• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első növényes akváriumom!

Pányi Tamás

Kertész szaki
Sziasztok!

Első sorban szeretnék magamról beszélni pár szót, Pányi Tamás a becsületes nevem. Hódmezővásárhelyen lakok 22 éves tanuló vagyok. Kb. 1 éve mutatta meg egy barátom a GA oldalát eső látásra beleszerettem ezekbe a csodálatos akváriumokba és kijelentettem, hogy nekem is kell egy ilyen!!! Rengeteg fajta akváriumot megnéztem, de maradtam a fás típusúaknál:):) Azt is hozzá kell tennem, hogy nem csak az első nővényes akváriumom, hanem életem első akváriuma. Még soha nem fogtam bele ilyenbe, de teljesen bele szerelmesedtem ezekbe a tájképbe illő akváriumokba.



Adatok:


Akvárium:90*45*45 Opti-White

Talaj: ADA növénytáptalaj Power Sand Special M 6l
ADA általános ajzat Amazonia 2*9l
ADA aljzat baktérium Bakter 100

Szűrés: Tetratec EX 1200 szűrő 2db
Töltete: Bio Rio biológia töltet 2*2l
Seachem Purigen kémiai töltet 2*100ml

Világítás: ATI Sun Power T5 4*39W

Co2: Nagy nyomású + kellékek

Növények: Fákon: Vesicularia dubyana "Cristmas" 4db
A talajon látható növények: Eleocharis "Mini" 3db
Lilaeopsis brasiliensis 1db
Hydrocotyle tripartita 1db
Vesicularia ferriei "Weeping" 2db

Dekoráció: Red Moor fa

Vízcsere: Első egy héten napi 50% vízcsere. Második és harmadik héten 2 naponta 50% vízcsere. Negyedik héttől pedig már beállok a heti egyszeri 50% vízcserére:)

Tápozás: Green Aqua Növény Wellnescsomag 1000ml


Egy hete indított:
p1230418.jpg


p1230411.jpg


Majd még új képekkel jelentkezek!:):)
 
Nem rossz látvány, remélem sikerül hosszú távon fenntartani, sok sikert hozzá!!! Sajnos szintén kezdőként érdemben nem tudok hozzászólni, de szurkolok neked!
 
Nem akarok beleszólni, hogy én mit hova raknék, mert a te akváriumod és ráadásul az első. (Meg fingom sincs a berendezéshez):D
Ez egy könnyed tanulónak ígérkezik mert ahogy elnézem mindened meg van ahhoz, hogy szuper kerted legyen.
Pár hét és megindul minden, csak győzd nyirbálni ;)
 
Sziasztok!

Te se jó helyen indítottál!
A NAPLÓK című témánál kellett volna indítani!

Nem baj Jani, de ezen a kis malőrön kívül jó az indítás!

Ügyesen megcsináltad Tomi, tetszik a mohásítás!
A füveket jobban is szét szedhetted volna,de gondolom így is jó pár órát eljátszottál az indítással!
Még a fák tűnnek kicsit szimmetrikusnak, de ez végül is részlet kérdés és egyéni ízlés dolga!

Tetszik!

(az Adminokat meg kérd meg hogy tegyék helyre a naplódat)

A.ttila
 
Köszönöm szépen Attila és Matyi! Hát tudom látszik hogy az első akváriumom ,de most így sikerült:D Nagyon bízok benne hogy jól fog kinézni pár hét múlva:) Sok akvárium elejibe nem túl biztató:) De utána hihetetlen szépek lesznek!
 
Üdv Tomi köztünk! (Ugye nem zavar ha így szólítalak? :D )
Jó kis gyakorló scape, első akváriumnak pöpec. Komoly technikai háttered van, jó lesz ez, csak óvatosan a világítással, nehogy algabumm legyen.
Btw, mennyit világítasz?
A fák szerintem is elég szimmetrikusak, kicsit 'összébb' rakhattad volna őket, valamint a talajt is hátrafelé emelhetted volna erőteljesebben
de most nem ez a lényeges pont.
Sok sikert, fél szemem a naplón lesz! (y)
 
Egy biztos, hogy ha beindul a karácsony, akkor érdekes lesz nyirbálni.
Szerintem felkészítheted a "halasokat" a környékeden, hogy ezentúl te fogod ellátni a piacot karival. :D
 
Na kerem.Az elsö sorokat olvasva mint az en akimnäl.sok minden közös(aki,lämpa,talaj)bennük,jo lesz ez.elsö akihoz kepest franko.lehet,hogy en kicsit,emeltem volna a talajon ,kicsit dombos,völgyes megoldäs.de teknika teren nagyon jol kezdtel(y),vigyäzz a lämpa brutäl.nekem ülteteskor majdnem megegette a kopasz fejem:mad:.Csinälj sok fotot,es naplozd az akid.
 
Szia Loci! (ugye nem baj hogy így szólítalak?:) )

Köszönöm szépen igyekszem:)
Nem baj hogy így szólítasz nyugodtan:) Hát nekem azt mondták hogy így most elejibe csak 6 órát menjen a világítás. Utána meg majd ha beáll minden akkor növelem. A co2 egy órával előtte kapcsol be és lámpa oltás utána egy órával kapcsol le.
Hát igen én is erő teljesen gondolkoztam a terepviszonyokon még barátnőm is mondta hogy lehetne dombosabb, de ez most már így marad. Majd egyszer változtatok rajta:) Meg a fákon is tudok igazítani, ha nagyon akarok majd kialakul ,hogy fog kinézni amikor elburjánzik minden:)
 
Szia Kuchi!

Ennek örülök hogy sok közös cuccunk van:) Nekem ezeket ajánlották és mondták. Próbáltam ár arány értékbe a legjobb cuccokat össze válogatni)
Megígérem hogy fogok naplózni és fényképeket csinálni:)

Üdv: Tomi!
 
Szia Kuchi!

Ennek örülök hogy sok közös cuccunk van:) Nekem ezeket ajánlották és mondták. Próbáltam ár arány értékbe a legjobb cuccokat össze válogatni)
Megígérem hogy fogok naplózni és fényképeket csinálni:)

Üdv: Tomi!
Szia Tomi.ha van kerdesed,nyugodtan szivesen segitek.igaz nem vagyok nagy spiler.;)
 
na úgy tűnik nem csak nekem jön be ez a minimal irány, nagyon tetszik a layout, sok sikert hozzá!:)

egy apróság: nekem azt tanácsolták, hogy a DC és a diffúzor ne legyen egy oldalon, de azért várj, amíg ezt valaki hozzáértőbb megerősíti, mert én is most kezdtem a mókát:)
 
Szia ! Szép lesz ez ha benövi a moha meg gyepet képez a parvula. Egy két észre vételt ha nem bánod elmondanék . Nekem valahogy a jobb szélső fa nem illik bele, nem tetszik, meg nagyon egyforma távolságra vannak egymástól a fák . Illetve nagyot dobott volna az egészen szerintem ha valami hungarocelles vagy valamilyen emeléssel dombosítottad volna az összképet mert így olyan nagyon laposnak hat nekem . De ez tényleg csak észre vétel, remélem nem haragszol meg :). Jó lesz ez ha megindul szép kis kert lesz belőle. Na meg sokat fogsz ebből tanulni :) .
 
Sziasztok! A segítségeteket és persze szaktudásotokat akarom kérni:) Pár napja sajnos megjelent a barna alga és zöld pont alga ennek valamit tudok csinálni?? vagy valamit rosszul csináltam? Tegnap előtt meg vettem 10db Amano garnélát és 2 mára elpusztult. Mi lehet a baj? A KH szint 7-es !
 
Back
Oldal tetejére