• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon's Lair (80l)

A barlangba nem gondolkodtál még moha ültetésen?
Nekem az van bent, alig kap fényt, de szép lassan megjelentek a világos zöld hajtások rajta. Kb 3 héttel le van maradva, de úgy tűnik megmarad.
Amúgy nagyon szép az akváriumod. Látva a képeid kicsit bánom, hogy mégsem a dragon kövek mellett döntöttem.
 
A barlangba nem gondolkodtál még moha ültetésen?
Nekem az van bent, alig kap fényt, de szép lassan megjelentek a világos zöld hajtások rajta. Kb 3 héttel le van maradva, de úgy tűnik megmarad.
Amúgy nagyon szép az akváriumod. Látva a képeid kicsit bánom, hogy mégsem a dragon kövek mellett döntöttem.

Köszi a dícséretet. Én nagyon szeretem a Dragon követ, mert brutálisan jól néz ki, van hangulata, jól játszik rajta a fény is.
Mohát ebbe az akváriumba nem szeretnék. Az előző kettőben volt és volt vele gondom elég. Idén nem szeretném szívatni vele magam. Inkább kövek lesznek bedobálva hanyag eleganciával, ha nem jön össze a begyepesítés :)
 
Ma (lenne) a napi fotóözön. De....
Mivel Meghirdetésre került a HAC 2014, ezért a mai naptól nem publikálom az akváriumot, legalábbis képekkel. (Esetleg kisebb részletekkel csigázom az esetleges érdeklődőket!) :)
Ettől függetlenül heti rendszerességgel fogom az akváriumot fotózni. Amiből ha minden jól megy majd valami animációt próbálok összedobni.

Sajnos van rossz hírem is. A két szem megmaradt oto-ból a tegnapi nap egy odaveszett. Hófehéren találtam meg az akvárium alján. Feltételezem, hogy valami kórság támadta meg. A furcsa az volt, hogy a garnélák a közelébe sem mentek. (pedig...)
Nagyon remélem, hogy az egy megmaradt szegény kis árvám még jó sokáig fog élni. Ha nem lesz gond, akkor pár hónap múlva kap játszópajtást is.
RIP
 
Köszi. A barlangba nem biztos, hogy jó ötlet a hm... nagyon megnő. Ha megy folyamatosan visszavágom, akkor meg csúnya. Dilemma, dilemma, dilemma. :)
Jól lemaradtam a naplód követésével...
Nálam -a te akvádhoz képest nagyon low tech körülmények között- nyírás után maximum 2-3 nap és hozott legalább két sor levelet. Szép üde zöldeket.
Pont ezért akarok megpróbálni gyepet belőle.
Egy próbát -ha van még rá időd- lehet, hogy mégis megérne.

A blyxádra kíváncsi leszek, de amíg nem burjánzik túl, szerintem nagyon jól fog a hátsó sarokban mutatni.

A sziklád tetején a "muskátli" ha nem futna le, akkor a Meteorák sziklaoszlopaira emlékeztet. Ott is a legalább 100 méter magas sziklaoszlopokon van egy-egy mini erdő. Döbbenetes látvány, és Nálad is szépen néz ki.
 
Jól lemaradtam a naplód követésével...
Nálam -a te akvádhoz képest nagyon low tech körülmények között- nyírás után maximum 2-3 nap és hozott legalább két sor levelet. Szép üde zöldeket.
Pont ezért akarok megpróbálni gyepet belőle.
Egy próbát -ha van még rá időd- lehet, hogy mégis megérne.

A blyxádra kíváncsi leszek, de amíg nem burjánzik túl, szerintem nagyon jól fog a hátsó sarokban mutatni.

A sziklád tetején a "muskátli" ha nem futna le, akkor a Meteorák sziklaoszlopaira emlékeztet. Ott is a legalább 100 méter magas sziklaoszlopokon van egy-egy mini erdő. Döbbenetes látvány, és Nálad is szépen néz ki.

Le fog futni. Illetve már futna is, de minden héten a futó szárakat levágom és a barlangba ültetem...hátha.
Most vasárnap azt hiszem még ragasztok egy kis MC-t a sziklákra. tegnap ki is találtam hova. :)

Azt meg már várom, hogy a blyxa meg a tenellus növekedésnek induljon. Eddig csak a leveleit hullatja :)

Az igazat megvallva nem vagyok elégedett sem a tropicás táptalajjal, sem az environment aljzattal. Eddig nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
 
A hétvégén borzasztó nagy őrültséget csináltam. A Növényezés Istene pedig megtorolta balgaságom. Ott helyben, kvázi azonnal.
A kár 7 darab gyönyörű amanda lazac. Még most is összeszorul a szívem, ha rájuk gondolok. :(
 
Gyermeteg hibát vétettem. Kezdőt, pedig nem tartottam magam annak. Lehet mégis az vagyok.

Leengedtem a vizet az aksiból, csak egy nagyon keveset hagytam, hogy tudjak a kövekre ragasztani egy kis növényt. Gondoltam, amíg szárad, addig egy kis aksivíz/Easy Carbo keverékkel megkínálom az üveg mellett lévő cyanot is.
Szoktam ilyet csinálni, csak nem vettem figyelembe, hogy nagyon kevés víz volt az aksiban. Valószínű így túl lett adagolva az EC. 7 gyönyörű amanda bánta az oktondiságomat. :(
 
Én minden ragasztásomat eddig a víz alatt intéztem super gél növényre nyom aztán növény neki a fának,kőnek.;)
Mindenesetre sajnálatos tény ez :(

Legutóbb a mohákat ragasztottam. Akkor is leengedtem a vizet, de a kövek nedvesek voltak. Egy ideig tartott, aztán simán elengedte. Ezért most leengedtem, papírtörlővel megtörölgettem, hajszárítóval megszárítottam a követ és így tettem fel. Remélem legalább ez megmarad, mert ha ez sem tartja meg, akkor az áldozat is hiábavaló volt! :(
 
A barlangba dekorhomok, kavics, aprólék, sziklahasíték illene a legjobban természetesen kialakítva, barlang előtti kis előtérrel. Colorado színben passzolna is...csak egy ötlet...;)
 
A barlangba dekorhomok, kavics, aprólék, sziklahasíték illene a legjobban természetesen kialakítva, barlang előtti kis előtérrel. Colorado színben passzolna is...csak egy ötlet...;)

Ez a 'B' terv. Egyenlőre eröltetném az MC-t. Azért egy pár kisebb követ beraktam, mert az Amanok folyamatosan leturták az aljzatot. Talán így jobb, de lehet rosszabb. Azért szép lassan növöget a gyep ott is.
 
Helyzetjelentés képek nélkül:

Betettem pár kisebb követ a barlangba, hogy megfogjam a talajt. Nem tudom eldönteni, hogy javítottam az összképen, vagy rontottam. Egyenlőre bent marad! :) Lehet ha benövi az MC, akkor érdekes látvány lesz.
A tenellusok szinte az összes levelüket elveszítették. Remélem, ha jobban meggyökerezik, akkor lesz belőle valami, mert most nem javít az összképen, sajnos. Azt hittem mostanra durván elszaporodik, ehelyett, kis csonkok állnak ki a talajból. Azért látok fehér gyökereket kígyózni, úgyhogy lehet lesz belőle valami, csak nem így terveztem. Lehet az a gond, hogy elég messze van a táptalaj a gyökerektől. Úgy kb 10cm választja el a táptalajt és az aljzat tetejét. Na most hogy ezt így leírtam, eszembe jutott, hogy van tápgolyóm. Lehet ketté török egyet és bedugom a gyökerek mellé.

Az MC a világos területeken szépen nő. A hétvégén már húzogattam ki szálakat az újraültetés végett. A kövekre is ragasztottam két nagyobb csomót. Azok is kezdik megtalálni önmagukat. A kövek próbálnak lealgásodni, de igyekszem őket kordában tartani. Nem egyszerű feladat twinstar nélkül. :)

Az amandákat még mindig siratom, de úgy tűnik, hogy a többiek jól vannak.

Kb ennyi. Lassan de biztosan alakul az akvárium, bár már csak egy hónap van a nevezésig. Ami nem túl sok, ha belegondolok....
 
Back
Oldal tetejére