• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Exploring the Unknown

sehogy, de kb 16 órát voltak bent, üres vízben, ami az eddig működő akváriumból lett leszedve, nem volt mit szűrni
Hát jó furák ezek a CRS-ek! Pénteken beszéltem @Luigi13 Attilával és náluk is ok nélkül hullottak el jópáran.
Az esetről egy filmcím jut eszembe: Csillagainkban a hiba.
Ilyenkor mondjuk az a legnagyobb baj, hogy azt sem mondhatja az ember, hogy majd legközelebb jobban figyel... :(
Mindent megteszünk a kis garnikért és reméljük a legjobbakat! Többiekhez több szerencsét kívánok! :)
 
Két CRS még feléledt, őket áttettem a többiekkel együtt, elég kókadtak, de mászkálnak, remélem, túlélik. Az aki kicsit opálos, még vízcsere után is, valami aktívszenet bedobok kedden, ha addig nem tisztul le. A petés CRS mintha próbálná elengedni a kicsiket, de egyelőre nem látom, hogy rohangásznának az oviban.

És a szokásos nagy kérdés, ezt az akit honnan és mekkora látószöggel kell majd fotózni :) A tegnapi távolról volt 100mm-en, ma csináltam alulról és felülről 17mm-en, még nem tudom, melyik áll jól neki, nehéz figyelmen kívül hagyni a leszorító köveket.

_MG_4006.jpg


_MG_4009.jpg
 
Üdv! rendben lesz ez. (y)sokkal jobb mint a a monaco szerintem. savazás nélkül viszont nem megy nekem...:D

22550659_d8c501a265fb336c53d8c0c0b35c4195_l.jpg


ezt a három "ágat" én simán likvidálnám, vagy vágás után keresnék nekik szerepet.
 
Üdv! rendben lesz ez. (y)sokkal jobb mint a a monaco szerintem. savazás nélkül viszont nem megy nekem...:D

22550659_d8c501a265fb336c53d8c0c0b35c4195_l.jpg


ezt a három "ágat" én simán likvidálnám, vagy vágás után keresnék nekik szerepet.

Egyet értek. Engem inkább az a középső kígyó szerü fa zavar,de egyébként király az akvárium :)
 
Üdv! rendben lesz ez. (y)sokkal jobb mint a a monaco szerintem. savazás nélkül viszont nem megy nekem...:D

22550659_d8c501a265fb336c53d8c0c0b35c4195_l.jpg


ezt a három "ágat" én simán likvidálnám, vagy vágás után keresnék nekik szerepet.
na ez elgondolkodtató, még megnézem hogy fest ha befutja a moha, de lehet hogy aztán kikerülnek

amúgy van még pár kis ág, ami egyelőre külön ázik, hogy víz alatt maradjon és utána bekerülnek előre a köves/homokos részre
 
Én egy vödörben tartottam a CRS-CBS bandát egy 2213-al szűrve, beállt szűrőanyagokkal, de folyamatos volt az elhullás. Valószínű a ph szint volt túlságosan magas, a korábbi CO2-vel dúsított vízhez képest. Nálad szűrés nélkül az Oxigén szinttel is gond lehetett. Ilyen érzékeny garnélák mellett szerintem csak úgy lehet akváriumot újra indítani, ha át tudod őket rakni egy teljesen beállt akváriumba.
 
Én egy vödörben tartottam a CRS-CBS bandát egy 2213-al szűrve, beállt szűrőanyagokkal, de folyamatos volt az elhullás. Valószínű a ph szint volt túlságosan magas, a korábbi CO2-vel dúsított vízhez képest. Nálad szűrés nélkül az Oxigén szinttel is gond lehetett. Ilyen érzékeny garnélák mellett szerintem csak úgy lehet akváriumot újra indítani, ha át tudod őket rakni egy teljesen beállt akváriumba.
Legutóbbi átépítésnél ugyanígy voltak a CRS-ek, simán bírták az elkülönítést és a visszaköltöztetéskor hullott el kb. 90% :/ levegőztető volt, bedobtam pár égertobozt és a teljes átépítés alatt rajta ment a rendes szűrőm, kb 10 órát voltak szűrő nélkül. Kettő feléledt, mostanra szépen visszaszínesedtek és mászkálnak nem csak egy helyben kapaszkodnak, a mama meg szerintem napokon belül elereszti a kicsiket, úgyhogy lesz utánpótlás, csak bosszant, hogy nem tudom, mit csesztem el.
 
Na, a petés CRS vagy eldobálta a peték felét, vagy elengedte a piciket, most fény nélkül még nem nagyon látom, hogy lennének kicsik, de reménykedek.
 
Üdv! rendben lesz ez. (y)sokkal jobb mint a a monaco szerintem. savazás nélkül viszont nem megy nekem...:D

22550659_d8c501a265fb336c53d8c0c0b35c4195_l.jpg


ezt a három "ágat" én simán likvidálnám, vagy vágás után keresnék nekik szerepet.
ne hallgass rá, szuper ez a légies cucc, különösen pont a bal oldal. Amennyire lehet, érdemes volna kopaszon tartani :) Esetleg a középső felfele nyúló ágat le lehetne csippenteni, úgy jobban elkülönül a két oldal. De azzal is megvárnám, hogy mi lesz a híddal.
 
ne hallgass rá, szuper ez a légies cucc, különösen pont a bal oldal. Amennyire lehet, érdemes volna kopaszon tartani :) Esetleg a középső felfele nyúló ágat le lehetne csippenteni, úgy jobban elkülönül a két oldal. De azzal is megvárnám, hogy mi lesz a híddal.
megkönnyítitek az ember életét :D mindenképpen várok, hogy hogy alakul magától, aztán még mindig lehet ilyet shoppolni mielőtt cselekednék
 
Miután ma szétkaptunk bent egy akit és volt némi maradék növény, bekerült pár tő Microsorum trident. Még látok két lyukat, ahova szintén mehetne, bontott növény meg mostanság sok lesz, úgyhogy hamarosam még dúsítok. A víz még mindig opálos, ma benyomtam egy kis aktív szenet a szűrőbe, remélem hamarosan lehúzza.

16902149988_d06f0ff7f6_h.jpg
 
Csak most vettem észre, hogy az előre nyúló faág kimászott a homokból o_O ezt érdekes lesz visszatuszkolni, anélkül, hogy megborulna minden
 
Nekem ez a látószög és a magasság ami bejön fotózásnál. Microsorumot ne vidd túlzásba, mert elvesznek majd a részletek. ;)
jogos. inkább azt nem tudom még, hogy ha leveszem a köveket, mennyire lesz kopasz a felső rész
 
Helyzetjelentés - 7. nap

Minden szép és jó :) Nagyjából ennyi. Végre letisztult a víz, a növények egyelőre egészségesek, a stemek gyors növekedésbe kezdtek. Az opálosság eltűnése a fotónak is jót tett :)

11021543_10202661994030342_7930746843163745851_o.jpg
 
Lekerültek a kövek és bekerültek az apró kiegészítő ágak, amik eddig külön vízben áztak, hogy elmerüljenek. A színek teszt jellegű tekergetésével egyszer csak kékes lett a háttér, ami nagyon megtetszett, így megcsináltam a naplós fotóra is. Imádom ezt a scape-et.

_MG_4041.jpg
 
Back
Oldal tetejére