• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon's Lair (80l)

Nálam is volt olyen sőt néha mèg most is előfordul ! Valószinü a növények miatt kicsit olajos lett a felszin és a co2 nem tudott szépen távozni és ettől habos ! De ez csak tipp :) majd jönnek a tapasztaltak és ők megmondják a tutit ;) nekem vízcsere után megszünt álltalában ! Vagy ha koszos már a difi és túl nagyok a bubik az is okozhat talán hasonlót !
 
Lehetséges, hogy a surface scum okozza, bár eddig sosem volt tőle habos a vizfelszinem. Az, hogy a CO2 bubik nem tudtak a scum miatt távozni, azo egy dolog, de most konkrétan az üveg mellett hab jelenik meg...
 
Kedves Naplóm!

Tegnap bekerült a 6 amanó és számtalan sakura (vagy 20) az aksiba. Egy kicsit riadtak voltak, nem nagyon tudták mi legye, kellett pár óra míg oldódtak és munkához láttak. :)
Egyúttal kiszedtem hátulról a staukat, mert elkezdtek barnulni a leveleik és rohadni.
Talán ez is lehet a habosodás oka. Kíváncsi leszek, hogy ezután mi lesz.
Ma nem kapcsoltam CO2-t a garnélák miatt. Elég sokat voltak a CO2 nélküli aksiban. Hagyom aklimatizálódni őket. Legfeljebb majd ha hazaértem 4 óra felé akkor bekapcsolom csak, hogy kis dózist kapjanak.
Remélem minden rendben lesz velük. Ha igen, akkor szombaton jön egy nagy takarítás, vízleengedéssel és kövek carbozásával. Utána pedi mehetnek bele a maradék sakurák és az oto-k, amandák.
 
Egyúttal kiszedtem hátulról a staukat, mert elkezdtek barnulni a leveleik és rohadni.
Talán ez is lehet a habosodás oka.
Ez könnyen lehet, nekem még az algák ellen adagolt szered jutott eszembe, mert ha jól követtem a naplódat, más változás nem nagyon volt.
A hátsó led faladon már párszor agyaltam. Azt csak az alagút miatt üzemelteted? Ha igen, nem lehetne helyette egy led izzóval célzottan bevilágítani oda?
Nálam működnek 7W-os, 500lm-es izzók és egész jól működnek. Elképzelhető, hogy vannak erősebbek is.
 
Ez könnyen lehet, nekem még az algák ellen adagolt szered jutott eszembe, mert ha jól követtem a naplódat, más változás nem nagyon volt.
A hátsó led faladon már párszor agyaltam. Azt csak az alagút miatt üzemelteted? Ha igen, nem lehetne helyette egy led izzóval célzottan bevilágítani oda?
Nálam működnek 7W-os, 500lm-es izzók és egész jól működnek. Elképzelhető, hogy vannak erősebbek is.

A hátsó ledfalat esztétikai és fotózási okokból üzemeltetem. Most minimum fényerőn. Még az előző aksinál csináltam meg. Ott még nem volt barlang :)
Az algák elleni szerem sem új. használtam már sokszor, sokat és nem okozott ilyen habosodást. Mindegy, most kíváncsian várom, hogy mire megyek haza. Reménykedem, hogy minden rendben lesz.
Ja meg hogy az Amanók sem kapálják ki teljesen a Montecarlót. :)
 
Szombaton bekerült a maradék sakura raj, illetve a teljes amanda populáció. Meg a két (eredetileg 3-an voltak) oto (RIP). :(

Kezd egyre jobban tetszeni az egész. Szombaton már egy két nagyobb Montecarlo tövet átültettem a barlangba. Ott egyértelműen nehezebben indulnak meg a növények, már ha egyáltalán megindulnak. Mindegy, folyamatosan fogom az átültetés végezni. Csak akkor változtatok a scapen, ha a növények tönkremennek a barlangban. Ha csak vegetálnak, akkor maradnak.
Egyébként úgy tünik mindenki jól érzi magát. Azért mindig van egy két kisebb tő, amit az Amanok kiszednek, de hősiesen visszadugdosom őket.

A víz kezd tisztulni, már nem habosodik, a surface scum is csak nagyon minimális. Szóval szépülünk. Holnap este jönnek a szokásos fotók. Szerdán majd tolom fel őket. :)
 
Na kérem, akkor itt vannak azok a bizonyos fotók.
Kommentár nélkül:

DSC_7044.JPG


DSC_7049.JPG


DSC_7050.JPG


DSC_7052.JPG

DSC_7057.JPG
 
Nagyon szépen alakul és az amandák is nagyon jó választás szerintem (a köveid domináló színvilágába szépen illeszkednek(y)) úgyhogy csak így tovább és bombázz a fejlődés fotóival!
Bal oldalon a kő és az üveg között az stau ha jól nézem... Az ha szépen benövi azt a részt, szerintem nagyon jó kis tömött bokor lesz.
 
Rupi,a második fotó az nagyon adja a hangulatot (y)
De hogy bizakodásra adjak okot az MC nálam olyan helyeken is benőtte az aljzatot ahova szinte nem is jut fény a fák miatt,úgy hogy
szerintem itt sem lesz gond a barlangban,de a természetben sem nőnek a növények árnyékban csak a zuzmók meg a mohák :)
 
Rupi,a második fotó az nagyon adja a hangulatot (y)
De hogy bizakodásra adjak okot az MC nálam olyan helyeken is benőtte az aljzatot ahova szinte nem is jut fény a fák miatt,úgy hogy
szerintem itt sem lesz gond a barlangban,de a természetben sem nőnek a növények árnyékban csak a zuzmók meg a mohák :)

Meglátjuk majd. Az előző heti fotóval hasonlítottam, és meglepetésemre úgy tűnik, mintha visszafelé fejlődtem volna. Majd rájöttem, hogy az amanók (A drágák) szanaszét hordják az environment talajt és konkrétan eltemetik az MC-t.
Ma neki kell esnem és egy levegőcsővel le kell szívnom az MC tetejéről a ráhordott aljzatot. és visszatölteni oda, ahol volt. Tudtam, hogy gondot fognak okozni... :(
 
Back
Oldal tetejére