrafelé emelve, raktál-e valamit közbe, hogy megtartsa a formáját? Vagy annyira nem nyomja szét az áramlás? Kb. én is annyit szeretnék emelni hátul mint te.

A másik kérdésem az lenne, hogy tapasztaltál-e valami rosszat ezzel az aljzattal kapcsolatban, tehát valamit ami miatt most mást választanál, vagy nem ajánlanád másoknak.

Plusz még egy kérdés ha már itt vagyok. :D Elnézést, hogy fárasztalak de hajt a kíváncsiság.
Tehát hány cm magasan van elől és hátul az aljzatod? És hány cm táptalaj van alatta?

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv.: űrdongó




Szia!

Bocs, hogy megkésve válaszolok, csak a vizsgák miatt nem volt időm. Talaj alatt, egy 2,5 literes tropica táptalajt használtam. A fehér homokot csak az a kő "támasztja" valamennyire, amit baloldalt keresztbe látsz. Nálam a tertratec 700 nem mozgatta egyáltalán. Most meg már gyakorlatilag mindenhol benőtte az aljzatnövény így nem mozdul semerre. Elől kb 4-5 cm a talaj, a sarokba pedig olyan 8-10. is lehet. Egyébként a talaj nem a jbl sansibar, hanem egy más márka ami a fresnaps-ban kapható, de egy az egyben ugyan az mint a jbl sansibar, csak a harmadába kerül.
Negatívumként 2 dolgot emelnék ki. A profik elég negatív véleménnyel vannak róla. A másik pedig hogy nálam előtt az üvegnél a 4 cm-es részen koszosodik, vagy algásodik, nem tudom, de nem olyan szép tiszta mint mondjuk oldalt vagy a tetején. Illetve még amivel vigyázni kell, hogy az indításnál az erősen megvilágított rész algásodik, amit úgy orvosoltam hogy időnként leszívtam a felső réteget és pótoltam.
 
Sziasztok!

A legutóbbi jelentés óta sok minden történt.
Az ecsetalgám ellen harcot indítottam. Vettem algaexitet a folyamat felgyorsítására és Nigroval egyeztetve áttettem a szűrű befolyó ágát a jobboldalra esőztető nélkül. Egyenlőre bíztatóak az eredmények, remélem a vegyszer elhagyása után is így marad.

Sajnos 2 furcata-mnak is nyoma veszett. A neonhalakat kicseréltem gyűrűs bohóccsukákra, lehet hogy nem a legjobb választás egy ekkora medencébe, de annyira tetszettek, és olyan ritkán kapható hogy nem tudtam ellenállni. Meglátjuk milyenek lesznek ha megnőnek.

Valamiért a csigaevő csigáim bedobták a törülközőt. Egyiknek nyoma veszett a másiknak pedig elől maradt a háza, amit a garnélák tisztára takarítottak. Mit gondoltok mi okozhatta halálukat?
Másik nagy kérdésem, hogy a jobb hátsó sarokban a Myriophyllum matogrossense kezdetben olyan szép zöld volt most pedig olyan sárgás kicsit pirosas színre váltott, ami nem igazán tetszik. Mi okozhatja ezt?

És akkor egy fénykép (sajnos ezt még mindig gyakorolnom kellene).

 
A kezdetekkor a növényekkel behurcoltam egy apró sakura garnéla-t, amivel a szűrűben találkoztam először. De ekkora már megvolt a 14db YF garnéla. Olyan szép bordó színe volt, hogy nem tudtam kivenni, csak halogattam,halogattam. Szépen bepetésedett, ekkor már gondoltam fórumozó társak figyelmeztetésére, hogy kiveszem, de "sajnos" hamarabb engedte el a kicsiket mint gondoltam volna. Ezután 2-3 hétnyi vadászat következett mire sikerült mindet elkapnom, persze közben a YF garnélák is szaporodtak. A kiszelektált egyedekből átkerült egy másik akvába néhány, a többit elajándékoztam. Nagyon szép barna vad garnéla lett az eredmény, gondoltam megosztom veletek.


 
Tenyészd tovább ezt a változatot!
Új fajként eladod jó pénzért!:D
Medvegarnéla néven!Ritkaság,vigyétek!
Csak most csak nektek xy pénz!:D;)
 
Sziasztok!

Lustaságból kihagytam legalább 1 helyzetjelentés, de itt a következő.

A brasiliensis így fél év után kezd észhez térni végre, így elkezdtem visszaszedni a marsilleából,ennek a nyomait láthatjátok az akvárium közepén. A marsilleából kis szigeteket szeretnék majd megtartani, meglátjuk milyen ütemben dúsul majd a brasiliensis.

Az ecsetalgám már eltűnt illetve alig fellelhető mértékre csökkent.Ezen valószínűleg a befolyó ág áthelyezése és az algaexit segített. Viszont mostanában az üveg kezdett el jobban zöldülni a kelleténél. Melyik fajta alga okozza az üveg zöldülését illetve mi lehet ennek az oka. A képen a DC-n látszik is, a többit lekapartam.

A kép baloldalába belerondít egy szülőszoba. Kénytelen voltam betenni,mert a múltkori adag kis guppi 1.5 hét alatt teljesen eltűnt.

 
Back
Oldal tetejére