• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első növényes akváriumom!

5 hét nem elég h beálljon az akvárium? másoknál 2-3 hét alatt beáll:D

Igen sajnos, ez sok mindentől függ.
Mindig csodáltam azokat akik 5 hét alatt fel tudták állítani az egyensúlyt.
Ahogy Piga írta, az csak akkor lehet, ha igen keményen adagolod az ehhez szükséges anyagokat.
Viszont akik ilyen gyorsan megteremtik a megfelelő feltételeket, azok rendszeresen erősítik a bacikultúrát. ;)
 
hát kb 2 hete elkezdtem a ADA green bactert adagolni a vízbe, indításkor meg a szürőkbe raktam bacter 100-at. Múlthéten a szűrőbetétet kicseréltem és kitakarítottam a szűrőt is, remélem nem csináltam nagy hibát mert a bio-riot átmostam vizzel mert abból is ömlött ki a gané. szórtam ugyan úgy rá bacter 100-at meg a nyomtam bele green bactert. Még valamit tudtok ajánlani hogy hamarabb beálljon?
 
hát kb 2 hete elkezdtem a ADA green bactert adagolni a vízbe, indításkor meg a szürőkbe raktam bacter 100-at. Múlthéten a szűrőbetétet kicseréltem és kitakarítottam a szűrőt is, remélem nem csináltam nagy hibát mert a bio-riot átmostam vizzel mert abból is ömlött ki a gané. szórtam ugyan úgy rá bacter 100-at meg a nyomtam bele green bactert. Még valamit tudtok ajánlani hogy hamarabb beálljon?
Ha a szűrőbetét a perlont jelenti akkor rosszat nem tettél.1-1.5havonta ajánlott.A bacikkal minden ok,de kell nekik egy kis idő még.Mivel mostad át a bioriot?
 
Az átmosás remélem nem azt jelenti, hogy csap alatt!?
5 hét után korainak tartom az ilyen drasztikus tisztítást.
 
:S:S akkor mehet a green bacter egy hétig magyarán:s:S:S jól elrontottam mindent... de úgy vok vele hogy az ember a hibáiból tanul a legjobban!!

Köszi srácok!!
 
Koszos a mohád ki kéne "porszívózni" legalábbis a képen nagyon úgy tűnik! Kár, hogy kinyírtad a szűrőt. A felszíni hártya sok mindentől lehet egy biztos, hogy nincs egyensúly ezt akarja közölni veled. A szűrésed visszaerősítése a legfontosabb jelenleg. Ha ez megvan akkor elkezdenék játszani a co2-vel sztem valami gond van ott is.Egyébként nincs gond szépen összekapta magát.
 
Hello! GA segitségét kértem és ajánlották a Black out kúrát hogy egy kicsit az aki helyre jöjjön:) Meg ma hála megjött a digitális Ph szint mérőm is:)
 
Pár kép a Black out kúra után:)
P1230475_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
P1230472_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
P1230492_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
P1230499_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Regenerálódás: A Seachem Purigen® regenerálható. Ahogy a szennyező anyagokat elnyeli aSeachem Purigen elszíneződik és egészen besötétül, barnul , befeketedik. Amikor kimerült a szűrőközeg újratölthető fehérítő áztató oldatban. Az áztató oldat szinte leégeti a szennyeződéseket a szűrőanyagról. Használati útmutató: Mossuk meg a szűrőanyagot használat előtt. Használjuk finom hálós zsákban. Minden 1 Liter szűrőanyag 4000 liter akváriumvizet képes megtisztítani kb. 6 hónapig. Amikor elszíneződik akkor csak áztassuk be. Áztatás, regenerálódás: Áztassuk be egy 1:1 arányú víz:fehérítő oldat keverékbe, és hagyjuk állni az oldatban 24 órán át. Ne fém edényt használjunk. A helység jól szellőző legyen és az oldatot tartsuk távol gyerekektől. Mossuk meg jól aztán áztassuk 8 órát egy olyan oldatban amihez klórmentesítőt/vízkezelőt adunk. Ilyenkor a szűrőközeg színe már visszaváltozik a Seachem Purigen eredeti színére. Mossuk meg az oldatban ismét. A szűrőanyag ilyenkor már kész az újrafelhasználásra. Figyeljünk rá, hogy néhány termék ideiglenesen beszennyezheti a Seachem Purigent és az újratöltése nehézkessé válhat. Ne használd újra, ha klór szagot érzel. Ilyen esetben áztassuk be egy kis vízbe és teszteljük klórteszttel a klór jelenlétét.

Seachem Purigen - Kémiai szűrőanyag hálóban - 100ml most csak 3 900 Ft - Green Aqua
 
Olyan kérdésem lenne hogy ti milyen víz tisztítót szoktatok használni a pruigen áztatásához? Meg még olyan kérdésem lenne hogy ugye a Balck out kúra utána 4 óra világítást írtak és co2 pedig 1 órával előtte indul és fél órával utána kapcsol le, de azt vettem ma reggel észre hogy a tartós teszt folyadéka kék ilyenkor ugye bár kevés benne a co2 és pontosan az lenne a kérdésem, hogy most a mp/bubi számot növeljem avagy maradjon így? vagy mit csináljak?
 
Olyan kérdésem lenne hogy ti milyen víz tisztítót szoktatok használni a pruigen áztatásához? Meg még olyan kérdésem lenne hogy ugye a Balck out kúra utána 4 óra világítást írtak és co2 pedig 1 órával előtte indul és fél órával utána kapcsol le, de azt vettem ma reggel észre hogy a tartós teszt folyadéka kék ilyenkor ugye bár kevés benne a co2 és pontosan az lenne a kérdésem, hogy most a mp/bubi számot növeljem avagy maradjon így? vagy mit csináljak?
A puri áztatásra én Cloroxot használok 1:1 arányban viizzel.Egy két nap áztatás után ne felejtsd el kb.még egy napig vízkezelő vízben áztatni,hogy ne maradjon klór szagú se.De ezt már látom Szilvi pontosabban leírta.(y)
A co2-t meg szerintem próbáld villany felo előtt legalább 2órával indítani(ez azért függ a beoldás hatékonyságától), és villany leokor leállítani.
 
Back
Oldal tetejére