• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csapvízes, kemény vízben is könnyen tartható növények

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Ha lágyítanál próbáld jobban lágyítani a vizet. És nyomj egy 2 hónapos tesztet legalább. Ez már elégséges a megfigyelésre egy lassabb környezetben is.
 
Ha lágyítanál próbáld jobban lágyítani a vizet. És nyomj egy 2 hónapos tesztet legalább. Ez már elégséges a megfigyelésre egy lassabb környezetben is.
6 KH? Vagy ennél is?

Anno legalább fél évig lágyítottam.
 
6 KH? Vagy ennél is?

Anno legalább fél évig lágyítottam.

Mi full RO vizet használunk. Agyagos talajnál ritkán kell picit felporozni. De dekor stb függő.
Ha homokot használsz ott lehet erre több figyelmet kell fordítani.

De alapban minél lágyabb annál jobb. 7-8-as víz és az esővíz között azért van egy nagy luksi :)
 
Mi full RO vizet használunk. Agyagos talajnál ritkán kell picit felporozni. De dekor stb függő.
Ha homokot használsz ott lehet erre több figyelmet kell fordítani.

De alapban minél lágyabb annál jobb. 7-8-as víz és az esővíz között azért van egy nagy luksi :)

Én azt tanultam, hogy a 0-ás közeli víz pH ügyileg instabil. Nálatok ez nem gond?
 
Buffereli a talaj, tápok a vizet annyira hogy semennyire nem kell ezzel foglalkozni.

Köszi, akkor bátrabban merek nekifogni. Úgy is van 3 akváriumom, kezdetben csak az egyiket lágyítom, hogy legyen összehasonlítási alap.
 
Ez marha jó... Pendulum nyit egy topikot a kemény vízben tartható növényeknek és most ott tart a dolog, hogy jómaga is elkezdi lágyítani a vizet :)
Tényleg csak a poén kedvéért írtam mert nagyon jó gondolatok vannak ebben a "fejezetben"
Egyébként én is nemrég keztem lágyítani... akasztós szűrőben egy harisnyában gyantával :) 25liter 0-ás vizet kapok egy éjszaka alatt, amit kiürült desztvizes palackokba töltök. Ezzel töltök a párolgás után és vízcserékkor mindíg van kéznél.
 
Ez marha jó... Pendulum nyit egy topikot a kemény vízben tartható növényeknek és most ott tart a dolog, hogy jómaga is elkezdi lágyítani a vizet :)

A topicot @viktorlantos nyitotta, egy másik témából az én hozzászólásomat rakta be elsőnek, így úgy tűnhet, hogy én nyitottam :D
 
Ha valakinek esetleg van lehetősége, és 2 egyformán felszerelt akváriuma, akkor kipróbálhatná, hogy egyikben csapvízzel (mindenképp 15 NK felett), másikban visszasózott RO vízben mit csinálnak a növények. Ugyanolyan talaj, fény, szűrés, tápozás, minden, csak a víz lenne más...
 
Ha valakinek esetleg van lehetősége, és 2 egyformán felszerelt akváriuma, akkor kipróbálhatná, hogy egyikben csapvízzel (mindenképp 15 NK felett), másikban visszasózott RO vízben mit csinálnak a növények. Ugyanolyan talaj, fény, szűrés, tápozás, minden, csak a víz lenne más...

Nekem adott 3 akváriumom, sajnos nincs lehetőség még egy indítására a pontosan ugyanolyan paraméterekhez, de nagyon hasonlóak között fogom próbálni. Az évek alatt láttam hogyan viszonyulnak a növények a csapvízhez, illetve lesz egy csapvizes összehasonlítási alap sok azonos növényfajjal.

Igaz csak 11 nk a GH ás 15 nk a KH, így a vizem még enyhén szikes is... Nemrég költöztem másik városba, ez kb egy hónapja áll fenn, de nem láttam még változást ebből kifolyólag. Az előző KH 14 volt, talán az már közelít egy átlagos csapvízhez.


Esetleg még indítok egy 5 literes befőttesüvegben is tesztet ugyanolyan körülményekkel.
 
Nincs minden kérdésre válasz :) Van amit meg kell tapasztalni.
A Sessiliflora tényleg sokkal könnyebb. De nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ez is működjön. Ennek a növénynek picit több fény kell.
Akkor teszek egy próbát! Nem egy égbekiáltó összeg. Fény van. 4x39w / 96l (80*30*40)
 
Back
Oldal tetejére