• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon's Lair (80l)

Itt a 4. heti fotóözön.

yR56-BvZGkiDD4sSmlEptGLve7niSXJLywSZoC2T3ZM=w1024-h562-no


DSC_7062.JPG


DSC_7066.JPG
 
Levegőztetőt állandóan használom
minden nap este fénykapcsoltás után egy kicsit, meg délelőtt pár órát
ártani nem árt
egy kicsit megtöri a surface scumot
(meg talán így kevesebb is)
 
Íme az 5. heti kép. A fejlődés már nem annyira egyértelmű. Sajnos a barlangba továbbra sem nagyon akar megmaradni a növényzet.
Éles szemű kertészek észrevehették, hogy bal oldalról is kikerült a stau. Nem voltam vele elégedett.

DSC_7076.JPG


A bal oldalra és hátra viszont tennék közepesen nagy növényeket.
Ebben kérném a segítségeteket. Van egy pár választottam, de nem tudom melyik illene oda. Eddig egyikhez sem volt szerencsém.
A lista:
- bacopa australis
- bacopa caroliniana
- didiplis diandra
- lindernia rotundifolia
- hemianthus micranthemoides
- micranthemum umbrosum

Nem feltétlenül szeretnék egyet kiválasztani, lehet többet kellene vegyesen ültetni.
Nem tudom... segítsetek!
 
Inkább Tenellust vagy esetleg még Acicularist tudnék elképzelni.
Pont ezt akartam írni Én is Tenellus jól mutatna ott.Nálam nagyon jól kiegészítik egymást az MC-vel.
Ha ragaszkodsz a listában szereplőkhöz akkor csak a HM,azt is alacsonyan tartva,meg abból még be tudsz dobni a barlangba is mert kevesebb fénnyel is beéri mint az MC.;)
 
Én nem raknék stemet bele. Inkább Tenellust vagy esetleg még Acicularist tudnék elképzelni.

Kösz Zoli, bár nem gondoltam, hogy a fentebb leírt növények stemek lennének. De hiszek neked.
Ezeket fogom keresni akkor sürgősen.
 
Pont ezt akartam írni Én is Tenellus jól mutatna ott.Nálam nagyon jól kiegészítik egymást az MC-vel.
Ha ragaszkodsz a listában szereplőkhöz akkor csak a HM,azt is alacsonyan tartva,meg abból még be tudsz dobni a barlangba is mert kevesebb fénnyel is beéri mint az MC.;)

Köszi. A barlangba nem biztos, hogy jó ötlet a hm... nagyon megnő. Ha megy folyamatosan visszavágom, akkor meg csúnya. Dilemma, dilemma, dilemma. :)
 
Na kérem szépen, egy kicsit megcsúsztam a heti jelentéssel.
De itt vannak a képek.
KLaci-nak köszönhetően került bele egy "kis" tenellus és pár tő Blyxa Japonica is. Remélem szépen megfogan és bedúsul hátul és oldalt. Sajnos a barlang továbbra sem valami acélos. A hétvégén megpróbálok a dúsabb helyekről áttelepíteni. Az Amanok folyamatosan görgetik le a talajt, emiatt nagyon pipa vagyok rájuk. A nehezen növő növényeket is betemetik. Erre is ki kell találni valamit.

Szóval a képek:
DSC_7087.JPG


DSC_7093.JPG


DSC_7096.JPG
 
Kezd tenyleg egyre jobban kinezni,szerintem boven be fog erni majd a versenyre.
A blyxa val majd vigyazz mert nagyon hamar kepes noni es elnyomni az aranyokat [emoji6]
 
A tenellus biztos rendben lesz, nálam 3 hét után már gyomlálni kellett.
A barlangba valamami világítás kéne:)
üdv
 
A tenellus biztos rendben lesz, nálam 3 hét után már gyomlálni kellett.
A barlangba valamami világítás kéne:)
üdv

Pont erre gondoltam tegnap délután hazafelé menet az M0-on.
Valami vízálló ledszalag kellene egy műanyag lapra téve, vagy franc se tudja hogy. :)
Az egyszerűbb megoldás az lenne, ha egy nagytenyérnyi MC-t szereznék és beültetném az egészet kész MC-vel. Akkor talán nem túrnák le az Amanok és meg is maradna.
 
Back
Oldal tetejére