• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Félúton a hightech felé

Sziasztok!

Elég rég jelentkeztem már, ennek egyik fő oka, hogy tarra nyírtam a brasiliensis-t hogy dúsuljon egy kicsit. Hát több mint 1 hónap kellett mire valahogy elkezdett kinézni és nem volt valami szép látvány.
Folyamatos karbantartások mindig mennek. Volt 1-2 nagyobb is. A korábban említett tarra vágott marsillea szépen kizöldült, tényleg jót tett neki, azonban a tarra vágástól magasabbra kezdett nőni, rá a régi levágott maradványokra. Ez eléggé zavart így gyakorlatilag a nagy részét szépen kivettem és újraültettem. A kiszedéskor az a közé bekeveredett brasiliensissel meggyorsítottam a dúsulás folyamatát.
Az újjáültetés előtt már fontolgattam az akvárium szétszedését, de mivel az újraültetés után olyan szépen és hamar összekapta magát így úgy döntöttem marad még az akvárium.
A talajba tettem JBL tápgolyókat. Félbetörve tettem bele, de így sem volt valami könnyű, valószínűleg a táprudakkal jobban jártam volna.
Került még 4 amano az eddigi 4 mellé.
És akkor egy mostani nyírás előtti állapot:
 
Sziasztok!

Az akit tegnap szétszedtem. Sajnos ironikus módon majdnem úgy lett vége ahogyan kezdődött.
Szintén nyaralni voltam, és ezalatt kifogyott a co2. Jóindulatúan apukám kicserélte a palackot, csak sajnos akkor, amikor még a mágnesszelep nem volt nyitva, így nem tudta ellenőrizni a co2 mennyiségét, és mire visszament, hogy ránézzen már mindenki feladta a harcot.
Így néhány nappal később szétszedtem, mert egyszerűen a több 100 garnéla tetemet lehetetlen volt kitakarítani, és vízcsere után másnapra büdösödött.

A növényeket szerencsére fel tudom használni az új projekthez.

És egy utolsó hanyag kép:



u.i: Megkérném a moderátorokat, hogy tegyék át a befejezett akváriumokhoz a naplómat.
 
Sziasztok!

Az akit tegnap szétszedtem. Sajnos ironikus módon majdnem úgy lett vége ahogyan kezdődött.
Szintén nyaralni voltam, és ezalatt kifogyott a co2. Jóindulatúan apukám kicserélte a palackot, csak sajnos akkor, amikor még a mágnesszelep nem volt nyitva, így nem tudta ellenőrizni a co2 mennyiségét, és mire visszament, hogy ránézzen már mindenki feladta a harcot.
Így néhány nappal később szétszedtem, mert egyszerűen a több 100 garnéla tetemet lehetetlen volt kitakarítani, és vízcsere után másnapra büdösödött.

A növényeket szerencsére fel tudom használni az új projekthez.

És egy utolsó hanyag kép:



u.i: Megkérném a moderátorokat, hogy tegyék át a befejezett akváriumokhoz a naplómat.


Ennek egy perc néma csend:cry:

Az újat várjuk:D
 
Back
Oldal tetejére