• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Sziasztok!
Nanoba mi a jobb, napi vagy heti adagolás? Van ilyen szempontból különbség a táp és a carbo között?
Most egyszerre adom naponta, reggel lámpagyújtogatáskor.
Heti adagot pontosabban tudnám mérni, de a rendszeresebb és kisebb adagok gondolom barátibbak az akvárium lakóinak.



Carbo-t Napi adagolásba nyomjuk mert pár óra és lebomlik. Ki lehet mérni hajszál pontosan egy kis fecskendővel a napi adagot is. Én 30 literre 0,5 ml-t nyomok naponta CO2 nélkül .
 
Sziasztok!
Nanoba mi a jobb, napi vagy heti adagolás? Van ilyen szempontból különbség a táp és a carbo között?
Most egyszerre adom naponta, reggel lámpagyújtogatáskor.
Heti adagot pontosabban tudnám mérni, de a rendszeresebb és kisebb adagok gondolom barátibbak az akvárium lakóinak.

Szia!

A Carbot naponta kell adagolni, mert kb 6 óra alatt lebomlik.
 
Sziasztok!
Nanoba mi a jobb, napi vagy heti adagolás? Van ilyen szempontból különbség a táp és a carbo között?
Most egyszerre adom naponta, reggel lámpagyújtogatáskor.
Heti adagot pontosabban tudnám mérni, de a rendszeresebb és kisebb adagok gondolom barátibbak az akvárium lakóinak.


Szia!
A Carbo-ból bele ne add egyszerre a heti adagot! Mérgező! 6 óra alatt lebomlik, így naponta kell adagolni, nincs is értelme heti adagban gondolkodni.
Jól csinálod, hogy naponta adagolod a tápot és a Carbo-t is!(y)
 
Szerintem a garnélák csak simán megdöglenének. Még sosem adtam többet az ajánlottnál, úgyhogy nem tudom mi történne, hiszek a tapasztaltabbaknak akik azt mondják: Ne adagoljuk túl!
Használd a gyári vagy a GA ajánlás szerint!
 
OK. köszi a válaszokat.
Akkor a garnikon látom először.
Elméletileg nem adagolom túl (injekcióval mérem a mérőedénybe a táppal együtt, ott még higitom és így megy az akváriumba), de szünet után kezdem újra, a múlt héten érkezett RC-k még nem találkoztak carboval, náluk talán az ajánlott adag is "fura" lehet elsőre.
 
Tudna valaki egy biztonsági adatlapot linkelni erről a termékről? Előre is köszönöm.

Miért valami gond van?

Weblapokon nem fogod megtalálni, de a nagykertől vagy a gyártótól be tudod kérni.

- régen fent volt a weblapunkon, de mivel nem kötelező már nincs.
 
Be lehet, mi is úgy használjuk bent

Akartam is kérdezni, hogy minden akváriumban használjátok? Egy ideje azt gondolom, hogy halakra és garnikra is rosszul hathat. Nem feltétlenül pusztulásra gondolok. Halaknál az úszókat mintha "megmarná". A garnélák meg pozitív értelemben élénkebbek és aktívabbak carbo nélkül. Aztán lehet, hogy csak bebeszélem magamnak:sorry:
 
Akartam is kérdezni, hogy minden akváriumban használjátok? Egy ideje azt gondolom, hogy halakra és garnikra is rosszul hathat. Nem feltétlenül pusztulásra gondolok. Halaknál az úszókat mintha "megmarná". A garnélák meg pozitív értelemben élénkebbek és aktívabbak carbo nélkül. Aztán lehet, hogy csak bebeszélem magamnak:sorry:

Szinte minden akváriumba adunk általában dupla adagot. Nálunk ez a gyors növekedés mellett inkább pozitív hatású.
Halakra garnikra nézve nem láttam negatív hatást. Mivel sok akváriumban használjuk egyszerre sok körülményt és fajt meg tudunk figyelni.
Saját óvatosságból pl CRS akváriumokba - ha van ilyen a növényesben - csak normál adagot adunk de minden másba dupla.

Viszont olyan is van mint mondjuk most, hogy 1 hete lusta voltam feltölteni a carbo flakont. És nem adagoltam. Így látszik mi van ha nincs és mi ha van.

Talán a hártyásodásnak van köze a carbohoz, de ezt sem merem biztosra mondani, mert bolti körülmények között túl nagy a környezeti ingadozás. Lehet ettől stresszelnek időnként a növények.
 
Back
Oldal tetejére