• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon's Lair (80l)

Nem tudom eldönteni, hogy javítottam az összképen, vagy rontottam.
Ha tényleg nem akarsz fotót megosztani Én megértem és erre is van alternatíva :
jelölj ki néhány embert akinek adsz is a véleményére és küld el nekik privát üzenetben a képeket,akkor majd kapsz visszajelzést hogy kinek mi lenne még az ötlete,véleménye ;)
 
Gyermeteg hibát vétettem. Kezdőt, pedig nem tartottam magam annak. Lehet mégis az vagyok.

Leengedtem a vizet az aksiból, csak egy nagyon keveset hagytam, hogy tudjak a kövekre ragasztani egy kis növényt. Gondoltam, amíg szárad, addig egy kis aksivíz/Easy Carbo keverékkel megkínálom az üveg mellett lévő cyanot is.
Szoktam ilyet csinálni, csak nem vettem figyelembe, hogy nagyon kevés víz volt az aksiban. Valószínű így túl lett adagolva az EC. 7 gyönyörű amanda bánta az oktondiságomat. :(
Kár volt azt hinni,hogy meghaltak!En is jártam már így!Túl erős Carbo+kevés víz!Nálam kb 10 Amanda komäzott be,először kivettem(kuka),de a víz félengedése közben láttam,hogy adtak élet jelet,aztán fokozatosan jött vissza a színük,fel óra múlva mind a 9-en felébredve a komäbol úsztak toväbb!Csak halkan jegyzem meg,azt hittem csak velem fordul elő az ilyen!
 
Kár volt azt hinni,hogy meghaltak!En is jártam már így!Túl erős Carbo+kevés víz!Nálam kb 10 Amanda komäzott be,először kivettem(kuka),de a víz félengedése közben láttam,hogy adtak élet jelet,aztán fokozatosan jött vissza a színük,fel óra múlva mind a 9-en felébredve a komäbol úsztak toväbb!Csak halkan jegyzem meg,azt hittem csak velem fordul elő az ilyen!

Az első után a többit bent tartottam az aksiban.
maxira vettem a szűrőt, bedobtam a levegőztetőt is (ártani nem árt). De sajnos egy fél óra múlva is csak sodródtak jobbra balra az áramlásban.
 
Ha tényleg nem akarsz fotót megosztani Én megértem és erre is van alternatíva :
jelölj ki néhány embert akinek adsz is a véleményére és küld el nekik privát üzenetben a képeket,akkor majd kapsz visszajelzést hogy kinek mi lenne még az ötlete,véleménye ;)

Ha nem boldogulok Te leszel az első! :)
 
A tegnapi időjárásnap köszönhetően egy röpke 11! órás áramszünet volt nálunk. Se fűtés, se melegvíz, se világítás, hőtű olvadt lefelé, stb.
Az akvárium ránézésre jól van, de tudom, hogy ez egy elkerülhetetlen háború lesz így. Még jó, hogy a HAC nevezés megtörtént, mert azt hiszem az elkövetkező pár hetem az alga jegyében történik.
Ma mindenesetre lesz egy nagy vízcsere, megtámogatom majd egy kis Stabilityvel, lehet egy kis Green Bactert is kap. Aztán jön egy rózsafűzér és egy Miatyánk.
 
Egy jól beállt akváriumnak amivel amúgy nem volt gond ez nem jelenthet problémát! Tapasztalatból mondom, mert nálunk ez elég gyakori!
 
Szüleimmel beszéltem az este (Ők Pécelen laknak), ott sem volt jobb a helyzet, annyi, hogy az éjjel lett villany, de mint a mesében: hol volt hol nem volt...
 
Szép lett a barlang is. Most tudatosodott csak bennem, hogy már jó ideje nem mutattál teljes képet az akváriumról. Nagyon szép lett!
 
Köszönöm az érdeklődést.
Az akvárium ismét háttérbe szorult. Természetesen a heti vízcserék mennek becsülettel, de sok gondozást nem kap. A barlang feletti Monte Carlo Lionel Richie frizurát öltött. Szerintem egybe lekapom majd valamikor és áruba bocsátom a parókát. szerintem olyan 15-20 adag MC lehet.
Amúgy nagyon rossz állapotok nincsenek. Egy kis ciano és egy kis BBA előfordul, de carboval próbálom kezelni.
Egyébként meg suspend módban van.
 
Sziasztok!

Az akvárium még mindig suspend módban van,
Halak, növények jól vannak. Az MC-t azóta már 2x kellett újraültetni. Hamarosan 3. alkalommal is meg kell tennem. Épp tegnap dobtam ki három tenyérnyit. Mert megint akkorára nőtt.

Mivel volt egy munkahely váltás, ezért még nehézkesebb a fórumozás és az akvárium gondozás is. Illetve bevallom őszintén volt egy kis érdeklődés hanyatlás is a dologban.
Épp tegnap szólt az asszony, hogy kezdjek vele valamit még idén. Szóval a vezérhangya lassan újra elindul. Mivel az idő egy kicsit szűkösebb lett, ezért hasonlóan igénytelen megoldást szeretnék választani. Viszont menne bele kő, fa minden. Egy kicsit hasonló lenne, mint az első. Úgy tünik az jött be a legjobban sokaknak.

Na majd meglátjuk. Mindenestere csinálok majd egy fotót a meglévő "szépségről".
 
Nem kedvelem a barlangokat mert nekem mesterkélt. Nem kedvelem a dragon követ mert nem érzem valódinak.
Ez a scape viszont lenyűgöz, annyira helyén van minden porcikája.
 
Back
Oldal tetejére