• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Sziasztok! Lassan elfogy a fél literes easy life carbom, van otthon pihentetve egy happy life carbo is. Szeretném elhasználni ezt is de nem tudom mennyit adagoljak belőle, maradhat ennél is a 8-10 ml naponta, vagy legyen kevesebb? Akvárium 180 literes, garnélák vannak. Ha elfogy visszaállnék easy life-ra csak szeretném elhasználni ha már van. Egyébként lehet bármi változás az akváriumban az miatt hogy más márkájú carbot fogok használni.
Pár éve Én is azt használtam, emlékeim szerint az adagolás megegyezik mindkettőnél. Ha jól rémlik, akkor napi 10 ml-t adagoltam belőle 240 literre, neocaridinia garnélák mellé, és semmi probléma nem volt.
 
Üdv.Egy olyan kérdésem lenne,hogy az Easy carbo adagolási útmutatójához oda van írva a GA által javasolt adagolás 1ml/20l/nap.Na engem az érdekelne,hogy ez lowtech akira is érvényes co2 nélkül vagy csak co2 fecskendezéssel ajánlott ez az 1ml/nap
 
Üdv.Egy olyan kérdésem lenne,hogy az Easy carbo adagolási útmutatójához oda van írva a GA által javasolt adagolás 1ml/20l/nap.Na engem az érdekelne,hogy ez lowtech akira is érvényes co2 nélkül vagy csak co2 fecskendezéssel ajánlott ez az 1ml/nap
Low-techbe is mehet, de ez már tényleg a felső határ, ennél többet ne adagolj bele.
 
Sziasztok,egy olyan kérdésem lenne a termékkel kapcsolatban,hogy ugye köztudottan 6 óra amíg valamire is hatással van(na ezt jól megfogalmaztam):).DE,csak hogy tisztába tegyem ezt magamban,és lehet másnak is megfordult a fejében már: az adagolását illő lenne e a lámpához igazítani,vagy nem muszáj???Vagyis mindegy mikor adagolom,vagy a fényhez kell optimalizálni????Sötétben is hatásos vagy csak a fény mellett???Nem tudom jobban megfogalmazni a kérdésem,sorry;)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok,egy olyan kérdésem lenne a termékkel kapcsolatban,hogy ugye köztudottan 6 óra amíg valamire is hatással van(na ezt jól megfogalmaztam):).DE,csak hogy tisztába tegyem ezt magamban,és lehet másnak is megfordult a fejében már: az adagolását illő lenne e a lámpához igazítani,vagy nem muszály???Vagyis mindegy mikor adagolom,vagy a fényhez kell optimalizálni????Sötétben is hatásos vagy csak a fény mellett???Nem tudom jobban megfogalmazni a kérdésem,sorry;)

Szia! Én úgy tudom, hogy a fényhez kell igazítani, úgy hatásos. Legalábbis én így adagolom, amikor "nappal" van az akváriumban.
 
Sziasztok,egy olyan kérdésem lenne a termékkel kapcsolatban,hogy ugye köztudottan 6 óra amíg valamire is hatással van(na ezt jól megfogalmaztam):).DE,csak hogy tisztába tegyem ezt magamban,és lehet másnak is megfordult a fejében már: az adagolását illő lenne e a lámpához igazítani,vagy nem muszály???Vagyis mindegy mikor adagolom,vagy a fényhez kell optimalizálni????Sötétben is hatásos vagy csak a fény mellett???Nem tudom jobban megfogalmazni a kérdésem,sorry;)
Szerintem is világítás mellé kell adagolni, hiszen a növények fotoszintézis KÖZBEN veszik fel a szenet...
 
Szerintem is világítás mellé kell adagolni, hiszen a növények fotoszintézis KÖZBEN veszik fel a szenet...
És akinek nem megoldható a fényhez való időzítés?Mi történik,ha pár órával előbb nyomom a vízbe a lötyit?Van e káros hatása,vagy egyszerűen csak felesleges?
 
A fényt kell a lötyihez időzíteni. :p
Én kb négykor érek haza, hét órát megy a lámpa és ezért háromkor indul a fényágyú. :)

Tudom, ez nem mindenkinél oldható meg.
 
Én a Carbot mindig a lámpa kikapcsolása után szoktam adagolni. Ugyanis a növények fotoszintézisének két szakasza van: A fotolízis (ehhez szükséges a fény) és a sötét szakasz. A Fotolízis alatt történik a víz bontása, amit a növény oxigénné alakít. Míg a sötét szakaszban (ami ahogy a neve is adja, fény nélkül történik) a széndoxiddól, és a fotolízis alatt keletkezett hidrogén atomokból állít magának elő szerves anyagokat. Tehát, a szén-dioxidra a növénynek elméletileg nem akkor van szüksége amikor be van kapcsolva a lámpa, mert akkor használja fel a vizet, szén-dioxid a sötétben kell neki. Ezt nem olyan rég tanultam, még bátran merek hülyeséget mondani. :D De viccet félretéve, elvileg így működik

Szia!
Nem akarok okoskodni, de mégis :D
A fotoszintézisnek két szakasza van: fényszakasz és ahogy te is mondtad: sötét szakasz.
A fényszakasz csak fényben játszódik le (ehhez a szakaszhoz kell Mg és Fe), és így van, a víz ekkor bomlik le, amihez is fény kell. Meg még kell egy csúnya folyamat miatt is fény, ami nem hiszem, hogy mindenkit érdekel. Nos, ha nincs fényszakasz, akkor a sötét szakasznak nem lesz energiája, hogy megkösse a CO2-t, ami a sötét szakaszban történik. De ez nem azért sötét, mert csak sötétben játszódik le, hanem azért, mert nem kell hozzá közvetlenül fény. És akkor miért kell világosságban adagolni a cuccot? Mert ekkor a legintenzívebb a fotoszintézis, azaz ekkor áll rendelkezésre a legtöbb energia, hogy megkösse a CO2-t. Éjjel is előfordulhat elméletileg, de mivel a növény egy bonyolult rendszer, aminek csomó mindenhez kell minden, így este van jobb dolga is, mint szintetizálni, bár nagyon kis mértékben este is használ CO2-t, bár ez elhanyagolható, inkább O2-t használ sötétben. Meg ez ilyen egyensúlyi dolog is..de mindegy is :D bocsi, hogy sokat írtam, csak bioszos vagyok, és elragad néha a hév ;)
 
Szia!
Nem akarok okoskodni, de mégis
A fotoszintézisnek két szakasza van: fényszakasz és ahogy te is mondtad: sötét szakasz.
A fényszakasz csak fényben játszódik le (ehhez a szakaszhoz kell Mg és Fe), és így van, a víz ekkor bomlik le, amihez is fény kell. Meg még kell egy csúnya folyamat miatt is fény, ami nem hiszem, hogy mindenkit érdekel. Nos, ha nincs fényszakasz, akkor a sötét szakasznak nem lesz energiája, hogy megkösse a CO2-t, ami a sötét szakaszban történik. De ez nem azért sötét, mert csak sötétben játszódik le, hanem azért, mert nem kell hozzá közvetlenül fény. És akkor miért kell világosságban adagolni a cuccot? Mert ekkor a legintenzívebb a fotoszintézis, azaz ekkor áll rendelkezésre a legtöbb energia, hogy megkösse a CO2-t. Éjjel is előfordulhat elméletileg, de mivel a növény egy bonyolult rendszer, aminek csomó mindenhez kell minden, így este van jobb dolga is, mint szintetizálni, bár nagyon kis mértékben este is használ CO2-t, bár ez elhanyagolható, inkább O2-t használ sötétben. Meg ez ilyen egyensúlyi dolog is..de mindegy is bocsi, hogy sokat írtam, csak bioszos vagyok, és elragad néha a hév

Igen, tulajdonképpen anno annyiban volt hiányos a tudásom, hogy nem mondták hogy a "sötét szakasz" nem feltétlenül jelenti azt hogy sötét kell hozzá, csak hogy ez a folyamat nem igényli a fényt. De köszönöm szépen a kiegészítést! (y)
 
Csak érdekességként leírom ide:
A fotoszintézisnek három fajtája van, C3, C4 és CAM. A C3 és C4-es növények nappal veszik fel a CO2-t, a CAM növények éjszaka! Néhány akváriumi növényünk is CAM típusú: Vallisneria, Sagittaria, Littorella amiket találtam. :)
 
Csak érdekességként leírom ide:
A fotoszintézisnek három fajtája van, C3, C4 és CAM. A C3 és C4-es növények nappal veszik fel a CO2-t, a CAM növények éjszaka! Néhány akváriumi növényünk is CAM típusú: Vallisneria, Sagittaria, Littorella amiket találtam. :)

Látom, mások is mélyebben beleásták magukat a biológiába ;) Köszi az infókat!
 
Segítség! :)

Másfél hete 1ml/20L/nap adagot tolok az akváriumba, de most utánaolvasgattam, és lehet hogy teljesen rosszul csinálom.
Az akvárium:
- 240L, Tetratec 1200 külső szűrő, múlt héten indítottam
- vízcserék egyelőre 20% három-négynaponta, de lassan átállok a kétheti vízcserékre, a vizem kezd beérni
- közepes mennyiségű növény
- halak még nincsenek, csak 10db amano garnéla (de pontylazacos akvárium lesz belőle)

Adagoljak inkább napi 5ml-t?
 
Jobban belegondolva nem biztos - mert nem cserélek heti 50% vizet, és csak közepesen növényesített az akváriumom.
De nem tudom biztosan, ezért kérdezek itt nálam okosabbakat. :)
 
Segítség! :)

Másfél hete 1ml/20L/nap adagot tolok az akváriumba, de most utánaolvasgattam, és lehet hogy teljesen rosszul csinálom.
Az akvárium:
- 240L, Tetratec 1200 külső szűrő, múlt héten indítottam
- vízcserék egyelőre 20% három-négynaponta, de lassan átállok a kétheti vízcserékre, a vizem kezd beérni
- közepes mennyiségű növény
- halak még nincsenek, csak 10db amano garnéla (de pontylazacos akvárium lesz belőle)

Adagoljak inkább napi 5ml-t?

Én ennyit adon heti 50% vízcsere mellett. Ez a GA ajánlása, a gyártó emlékeim szerint kevesebb...
 
Jobban belegondolva nem biztos - mert nem cserélek heti 50% vizet, és csak közepesen növényesített az akváriumom.
De nem tudom biztosan, ezért kérdezek itt nálam okosabbakat.

Szia!
Szerintem a carbonak semmi köze a vízcseréhez, ez nem halmozódik fel a vízben, mint a többi növénytáp. Mehet az 1 ml /20 liter/ nap, lehetőleg lámpa felkapcsoláskor.
 
Szia!
Szerintem a carbonak semmi köze a vízcseréhez, ez nem halmozódik fel a vízben, mint a többi növénytáp. Mehet az 1 ml /20 liter/ nap, lehetőleg lámpa felkapcsoláskor.

Igaz, hisz 6 óra alatt már csak az emléke lesz meg... Jogos [emoji106]
 
Back
Oldal tetejére