• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Deep Blue

Akkor a nagy, automatizált már nincs meg, ha jól értem.

Az idézett képen, jobb oldalt látható tengerisről tudnál írni. Technikai paraméterek érdekelnének.

Szeretnék majd egy tengeris akváriumot összehozni, és ahhoz merítenék ihletet, szóval a későbbiekben is zargatnálak majd, mindenféle kezdő kérdésekkel.
Köszönöm!
Persze. Nyiss egy új topikot és ott megbeszélhetjuk.
Abban a következő technika van:
Tunze 9004 DC lehabzo
Tunze 6040 szabályozható áramoltató
Aqua Medic Ecodrift 4.0 szabályozható áramoltató
Aqua Medic Multireaktor S DC lebegteto szűrő Rowaphosal es Rowa aktívszennel
GHL Mitras Lightbar 2 Nano 50 Actinic LED lámpa
GHL Profilux Light. Ez szabályozza a lámpát, áramoltatót és a dozispumpat
GHL 4-es dozispumpa
Tunze 1073.050 szabályozható felnyomo. Ez nyomja a vizet a technikai részből a fő akváriumba és a refugiumba
Tunze nano vízszint szabályzó
Tunze mini +Aquael nano UV-C
Eheim 100W fűtés és Tunze Aquawind hűtő. Ezt a kettőt egy Aqua Medic T Controller Twin szabályozza.


Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Persze. Nyiss egy új topikot és ott megbeszélhetjuk.
Abban a következő technika van:
Tunze 9004 DC lehabzo
Tunze 6040 szabályozható áramoltató
Aqua Medic Ecodrift 4.0 szabályozható áramoltató
Aqua Medic Multireaktor S DC lebegteto szűrő Rowaphosal es Rowa aktívszennel
GHL Mitras Lightbar 2 Nano 50 Actinic LED lámpa
GHL Profilux Light. Ez szabályozza a lámpát, áramoltatót és a dozispumpat
GHL 4-es dozispumpa
Tunze 1073.050 szabályozható felnyomo. Ez nyomja a vizet a technikai részből a fő akváriumba és a refugiumba
Tunze nano vízszint szabályzó
Tunze mini +Aquael nano UV-C
Eheim 100W fűtés és Tunze Aquawind hűtő. Ezt a kettőt egy Aqua Medic T Controller Twin szabályozza.


Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
Igy mar lett is nehany kerdesem[emoji3]
A refu-t milyen technikaval kototted a nagy akvahoz? Felnyomo viszi a vizet, es gravitacios elven tulfolyovan ter vissza? Az uv-t allandoan hasznalod vagy szakaszos uzemben?

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Valami nagyon hasonlon gondolkodok, de elakadtam ott, hogy mi van akkor ha eldugul a visszafolyo ag mondjuk az refuban levonalgaktol.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Hát egy 20-as furat nehezen tud eldugulni [emoji6]

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Így néz ki a Zoa kértem. Most már csak szaporodniuk kell [emoji847]View attachment 43840

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
Gyönyörűek

Miért vannak külön akváriumban? A többi korall elnyomja őket (idáig még nem terjednek ismereteim, csak azt tudom hogy egyes fajok lecsalánozák a másikat)
Hogy tudod ilyen piciben üzemeltetni?
 
Gyönyörűek

Miért vannak külön akváriumban? A többi korall elnyomja őket (idáig még nem terjednek ismereteim, csak azt tudom hogy egyes fajok lecsalánozák a másikat)
Hogy tudod ilyen piciben üzemeltetni?
Masok az igenyeik. A kispolipu korallos akvaban tul alacsony a tapanyagszint szamukra.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
A tengeri akvariumok 99%-ban megtalalhatoak a karejanemonak (Zoanthus), mivel a tartasunk nagyon egyszerü, nem igenyelnek semmilyen extrat. Sokszor az elökövel együtt jönnek es eleg gyorsan elszaporodnak.

Viszont “normal” tengeri megvilagitas alatt nem jönnek ki az igazi szineik, mivel kek fenyben kezdenek el foszforeszkalni es ebben a fenyben teljesülnek ki.

A tengeri elölenyek a kek fenyt tudjak hasznositani, a többi vilagosabb szin nekünk akvaristaknak kell, hogy lassuk a tartott elölenyeinket. A karelyanemonaknal ez viszont elöny, mivel kek fenyben teljesednek ki a foszforeszkalo szineik, ami nekünk akvaristaknai is egy szep lavanyt mutat.

Ez tarsas akvariumokban nem jön elö, mivel keves tengeri elöleny foszforeszkal, igy inkabb a vilagosabb 1000-2000 Kelvin közötti feny alatt tartjuk öket.

A szines acroporakkal ellentetben viszont nem igenyelnek semi különös kezelest. Nem fogyasztjak a makro elemeket (CA, MG, KH) mivel nincsen meszvazuk. Nem igenylik az alacsony tapanyagszintet sem (nitrat, foszfat) mivel az anemonak csoportjaba tartoznak. Közepes / alacsony aramlast es megvilagitast szeretik.

Amit igenyelnek viszont ahhoz, hogy ilyen szep szinesek legyenek az a jod es egyes halogen elemek. Ezeket viszont nagyon egyszerüen az utantöltö vizbe lehet adni es ugy a vizzel együtt utantölteni.



En ugy gondolom, hogy a tengeri akvarisztika meg nem fedezte fel igazan ezeket a csodalatos tengeri elölenyeket, akiknek több mint 100 különbözö szinkombinacioja ismert mar es meg nem ismerjük mindegyiket…c3b75dfe24d5432c9fd01d3018567af4.jpg

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Szia!
Ennek a zoa-kertnek mi a műszaki felszereltsége? Nagyon látványos... (y) Köszi
Szia, mivel nincsenek nagy igényei ezért a következő
Tunze 3161 Rowaphossal es Rowa aktívszennel valamint perlonvattaval
Tunze nano vizutantolto
Sera fűtő
2x Arcadia LED

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Szia, mivel nincsenek nagy igényei ezért a következő
Tunze 3161 Rowaphossal es Rowa aktívszennel valamint perlonvattaval
Tunze nano vizutantolto
Sera fűtő
2x Arcadia LED

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
Jól értem az előző oldalról vett hszből, hogy csak 12liter az egész? Tudnál még írni erről az akváriumról?
 
Jól értem az előző oldalról vett hszből, hogy csak 12liter az egész? Tudnál még írni erről az akváriumról?
Igen, 12 literes 30x20x20 cm. Volt egy ilyen aksim otthon es gondolkoztam hogyan es mivel kellene berendeznem. Mar regota gondolkoztam egy tisztan karejanemonas kavariumon, hat itt volt az alkalom.

A technika tleirtam, az aljzat bali-bali elöaljzat es van benne egy PM Riffkeramia hid. Ez elötte par napig azott a nagyobb tengeriben.

Feltöltöttem 20%ban a masik akvariumbol szarmazo vizzel a többi frissen kikevert sosviz volt a szerintem most legjobb sobol, Tropic marin Riff-Actif. majd beletettem az aljzatot es ma keramiat. tettem bele egy kis bacikulturat es ket nap utan amikor elmult kikristalyosodott a viz mentek bele a karejanemonak a masik akvariumbol. Majd utana beszereztem a többit a közelböl es most itt tartok. Nem egy atomfizika, mivel ezek az elölenyek nem annyira kenyesek, inkabb a kicsit “koszosabb” vizet szeretik, mert abban több a taplalek 8itt a nitrat, foszfat szintre kell elsösorban gondolni). hetente egyszer szork bele por kajat (Tropic marin) azt aztan szepen megeszik. nagyjabol ennyi.

Sokan mondjak, hogy a tengeri akvarium 200 liternel kezdödik. En ezzel nem ertek egyet. En a nano es pico akvariumokat szeretem. Nalam ezek müködnek, igaz nem a legolcsobb kinai technikaval.

En ugy gondolom, hogy tengeri akvarium minden meretben müködhet es minden meretben nem müködhet. Ez egy eleg sok ismeretlenes egyenlet. Nagyon sok függ a felhasznalt technikatol es különbözö adalekoktol es persze az akvaristatol.

Kis nano akvarium is müködhet stabilan es nagy akvarium is borulhat meg. Szoval az, hogy cask 200 litertöl müködik azzal egyaltalan nem ertek egyet.

raadasul egy nano akvariumban sokkal jobban meg tudod figyelni az elölenyeidet es ha gond van, könyebb a beavatkozas (pl egy vizcsere sokkal gyorsabban megvalosithato vagy eppen ha valamit utan kell tölteni).

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Mit csinál egy tengeri akvarista szombaton szabadidőben ha kint rossz az idő? Hát persze hogy szirtet rendez [emoji23] [emoji7] [emoji225] [emoji226] [emoji223] [emoji224] [emoji886] 7ba005db14d213863cd6592b1c1feac6.jpge92f3ce71b99c19358e5473ead87b4ac.jpg

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére