• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim aquacorner

Azért azt vedd számításba, hogy egy high tech növényesbe kevés lesz, de garnélásba teljesen jó!
Hát olyan köztes megoldásban gondolkodunk ... olyan 0,6W/l világítás kis harangos CO2 ... ehhez mérten olyan növények amik ezt szeretik és garnélák ... esetleg nano halak, de az nem biztos még.
Nem akarok senkit kínozni 30 literben :)
 
Sziasztok!
Nekem lassan egy éve megvan ez az Eheim aquacorner szűrő es mostanában érdekes dolgokat csinál.. Konkrétan kb 2 naponta fogja magát es elkezdi köpködve nyomni a vizet. Eléggé aggaszt a dolog. A vizet is felhabosítja ez a köpködés de leginkabb az zavar hogy ezt nem kellene csinálnia. :( ha ki húzom a konektorbol es vissza dugom, utanna abba hagyja. De elé kellemetlen úgy haza érni hogy tiszta buborék a viz mert ezt csinálja.
A szűrő rotorját is meg mindent kitakaritottam, a viz szint elég magas(eddig is így volt beállítva mint most).
Valakinek volt mar hasonló, vagy tudtok mondani ra valami okosat?
Szia!
Lett valami végleges(nek tűnő) megoldás erre? Nekem kb 4 hónapos a szűrőm, kb 3 hete kezdett el pontosan ugyanígy viselkedni. Egyszer csak elkezdni 1-3 percenként nagyon halkan, majd egyre erősebben csinálja, végül folyamatosan "köpködés" lesz belőle (láttam a videódat). Ilyenkor kitakarítom (nagyjából a semmit) és egy ideig megint jó. Most indítottam egy új akváriumot a munkahelyemen, de ha rendszeresen ezt fogja csinálni ott is, a kollégák feletetnek a garnélákkal :|
 
Szia!
Lett valami végleges(nek tűnő) megoldás erre? Nekem kb 4 hónapos a szűrőm, kb 3 hete kezdett el pontosan ugyanígy viselkedni. Egyszer csak elkezdni 1-3 percenként nagyon halkan, majd egyre erősebben csinálja, végül folyamatosan "köpködés" lesz belőle (láttam a videódat). Ilyenkor kitakarítom (nagyjából a semmit) és egy ideig megint jó. Most indítottam egy új akváriumot a munkahelyemen, de ha rendszeresen ezt fogja csinálni ott is, a kollégák feletetnek a garnélákkal :|

Szia,

takarításkor a szűrőanyagot és a szivacsot is jól átmosod? Nálam 1 éve megy, és csak akkor köpköd, ha a szűrőanyag egy kicsit elkezd eltömődni... Nekem Matrixal van töltve, azt jól átjárja a víz, de ha rakok bele mondjuk aktívszenet (Seachem), akkor az pár hét alatt bemulmosodik, és elkezd köpködni. Pár perces tisztítás után olyan, mint új korában.
 
A szűrőanyagot nem szoktam átmosni, de nincs is összetapadva vagy ilyesmi. Ebben substrat pro van és még mindig helyes kis golyócsák, szóval nincs összedzsuvázva. A szivacsot ki szoktam nyomkodni, 1-2 másodpercig friss vízzel átöblítem, de nem nyomkodom ki alaposan. Azt tanították, hogy a bacik miatt nem szabad. Mivel a tisztogatás egy időre helyreteszi, lehet, hogy tényleg ez a baja. De ilyenkor nincs olyan mennyiségű szemmel látható kosz, amire ráfoghatnám, hogy biztos attól csinálja. Nálam az első tüsszentéstől a folyamatos fröcskölésig és köpködésig kb 2 óra alatt eljut. És igazából azt sem értem, hogy honnan szedi a levegőt és miért lesz olyan habos, mint Tyler videóján is látható.
 
A szűrőanyagot nem szoktam átmosni, de nincs is összetapadva vagy ilyesmi. Ebben substrat pro van és még mindig helyes kis golyócsák, szóval nincs összedzsuvázva. A szivacsot ki szoktam nyomkodni, 1-2 másodpercig friss vízzel átöblítem, de nem nyomkodom ki alaposan. Azt tanították, hogy a bacik miatt nem szabad. Mivel a tisztogatás egy időre helyreteszi, lehet, hogy tényleg ez a baja. De ilyenkor nincs olyan mennyiségű szemmel látható kosz, amire ráfoghatnám, hogy biztos attól csinálja. Nálam az első tüsszentéstől a folyamatos fröcskölésig és köpködésig kb 2 óra alatt eljut. És igazából azt sem értem, hogy honnan szedi a levegőt és miért lesz olyan habos, mint Tyler videóján is látható.

Én a nanot úgy tisztítom, hogy egy 5 literes ásványvizes flakonba szívom le a vizet. (A szűkülő résztől le van vágva a teteje.)
A leszívott vízben rendesen kinyomkodom a szivacsot, mert nagyon sok mindent össze tud szedni, és ha el van tömődve, akkor csökken a hatásfok. (Mivel nekem még igazán durván nem tömődött el a szivacs soha, ezért csak feltételezem, hogy előfordulhat olyan, hogy ha el van tömődve a szivacs, akkor máshonnan szívja a vizet, akár a levegőt...) Ez pár perces aktív "markolászást" is jelent a víz alatt. Kicsi a szivacs, remekül takarítható. Ezután én fejjel lefele rakom vissza a szivacsot, mert a szűrő máshogy szív a szivacs alján és a tetején... (Legalábbis a koszolódás nyomából erre következtetek.)
A szűrőkosarat összefogom két újjal (tetején és az alján, hogy ne essen szét) és a víz alatt pár percig erőteljesen rázogatom, hogy szépen kitisztuljon a szűrőanyag. Egyik lépés sem árt a baciknak, mert mind a kettőt akvárium vízben csinálom.
Bekapcsoláskor hörög, meg minden, de ez csökken, elmúlik egy idő után. Ha még hangja van, akkor párszor ki kell húzni a konnektorból, majd visszadugni. Ilyenkor kilövi a beragadt levegőt. Esetleg a menet közbeni rázogatás is segít.

Az eltömődés miatti szörcsögés mellett volt az elején, hogy zörgött menet közben. Ennek az oka nagyon egyszerű volt: kevés szűrőanyag. Ha nincs tele, akkor "kocogtatja" a szűrőanyagot (legalábbis a Matrix-ot), és ennek hangja van (legalábbis addig, amíg nem lesz egy kis bakteriális mulm). Jól meg kell tömni, de nem apró cuccal, mert az meg betömődhet. :) (Substrattal sosem használtam, elejétől Matrixal ment.)

Arra figyelj még, hogy megfelelő vízszinted legyen, ne fentről szívja a levegőt.
 
Az akváriumvízben való mosás ötletét köszönöm, erre még nem gondoltam.
A szűrőm legutóbb tegnap délután csinálta ezt a jelenséget, ki is tisztítottam, de ma reggel megint erre ébredtem :(
 
Az akváriumvízben való mosás ötletét köszönöm, erre még nem gondoltam.
A szűrőm legutóbb tegnap délután csinálta ezt a jelenséget, ki is tisztítottam, de ma reggel megint erre ébredtem :(

Ha garis, akkor érdemes egy kört futni az Eheim/Fisch-nél, mert amikor a 2075-ösömmel volt baj, akkor extrém korrektek és gyorsak voltak! Még annyit tudok javasolni, hogy
  • ha valamit tartasz a media boxban, akkor azt vedd ki. Ha oda pakolsz, akkor eléggé el tudod tömíteni a szűrőt.
  • Nem tudom, hogy próbáltad-e már a rotort, a rotor házat tisztítani, de egy próbát az is megérhet. Szétszedés után fültisztító pálcikával és folyó vízzel nagyon jól tisztítható. (Az átfolyatáshoz nyisd ki a media boxot.)
  • Fontos, hogy ha összerakod a szűrőt, akkor minden jól illeszkedjen. Ha egy kicsit túl van töltve, vagy valami nincs jól összepattintva, akkor már lesznek rések mindenhol. Amire érdemes figyelni: szűrőanyag kosara ne legyen túltömve, a tetőt rendesen rá tudd rakni, a lenyitható szűrőrészt úgy rakd vissza, hogy lent mind a két "karom" a helyén legyen.
  • Próbáld meg rázogatni menet közben. Ezzel szoktam a beragadt levegőt kiszedni, ha nagyon beszorul. Ezt úgy csinálom, hogy berakom a helyére, bekapcsolom, várok egy kicsit, aztán felhúzom annyira, hogy még épp ne szívjon levegőt (a vízesős rész aljáig legyen a vízszint), aztán lelököm, hogy kicsit koppanjon az üvegen. 1-2x kihúz, bedug a konnektorba, és ezzel kijön a levegő. Próbáld meg, hogy úgy feltöltöd az akváriumot, hogy a lehető legjobban elfedje a víz, így nincs vízesős rész, de egy tesztet megér, hogy így is szív-e.
 
Én a nanot úgy tisztítom, hogy egy 5 literes ásványvizes flakonba szívom le a vizet. (A szűkülő résztől le van vágva a teteje.)
A leszívott vízben rendesen kinyomkodom a szivacsot, mert nagyon sok mindent össze tud szedni, és ha el van tömődve, akkor csökken a hatásfok. (Mivel nekem még igazán durván nem tömődött el a szivacs soha, ezért csak feltételezem, hogy előfordulhat olyan, hogy ha el van tömődve a szivacs, akkor máshonnan szívja a vizet, akár a levegőt...) Ez pár perces aktív "markolászást" is jelent a víz alatt. Kicsi a szivacs, remekül takarítható. Ezután én fejjel lefele rakom vissza a szivacsot, mert a szűrő máshogy szív a szivacs alján és a tetején... (Legalábbis a koszolódás nyomából erre következtetek.)
A szűrőkosarat összefogom két újjal (tetején és az alján, hogy ne essen szét) és a víz alatt pár percig erőteljesen rázogatom, hogy szépen kitisztuljon a szűrőanyag. Egyik lépés sem árt a baciknak, mert mind a kettőt akvárium vízben csinálom.
Bekapcsoláskor hörög, meg minden, de ez csökken, elmúlik egy idő után. Ha még hangja van, akkor párszor ki kell húzni a konnektorból, majd visszadugni. Ilyenkor kilövi a beragadt levegőt. Esetleg a menet közbeni rázogatás is segít.

Az eltömődés miatti szörcsögés mellett volt az elején, hogy zörgött menet közben. Ennek az oka nagyon egyszerű volt: kevés szűrőanyag. Ha nincs tele, akkor "kocogtatja" a szűrőanyagot (legalábbis a Matrix-ot), és ennek hangja van (legalábbis addig, amíg nem lesz egy kis bakteriális mulm). Jól meg kell tömni, de nem apró cuccal, mert az meg betömődhet. :) (Substrattal sosem használtam, elejétől Matrixal ment.)

Arra figyelj még, hogy megfelelő vízszinted legyen, ne fentről szívja a levegőt.

Köszönöm a tanácsokat!
Mivel a szűrő hosszabb-rövidebb időre helyrejön a tisztogatástól, bizonyos, hogy valahol ott lehet a kutya elásva: vagy az illesztések mentén vagy az áramlás útjában van a gond. Ezért kipróbáltam ezt a - számomra - új fajta szivacstisztítási módszert és hát mit mondjak, megdöbbentően sok finomszemcsés szárazanyag jött ki belőle. Valószínűleg a szivacs belseje közel tele lehetett már, ami az eddig használt pár másodperces (leginkább felszíni) tisztogatástól nem jött ki, és az csak optikai eredményt adott; csak annyi trutyi jött ki, amennyi még - eddig - lehetővé tette a szűrő működését.
Egyelőre szépen megy a szűrő, remélem, hogy "megjavult" ettől. De ha mégsem, akkor is így fogom ezután tisztítani a szivacsot :joyful:
Egy kis idő múlva jelentek!
 
Első napi fejlemény A Nagy Szivacsnyomkodás óta: a szivacs nagyon alapos takarítása nem vált be a probléma kezelésére, tegnap este csináltam, ma reggel még jó volt, de most, mikor hazaértem, már megint "habzik". Most megint szétszedtem, a mediaboxot is átlötyköltem az útmutatás és a tegnap szerzett gyakorlat szerint, sőt egy-két golyócskát is kiszedtem, mert mintha nagyon tele lett volna (talán megduzzadtak ennyi idő alatt egy picikét?). Most visszatettem mindent, egyelőre tökéletes (mint tegnap:().
De még mindig nem tudom, honnan szedi a levegőt (előbb csak egy kicsit, majd egyre többet és többet --> talán párolgás, vízszintcsökkenés????).
Folyt köv...
 
Én úgy használom a sarokszűrőt, hogy a vízesés hatás a legnagyobb legyen. Tehát a vízszint a vízesős rész alján van. Ezzel a beállítással a vízfelszínt is sokkal jobban mozgatja, mintha magasabb lenne a víz (vagy jobban le lenne nyomva a szűrő). Ennek az a hátránya, hogy 1-2 naponta lejjebb tolom a szűrőt, ahogy párolog, és heti 1-2 alkalommal feltöltöm, és akkor feljebb húzom. Nem egy nagy macera, napi 2 mp. Ha ez a szint alá megy a víz (vízesős rész alatt van egy kis kiugrás), akkor nálam is levegőt szív (, de ez nem hibás működés). Érdemes úgy kipróbálnod, hogy legalább a vízesős rész feléig ér a víz, akkor nem szívhat levegőt!
 
Pont ezért rejély, hogy honnan jön a levegő, mert a vízszintre figyelni szoktam. Tyler is azt írta #39-ben, hogy a "a viz szint elég magas(eddig is így volt beállítva mint most)." Esetleg még kipróbálom Norman ötletét, hogy a két oldalt felül lévő réseket leragasztom, de egyszerre csak egy dolgot akarok csinálni vagy változtatni, hogy ha eredményre jutok, tudjam mitől lett jó.

Tyler #41-ben azt írta, hogy "A víz szint felett már csak a kifolyó rész van onnan már levegőt nem szívhat elvileg" (ez látszik a videóján is). Ez nálam is így van. De az is bizonyos, hogy mégiscsak szív. A felső "gyógyszerkamra" tetejét is leszedtem egyszer, de a szűrő belsejéből már levegősen jön föl a víz, tehát nem mondjuk abban a kis kamrában szedi össze.
 
Utoljára módosított:
Első napi fejlemény A Nagy Szivacsnyomkodás óta: a szivacs nagyon alapos takarítása nem vált be a probléma kezelésére, tegnap este csináltam, ma reggel még jó volt, de most, mikor hazaértem, már megint "habzik". Most megint szétszedtem, a mediaboxot is átlötyköltem az útmutatás és a tegnap szerzett gyakorlat szerint, sőt egy-két golyócskát is kiszedtem, mert mintha nagyon tele lett volna (talán megduzzadtak ennyi idő alatt egy picikét?). Most visszatettem mindent, egyelőre tökéletes (mint tegnap:().
De még mindig nem tudom, honnan szedi a levegőt (előbb csak egy kicsit, majd egyre többet és többet --> talán párolgás, vízszintcsökkenés????).
Folyt köv...
Sajnos ez sem vált be, vízszint rendben. Este 7-körül szedtem szét, hajnal 1-ig még biztosan jó volt. Reggel 8-kor már krákog:mad:
Jó lenne, ha Tyler erre járna, kíváncsi lennék, mi lett a szűrőjével az elmúlt 1 évben.
 
Anélkül, hogy bármi mást csináltam volna, emeltem a vízszinten egy keveset. Eddig a kifolyó rész pereme felett volt pár milliméterrel (mint ahogy az eddigi 4 hónapban is*). Most a kifolyó rész fele víz alatt, a szűrő pedig csendben van.
(*A két hete vett másik szűrőm a másik akváriumban is csak a kifolyó pereméig van víz alatt, az is rendben megy.)

Egyébként van már tippem honna szedi a levegőt. Hát a vízbű'. De komolyan :) Szerintem a vízben lévő apró buborékok gyűlnek össze valahol, picit hasonlóan a kavitáció jelenségéhez. Levegő nem juthat be, tehát ventiláció nincs. De a vízben vannak vagy lehetnek nagyon aprócska buborékok.
Ezért amikor szétszedem, összerakom, órákig jó. De közben gyűlnek a buborékok és órákkal később krákogni kezd, miközben érdemi levegőt továbbra sem szív be. Ugyanakkor a folyamat pozitív visszacsatolással bír, hiszen az egyre erősebb jelenség egyre nagyobb vízbuborékokat juttat a vízbe, amiket már könnyedén visszaszívhat a szűrő.
 
Utoljára módosított:
Van ezzel a szűrővel más gond is... Akinek otoja van, az sürgősen tömje el a szűrő mögött, a sarokban lévő nagyjából háromszögletű teret, mert ha oda bemegy egy oto (=kicsi és vékony testű hal, ami az idejének jelentős részét az "üvegen" tölti), az bizony elpusztul, ha nem vesszük észre max fél órán belül. Nekem az első, novemberben indított akváriumom egy hajlított frontüvegű eheim aquastyle volt. A hajlított sarok nekem nem tetszik a torzítása miatt, ezért megfordítottam az akváriumot, de az elmúlt pár hónapban 2 oto pusztult el az miatt, hogy felkúsztak a szűrő mögé, és onnan már nem tudtak kijönni. Ezután visszafordítottam az akváriumot, hogy a szűrő a sarokba kerülhessen, hátha úgy jobban felfekszik és kisebb lesz a rés.
A második akváriumomat eleve úgy állítottam be (3-4 hete), hogy az aquacorner a derékszögű sarokba kerüljön, de sajnos így is van akkora a rés a szűrő mögött, hogy egy ilyen vékony halacska felmenjen oda: ez sajnos újabb -1 halacskát jelent.
Szóval nincs mese, el kell tömni!
 
Én már nem tudok mit javasolni. :unsure:

Itt már csak @Tyler -t érdemes meghallgatni. :)

@Virasztó Tamás , ha egy tag neve elé @-ot raksz, akkor kap értesítést arról, hogy megemlítetted, és nagyobb eséllyel látogatja meg ezt a témát. :)
 
Sajnos ez sem vált be, vízszint rendben. Este 7-körül szedtem szét, hajnal 1-ig még biztosan jó volt. Reggel 8-kor már krákog:mad:
Jó lenne, ha Tyler erre járna, kíváncsi lennék, mi lett a szűrőjével az elmúlt 1 évben.

Itt vagyok, csak kicsit ritkán látogatom a forumot mostanában. Hát az én szűrőmet vagyis kompletten a szettet eladtam, de ismerősnél van és azóta nem jött elő ez a probléma. Nála a vízszint a kifolyóig ér tehát az egész víz alatt van. Működik, azóta nem volt vele gond, de nem tudtam rájönni mi volt az oka a problémának.
 
Itt vagyok, csak kicsit ritkán látogatom a forumot mostanában. Hát az én szűrőmet vagyis kompletten a szettet eladtam, de ismerősnél van és azóta nem jött elő ez a probléma. Nála a vízszint a kifolyóig ér tehát az egész víz alatt van. Működik, azóta nem volt vele gond, de nem tudtam rájönni mi volt az oka a problémának.
Szia! Én az elmúlt 1.5 órát a szűrő bizgetésével töltöttem, az utolsó mozdítható részig szétszedtem, kitakarítottam (bár nem volt mit), de semmi javulás. Most úgy megy, hogy a kifolyó rész felső részéig ér a víz, pont mint az ismerősödnél. Így most jó. Amint kiszedek annyi vizet, hogy a vízszint a kifolyó rész alsó harmadáig esik, akkor kezdődik a balhé. Azt vettem még észre, hogy a felső rész erőteljesebb megnyomásával elhallgat, ha eddig habzott illetve elkezdi, ha eddig jó volt. Ezen a szinten két "gyanús" pontot találtam:
  1. A szűrőt szemből nézve jobb oldalon hátul van egy téglalap alakú "ablak", de a szűrő belsejének megismerése után ezt kizártam.
  2. A másik gyanús pont a szűrő belsejében van (összhangban a #71-ben tett megállapításommal), ahol a rotor által felnyomott víz belép a felső részbe. Ahol az alsó és a felső rész egymásba csúszva csatlakozik, ott lehetséges levegőszivárgás, és ez az illesztési pont körülbelül pont a besaccolt 1/3-2/3 rész környékén van. Ha a vízszint felette van, akkor jó, ha alatta, akkor fröcsköl.
Akár így is használhatnám (bár jóval több víz van most az akváriumban, mint szeretném), csak nem tudom, hogy a lényegében nullára csökkent felszíni fodrozódás mellett lesz-e elég oxigén az állataimnak. Jelenleg nincs külön légpumpa.
Holnap azért felveszem a kapcsolatot a szervizzel is, mert ez így mégsem nem kóser főleg, hogy két ilyen szűrőm is van. Ha kapok tőlük érdemi információt vagy segítséget, beszámolok róla.
Addig is köszönöm neked és Péternek az információkat és a segítő szándékot!
 
Utoljára módosított:
Holnap azért felveszem a kapcsolatot a szervizzel is, mert ez így mégsem nem kóser főleg, hogy két ilyen szűrőm is van. Ha kapok tőlük érdemi információt vagy segítséget, beszámolok róla.
Addig is köszönöm neked és Péternek az információkat és a segítő szándékot!

Én is beszéltem anno a szervízzel és el is küldtem nekik a szűrőmet, ott tesztelték 3 napot és nem jött elő náluk a probléma, Még CD-t is küldtem nekik amire feltettem a problémát videon. Én voltam az első aki ilyen problémával fordult hozzájuk, de azt mondták, hogy nem tudnak mit csinálni vele, ha újra előjönne a probléma akkor telefonáljak újra és kicserélik.
Szoval korrektek ha kell kicserélik.
 
Sziasztok! Úgy néz ki, hogy semmilyen próbálkozásom sem hoz néhány óránál hosszabb nyugalmat... A szervíztől még nem kaptam választ, de holnap beviszem a GA-ba. Így viszont szűrő nélkül maradok egy jó időre, tudnátok valamit ajánlani helyette? Egy AquaStyle16-ban kellene (remélem, hogy csak) helyettesíteni.
 
Hírek vannak: megvolt a szerviz. Ismerik a jelenséget, de (még) nem tudják a kiváltó okát, úgyhogy kaptam egy újat helyette.
A GA-ban adtam le, kb 10 nap múlva kaptam meg az újat.
 
Back
Oldal tetejére