• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim aquacorner

6 hónapja megy az AquaCorner 60-asom folyamatosan. Tegnap jött el az ideje, hogy lecseréljem a szivacsbetétet benne. Érdekes megfigyelés volt, hogy az eredeti szivacs amellett, hogy olyan barna lett, hogy már majdnem fekete volt és már az erőteljes tisztítás sem segített rajta, el is deformálódott és elveszítette a gyári rugalmasságát.

A gyári csereszivacs (2 darab van egy dobozban) teljesen patent módon illeszkedik a helyére, szemben a fél évessel, ami már mintha egy kicsit összement volna. Nem csak szélességében és magasságában, hanem vastagságában is.

Ti mennyi időnként cserélitek a szivacsbetétet?
 
Nekem 1.5 éve van meg kb, de még nem cseréltem. Mondjuk már ideje lenne, mert elég sötét már az enyém is. Következő restartnál szűrőanyagot is cserélni fogok.
 
6 hónapja megy az AquaCorner 60-asom folyamatosan. Tegnap jött el az ideje, hogy lecseréljem a szivacsbetétet benne. Érdekes megfigyelés volt, hogy az eredeti szivacs amellett, hogy olyan barna lett, hogy már majdnem fekete volt és már az erőteljes tisztítás sem segített rajta, el is deformálódott és elveszítette a gyári rugalmasságát.

A gyári csereszivacs (2 darab van egy dobozban) teljesen patent módon illeszkedik a helyére, szemben a fél évessel, ami már mintha egy kicsit összement volna. Nem csak szélességében és magasságában, hanem vastagságában is.

Ti mennyi időnként cserélitek a szivacsbetétet?

Nekem félévente biztos kell, mert a Mosura BT-9-el nagyon sok baci termelődik, és egy idő után már a szivacs mosása sem elég, csak zörög a szűrő, annak ellenére, hogy a sokkal vízáteresztőbb Matrix-ot használom a Substrat Pro helyett.
 
Nekem félévente biztos kell, mert a Mosura BT-9-el nagyon sok baci termelődik, és egy idő után már a szivacs mosása sem elég, csak zörög a szűrő, annak ellenére, hogy a sokkal vízáteresztőbb Matrix-ot használom a Substrat Pro helyett.
Én eddig egyszer cseréltem szivacsot, kb fél év után, ezt az ütemezést valószínűleg tartani is fogom. Hetente egyszer van alaposan kinyomkodva, a tavaszi szűrővel-való-kínlódás után nem kockáztatok. Ugyanis oda jutottam, hogy a szivacs "eltömődése" okozta nálam a Tyrler-féle jelenséget, amelyért feltehetően a frissen behelyezett fa dekoráció volt a főfelelős, amely nagyjából színtelen, inkább érzékelhető, mint látható taknyot eregetett sokáig. Ez a trutyi pedig nem jött ki a nyomkodástól. Legalábbis most, az eddigi tapasztalatok fényében ez az álláspontom, de "sajnos" nincs módomban tesztelni.
Ez miatt vagyok most egy kicsit bajban is... (a folytatás itt többé-kevésbé off-topik, úgyhogy részletek a naplóban), miként lehetne kicsit korlátozni a szűrőt anélkül, hogy az a tavaszi habzós-fröcskölős jelenség megismétlődne?
 
Utoljára módosított:
Én eddig egyszer cseréltem szivacsot, kb fél év után, ezt az ütemezést valószínűleg tartani is fogom. Hetente egyszer van alaposan kinyomkodva, a tavaszi szűrővel-való-kínlódás után nem kockáztatok. Ugyanis oda jutottam, hogy a szivacs "eltömődése" okozta nálam a Tyrler-féle jelenséget, amelyért feltehetően a frissen behelyezett fa dekoráció volt a főfelelős, amely nagyjából színtelen, inkább érzékelhető, mint látható taknyot eregetett sokáig. Ez a trutyi pedig nem jött ki a nyomkodástól. Legalábbis most, az eddigi tapasztalatok fényében ez az álláspontom, de "sajnos" nincs módomban tesztelni.
Ez miatt vagyok most egy kicsit bajban is... (a folytatás itt többé-kevésbé off-topik, úgyhogy részletek a naplóban), miként lehetne kicsit korlátozni a szűrőt anélkül, hogy az a tavaszi habzós-fröcskölős jelenség megismétlődne?

esetleg finomabb szivacsot tegyél bele, aminek nagyobb az ellenállása.
 
Sziasztok! Egy éve van egy jól üzemelő 54 lityós akváriumom, ami mellé most szeretnék egy kisebbet. (20-30 literest garnikkal) Nagyon nem nézik jó szemmel a családban, hogy ismét erre akarok költeni, de egyszerűen nem bírom ki. :) Viszont szeretném minimalizálni a költségeket (mint általában sokan mások), ezért nézegetem egy ideje ezt az Eheim AquaCorner 60-ast. A jelenlegi akksimban egy eheim 2213-as van, amivel viszonylag elégedett vagyok, ezért továbbra is ragaszkodnék ehhez a márkához. Viszont olvasva az itteni kommenteket elbizonytalanodtam. Túl azon, hogy félek attól, hogy kevéske lesz ez az aqucorner, nem meggyőző számomra az sem, hogy többen is írtátok, hogy olykor "cicereg" a szerkentyű.

Mennyire hangos a szűrő? Folyamatos kerregést, fröcsögést nem akarok a nappalimban hallani. :D Illetve lécci győzzetek meg, ha érdemes erre beruháznom. Fölöslegesen nem szeretnék 1000 forintot sem kiadni.

Előre is köszi a segítséget!
 
Mennyire hangos a szűrő? Folyamatos kerregést, fröcsögést nem akarok a nappalimban hallani. :D Illetve lécci győzzetek meg, ha érdemes erre beruháznom. Fölöslegesen nem szeretnék 1000 forintot sem kiadni.

Mellette alszunk kb. 2-3 méterre. Minden zajra megébredünk, de ezt nem halljuk. Ha megfelelő a víz magassága, akkor nem csurog és nem fröcsköl. Nekem egy éve megy. Persze másnak lehet eltérő tapasztalata.
 
Sziasztok! Egy éve van egy jól üzemelő 54 lityós akváriumom, ami mellé most szeretnék egy kisebbet. (20-30 literest garnikkal) Nagyon nem nézik jó szemmel a családban, hogy ismét erre akarok költeni, de egyszerűen nem bírom ki. :) Viszont szeretném minimalizálni a költségeket (mint általában sokan mások), ezért nézegetem egy ideje ezt az Eheim AquaCorner 60-ast. A jelenlegi akksimban egy eheim 2213-as van, amivel viszonylag elégedett vagyok, ezért továbbra is ragaszkodnék ehhez a márkához. Viszont olvasva az itteni kommenteket elbizonytalanodtam. Túl azon, hogy félek attól, hogy kevéske lesz ez az aqucorner, nem meggyőző számomra az sem, hogy többen is írtátok, hogy olykor "cicereg" a szerkentyű.

Mennyire hangos a szűrő? Folyamatos kerregést, fröcsögést nem akarok a nappalimban hallani. :D Illetve lécci győzzetek meg, ha érdemes erre beruháznom. Fölöslegesen nem szeretnék 1000 forintot sem kiadni.

Előre is köszi a segítséget!
Én inkább akasztós szűrőt ajánlanék, az szinte semmi helyet nem vesz el, és ez ilyen kis akváriumnál sokat számít. A garnélák miatt a beszívóra mehet egy darab finom szivacs, a tartályba meg biológiai szűrőanyag. Eheim esetében szerintem a legkisebb, 2040-es is megfelel.
 
@gmicsko köszi a választ. Ha egy éve megy, s alvás közben nem zavar, az már jó. :)

@Beni Igen, az akasztóson is gondolkodtam, hiszen jobb is a vízforgatása, de megmondom őszintén: nekem azok olyan otromba, kockának tűnnek. :-D Amúgy azok mennyire hangosak? Használtál már olyat?
 
Én egyike vagyok az egykor rejtésen habzó eszközök gazdáiának, de így utólag szerintem az volt a baja, hogy fából kiázó trutyival nem bírt megküzdeni. Ezt az állapotot valamiért nem bírja a konstrukció.
Azóta két darab bruttó 25L-es akváriumban megy 1-1 aquacorner szűrő és teljesen elégedett vagyok velük, igaz, nincs ázó fám sem. Egyrészt elég nagy huzatot csinálnak, a szivacs felülete elég nagy a mechanikai szűréshez másrészt semmi hangja nincsen. Az egyik irodai munkahelyen van és a két kolléga még nem akart megverni. A másik pedig otthon van, az ágyamtól pár méterre. Én semmi hangot nem hallok, nem fröcsköl, nem zúg egyik sem.
Általában 7-8 naponta van vízcsere, tisztogatás és ilyenkor van szűrőszivacs öblítés is, szóval azért arra figyelek - a korábbi tapasztalatok miatt -, hogy a szivacs ne tömődjön el.
 
No. Nekem kb ennyi elég is. KÖSZÖNÖM SZÉPEN! Meggyőztetek, hogy rendes kis jószág az AquaCorner. Már csak abban kell dűlőre jutnom, hogy ő legyen, vagy az akasztós. Kis csinos vs. csúnya erősebb. :) (AC 60 vs. 2042 Liberty 200). Ezek ketten kb egy árban vannak, az utóbbinak viszont jóval jobb a vízforgatása.
 
Segítséget szeretnék kérni, mit lehetne csinálni a szűrőmmel. Bekapcsolom, áramot kap, de nem forog a rotor, csak "krepeg". Már kitisztítottam alaposan, befújtam Eheim spray-vel, de semmi. A gáz az, hogy még garanciás, csak nincs meg a számlája, amúgy már rég visszaküldtem volna...
 
No. Nekem kb ennyi elég is. KÖSZÖNÖM SZÉPEN! Meggyőztetek, hogy rendes kis jószág az AquaCorner. Már csak abban kell dűlőre jutnom, hogy ő legyen, vagy az akasztós. Kis csinos vs. csúnya erősebb. :) (AC 60 vs. 2042 Liberty 200). Ezek ketten kb egy árban vannak, az utóbbinak viszont jóval jobb a vízforgatása.

Szerintem a Corner 200lph vízforgatása is elég, de én a legközelebbi akváriumban kipróbálom az akasztóst. Ahogy @Beni is említette, azért a Corner helyfoglalása nem elhanyagolható. Maga a szűrő is foglal helyet és a ki- berakosgatáshoz is kell néhány extra centi. A kiemelésnél mindig csorog valamennyi víz belőle a szekrényre. Viszont az irodai akváriumnál elég fontos szempont volt, hogy minél kisebb alapterületet foglaljak el, így ott jó, hogy belül van a szűrő és nem kívül.

Ha a corner mellett döntesz, akkor figyelj arra, hogy a sarka, a "gerince", 45 fokban le van csapva, így a szűrőt a sarokba helyezve a sarokban, a szűrő mögött egy kis, háromszög keresztmetszű vízoszlop lesz. Mindig figyelj rá, hogy a szűrő oldallapjai pontosan simuljanak az akvárium falához. Sokaknak ez nem gond, de nálam 3 törpe szívóharcsa is elpusztult, mert a jelzett helyekre fel- és beúsztak, de kijönni már nem tudtak. Mondjuk ez még az induló Eheim AquaStyle szettnél történt, mert az borzalmas minőségű volt, egyetlen derékszög sem volt a kocka alakú üvegedényben, de ez most lényegtelen. A szűrő mögötti hely azonban független az oldallapok merőlegességétől, így azt azóta is mindig eltorlaszolom.
 
@Beni Igen, az akasztóson is gondolkodtam, hiszen jobb is a vízforgatása, de megmondom őszintén: nekem azok olyan otromba, kockának tűnnek. :-D Amúgy azok mennyire hangosak? Használtál már olyat?
Eheim akasztósat még nem használtam, mindössze egy aprócska Aquatic Nature Flow 60-ast, ami egy 10 literest vitt. Ez gyakorlatilag hangtalan volt, de ez talán a legkisebb akasztós amit kapni lehet. @viktorlantos írta még valahol, hogy az eheim akasztósai nem csak méretben durvábbak az átlagnál, de azért egy kicsi hangjuk is van a többivel ellentétben.
 
Szerintetek ez a szűrő átmeneti haltárolóba, egy 30 literes nanoba elég lesz?

Két-három hétig berakom a 240-esbe, hogy szépen kialakuljon a baktériumkultúra a szűrőben, és úgy raknám át a nanoba, abba is "érett" vizet rakok majd a nagy akváriumból...
(Néhány baltahasú, pár oto és (viszonylag) sok amano menne bele egy-két hétre...)
 
Szerintetek ez a szűrő átmeneti haltárolóba, egy 30 literes nanoba elég lesz?

Két-három hétig berakom a 240-esbe, hogy szépen kialakuljon a baktériumkultúra a szűrőben, és úgy raknám át a nanoba, abba is "érett" vizet rakok majd a nagy akváriumból...
(Néhány baltahasú, pár oto és (viszonylag) sok amano menne bele egy-két hétre...)

Lassan 2 éve használom folyamatosan egy 35 literes nanoban. Van benne kb. 100-150 Red Cherry meg néhány Amano. Köszönik szépen, jól vannak :)

Bizonyítékként egy 5 perccel ezelőtti kép:

22506646409_268878a96a.jpg
 
Van valami jó ötletetek ennek a szűrőnek a fojtására? Most egy 9 literes átmeneti piko akiban csinál centrifugát épp :(
 
Van valami jó ötletetek ennek a szűrőnek a fojtására? Most egy 9 literes átmeneti piko akiban csinál centrifugát épp :(

Ennek a szűrőnek van felül egy aktívszén kamrája. Én oda próbálnék valami szivacsdarabot tenni az áramlás visszafogására, mert így nyomóágon lenne fojtva. Esetleg valami lapocskával fékezni a kiáramló víz útját a kamrában levő nyílásnál. Nekem is van ilyen szűrőm, igaz én ilyen kis akváriumban még nem használtam. A vízmagasság változtatásával is lehet állítani az áramláson, de nem tudom, hogy ez egy 9 literesben hogy működik.
 
Back
Oldal tetejére