• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim aquacorner

Ovatosan emeld ki a vizből egészen addig mig el nem kezd levegőt szivni,akkor gyorsan rakd vissza. Kicsit köpköd,majd elcsendesedik. Nekem ez a modszer vált be,mert nekem is fellevegősödött valamitől sokszor.

Tapatalk 2-vel küldve az én LT22i-ről

Ok,megpróbálom,köszönöm a segítséged,kíváncsi vagyok működik-e a dolog.
 
Sziasztok!

Az én Cornerem is nagyon búg, nem lehet aludni mellette. Már beszéltem a Fish-el, azt mondták küldjem vissza, a szakik majd átvizsgálják. Nem tudom, mit fognak megállapítani...Így külsőre semmi hibáját nem látom.
 
Sziasztok!

Az én Cornerem is nagyon búg, nem lehet aludni mellette. Már beszéltem a Fish-el, azt mondták küldjem vissza, a szakik majd átvizsgálják. Nem tudom, mit fognak megállapítani...Így külsőre semmi hibáját nem látom.

Szia!

Szerintem a "búgásban" jelentősen közrejátszik,hogy közvetlenül éri a műanyag rész az üveget és nincs semmi tompítás mint a többi szűrőnél pl.a tapadókorong,bár ez nem magyarázat mivel van akinél teljesen csendben végzi a dolgát.
 
Ovatosan emeld ki a vizből egészen addig mig el nem kezd levegőt szivni,akkor gyorsan rakd vissza. Kicsit köpköd,majd elcsendesedik. Nekem ez a modszer vált be,mert nekem is fellevegősödött valamitől sokszor.

Tapatalk 2-vel küldve az én LT22i-ről

Sajnos Szilvi nekem ez sem működik,így már tanácstalan vagyok,garanciáztatni meleg egy kicsit,addig nem tudok mivel szűrni,van egy gagyi aquael szűrőm ami éppen a "kórház" akváriumban van tele vegyszerrel bacik nélkül.meg ha nanóban bedörrentem kirúgja az oldalát.Na majd lesz valami,jelenleg úgyis fekete-erdei klinika van,nem is rossz név majd a nanónak...Szólítsatok Udo Brinkmann-nak:hilarious:
 
Sajnos Szilvi nekem ez sem működik,így már tanácstalan vagyok,garanciáztatni meleg egy kicsit,addig nem tudok mivel szűrni,van egy gagyi aquael szűrőm ami éppen a "kórház" akváriumban van tele vegyszerrel bacik nélkül.meg ha nanóban bedörrentem kirúgja az oldalát.Na majd lesz valami,jelenleg úgyis fekete-erdei klinika van,nem is rossz név majd a nanónak...:hilarious:

ha felénk jársz egy ideiglenes szűrést tudunk adni amig gariztatod
 
Dorcinál úgy van megoldva, hogy egyrészt a szűrő magasabban legyen, jobban fodrozza vízfelszínt, másrészt, hogy ne érintkezzen közvetlenül az üveggel, hogy egy kis egyszerű szivacsdarabot raksz/szorítasz a műanyag és az akvárium üvege közé. Nem rezonál, nem hangos, nem búg, pöpec! ;)
 
Dorcinál úgy van megoldva, hogy egyrészt a szűrő magasabban legyen, jobban fodrozza vízfelszínt, másrészt, hogy ne érintkezzen közvetlenül az üveggel, hogy egy kis egyszerű szivacsdarabot raksz/szorítasz a műanyag és az akvárium üvege közé. Nem rezonál, nem hangos, nem búg, pöpec! ;)

Egy ideje nekem is úgy van,de levegősödés a gond azon meg sajnos nem segít a szivacs stb....
 
Én már mindent kipróbáltam, szivacs, gumi, emelés, merítés, anyázás...a búgás nem szűnt meg. Egy Eheimtől az ember többet várna....
 
Sziasztok!

Elképzelhető,hogy megoldást találtam a levegősödésre,de még nem merem elkiabálni,szóval mindkét oldalon a kifolyónál van két pici nyílás,leragasztottam és azóta úgy tűnik,hogy nem szív levegőt.
 
jaja, ahol bepattan a rácsos rész. Azt én is néztem már és egyszerűen nem értem ha az is a víz alatt van, hogy a francba levegősödik a rendszer?
 
jaja, ahol bepattan a rácsos rész. Azt én is néztem már és egyszerűen nem értem ha az is a víz alatt van, hogy a francba levegősödik a rendszer?

Az nincs víz alatt,magasabban van mint a kifolyó teteje,legalábbis nekem nincs,de így eddig működik a téma.
 
Sziasztok!
Nekem lassan egy éve megvan ez az Eheim aquacorner szűrő es mostanában érdekes dolgokat csinál.. Konkrétan kb 2 naponta fogja magát es elkezdi köpködve nyomni a vizet. Eléggé aggaszt a dolog. A vizet is felhabosítja ez a köpködés de leginkabb az zavar hogy ezt nem kellene csinálnia. :( ha ki húzom a konektorbol es vissza dugom, utanna abba hagyja. De elé kellemetlen úgy haza érni hogy tiszta buborék a viz mert ezt csinálja.
A szűrő rotorját is meg mindent kitakaritottam, a viz szint elég magas(eddig is így volt beállítva mint most).
Valakinek volt mar hasonló, vagy tudtok mondani ra valami okosat?
 
Valahol levegőt sziv, pontosabban a buborékokat a vizfelszinről. Norman forumtárs bejegyzéseit pörgesd át itt ebben a topicban, ugy emlékszem ő ugyanerre a problémára talált valami megoldást.
 
Back
Oldal tetejére