• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim aquacorner

hszilvia

VIP kertész
A 16 literes eheim szettemhez része az aquacorner. Kb 2 hónapos. Pénteken takarítottam és azóta folyamatos valami cirregő hangot ad. Először azt hittem hogy az üveghez hozzáér és rezonál, de akárhogy helyezem el, nem hagyja abba. a lámpa nem lehet mert lekapcsolt állapotában is adja ezt a hangot igy marad a szűrő. Esetleg levegős? Hogyan lehet légteleniteni egy belső szűrőt anélkül hogy folyamatosan ki és be kapcsolgatnám mert az gondolom nem tesz jót neki. A háloban van a nano, ezért zavaró. Na meg azért mert eddig nem csinált ilyet. Valakinek volt hasonlo? Esetleg mégiscsak valami rezonálás? Vagy ötlet mi lehet ez és hogyan orvosolható? Köszönöm!

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
 
Ebben emlékeim szerint nem lehet kiszedni azt a részt, de majd még megnézem a leirását is. Hát péntek óta semmi javulást nem tapasztalok sajna.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
 
Kitakarítottam, nem nagyon volt benne kosz. Kicsit mintha jobb, de még nem az igazi. Szerintem levegős. Remélem pár nap alatt tényleg kidolgozza magából.
 
Biztos levegős.Majd rendbe jön,csak hát így a szűrőbaktériumoknak(még nem nagyon lehettek benne) lőttek.
 
Dehogy. Attol hogy a rotort kitakaritottam még nem lett bajuk a baciknak:)
Ha így lenne igencsak nagy gondban lennénk a külső szűrő takaritásakor.;)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
 
Hol a vízszint a szűrődnél? Nálam a buborékok tisztítás után pár mp-n belül elmennek azután hangtalan! Nem kerülhetett valami kis kosz a rotorhoz? Lehet, hogy a sok baci cicereg? :D
 
Nekem is cicereg,szerintem egyszerűen levegős,sokkal jobban zavar,hogy nagyon búg,csendesebbnek hittem...
 
Na közben rájöttem,hogy a cirregés rezonálás volt mégis. Kicsit megmozgattam,elmult. Ha nagyon bug akkor tutira nagyon levegős. Probáld hogy a kifolyo rész is viz alatt van és ugy inditsd ujra párszor. Nekem most már teljesen hangtalan :)

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Desire S-ről
 
Sziasztok!

Immáron kb.2 hónapja használom ezen szűrőt és már a sírba visz,lementettem már gyorshívóba a mentők számát...szóval,2hónapja egyfolytában indítgatom(napi 10-20szor is néha ami biztos nagyon jót tesz neki) mert cicereg és búg,egyszerűen nem tudom,hogy hol szív levegőt,esküszöm ez jobb mint Szalacsiék cucca,ez is a vízből vonja ki...a vízszint a befolyó résznél van,levegőztető nincs.

Minden segítséget előre is köszönök!
 
Ovatosan emeld ki a vizből egészen addig mig el nem kezd levegőt szivni,akkor gyorsan rakd vissza. Kicsit köpköd,majd elcsendesedik. Nekem ez a modszer vált be,mert nekem is fellevegősödött valamitől sokszor.

Tapatalk 2-vel küldve az én LT22i-ről
 
Back
Oldal tetejére