1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Eheim univerzal pumpa 1200L/h vagy 2400L/h

Kategória: 'Szűrés és szűrők', témanyitó: dr.x11, téma nyitása: Okt 11, 2017.

1. dr.x11

dr.x11 Új regisztrált

Tag:
    Okt 10, 2017
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Komárno
    Sziasztok!Hasonló DIY rozsdamentes külső szűrőt szeretnék csinálni mint- patzu DIY rozsdamentes külső szűrője.A kérdésem melyik pumpa volna jobb a 1200 vagy a 2400 L/h A tartály 20 cm átmérőjű és 40 magas lenne ebben 8-10 L Mátrix trop Lily pip lenne a befolyó. Akvárium növényes halas . 120x50x50 ,300l .Ebben kérném segítségeteket és tapasztalatokat.

2. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,479
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Én a nagyobbikra szavaznék!
    Jelenleg a 243 literes 120x45x45-ös akváriumomat egy Eheim 2080-as 1700liter/órás és egy Evolution 2212-essel 1200liter/órás szűrőkkel szűröm, ez utóbbin van a CO2 reaktor. De általában ezt a méretet még 2darab 1200liter/órás szűrővel is szokták üzemeltetni. A tartalék akkor sem árt ha teszel valamit a nyomóágra. Például nekem volt kezdetektől külső fűtő és UV szűrő is az Eheim nyomóágán amit most levettem, és meglepődtem, hogy mennyire fogta a szűrőt, szemre úgy a harmadával erősebben nyom most, és csendesebb is lett. Sajnos a Hydor külső fűtőjében az a bukta, hogy csak függőlegesen szabad használni, ami legalább fél méternyi plusz csövezés , emiatt ha akarsz rejtett fűtést meg tudjátok oldani akkor érdemes volna beépítettre megcsinálni.

3. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    3,059
    Hely:
    Budapest XIV.
    Nem kell függőlegesen használni, nálam mindig alsó hangon is 45 fokban van/volt az összes külső fűtő. :)

Ettől függetlenül én is az erősebbre szavazok.

4. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,479
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Nem tudom biztonságos-e így. Anno mikor pár éve vettem akkor talán a használati utasításában írták, hogy kizárólag függőlegesen használható. De most böngészve a Hydor oldalán a leírást, a vízszintes szerelést kimondottan tiltja, illetve egy másik részen meg azt írja, hogy mielőtt bedugnánk , ellenőrizzük, hogy a fűtő függőleges helyzetben van-e.

5. dr.x11

dr.x11 Új regisztrált

Tag:
    Okt 10, 2017
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Komárno
    Köszönöm szépen a választ .Fűtőt nem tervezek mert állandóan 25 fokos a vizem a 70 L csak nyáron kell hűtenem.A pumpa nem tudom mennyire lehet zajos mivel a hálóban lessz az akvárium.A neten nem sok minden van róluk írva.

6. dr.x11

dr.x11 Új regisztrált

Tag:
    Okt 10, 2017
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Komárno
    Köszönöm a választ én még nem tudom eldönteni,hogy kell e a nagyobb.

Aktuális oldal megosztása