• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Előnapló

Szaisztok!

Jó ideje nem jelentkeztem.
Sajnos a Galaxy csapaton vegigsoport egy hasvizkor(?) jarvany, amit a sera baktopur nem tudott megallitani, igy 2en maradtak..
A kezeles utan beindult az algasodas is. Az uvegen zold poralga talan, anubias levelein zold pont, illetve crypto es alternanthera levelein fonal/agancs alga.
Ahol erem az uveget, ott bankkartyaval leszedtem, hatul a dekor miatt nem tul sikeresen tudtam leszedni..
A fonalra egy sziami algazo volt a megoldas, egy este alatt gyakorlatilag lezabalt mindent.
A parvulanak valami nem tetszett, nagyon sok szal elrohadt, de kozben hozza az uj hajtasokat.. Nagyon sok kis malaj tornyos csiga van a parvulaban, mar erre is gondoltam, hogy ok okozzak a gondot.

Nincs tul jo borben az aki, igy totalt nem teszek fel, de az anubias meg igy algasan is viragzik:
6avura5e.jpg
 
Sziasztok!

Nehéz időszak volt az előző pár hét az akvárium számára.. Nincs is a legjobb színben sajnos.
Valamelyik növénnyel sikerült behurcolnom pár maláj tornyos csigát pár hónappal ezelőtt, és olyan szinten elszaporodtak, hogy nem tudtam mitévő legyek. Beásták magukat a talajba, és gyakorlatilag hullámzott a talaj miattuk. Ennek hatására a Parvula gyep gyakorlatilag odalett..:\ Nyomokban még megtalálható, pár csomó, de gyepnek nem mondható, pedig gyönyörű volt.. Beszereztem 3 különböző méretű csigaevő csigát, ők szépen elkezdték irtani a malájokat, de sajnos úgy látszik későn reagáltam, így a gyepnek lőttek. A megmaradt tövek mellé vettem egy doboz Marsilea Hirsutát, kb fél dobozt beleraktam, másik felét meg Wabiba, meglátjuk hol tetszik majd jobban


Emellett volt még egy algatámadás is, ez is főként a parvulát sújtotta, illetve a Reinickii-t. Nem tudom pontosan milyen alga volt, de a Sziámi algaevő lelegelte szépen a nagyját, viszont akkorára nőtt tőle, hogy stresszeli a garnikat, és lelegelte az összes mohát is. Muszáj lesz megválnom tőle.
Sajnos a (szerintem fonál) alga megjelenését követte több más fajta is... A fán egy sötétzöld-fekete "kéreg" képződött, amit csak lekaparni lehet.. Zöld poralga beteríti a falakat kb 1 hét alatt, illetve a Bacopa és az Anubias leveleit is valami sötétebb színű alga... Csináltam egy tarvágást, de ez sem nagyon segített..:\

Mit javasoltok, szedjek szét mindent, és teljes újraindítás kellene ilyenkor? Szeptemberig nem nagyon szeretnék restartot, mert akkor ha minden igaz úgyis költözöm, és akkor muszáj lesz szétszedni...

IMG_20140419_132628_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20140419_132620_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20140419_132611_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20140419_132553_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20140419_132542_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A világítást most 7 órára állítottam be. A CO2 szintén ennyit megy, fél órával hamarabb. A beoldás sokkal jobb most az atomizerrel, úgyhogy remélem javulni fog a helyzet.
Amilyen szépen indult az akvárium, most olyan gatyán néz ki.. Gondolkodtam, hogy tegyek-e fel egyáltalán képet, de sajnos van ilyen helyzet is, úgyhogy szembe kell nézni vele.. Próbálkozom kideríteni, hogy mit csináltam rosszul, és mit kell tennem, hogy újra szép, egészséges képet mutasson..
 
CO2 eddig diffivel ment, olcsó kínai darab volt, és a tegnap beüzemelt atomizerhez képest hatalmas bubikat csinált. Ma másfél secenként jött 1 bubi, és szép neonzöld lett a DC.

Szűrőt kb 2 hete takarítottam, akkor kivettem a purigent újratölteni, ázott sokat, holnap terveztem visszatenni a szűrőbe. A szűrő amúgy nem volt koszos, úgyhogy nem babráltam, negyed órát se állt, igazából csak a purigent vettem ki, mert az már nem volt fehér.

Tápból Green Aqua Micro, Macro megy napi 1-1,5 nyomás meg kb 1-2 napig kitart még az Easy carbo. Hétvégente meg általában nem vagyok itthon, olyankor a tápot benyomom előre a kimaradó 2 napra.

Áramlás változtatására egyelőre nincs lehetőségem, esőztetővel megy most a rendszer, de fojtva van. Fojtás nélkül inkább valami tornádóra hasonlít az akvárium.. Esőztető nélkül a sima csonk pedig vagy semekkora flow-t csinál, vagy túl nagyot és odakeni a vizet a falhoz, ami megintcsak extra gyors algásodást okoz azon a részen.. Nézegettem kifolyókat mindenféle aukciós portálokon, de nem tudom mennyivel lennék előbbre velük... Ilyen picibe amúgy az ADA Spin-t tudnám elképzelni, de egy picit borsosnak találom az árát egyelőre..:D
 
Hát, örülök, hogy megtetszett a naplóm, de akár nyithattál volna egy sajátot is. :D
Amúgy szép az akváriumod! ;)
 
JUj bocsánat :) Azt hittem mint újonc nem tudok még témát nyitni :) Nem is néztem hogy ez privát.....na akkor kiszedem innen! Bocsi!
 
Viszont, ha már beleírtam, most el is olvastam. Huuu nagyon meglepődtem milyen szép volt, most elég viseletes lett. Mennyi idő alatt algásodott így be? Nekem is csak két egyszerű szűrőm van még, kicsit aggódok is, hogy beüt az alga.A két hét nem sok ilyenkor a szűrő takarításra? Én most próbálom kitisztítani, az akváriumot így minden másnak kimosom. A saját vizéből porszívózok ki és abban. Már egy hét alatt is látványos a javulás.
 
Külső szűrőm van, amit nem kell, nem érdemes sokszor babrálni.. 3-4 havonta elég kitisztítani, mert a szűrőbacik meghalnak, ha nem kapnak folyamatosan oxigéndús vizet.

Maga az algásodás egy folyamat volt, valószínűleg sokat is világítottam, most levettem 7,5 órára és várok.. Bízom benne, hogy sikerül visszaállítani az indulás utáni állapotokat..
 
Hoztam ma 3 Amano-t, közben az egyikről kiderült, hogy nem is az, azt visszavittem és kaptam helyette igazi Amano-t.
Neki is láttak a munkának, van dolguk rendesen. Sikerült megszabadulnom a Sziámi algaevőtől is, úgyhogy az összes garnéla előkerült, és végre látom őket is dolgozni..:D
Remélem sikerül nekik kicsit az algákat visszaszorítani.:)
 
Egy kis helyzetjelentés.

Elég sok hibát követtem el első akváriumom megalkotásánál, így pl azt is, hogy a fa dekor miatt a bal hátsó sarkot egyáltalán nem tudtam takarítani ami az üveg irdatlan állapotához vezetett..
Múlt héten gondoltam egyet és kivettem az egészet, úgyhogy most egy amolyan tesztakvárium lett belőle, 1-2 faágtól eltekintve hardscape nélkül..
Került bele pogo erectus, fissidens, limnophila sessilflora, pinnatifida, emers hottonia, ranunculus, ludwigia, emers myriophyllum, szóval elég sok minden.

Egyelőre tetszik, teszt jelleggel marad is így, aztán szeptemberben valószínűleg jön az új indítás.

Képek:
ruqu5a6y.jpg

vemate6e.jpg

anybabyv.jpg
uqazabuj.jpg
 
Sziasztok!

Voltak bajok a külső szűrővel, hangosan zakatolt, az áramlás közelített a nullához.. Bekentem vazelinnel a tömítéseket, de az is csak kb fél órát segített, utána egyből jöttek a bubik, meg a hangok a szűrőből, és a flow továbbra is harmatos volt... Felvettem a kapcsolatot a szervizzel, amíg meg nem oldódik a probléma, addig az AquaCorner kell, hogy szűrjön..
Sajnos a nem elég jó áramlás és a szűrés hiányosságai miatt az algák már jönnek is..
A Fissidens tele van szerintem fonál algával, amit lehet kézzel kiszedegetem, de tökéletesen nem tudom eltávolítani sajnos.. Van egy kis ecset is, ez az atomizer műanyag részén telepedett meg, máshol nem látok szerencsére.
Remélem a szűrő-probléma hamar megoldódik..
Ma vízcserénél találtam egy kifúrt Helena csigaházat, úgyhogy már csak 2 van.. Egymást eszik, ahelyett, hogy a maláj tornyosokkal foglalkoznának..

CO2-vel mit csináljak? Sajnos az aquacorner nem viszi annyira a bubikat, amennyire kéne. Pöfögtessem azért?
 
Szerintem maradhat, ártani nem árt, más kérdés hogy mennyi oldódik belőle be, de elvileg nagy gond nem lehet. sAjnálom a szűrőt, remélem hamar megoldódik.
 
sAjnálom a szűrőt, remélem hamar megoldódik.

Jelentem, ma megoldódott a probléma. Segítőkészek voltak a szervízben, telefonon meg tudtuk oldani. A szívó ágnál szívta a levegőt, legalábbis most megoldódni látszik a dolog, legalábbis már vagy 2 órája hangtalanul üzemel a masina és fojtanom is kell, hogy ne legyen cunami.

Az elmúlt másfél nap alatt egy kicsit fehéres lett a víz, de remélem reggelre szépen letisztul a látvány. Sajnos a fonal alga rákapcsolt, leginkább a Fissidens szálai közt, ahonnan manuális úton aligha lehet kiszedni mindet.. Az algák mellett azért van ok örömre is, Garnélák terén hatalmas a szaporulat, legalábbis ha azt veszem, hogy 6 db volt kezdetben és most is van egy petés. Mondjuk a Sakura csapat már inkább RC-nek mondható, de szépnek szépek.:)
Növények terén is vannak sikerek. Ranunculus minden tövön hozott legalább 1-2 új levelet, pedig féltem tőle, mert sokan írtátok, hogy elolvadt, nem maradt meg.
Pinnatifida is beindulni látszik, ennek is örülök, mert nagyon szépséges.:)

Remélem a szűrő problémája végleg megszűnt, és nem kell vele többet szórakozni...
Fejben már kezd összeállni egy újabb akvárium, ami biztosan nagyobb lesz, 60 liter körüli. Nem annyira vagyok kibékülve a kocka akváriummal, legalábbis nem úgy, ahogy nekem sikerült összehoznom. Tanulópénznek tökéletes, sőt még annál is jobb, de a következőt biztosan több tervezgetés után fogom csak elkezdeni. Jó lecke ez az élettől, mert kb minden más területen a spontaneitás híve vagyok, de... ez nem az a szakma, ahol minden úgy sül el, ahogy azt az ember elsőre gondolja..

Keresek algázó gébet is, amit szívem szerint már ma hoznék is, de egyelőre nincs honnan..:D
 
Eltelt egy újabb hét!

Egy jókora adag monte carlo érkezett múlt héten, de sajnos csak egy kis részét tudtam beültetni. Két módszert próbáltam, de az jött be a leginkább, hogy 1-2 szálanként ültetem, és majd magától elkezd terjeszkedni. 1-2 szálnál több növényt egyszerre nem tudtam ültetni, így most elég hiányos az előtér. (A másik módszer az volt, hogy kb 2x2cm-es darabokat ültettem le, de azok nagyon nehezen maradtak lenn, és az amanok másnapra kikotorták őket.) Hagytam pár bokor marsileát, illetve pár szál parvula minit is, hátha megmaradnak, és természetesebb hatást keltenek majd.
Sajnos alga akad.. Leginkább a fissidensben fonal, illetve a pogostemon alsó levelein, ahova nem jut túl sok fény. Ennek kezelésére ma hoztam egy black mollyt, remélem nekilát a munkának. Az alternanthera nálam valamiért nem szép, az alsó levelei nagyon algásak..:\ Gyanítom, hogy a világításom miatt. Nem a legjobb, hogy az akvárium jobb oldalát az Eheim 7W power ledje világítja, a bal felét pedig egy 13W kompakt..
A halak/garnélák jól érzik magukat, szaporodnak is rendesen a garnélák.

Jöjjenek a képek:

IMG_20140519_195020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20140519_194429_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20140519_194504_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20140519_194748_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20140519_195117_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
hy9ezumu.jpg


Ilyen lesz 2 hét alatt a jobb oldal. A többin is van, de nem ennyire durva. Nem így képzelem a növényesített oldalfalat, de legalább bubizik...
 
Én így kávézom!:)
IMG_20140604_143427_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Hátra bekerült egy kis Hygrophila difformis hátra. Illetve sikerült szereznem egy algázó gébet, kis növendéket, egyelőre úgy látszik tetszik neki a hely:) Egy sziámi algázó poronty is került bele, kb 4 centis, úgyhogy remélem nem nő majd túl gyorsan. Alga továbbra is van sajnos, fonal, staghorn és GDA de remélem szép lassan elkopik. A co2-t kivettem, kíváncsi leszek hogy fognak reagálni a növények.. Bátyám fog vigyázni az akváriumra nyáron, remélem azért legalább víz lesz benne...
 
Sziasztok!

Jó ideje nem került semmi a naplóba, de az akvárium továbbra is üzemel. Már meglehetősen a végét járja.
Max egy hónapot szeretném járatni így, aztán új indítást tervezek. A nyári hónapokban bátyám figyelt rá. Kivettem a CO2-t, vízcsere se sok volt, úgyhogy nem valami szép állapotban találtam, de próbáltam valamit kihozni belőle azért, bár nem sok időm volt rá. A mostani növények a helyi kereskedésből vannak, nevüket sem tudom, de legalább nem annyira kopár mint volt.
Sajnos a talaj tele van maláj tornyos csigákkal, ami nehézzé teszi az új növények beszokását... Valamitől annyi csiga van, hogy gyakorlatilag mozog a föld... Este pedig, amikor lekapcsol a lámpa, előjönnek, és a növényeken csúsznak-másznak. A következő indításnál nagyon oda fogok figyelni rá, hogy még véletlenül se kerülhessenek be csigák. És valószínűleg veszek pár csigaevő csigát is..

2014-12-24_15.16.56_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére