• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim aquacorner

Sziasztok!
Nálam is megjelent a probléma. Cicergett a bent szorult levegő miatt és kis buborékokat fújt véletlenszerűen. Múlt héten indítottam el a zsír-új szűrőt, akkor is csinálta, kis rázogatással és konnektorból kihúzogatással megszűnt.
Azóta tisztítottam egyszer, az aksiba történő visszarakásnál ismét szürcsögött, cicergett... Rázogatással egyre kevesebb buborékot fújt és szinte teljesen meg is szűnt ez a jelenség.
Én arra tippelnék, hogy a szivacsba elég sok levegő kerül a kinyomkodás után és innen indulnak el fel a buborékok. A következő indításkor megpróbálkozom a szivacs víz alatti kinyomkodását (hogy ne legyen benne légbuborék) és összeszerelést.
... hátha segít!
 
Egy kicsit más a jelenség, mert nálad előbb levegős, ami végül megszűnik, a mi esetünkben normálisan megy órákig és végül megbuggyan.
 
Egy kicsit más a jelenség, mert nálad előbb levegős, ami végül megszűnik, a mi esetünkben normálisan megy órákig és végül megbuggyan.

Biztosan valami ritkább hiba és nem konstrukciós probléma, mert nekem kb. 4. hónapja megy az Aquacorner 60 ilyen problémák nélkül.
 
Biztosan valami ritkább hiba és nem konstrukciós probléma, mert nekem kb. 4. hónapja megy az Aquacorner 60 ilyen problémák nélkül.

Nekem több, mint 1 éve. :cool: Ha elkezd zörögni, akkor csak át kell mosni a szűrőanyagot, mert túl sok a baci:poop:. :) Ha több BT-9-et adok, akkor gyakrabban kell tisztítani, egyébként havonta is elég Matrix mellett. Tulajdonképpen ez ilyen "feature", hogy jelez a szerkezet, ha tisztítani kell... :D
 
Még van időd:), nekem kb 5-6 hónap után, Tylernek pedig kb 1 év után zizzent meg.

Kollégámnak 2 éve fut, azt mondja, hogy nincs problémája. Bár ő azt mondja, hogy az egész a víz alatt van neki (a javaslatok ellenére), azaz neki nem a víz felszínére nyomja a vizet, hanem a víz alá :ROFLMAO:. Azt mondja, hogy az a titka, hogy tisztán kell tartani.
 
Kollégámnak 2 éve fut, azt mondja, hogy nincs problémája. Bár ő azt mondja, hogy az egész a víz alatt van neki (a javaslatok ellenére), azaz neki nem a víz felszínére nyomja a vizet, hanem a víz alá :ROFLMAO:. Azt mondja, hogy az a titka, hogy tisztán kell tartani.
Jelenleg az én szűrőm is tiszta (tegnap pucoltam ki) mivel még csak egy hete működik, bár az akvárium indítás adott neki bőségesen munkát! Próbálom én is heti 2x szétszedni átmosni!
Nekem kb. 0,5 - 1 cm-t "esik" a víz a kilépő résztől, gondolkoztam rajta hogy kicsit kiemelem a szűrőt, hogy jobban mozgassa a vízfelszínt. De eddig nem találtam semmi esztétikus megoldást amivel alá tudnám támasztani az akvárium peremén!
 
Egy kérdés felmerült bennem: végigolvasva ezt a témát nem találtam választ arra, hogy a szűrő vajon miért fújja a kis buborékait a vízbe. Minden tisztítás után tapasztalom ezt a jelenséget.
Rázogatom, ki be húzkodom a konnektorból, a vízből is, de nem segít, és 4 nap után is ugyanúgy gyártja a buborékokat amik szürcsögnek a víz felszínén...
Egyedül az első indításkor nem tapasztaltam ezt! Van esetleg ötletetek a "hangoskodás" kivédésére?
 
Jelenleg az én szűrőm is tiszta (tegnap pucoltam ki) mivel még csak egy hete működik, bár az akvárium indítás adott neki bőségesen munkát! Próbálom én is heti 2x szétszedni átmosni!
Nekem kb. 0,5 - 1 cm-t "esik" a víz a kilépő résztől, gondolkoztam rajta hogy kicsit kiemelem a szűrőt, hogy jobban mozgassa a vízfelszínt. De eddig nem találtam semmi esztétikus megoldást amivel alá tudnám támasztani az akvárium peremén!

Nekem az Eheim Aqualight lámpával egybeépített verzió van, azzal gyakorlatilag bármilyen magasságba tudom állítani a szűrőt, mert a lámpa csúsztatható szára egy gumival rögzíti és nem engedi visszacsúszni. Ha magasabbra húzod a szűrőt, akkor csobogni fog a víz. Nekem kb. fél centit (vagy annyit se) esik a kilépő víz. Én nem mozgatom annyira a felszínt, mert nem akarom a CO2-t kihajtani a vízből. Nekem jelenleg a piros csíkig ér a víz.

13865129114_d89e2176a2.jpg
 
Jelenleg az én szűrőm is tiszta (tegnap pucoltam ki) mivel még csak egy hete működik, bár az akvárium indítás adott neki bőségesen munkát! Próbálom én is heti 2x szétszedni átmosni!

Én a szűrőt két hete (de lehet, hogy 3 is van) nem tisztítottam ki. 3 és fél hónapja indult az akvárium, de a tapasztalatom az, hogy nem is kell gyakrabban tisztítanom. Ha kiveszem, akkor is csak a szivacsot szoktam kinyomkodni. Arra figyelj, hogy a médiabox-ban a Eheim Substrat Pro golyók ne zörögjenek. Attól lehet cefet hangja! Nekem csak háromnegyedig vagy golyókkal. Alul nekem egy harisnyában Seachem Purigen van. Az felnyomja a golyókat úgy, hogy szorosan vannak, így nem tudnak zizegni.
 
Próbálom akkor a szűrőt "finomhangolni" a substrat golyókkal. Nem tettem tele teljesen, maradt még néhány darab, lehet hogy itt a bibi.
A Purigent az akváriumodban látható fa miatt tetted a mediabox-ba? Vagy van más jelentősége is? -> Ez egy kicsit OFF volt, sorry! Jöhet a válasz privibe is!
 
Próbálom akkor a szűrőt "finomhangolni" a substrat golyókkal. Nem tettem tele teljesen, maradt még néhány darab, lehet hogy itt a bibi.

Az gond lehet. Nekem is volt olyan, hogy zizegett benne. Mivel abban a szobában van az akvárium, ahol alszunk, volt, hogy nem tudtam rendesen aludni tőle. Amint megigazítottam a golyókat, ez elmúlt. Amikor nem volt Seachem Purigen benne, arclemosó vattakorongból (illatmentes) vágtam egy megfelelő méretű és formájú darabot (rányomtam erősen a médiabox száját és láttam hol kell ollóval kivágni) és azt tettem bele a golyók fölé. Az szépen hangtalanul tartotta őket. Viszont ha ilyet teszel bele, akkor arra figyelj, hogy azt gyakran kell cserélni, mert a baktériumok vastagon belakják hamar!

A Purigent az akváriumodban látható fa miatt tetted a mediabox-ba? Vagy van más jelentősége is? -> Ez egy kicsit OFF volt, sorry! Jöhet a válasz privibe is!

Szerintem nem OFF. Nem a fa miatt, mert az nem színezte a vizet. Inkább csak kíváncsi voltam, hogy van-e valami hozadéka. A víz szebb lett tőle. Legalábbis így az emlékek alapján...
 
Egy kérdés felmerült bennem: végigolvasva ezt a témát nem találtam választ arra, hogy a szűrő vajon miért fújja a kis buborékait a vízbe. Minden tisztítás után tapasztalom ezt a jelenséget.
Rázogatom, ki be húzkodom a konnektorból, a vízből is, de nem segít, és 4 nap után is ugyanúgy gyártja a buborékokat amik szürcsögnek a víz felszínén...
Egyedül az első indításkor nem tapasztaltam ezt! Van esetleg ötletetek a "hangoskodás" kivédésére?
Ez semmiképpen sem üzemszerű, a beszorult levegőnek pár másodpercen belül ki kell jönni. Ilyen sokáig csak úgy lehet benne levegő, hogy valahonnan szívja. Szerintem.
Ha a Tyler videóján látható, igen jellegzetes módon viselkedik, akkor az szerviz esemény lesz.
 
Nem ennyire durva a dolog, (mint Tyler videóján) nem habzik, de néha fúj pár buborékot (5-6 db.ot) amit szürcsögő hang kísér! Kísérletezek még vele, mozgatom, nyomkodom, emelgetem, hátha jobb lesz! :D Muszáj neki megjavulni, mert az első indítás után is hangtalanul működött, nagyon enyhe búgással amit csak a motor hallatott!
A purigent én is ki fogom próbálni, kiváncsi vagyok mit tud! Mivel kevés kell belőle nem is egy nagy beruházás!
 
A purigent én is ki fogom próbálni, kiváncsi vagyok mit tud! Mivel kevés kell belőle nem is egy nagy beruházás!

Ja, én a legkisebb zacskóval vettem. Egy teafilternyit tettem bele, szerintem így is elég lesz egy évig minimum. Valószínűleg nem fogom mosogatni (ekkora mennyiségnél az az aranymosáshoz hasonlítana leginkább :D), ha elszennyeződik, akkor cserélem.
 
Sziasztok!
Az aquacornerben pontosan hogyan helyeztétek el a purigent? Én vásároltam egy szövet, teafilterhez hasonló tárolót, ami sajnos 3 hónap alatt szétmállott, a Seachem Purigen pedig kijutott (ennek maradványait azóta is szedegetem...)
Van valami biztos tárolóeszköz, ami nem mállik szét, kicsi és befér a szivacs és a Substrat Pro mellé.
Az eddigi setup úgy nézett ki, hogy a szivacs megmaradt a helyén, a belső műanyag dobozból kivettem a Substrat Pro 1/3 részét, annak a helyére pedig betettem a fent említett megoldással a cuccot. Olvastam a harisnyát, de nem vesz el túl sok helyet maga a harisnya?
Köszönöm a válaszokat!
 
Sziasztok!
Az aquacornerben pontosan hogyan helyeztétek el a purigent? [...] Olvastam a harisnyát, de nem vesz el túl sok helyet maga a harisnya?
Köszönöm a válaszokat!

Én harisnyába tettem, majd bevarrtam pár öltéssel. Így egy kis Seachem Purigen-párnát kaptam. Így nem foglal sok helyet. Kb. az AquaCorner médiaboxának egyharmadát foglalja el. Egyelőre nem szakad ki. Ha legközelebb szétszedem a szűrőt, csinálok egy képet.
 
Back
Oldal tetejére