• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Előnapló

Ma reggelre az egyik Galaxy pikkelyei elállnak a testétől... Reméltem, hogy nincs már semmi betegségük, de sajnos nem lett igazam. Ma megkezdtem a Sera Baktopur kezelést. Remélem ez kigyógyítja a halaimat, meg hogy mindenki szépen átvészeli a vegyszerezést... Otóktól tartok picit, hogy nem bírják a vegyszert..:nailbiting: De reménykedek...
 
Szia.Ha ez hasvizkor akkor nem fog segiteni a gyogyszeres kezeles,vedd kulon a halat ha tudod es ugy probald kezelni.;)
 
Szia.Ha ez hasvizkor akkor nem fog segiteni a gyogyszeres kezeles,vedd kulon a halat ha tudod es ugy probald kezelni.;)
Egy hal van ami ramatyul néz ki, minden pikkelye feláll, van még esélye vajon? A többin sehol nincs elváltozás.
A helyi boltban mondták, hogy az egész vizet kell kezelni, mert a baktérium ott van már az egész vízben.
 
Egy hal van ami ramatyul néz ki, minden pikkelye feláll, van még esélye vajon? A többin sehol nincs elváltozás.
A helyi boltban mondták, hogy az egész vizet kell kezelni, mert a baktérium ott van már az egész vízben.
Nekem is volt egy hasvízkóros halam pont Galaxy,sajnos ki kellett vennem elaltatni,nagyon szenvedett már.:(
A többi halon csak akkor jelentkezhet ez a betegség ha az immunrendszerük gyengélkedik,valószínű nálad a betegség a leggyengébb láncszemet támadta meg.
De itt van egy kis infó a halbetegségekről:
http://diszhal.info/cikkek/halbetegsegek.php
Itt meg tudod képek alapján is nézni hogy mi a baja a halnak.
 
Hasvízkór tuti.. Ezt a honlapot használtam a diagnosztikához is.. (Meg megnéztem a pár rész Dr. House-t..:D )
Még nem kapcsolódott fel a lámpa, de bekukkantottam, és még él.. a pikkelyei fognak/tudnak regenerálódni?
 
és még él.. a pikkelyei fognak/tudnak regenerálódni?
A hasvízkor egy a hal bélcsatornáját,emésztését megtámadó betegség.Ilyenkor a béljáratok összehúzódnak és a hal nem tudja a felesleges folyadékot vizelet/ürülék kiadni magából.Ezért ez egy visszafordíthatatlan folyamat.Első jele az állat felpuffadása a belső folyadéktól,aztán ez már jelentkezik a pikkelyein is a belső nyomástól.Mivel nem tud üríteni így enni sem eszik és hosszú,kínkeserves halál vár rá.
Én azt javasolnám ha már beazonosítottad ezt a betegséget hogy minél előbb vedd ki az akváriumból egy befőttes üvegbe vízzel és tedd a mélyhűtőbe elaludni.Ez a hal eutanázia.
 
Jó sok minden történt..:D Vége a vizsgaidőszaknak, úgyhogy ismét van egy kis időm az akváriumra.:)

@ozzy -tól kaptam egy halom növényt tegnap, amit itt is szeretnék megköszönni.:) :happy:
Be is ültettem tegnap mindent, amit csak tudtam..
Rendszert nem érdemes keresni a dologban, mert annyi növényt kaptam, hogy azt sem tudtam hova nyúljak..:D
Minden növényből ültettem mindenhová, ahová csak fért..:D
Kaptam Microsorium trident-et, Didiplis Diandra-t, Staurogyne Repens-t, Alternanthera reineckii Mini-t, Rotalát, jávai mohát.....
Ilyen most az összkép:
IMG_20140123_132352_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Amint a képen láthatjátok, beüzemeltem a CO2-t is(citromsavas), most még nagyon lassan, ugyanis a drop checker még nem érkezett meg..

Még egy fejlemény.. Most pár perce végeztem a beszoktatással.. 6 darab Sakura garnéla költözött be, remélem minden oké lesz velük, mert a Galaxy-k már bepróbálkoztak.. Volt egy kis csipkelődés.. Ahogy látom legalább egy hord petéket, úgyhogy remélem lesz szaporulat..:) Holnap nézek is valamit a szűrő szívó ágára, mert ezen beférnének a mini garnélák.
Pár kép róluk is:

Színezetben van eltérés(4 piros, 2 bordós), de remélem mind Sakura...
IMG_20140123_163949_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20140123_164012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Színezetben van eltérés(4 piros, 2 bordós), de remélem mind Sakura...
Nálam általában ami ennyire besötétedett, az pár héttel később el is pusztult, úgyhogy szerintem nem jó jel. :(

Remélem nem csak nálam csinálják..:D
Arra gondolsz, hogy behúzza maga alá a farkát? Nyugi, azt mindenhol csinálják, ennél még sokkal cifrábban is néha... :)
 
Nem bírtam magammal.. Kicsit átrendeztem a dolgokat a mai vízcserénél. Leszedtem az üvegről a zöld pontot.. és ha már úgyis megszépült az aki, lőttem pár képet. Kicsit még zavaros a víz az ültetéstől..:\

Közben az egyik Staurogyne Repens levelén találtam egy adag zselét, benne kis ikraszerűségek.. Őket elkülönítem, megnézem milyen csigák lesznek belőle... Ha szépek, párat meghagyok..:D Szóval most egy vödörben vannak... Van így esélyük?
IMG_20140125_144020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Összkép:
IMG_20140125_155003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20140125_155018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Erről a két növényről, ami a fán van, kéne egy kis infó.. Egyáltalán fára valók ezek? A bal oldali, ami a fa közepénél van, jó hosszú gyökérrel rendelkezett, így a fa mögött az ledugtam a talajba. Levelei szép világos zöldek, "lándzsahegy" alakúak.
IMG_20140125_155028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Egy közelebbi a másikról, ez egy fokkal sötétebb, és szerintem rizómás, ezért ültettem fára. Páfrányszerűségnek nézem.
IMG_20140125_155036_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Garnéla menedél, amit előszeretettel használnak, illetve az Otók egyik kedvenc helye.
IMG_20140125_155121_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az egyik petés:
IMG_20140125_155145_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Több füvet ültettem volna be az elejére, mert korábbi akimnál jó sokáig kellett várnom mire benőtte az egészet :) hasonlóan kezdtem. Amúgy a koncepció tetszik! :)
 
Egy doboz GA-s parvula minit ültettem, nem tudtam milyen gyorsan fog szaporodni.
A világítás növelése és a CO2 óta kicsit begyorsult.
 
Hát igen az segít! :) a világítással is óvatosan ahoyg itt olvastam egy idő után nem nőnek jobban. Aludniuk is kell valamikor :)
 
Sziasztok!

Ma reggelre 3 garnéla páncélt találtam.. Elsőre azt hittem feldobták a talpukat szegények, de aztán tartottam népszámlálást, és mind meglett.:) Remélem hamarosan lesz szaporulat.
Bent hagytam a páncélokat, gondolom abból baj nem lesz.. Kaptak ma főtt kukoricát is, szerették..:D
A Rotala hozza az új oldalhajtásokat, Bacopa is úgy látom jól van, meg minden növény igazából. Egyedül a jávain látok egy kis algát..
Következő lépésként egy pár Amano garnélát szeretnék.
Galaxyék amióta sűrűbb a növényzet, inkább a susnyásban tartózkodnak. De a kajára persze mindig előjönnek.:D
 
Back
Oldal tetejére