• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Előnapló

Sajnos a guppi elhalálozott..:( És nem tudom, hogy most csak paranoia, vagy tényleges probléma van, de mintha pár galaxy farokúszóján lenne 2 fehér pötty. Az a kérdésem, hogy a darakór az úszón is tud létezni? Mert tegnap még tuti nem volt rajtuk ez a fehér pötty....
Kicsi elkeseredtem... nem akarom, hogy a halacskák rosszul érezzék magukat, betegeskedjenek.
Olvastam, hogy 1 csapott teáskanál jódmentes só 10 literenként sokat segít... Nem öli meg a parazitákat, de kiegészítő kezelésnek jó. Szerintem rakok a vízbe egy kis sós oldatot, mert hétfőig nem jutok semmi gyógyszerhez... Azt olvastam, hogy 26-28 fokon a darakór okozójának az osztódása sokkal gyorsabb, mint hidegebb vízben... Most 24 fokos a víz. Levehetem mondjuk 22-23-ra? Vagy az nem segít sokat?
Aztán meg... marad a remény. Megteszek mindet a kis halacskákért.
 
Még 2 kis ivadékot találtam. A gyorsaság szülte azt az ötletet, hogy 50db-os dvd-tokból készüljön egy instant halnevelde.. Kis bemetszéseket végeztem rajta, hogy valamennyire átengedje a vizet, de a halakat ne.. Így most az akvárium vizében úszik egy kis nevelő is, benne 3 poronttyal. Nem tudom, hogy mennyire ereszti át a vizet, úgyhogy napjában többször töltök egy kis akváriumi vizet az ivadékoknak.
 
Sziasztok, újra itt.:)

Darakórral remélem sikerült leszámolni, egy kis malachitzöld segítségével. Pillanatnyilag egyetlen egy darát se látok, és a kezelés utáni 3. nap csináltam egy jó nagy vízcserét, porszívózva a talajt.. Remélem nem jön vissza.

A 3 poronty növekedik szépen. Itt egy kép az oviról, látható benne egy növendék, jobb oldalt a jávai mohától jobbra, egy kis sötétebb csík.. Na ilyenből van 3 :D, de az én technikámmal képtelenség normális fotót csinálni róluk.
IMG_20131219_093827_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az akvárium képét tekintve, kicsit kezdő lett, egysíkú, de én szeretem.:) Ennek ellenére változtatni akarok rajta egy kicsit. Piroska teljesen kihalt.. Valami alacsony fényigényű növényt akarok szerezni helyette.
Jelenleg így nézünk ki:

IMG_20131219_100224_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A Parvula a kezdeti állapotokhoz képest szerintem sokat fejlődött, de azért messze van még a gyeptől. A hínár hátul elvan, de a lenti levelekhez szerintem nem jut túlzottan sok fény, így azokat dobálja, és felfelé törekszik. A mohát párszor már vissza kellett vágnom, mert elégé terjeszkedne. A békatutaj is szépen növöget, lassan le kell szednem egy részét, mert már nem tudom úgy elhelyezni őket, hogy valamelyik növényt ne takarják ki.
Halak:
A maradék egy szem kis Guppi fiú(Frank) jól elvan, leginkább az akvárium középső-felső részében tartózkodik, ő ott a király..:D Neki köszönhetem amúgy, hogy észrevettem az ivadékokat, mert a hínárok között kergette őket, és nem tudtam mitől vadult meg az a hal, aztán közelebb mentem, és hát az ivadékokat üldözte, gondolom párat el is kaphatott..

A 4 Otó nagyon jól érzi magát, néha észreveszem, hogy kicsit pirosabb a kopoltyújuk, szóval újabban napi pár órát megy a levegőztető, azt olvastam, hogy a piros kopoltyú az oxigénhiány miatt lehet náluk, mert szeretik az oxigéndús vizet. Párszor megfigyelhető, hogy együtt dolgoznak, ilyenkor a 4 hal 10 négyzetcentin belül van, és szinkronban nyalják tisztára az üveget.:D

És végül a Galaxy-k. Gyönyörű szép színük van.. Egész nap játszanak a parvulában, ha pedig emberszagot éreznek, berongyolnak a fa mögé a hínárok közé. Tök érdekes, hogy a többi halat egyáltalán nem zavarja a szobában a mozgás, de ők eléggé fosnak, ha valami mozgás van.. Elég ha felállok az íróasztalomtól, berongyolnak a hínárok közé. Ha oda ülök az akvárium elé, és maradok kb fél percet, akkor megint előjönnek, virgonckodnak, ha felállok és kimegyek, megint a gatyájukba csinálnak és elbújnak.. Normális ez? Mert pl a Guppi ha látja, hogy a kajásdoboznál matat a kezem, akkor le se veszi a szemét rólam, és követi a kezemet..:D

Technika:
Jó-jó ez az aquastyle, de szerintem a szűrés és a világítás sem tökéletes, ha egy kicsit komolyabban szeretnénk foglalkozni az akvarisztikával.

A szűrést még idén le szeretném cserélni egy Eheim 2213 Classic külső szűrő - biológiai (!) töltettel, csapokkal most csak 19900 Ft - Green Aqua szűrőre. A jelenlegi világítás mellé, pedig be fogok szerezni egy Wave Cosmos Zen Artist 13W Nano lámpa - fehér most csak 9900 Ft - Green Aqua lámpát. Valószínűleg nem fog túlzottan jól mutatni egymás mellett 2 különböző lámpa, de idővel az eheim lámpát le fogom majd cserélni egy másik wave cosmos-ra és akkor már 26W/35liter lesz a világításom, amivel már azért kicsit igényesebb növények is szépek lehetnek.

Mindezek mellé szeretnék egy kis CO2-t a jövőben. Megtetszett a nagypatronos rendszer is, majd meglátjuk, hogy a pénztárcám mikor engedi a dolgot. Meg persze időm hogy lesz a vizsgaidősuck alatt. Mert ugyebár minden vizsgaidőszak egy lehetőség az ösztöndíjra, ami nagyon is rám férne, szóval tanulni kell.:D

A legjobbakat mindenkinek.:)
UI.:
Itt van egy kis videóba csomagolt nyugalom és harmónia Nektek Tibetből, mert az akvarisztika mellett még a főleg Nepál/Tibet területeiről érkező gyógymódok és zenék is nagyon érdekelnek.:)
 
Ma délután leugrottam a közeli boltba, hogy megnézzem kaptak-e növényeket. Hát kaptak, úgyhogy beszereztem egy Anubias bartieri var nana-t, meg még valamit, aminek a nevét nem tudom.
Mindkettőre azt mondták, hogy nem túl igényesek, úgyhogy low tech-be is nyugodtan vihetem.. Remélem igazat beszéltek.:D
IMG_20131219_165255_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az anubias virágostul érkezett.:)

IMG_20131219_165301_www.kepfeltoltes.hu_.jpg




IMG_20131219_165402_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ilyen most az összkép.

IMG_20131219_161827_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Hoztam Sera növénytáp-tablettákat is, azt mondták 20 literre kell egy tabletta, úgyhogy 2 tablettát összesen 8 darabra törtem, és lenyomtam őket a növények gyökeréhez. Kaptak a hínárok is, meg persze a Parvula. Kíváncsi leszek, eredményez-e valamiféle változást..
 
Szia,

miért levegőztetsz? Szerintem csak felesleges zajforrás, a sarokszűrő szerintem elég oxigént old be. :) (Persze, ha Téged nem zavar a légpumpa hangja, akkor maradhat, de én nagyon nem bírom... :) )

Az Anubiast inkább kötözni illik, bár agyagos talajon is elvan, de akkor arra figyelj, hogy a max. csak a gyökerek legyenek a talajban, a szára/rizóma nem.
 
Igazatok van.. Most olvastam csak.. 2 adagot kaptam, ki kell találnom mi legyen... Az egyik adagot a fára fogom kötözni, ahol most a jávai van a 2 ág közé. A másikkal még nem tudom mi lesz. Arra figyeltem, hogy a rizómájuk talaj felett legyen.. De holnap úgyis vízcsere lesz, majd kitalálok valamit.. Köszi az észrevételeket.

A levegőztetés csak azért megy, mert amíg nem ment, néha az otóknak piros volt a kopoltyúja. Így esténként pár órára be szoktam kapcsolni. De amúgy ez a növény nagyon bejön az Otóknak.

IMG_20131219_173652_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amúgy most nézem, hogy a másik tő anubiast meg kötözhetném a fára, ami itt látszik a kép alján... Vagy ez már túl közel van a talajhoz? A hátsó részre meg maradnak a két tő másik új növény, meg a fáról lejövő jávaiból csinálok oda egy bokrot...
 
Az a képződmény a gyorsaság és a szükség szülte Galaxyovi 3 kishallal. Ma a vízcsere közben találtam még egy kis halacskát, de a többi galaxy még előttem észrevette, így szemtanúja voltam ma egy gyilkosságnak…:(
 
Az a képződmény a gyorsaság és a szükség szülte Galaxyovi 3 kishallal. Ma a vízcsere közben találtam még egy kis halacskát, de a többi galaxy még előttem észrevette, így szemtanúja voltam ma egy gyilkosságnak…:(
big like
nekem is volt ilyen. két nagyobb lyukat fúrtam az oldalára, amibe gumitappancsokat nyomtam, hogy rögzíteni tudjam az üvegen utána 0.5-ös fúróval szitává fúrtam, hogy legyen benne vízmozgás
 
Eltelt pár nap amióta nem írtam. Közben lezajlott a karácsony, szóval így utólag is mindenkinek boldog ünnepeket kívánok.:)

IMG_20131226_154650_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Így néz ki jelenleg az akvárium. Sajnos a hínár hátul folyton felkopaszodik, amit én a fényhiányra fogok, más ötletem nincs..:\ A parvula szép, gyönyörű zöldben pompázik, továbbra is a kedvenc helye a galaxyknak. Anubias nana szerintem nagyon jól érzi magát, legalábbis nem panaszkodott semmire.:) A jobb hátul levő növény, aminek a nevét továbbra se tudom, egyelőre vegetál, most 1 új levelet látok az egyiken.

A növények jól vannak, nagyjából, viszont rakok fel pár képet... Az egyik galaxy felpuffadt. a pikkelyei elállnak... A tünetek alapján hasvízkór lehet, de azt olvastam, hogy akkor a hal nem eszik, ez meg ugrik a kajára egyből.. Sajnos a képek nem a legjobbak.. Szerintetek mit csináljak a hallal? Szedjem külön? Van még egy adag malachitzöld (amit a darakórra kaptam), ez kifejezetten a darakórra van, vagy használjam ilyen esetben is?
IMG_20131226_154711_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20131226_154833_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Akkor(2013.11.19) és most kép a Parvuláról.:
IMG_20131119_172631_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20131226_154731_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Fent említettem, hogy nem tartom elégnek ezt a power led-et, úgyhogy a karácsonyi rendelésbe beleraktam egyelőre egy Cosmos Wave lámpát is a Purigen-nel megspékelt Eheim 2213 mellé. Egyelőre együtt fog menni a 2 lámpa, és amint összejön a keret még egyre csak ezekkel világítok. 26 watt 35 literre, az ha jól számolom 0,74 W/l, ami szerintem már elég kell, hogy legyen.

Az új szűrőről a kérdésem a következő lenne. Hogy üzemeljem be? Járassam egy ideig a 2 szűrőt együtt? Vagy a mostani szűrő tartalmát mossam bele az újba, sarokszűrőben lévő substrat pro-t is rakjam bele az új szűrőbe? Vagy simán "sterilen" kezdjem el használni az újat egyedül, adagolva bacikat az első pár napban?
Illetve még egy kérdés, hogy lentről felfelé hogy legyenek a szűrőanyagok? A gyári szűrőanyagokon kívül csak a Seachem Purigen-t vettem, szóval ami rendelkezésre áll majd (ha megjön a csomag:p): szűrő-szivacs, 1l Ehfimech, 2l Substrat Pro, 100ml Seachem Purigen, perlonvatta <--- ez így megfelel lentről fel?

Köszi előre is a segítségeteket.:)
 
Az új szűrőről a kérdésem a következő lenne. Hogy üzemeljem be? Járassam egy ideig a 2 szűrőt együtt? Vagy a mostani szűrő tartalmát mossam bele az újba, sarokszűrőben lévő substrat pro-t is rakjam bele az új szűrőbe? Vagy simán "sterilen" kezdjem el használni az újat egyedül, adagolva bacikat az első pár napban?
Illetve még egy kérdés, hogy lentről felfelé hogy legyenek a szűrőanyagok? A gyári szűrőanyagokon kívül csak a Seachem Purigen-t vettem, szóval ami rendelkezésre áll majd (ha megjön a csomag): szűrő-szivacs, 1l Ehfimech, 2l Substrat Pro, 100ml Seachem Purigen, perlonvatta <--- ez így megfelel lentről fel?
Szia!
Járathatod együtt is a kettőt de akkor valószínűleg nagy lenne a flow ebben a pici medencében.Én fognám a sarokszűrőben lévő bacis szűrőanyagot és beleraknám az új szűrő egyik kosarába esetlegesen keverve az új szűrőanyaggal.Természetesen ha beüzemelted mehet a baci kultúra de a beállt szűrőanyag segíteni fog minél hamarabb felállítani a baktérium állományt.
Eheim szűrőben nem vagyok otthon de nálam a Tetrában a kerámiagyűrű van legalul és utána egy durva szivacs aztán jöhet a többi,a végén meg a Seachem Purigen meg a perlon.

26 watt 35 literre, az ha jól számolom 0,74 W/l, ami szerintem már elég kell, hogy legyen.
Azt ne felejtsd el hogy a kompakt lámpák wattszáma nem összehasonlítható esetlegesen egy T5-ös watt számmal.Tehát itt hiába van 26 w összesen az ténylegesen nem annyit világít hanem kevesebbet.Ezért szokták a nano akváriumokban is elnagyolni a watt/liter számot,
van mikor előfordul kompakt esetében 1-1,5watt/liter is.
Szerintem növény téren ami még jó lenne neked és ezek a körülmények is jók:
Bacopa caroliniana most csak 1200 Ft - Green Aqua
Ludwigia repens Rubin most csak 1600 Ft - Green Aqua
Limnophila sessiliflora most csak 1300 Ft - Green Aqua
Ezeket Én mindenképpen kipróbálnám mert ezekből pár tő már be is nőné neked a hátsó részt az akváriumban.(y)
 
Azt hiszem te is belefutottál ebbe a mocsári növénybe amit előszeretettel lehet kapni kisebb halas boltokban mint sima vízinövény :)



Törpe kálmos, japán fű - Acorus Gramineus (mocsári növény)
Erős, masszív, egyenes szálú sötétzöld fű. 15-25 cm magas. Lándzsás levelei fényeszöldek és fél centiméter szélesek. A kontyvirágfélék Családjába tartozó kálmos fagytűrő, félörökzöld növény. Közepes, erős fény. 15-20 C. Teljesen víz alatt csak fél évig bírja. Mocsári növény, ezért elrothad a levele víz alatt, de azt szereti ha a gyökere vízben van.


víz alatt ilyen:
images.jpg


felette pedig ilyenné nő:
AcorusGramineusOgon1010.JPG
 
Igazad van @keszalvo , ezért választottam a Wave-t, mert lehet elvileg 20W-ig bővíteni. Így ha a 26W kevés, még mindig mozdulhatok a 40W irányába. A növényjavaslatokat pedig ki fogom próbálni.:)


Azt hiszem te is belefutottál ebbe a mocsári növénybe amit előszeretettel lehet kapni kisebb halas boltokban mint sima vízinövény
Természetesen bele...:D Azt hiszem most fejeztem be a mezei halas boltokban való növényvásárlást.:) Már csak azt nem tudom nekik mi jó ebben... Azt se tudják mit árulnak, vagy ezt kapják olcsón és "rejtélyes" módon viszonylag hamar mindenkinél kihal, így jöhetnek újabb növényért...
 
Azt se tudják mit árulnak
Ez felénk is így van. A komlói tecsóban pont ugyan ezt a növényt nézegettem a minap. Én sem tudtam mi ez de már megtanultam,hogy csak akkor veszek növényt ha biztosan tudom miféle. Megkérdeztem mi ez, azt a választ kaptam, hogy fogalmuk sincs, mert hogy náluk csak kicsi meg nagy növény van :D Kicsit azért elkeserítő.
Visszatérve az akidra, irigylem a parvula ültetvényed, főleg ha jobban bedúsul. :)
 
Visszatérve az akidra, irigylem a parvula ültetvényed, főleg ha jobban bedúsul.
Köszi az elismerést, a Parvula nagy kedvencem lett. Nálam nem valami gyors növésű, de a körülmények sem high-tech-ek. A galaxy-k is imádják a gyepet, folyamatosan táncolnak felette.:)

Sajnos a Parvulán kívül csak az Anubias érzi jól magát meg a békatutaj. A fa mögötti rész most kopár, a tündérhínár teljesen felkopaszodott így kiszedtem. Keszalvo által említett növények közül megjön remélem hamarosan a Bacopa caroliniana most csak 1200 Ft - Green Aqua. Meg a Ludwigából is szeretnék majd egy adagot..

Kíváncsi leszek egy kicsit komolyabb technikával mit tudok kihozni az akvából. GA-tól már nagyon várom a csomagot, remélem jövő héten megérkezik.. Keletről pedig egy szódabikarbónás CO2 "rendszer" érkezését várom.:D
 
Sziasztok!

Ma végre volt egy kis időm az aksival foglalkozni így méretre vágtam a külső szűrő csöveit, meg barkácsoltam egy Eheim LED lámpatartót. Nem mondanám, hogy Eheim minőség, de a célnak megfelel.

Íme:
IMG_20140113_160443_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20140113_160503_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Nem nagy találmány, egy szép darab tüzelőfából csináltam egy téglatestet, az üvegnek kivágtam belőle egy vájatot, a lámpának pedig két lyukat fúrtam. Lényeg, hogy így már elegendőnek érzem a világítást.. Kikísérletezem, hogy mennyit menjen a kettő együtt.

Eddig a szűrő toló ágán nem volt rajta az esőztető, ma szereltem fel, mert túl nagynak éreztem a sodrást még fojtva is. Most az esőztetővel is fojtva megy, de így szerintem jó lesz.
Megnyírtam a Parvulát pár napja, remélem nem árt neki, most mintha kicsit megállt volna. Továbbra is várom a CO2-t, talán majd az ad még egy löketet a növényeknek.

Bacopa-t ültettem az egész hátsó részre, nagyon megtetszett, remélem hamar benövi a hátsó részt.
Sajnos a vízmozgás így is kicsinálta a békatutajokat, a sodrás lerántja a víz alá a gyökerénél fogva, és így elmerül.. Ahogy észrevettem ez nagyon nem tesz jót a növénynek, úgyhogy egyelőre kiszedtem, most vödörben van.. Bacit adagolom továbbra is.

Időközben 2 galaxy elpusztult, a szűrő beüzemelését követő reggelre találtam mindkettőt holtan, nem tudom mi lehetett a baj..:(
Februárra tervezek egy kis Tigris garnéla csapatot, illetve ha hozzá tudok jutni, valamilyen kék garnikhoz, akkor azokból is jöhetne egy csapat. Tigrisekből első körben 6-8 egyedet szeretnék, aztán remélem szaporodnának is idővel.


IMG_20140113_162250_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



A jövőben szeretnék majd egy WabiKusa tálat is indítani, ehhez megkezdtem az első próbálkozásokat, egyelőre csak 2 műanyag edényben. Bapopa és parvula átszoktatás zajlik.:)

IMG_20140113_163452_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20140113_163422_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!

Minden reggel ez a látvány fogad:

IMG_20140116_103748_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20140116_103802_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Növények levele össze van piszkítva, hogy szépen fogalmazzak..:D
Ki lehet a tettes? Galaxy-k és Otók a legális lakók. Rajtuk kívül egy darab csigát véltem eddig felfedezni, napközben néha látom csak... Lehet, hogy éjjel bosszúból, amiért egyedül van telepiszkítja a növényeimet?...


Otók felfedezték a főtt ubit.:)
IMG_20140116_103818_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére